Jump to content

Snovi


Alen13ASC

Recommended Posts

14 hours ago, mrd said:

Da ga podignem iz hibernacije, odavno se ne secam snova, ali nocas je bilo fun. Sanjam lezimo na plazi, podize se tsunami, ja razmisljam kako je dobro to sto sam dobar plivac, kad zvoni budilnik. Ne znam sta se desilo na kraju, ali sam verovatno isplivao posto ovo pisem.

Rekao sam da je smesno.

spacer.png

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Što se mojih snova tiče, sećam se gotovo svih. Nekada su toliko čudni da ni sam ne mogu da ih objasnim...

 

Jedan od "tipova" snova koje često imam, počinje kao običan san i onda me u jednom trenutku vrati na početak istog i imam osećaj da moram da ponovim radnju na identičan način kao prvobitno ili će se nešto loše, nedefinisano desiti. U tom drugom delu sna, sećam se šta se desilo, ali obično ne uspem da ponovim sve na isti način. Uglavnom, čudno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Nocas sam se umorila sanjajuci: trazila sam izgubljeni lancic sa noge.....(?!). Mislim, to, ta drangulija koju zene od seksepila nose oko skocnog zgloba mi je sasvim ok ali ja to nikad ne bih stavila na sebe jer nisam taj tip, ni fizicki ni psihicki....sta mi bi? 

 Juce sam trazila recepte za domace pakovanje za kosu jer sam primetila da mi se kosa proredila, istanjila, ceoni zalisci nikad veci.......mozda mi je to donelo onaj glupi san o lancicu....tako vam je kad od Dalile postanete - Samson....🤭. Hoce to - u 70....

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekih petnaestak godina prestala da sanjam. Pre toga su mi snovi bili cesti i uglavnom krajnje cudni. Nikad ih nisam volela jer cak i kad su neutralni, dakle niko me ne juri da mi nekako naskodi ili cak ubije, uvek mi ostavljaju neki osecaj nenormalnosti, koji me drzi duze ili krace vreme  posle budjenja.

Pre pet godina sam pocela ponovo da sanjam. Poslednjih godinu dana vrlo intenzivno, svaku noc. Otprilike jednom mesecno je to nocna mora posle koje se ne usudjujem da opet zaspim.

Kao sto rekoh, bas ne volim svoje snove, ali mi je jasna i logika s tim desetogodisnjim prekidom i sada nastavkom sanjanja. Naime, u vreme dok nisam sanjala, radila sam fizicke poslove koji nisu zahtevali angazovanje mozga. Znali su i oni da budu stresni, itekako, ali se sve ostavljalo na poslu i sledeci dan je uvek pocinjao od nule. Poslednjih godina radim posao koji se nikad ne zavrsava, zahteva mentalne vratolomije i kombinacije svih vrsta da bi se sve uklopilo i dalo zeljeni rezultat. Tu je i emotivni angazman jer radim s ljudima u teskim zivotnim situacijama. Valja to sve presloziti nocu u glavi, da bi sledeci dan bio sto manje haotican. Taj deo razumem i donekle sam i zahvalna na snovima, iako ih i dalje ne volim.

U svemu me tesi nauka koja kaze da snovi izostravaju mozak i pomazu mu da bolje funkcionise, cak i kad su krajnje neprijatni kao sto su nocne more. I one imaju pozitivan efekat na mozak, mada nisu dobre za srce i pritisak. Znaci, valja nam ziveti sa snovima jer su oni dobri i korisni, cak i kad mislimo da nisu 😀.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vilhelmina said:

Ja sam pre nekih petnaestak godina prestala da sanjam. Pre toga su mi snovi bili cesti i uglavnom krajnje cudni. Nikad ih nisam volela jer cak i kad su neutralni, dakle niko me ne juri da mi nekako naskodi ili cak ubije, uvek mi ostavljaju neki osecaj nenormalnosti, koji me drzi duze ili krace vreme  posle budjenja.

Pre pet godina sam pocela ponovo da sanjam. Poslednjih godinu dana vrlo intenzivno, svaku noc. Otprilike jednom mesecno je to nocna mora posle koje se ne usudjujem da opet zaspim.

Kao sto rekoh, bas ne volim svoje snove, ali mi je jasna i logika s tim desetogodisnjim prekidom i sada nastavkom sanjanja. Naime, u vreme dok nisam sanjala, radila sam fizicke poslove koji nisu zahtevali angazovanje mozga. Znali su i oni da budu stresni, itekako, ali se sve ostavljalo na poslu i sledeci dan je uvek pocinjao od nule. Poslednjih godina radim posao koji se nikad ne zavrsava, zahteva mentalne vratolomije i kombinacije svih vrsta da bi se sve uklopilo i dalo zeljeni rezultat. Tu je i emotivni angazman jer radim s ljudima u teskim zivotnim situacijama. Valja to sve presloziti nocu u glavi, da bi sledeci dan bio sto manje haotican. Taj deo razumem i donekle sam i zahvalna na snovima, iako ih i dalje ne volim.

U svemu me tesi nauka koja kaze da snovi izostravaju mozak i pomazu mu da bolje funkcionise, cak i kad su krajnje neprijatni kao sto su nocne more. I one imaju pozitivan efekat na mozak, mada nisu dobre za srce i pritisak. Znaci, valja nam ziveti sa snovima jer su oni dobri i korisni, cak i kad mislimo da nisu 😀.

 Meni su snovi jako vazni, kao da se pogledam u ogledalo koje ne laze, nije iskrivljeno mojim emocijama, predrasudama.

Ima jos jedan aspekt koji mi je bitan: ja sam poslednja od moje prve porodice. Povremeno sanjam tatu, mamu, brata, baku.....i desava se nesto sto mislim da je dobro, kao da se u meni dovrsavaju neki procesi odnosa sa njima, nesto polako dolazi na svoje mesto, neki nikad zavrseni dijalozi dobijaju svoj epilog u mojoj podsvesti i to dozivljavam kao zdrav proces. 

Prosle nedelje sam sanjala brata i snahu, njih vise nema. Brat mi je dosao mlad, kao u vreme kada sam mu pisala maturski rad a on me gnjavio insistiranjem na perfekciji, zaboga, on stavlja potpis na rad. I u snu je bio takav, drcan, razmazeno deriste, ljubimac cele familije. A onda se pojavila njegova supruga, rano preminula, sa kojom nisam bila bliska. Nista mi nije rekla, samo me je zagrlila, nezno, toplo i ja sam znala da ce sve biti dobro. Eto, taj zagrljaj se dogodio u snu ali je, zaista, stavio tacku na jedan odnos koji u zivotu i nije imao mnogo prilika da se definise. Sve ce biti dobro.....hvala ti draga, znaci mi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, urosg3 said:

Snovi su čudo 🙂 Čine život zabavnim, pre neki dan, a još se sećam, sanjao sam Temišvar u revoluciju u Rumuniji, bukvalno kao da sam tamo. 

Ne znam zasto ste sanjali dogadjaje u Temisvaru, koji su vasi motivi tek, gorepomenuti moj mladji brat je poslao prvi izvestaj o desavanjima u Temisvaru a kasnije i o desavanjima u Bukurestu...sticajem okolnosti, on i snimatelj su tih dana boravili u Rumuniji kao ekipa RT Bg....tako je vest krenula u svet....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi sanjamo, samo mnoge snove ne pamtimo.. Zašto se pamte određeni snovi, ne znam.

 

U poslednje vreme sanjam babu, dedu, tatu..mrtvi su 😞  Sanjam da baba dolazi i kaže sa vrata " Stavljaj kafu i daj cigaru" i onda mi daje 650 evra?! u monetama od 50E. Ja se kao udajem i ona to daje u ime svih njih najbližih-tu spomene tatu, dedu, drugu babu, drugog dedu i kaže mi "Biće još, od dalje rodbine ovo je od nas najrođenijih..i da znaš da smo svi dobro..i vi ćete svi da budete dobro! "

 

Probudila sam se u čudu..

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Noćas sam sanjala da se svađam sa nekim nepoznatim ljudima za koje u snu znam da su članovi sns-a. Oni se deru "ti si žuta, žuta! " 

 

I ceo dan razmišljam zašto sam to sanjala...boravak na netu sam u poslednje vreme smanjila, gledanje i čitanje vesti takođe..  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

imao sam juce rekao bih upgrade-ovanu verziju paralize sna..

ko ne zna stae paraliza sna, ukratko.. mozak ti se probudi u fazi sna, telo ti je "zakljucano", ne mozes da pricas, al vidis u realnom stanju stvari koje ne bi trebao da vidis, tj koje je normalno da vidjas al u fazi sna..

samo sto dosta ljudi kasnije konta da je to ruzan san, pa ni ne znaju da su imali paralizu sna..

 

lm, bio sam juce lezao na boku, desna ruka ispruzena(supermen faza), glava prislonjena na tu ruku, i u fazi spavanja odjednom postajem svestan sebe i pozicijie gde se nalazim(s tim sto su mi oci ovaj put bile zatvorene), i tik nakon tog momenta, kao da je neke ravan(dimezija) prosla kroz mene, krecem da osecam neko prisustvu(standarno za paralizu sna elte) i telo krece da mi se odize od krevete, i kako se odize  ja bezuspesno pokusavam da se "otimam", al sto se jace otimam elektricitet postaje sve jaci i pocinje bela svetlost da seva, sve uz neki blagi dim, cak sam se i naprezeo da proverim dal e to stvarno dim(iako mi nos hronicno zapusen), srce mi pocelo ludacki kucati..

i to je trajalo nekih dobrih 30-ak sekundi gde sam jedno 2-3 puta isao gore dole nekih 15-ak cm..

i onda se budem tacno u toj pozi gde sam se i video, proveravam srce, gde je i dalje kucalo ludacki ko sto sam i bio osetio..

 

-saljivdzije bi rekle, to si prdnuo pa se odigao od kreveta

-bernard ljubas bi rekao da su to demoni nema sta lol

-al ja bi kazao da to de fakto ima veze sa vratnom kicmom i dal ukljestenjem nerava/zivaca, posto nakon toga osecam usporonest, kako da kazem omameljnost u tom vratnom delu kicme..

sad naucnici bi trebalo da ispitaju povezanost izmedju toga i zasto to dovodi do ovih "halucinacija" ili sta li je vec..

 

zasto to pricam ovde a ne doktoru, pa zato sto bi doktor rekao au sine pa ti se bodes.. u svakom slucaju ovde nece da skodi, a cim ne skodi, znaci da koristi... mda

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2021 at 12:43 PM, n4l1m said:

imao sam juce rekao bih upgrade-ovanu verziju paralize sna..

ko ne zna stae paraliza sna, ukratko.. mozak ti se probudi u fazi sna, telo ti je "zakljucano", ne mozes da pricas, al vidis u realnom stanju stvari koje ne bi trebao da vidis, tj koje je normalno da vidjas al u fazi sna..

samo sto dosta ljudi kasnije konta da je to ruzan san, pa ni ne znaju da su imali paralizu sna..

 

lm, bio sam juce lezao na boku, desna ruka ispruzena(supermen faza), glava prislonjena na tu ruku, i u fazi spavanja odjednom postajem svestan sebe i pozicijie gde se nalazim(s tim sto su mi oci ovaj put bile zatvorene), i tik nakon tog momenta, kao da je neke ravan(dimezija) prosla kroz mene, krecem da osecam neko prisustvu(standarno za paralizu sna elte) i telo krece da mi se odize od krevete, i kako se odize  ja bezuspesno pokusavam da se "otimam", al sto se jace otimam elektricitet postaje sve jaci i pocinje bela svetlost da seva, sve uz neki blagi dim, cak sam se i naprezeo da proverim dal e to stvarno dim(iako mi nos hronicno zapusen), srce mi pocelo ludacki kucati..

i to je trajalo nekih dobrih 30-ak sekundi gde sam jedno 2-3 puta isao gore dole nekih 15-ak cm..

i onda se budem tacno u toj pozi gde sam se i video, proveravam srce, gde je i dalje kucalo ludacki ko sto sam i bio osetio..

 

-saljivdzije bi rekle, to si prdnuo pa se odigao od kreveta

-bernard ljubas bi rekao da su to demoni nema sta lol

-al ja bi kazao da to de fakto ima veze sa vratnom kicmom i dal ukljestenjem nerava/zivaca, posto nakon toga osecam usporonest, kako da kazem omameljnost u tom vratnom delu kicme..

sad naucnici bi trebalo da ispitaju povezanost izmedju toga i zasto to dovodi do ovih "halucinacija" ili sta li je vec..

 

zasto to pricam ovde a ne doktoru, pa zato sto bi doktor rekao au sine pa ti se bodes.. u svakom slucaju ovde nece da skodi, a cim ne skodi, znaci da koristi... mda

Sedamdesetih, studentske godine, privatne sedeljke na kojima je uvek bilo "padobranaca" pa se tako jedno vece pojavio momak crn, zgodan, sav nekako providan.....ne znam kako smo dosli do price o astralnim putovanjima tek, crnomanjasti nam je pricao o svojim iskustvima kad astralno telo tokom sna napusta fizicko telo (ostaje vezano "uzicom") i kako trenira svesnost tokom tog desavanja. Ocigledno je bilo da se decko bavi ezoterijom i da je pun znanja na tu temu. Setila sam ga se mnogo godina kasnije kada sam imala jedno neponovljivo iskustvo tokom sna: letela sam nekoliko metara iznad puta kojim sam cesto putovala, bila je noc, osecaj lebdenja toliko ziv da sam bila zaprepascena (u snu) i u jednom trenutku nisam vise mogla to da podnesem pa sam se snagom volje probudila. Lezala sam u svom krevetu  (na ledjima)i  nisam mogla da se pomerim, panicno sam pokusavala da otvorim usta i viknem, suprug je bio pored mene u krevetu. Nakon par sekundi panike, osetila sam trnce ispod koze, kao da mi se nesto uvlaci pod kozu pocevsi od nogu pa na gore i ubrzo sam bila u stanju da disem normalno i da se pomeram. Bila sam danima pod utiskom ovog desavanja, nisam mogla da ga definisem jer je u tom iskustvu bilo svega, i straha od nepoznatog i nekog neponovljivog ushicenja tako jakog da me je uplasilo. Naknadno, setila sam se da sam, kao dete, takodje imala slicne dozivljaje, kada u snu znas da sanjas i ako se u tom trenutku probudis, ne mozes da se pomeris jer nisi sav "tu", u svom telu, jedan delic tebe nedostaje. 😉

Znanje ili "znanje"? Vise od veka naucnog pozitivizma i eto nas, vladara poznatog sveta pred tajnama prirode i svemira u koje gledamo, manje vise, kao tele u sharena vata.

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja

ti se opisala dva stanja sna..

-lucidni gde svesno upravljas "akcijama" u platformi sna, da tako kazem

-paraliza sna, kad na platformi jave, uz zakljucano telo vidjas stvari koje mozes da vidis samo u snu, tj za koje mi bar ne verujemo da postoje u realnosti, ili bar ne bi trebalo da postoje.. 

 

ovo sto sam ja bio opisao, nije bio lucidni san, vec kao sto rekoh neka upgredovana paraliza sna, gde sam u realnom svetu, uz zakljucano telo krenuo da se izdizem od kreveta..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Jedno objasnjenje tog stanja se pominjalo i u Ancient aliens: paraliza sna se javlja kad vanzemaljci hoce da te ispituju ili da te sexualno iskoriste.

Da te nije, mozda, neka alienka spopala, crni @n4l1me?

:classic_biggrin:

 

is is sotono..

al cekaj to kazu za regularnu pralizu sna ili za paralizu uz levitaciju? ako se odnosi na ovo prvo, onda je to fake news 😛

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sanjao sam nocas da sam se odjednom nasao u Iran, kao ucesnik na nekoj njihovoj proslavi. Nocna mora pocinje kada sam shvatio da se nalazim u neprijateljskom okruzenju, te da mi je jedina nada za spas da na brzinu naucim jezik Farsi, a imam samo 3 dana! Za 3 dana da naucim meni potpuno nepoznat jezik! 

I onda se probudim. 

Link to comment
Share on other sites

Na spratu iznad naseg stana zivi troclana porodica, mama, tata i cerka od 8 godina. Veseli ljudi, kod njih stalno ima gostiju, muzika (dobar rokenrol!) kad god tata nije u fabrickoj smeni, glasni i kad shapucu......od silnog skakanja po njihovoj kuci rashrafila mi se plafonjera pa je tata popravio.....mislim, idu mi na zivce jer imam osecaj da zivim sa njima, da im dodjem kao kucni ljubimac, no, mladi su, bucni i dopali mi bas oni i sta se tu moze. Kada je objavljen lock down, tata je posle 5 minuta od objave zakucao na moja vrata i rekao da ce oni da mi budu podrska za sve sto mi treba.....to s ne zaboravlja. Elem, jutros sanjam da mi je njihova cerka ishkrabala sve zidove u stanu, gde god da pogledam - crtez olovkom, iscratana cak i vrata.....idem po stanu i ocajavam, stan je upropashcen....uzimam sundjer i pocinjem da brisem zidove....i kad sam prisla blize, vidim da su to fini crtezi sa mnogo detalja (ni Da Vinci se ne bi postideo) i tu se budim, probudilo me cudo, od ocaja do ushicenosti lepotom. 

Dobro je kad se od limuna napravi - limunada, cak i u snovima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/21/2021 at 6:07 AM, Pletilja said:

Na spratu iznad naseg stana zivi troclana porodica, mama, tata i cerka od 8 godina. Veseli ljudi, kod njih stalno ima gostiju, muzika (dobar rokenrol!) kad god tata nije u fabrickoj smeni, glasni i kad shapucu......od silnog skakanja po njihovoj kuci rashrafila mi se plafonjera pa je tata popravio.....mislim, idu mi na zivce jer imam osecaj da zivim sa njima, da im dodjem kao kucni ljubimac, no, mladi su, bucni i dopali mi bas oni i sta se tu moze. Kada je objavljen lock down, tata je posle 5 minuta od objave zakucao na moja vrata i rekao da ce oni da mi budu podrska za sve sto mi treba.....to s ne zaboravlja. Elem, jutros sanjam da mi je njihova cerka ishkrabala sve zidove u stanu, gde god da pogledam - crtez olovkom, iscratana cak i vrata.....idem po stanu i ocajavam, stan je upropashcen....uzimam sundjer i pocinjem da brisem zidove....i kad sam prisla blize, vidim da su to fini crtezi sa mnogo detalja (ni Da Vinci se ne bi postideo) i tu se budim, probudilo me cudo, od ocaja do ushicenosti lepotom. 

Dobro je kad se od limuna napravi - limunada, cak i u snovima. 

Po meni to bi trebalo znaciti da ces od njihove cerke doziveti neko prijatno iznenadjenje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja retko pamtim snove, ali mi se sviđa što sam zapamtio ovaj san od prethodne noći, a sanjao sam Peni iz TBBT :classic_wink:

 

A inače snovi kojih se sećam su obično kao film, samo sam ja učesnik. Na primer, jednom sam sanjao kako se mačujem sa Dastinom Hofmanom kao kapetanom Kukom iz filma The Hook, pa sam ispao iz kreveta i probudio se smejući se :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ja retko pamtim snove, ali mi se sviđa što sam zapamtio ovaj san od prethodne noći, a sanjao sam Peni iz TBBT :classic_wink:

 

A inače snovi kojih se sećam su obično kao film, samo sam ja učesnik. Na primer, jednom sam sanjao kako se mačujem sa Dastinom Hofmanom kao kapetanom Kukom iz filma The Hook, pa sam ispao iz kreveta i probudio se smejući se :roflmao:

Dobro je da nisi gledao Emanuelu pre spavanja.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja od svoje šeste godine sanjam, sećam se svojih snova svakog jutra, sećam se svog prvog sna, i imam dobru kolekciju upamćenih snova za sve ove godine.

 

Volim snove, oni su jedan totalno drugi svet, bez ikakvih fizičkih osećaja, predivna umna i duhovna iskustva, nekada uplašenosti, nekada neopisive sreće.

Pojma nemam odakle dolaze, ali bio sam na takvim mestima u njima koje ljudski jezik ne može da objasni....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Kako uspevaš da zapamtiš sve snove? Ja pamtim dva, tri, zaista neobična sna.

 

Da li si pokušao da protumačiš značenje nekog sna? Ne mislim na Sanovnik 🙂 

Nisam , ali nekada sanjam nešto što se desi posle, ne baš preslikano ali u toj formi...

Razmišljao sam čak i da pišem, tj da zapisuje snove, ali pitanje je mogu li naći reči koje mogu da dočaraju to.... To su neki prelepi ili strašni predeli, na primer plovidba pod Beogradskim mostovima na njegovim rekama u godnoli po vulkanskoj lavinu umesto po vodi, ili kada sam bio u nekim vrtovima koji nisu ovozemaljski.

Inače, kada god sanjam dolazak vanzemaljaca ( ne mislim o tome nikada btw) uvek su negativni, nikada nema neke nade bar da neće to biti negativno.

U snovima, bar mojim su sva osećanja ista kao u stvarnom životu ali postoji neka doza nepaničenja, kao da sam svestan da sam bezbedan, a nekada i jesam svestan da je to san, i onda je bezbrižnost i u najvećim opasnostima na max 😁

A kako ih pamtim , ne znam, ali bukvalno svaki dan znam šta sam sanjao, doduše zaboravim popodne ako nisam mislio ili pričao nekome o tome , pa ga se setim posle dan, dva....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...