Jump to content

MAKROEKONOMIJA: Novosti, projekcije, diskusija


McCarthy

Recommended Posts

31 minutes ago, Klotzen said:

Telekom da se ne koristi za pljačku Srbije bi isto tako profitabilan bio. No vode ga neznalice, pri tome im je glavni zadatak da unište SBB a ne da ostvare što veći profit i pride moraju da operu lovu za SNS.

United Grupa je kupila kompanije Vivacom i Nova u Bugarskoj, Tele2 i Optima Telekom u Hrvatskoj, Nova i Wind u Grčkoj, kao i 20 manjih i srednjih kompanija.  A Telekom je kupio Kopernikus koji je kupio Prvu...kako beše ?

Link to comment
Share on other sites

Telekom je spucao 600 miliona na premijer ligu. Bačena lova samo da se smanji broj korisnika SBB. Zato oni gube novac jer se ne vode ekonomskom osnovom nego vode Vučićev "rat". Telekom je kupio kopernikus za 200 miliona, a u stvari su ukrali novac iz budžeta na taj način da bi vlasnik kopernikusa kupio TV PRVA i B92 kako ih ne bi kupio SBB. Dakle još jedna muljaža u intersu režima a narod će da plati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam sigurna gde da postavim ovo pitanje, a da dobijem odgovor... xD U procesu sam selekcije za neki posao i pitali su me za željenu platu. Ja sam navela net, jer nikad nisam komunicirala drugačije :classic_sleep: 

 

Sad su me zamolili da im ipak iskomuniciram gross (pre svih odbitaka i onog što meni "ostane"). Guglaću svakako, ali bi mi značilo da me neko posavetuje kako da izračunam to. 

Link to comment
Share on other sites

Imaš na netu nekoliko kalkulatora, uneseš netto i dobiješ koliko je btto zarada pa i stavke koje se plaćaju državi na ime poreza i doprinosa.
Staviš npr netto 100k din obračunace da je btto plata 140k
Nemoj da staviš mali iznos kao u eur (npr tražiš 1000eur netto plate pa da vidiš sta ce da izračuna) jer ima neoporezovani deo itd pa ti nece obračunato kako treba. Upiši tipa 118000 ako tražiš npr 1000eur netto.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 5:29 PM, shonke said:

Imaš na netu nekoliko kalkulatora, uneseš netto i dobiješ koliko je btto zarada pa i stavke koje se plaćaju državi na ime poreza i doprinosa.
Staviš npr netto 100k din obračunace da je btto plata 140k
Nemoj da staviš mali iznos kao u eur (npr tražiš 1000eur netto plate pa da vidiš sta ce da izračuna) jer ima neoporezovani deo itd pa ti nece obračunato kako treba. Upiši tipa 118000 ako tražiš npr 1000eur netto.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Hvala ti, snašla sam se u međuvremenu. Problem je bio što su mi 2-3 kalkulatora dala različite cifre. Na kraju sam stvar poverila jednom ekonomisti i dao mi je cifru 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...