Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

2 hours ago, Miki28 said:

Kako ne mozes? Jesi hoodovac ili nisi?

 

Pa lepše ovako , svi pomalo. Matić će Majami.. 

 

 Svidjaju mi se igrači koji igraju u indy, gotivci. I lamb i warren će dobiti prostor. Sabonisa, turnera i Brogija gotivim

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosta said:

😨Inace, najveci dzouk ove godine u enbiej su mi ljudi koji misle kako ce Phila biti jaca nego prosle sezone.

Rijesili se najboljeg igraca (Butlera), nema Reddicka, ali zbog Horforda ce biti sila???

 

 

Slažem se, tebra. Šta očekuješ od lakersa, ispiši nešto, fali nam na topiku tvoje stručno pero.

 

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Ima li dobrih strimova za ove pripremne meceve? Bih veceras pogledao GSW-LAL. 

 

Biće na redditu sigurno, i ja ću da gledam to taman kad dodjem iz druge smene Loma. Ustvari, kad počinje utakmica ?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, delgado said:

 

Slažem se, tebra. Šta očekuješ od lakersa, ispiši nešto, fali nam na topiku tvoje stručno pero.

 

 

Previse nepoznanica. Ako Goat i Obrva budu bili fit, i ako im se jakim brojkama pridruzi neko treci, bit ce zestoki.

Mada sumnjam. We will see.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kosta said:

Zato je Kawhi car, doso lik u cakum pakum ekipu i jos si, ni pet ni shest, doveo Pola Dzordza.

Kakav fejk lik.

Jaci je kralj sa 2 ekipe po 3 allstara. Nema allstara, pusiona za PO na jakom zapadu. Sreca pa mu dovedosmo najboljeg igraca lige da se ne blamira pod stare dane.

Pored AD ce se slepat

Edited by Miki28
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosta said:

Dzoki dok nije imao Pippena, Granta, a kasnije i Kukija i Rodmana i Pipena, nije mogao nista.

Bronz je od grupe Kevs gradjana napravijo sampione. nuff said.

Razlika izmedju MJ i svih drugih, pa i Lebrona je ta sto si ustajao u 4h ujutru da vidis sta ce sad da uradi Jordan a ne da vidis ko ce da pobedi, posto si znao ko pobedjuje, samo ne kako. 

Da bi znao taj osecaj morao si to da dozivis, ne da gledas hajlajte , no dobro, necemo se sloziti.

Link to comment
Share on other sites

Miami Heat

Image result for miami heat logo

Iako je Miami najuspesnija Istocna ekipa 21. veka i jedna od uspesnijih uz Spurse, LAL i GSW u 21 veku, poslednjih par godina Heat je definicija mediokriteta.
Kratki pregled prosle sezone:
Kao kod svakog mediokritet islo je od sjaja: pobeda protiv GSW i tesan poraz @GSW (otele sudije pobedu), pobeda protiv Hou,  razbijanje Bostona; do ocaja: ubedljiv poraz od Cikaga, poraz protiv Finiksa i 3 poraza od Trae Younga i Hawksa. Na kraju 10 mesto na Istoku i skor 39-43. Jedina pozitivna stvar je bila visak minuta za mladi core Heata (Rich-Bam-Winslow na pleju).

Doduse sve  je to  od sekundarnog znacaja, primarni znacaj je imala Wade-ova oprostajna turneju, da bi uzeo sto je moguce vise dresova pre penzije i otisao u istu kao najbolji i najznacajniji igrac u istoriji Heatove franzise. Bez D-Wade ne bi imao prvu recenicu, lista njegovih uspeha sto timskih sto iicnih je prevelika,ali  da spomenem najbitniju stavku a to su 3 titule. 2006 je bio FMVP da nema nekog Lebrona to bi bio najveci "carry" u finalu u ovom veku. Posle se zrtvovao i dobrovoljno preuzeo ulogu Robina, sto ne moze svaki superstar da uradi.Kao nagradu za zrtvovanje dobio je jos 2 prstena i 2 poraza u finalu. Covek ima svoj County u Majamiju, to dovoljno govori o njegovom znacaju sto za Majami kao grad sto za Heat kao klub, mali broj elitnih sportista imaju takvu cast.
   
Osim Wade otisli su :
Hasan Whiteside u Blazerse,  prvo jedna od najboljih iskopina Rileya a onda i jedan od najgorih ugovora, njegova slika je pored definicije "konstantnost". Iako na kraju njegov sezonski prosek izgleda dobro  12.3p-11.4reb-2blk, svako ko je odgledao 10 meceva Heata ili ga ima na fantaziju, zna da su to samo brojke i da je covek najiritantniji igrac u celom NBA-u. Jedan dan ima 20p-20r-6blk, to su  dani kada je  100% fokusiran na teren (retki dani), drugi dan ima 5p-4r-4to i 15%fg i uzasan govor tela koji govori da nema pojma protiv koga se igra i koji je rezultat.. Dobra stvar za Realnog i ostale navijace Blazersa je ta sto mu je ovo ugovorna godina, pa ako sada ne bude imao vise fokusiranih dana nece nikad.
|

J Rich, odlican 3&d igrac, ozbiljna draft kradja 2015, uzet je kao 40 pik. NJegov najveci problem je kada izlazi iz opanaka i kada mora da radi vise od onog sto treba, pre svega da organizuje za sebe i druge. Na njegovu  srecu ide u Filu gde nece morati (nadam se) da izlazi toliko iz opanaka, samo neka prati Bena i Embida i nece biti problema. Veliki je radnik i borac.
Rodney McGruder u LAC,  jos jedna dobra  G leaque iskopina Rileya i staffa, dobar hustler koji uvek daje 100% sebe. Za moj ukus je igrao previse u nekim periodima.
Ryan Anderson, bio je tu,  nosio je dres.
Udonis Haslem legenda kluba, MOSAA  ima 2.7 miliona razloga da greje klupu, ali HEAT KULTURA je to, Heat cuva svoje igrace Haslem vec godinama prima platu za mizeran ucinak na terenu. Ta HEAT CULTURE je ono sto razlikuje Miami od ostalih 29 kluba, bice jos koja rec o HEAT kulturi..

Sto se tice dolazaka.
Najbitnija vest off seasone je ta da je Spo (iliti Filipinska gel prevara) produzio ugovor do 2025. Jedan od najboljih trenera u NBA, covek koji  posle Rileya nastavio da gradi HEAT sistem i HEAT kulturu. Naravno da ima i on mana, desi se da se pogubi u toku utakmice,  ponekad gura neke igrace na ustrb drugih koji mogu vise da pruze (Rodney iznad), ali retko koji trener bi izvlacio maksimum iz ove ogranicene druzine na nacin koji Spo radi vec godinama, a od Rileya je napokon dobio legit all stara i closera sto nije imao godinama. Sto se tice pripreme za mec i crtanja poslednjih napada retko ko bolje radi od Spo-a. 

A spomenuti Closer i Legit all star igrac je Jimmy Butler. Svako ko pise ovde zna moj stav o Butlera, ali imam neka bipolarna cepanja, isto kao sto ih ima i sam Dzimi. Dok on ne zna da li hoce prsten ili hoce da bude alfa i omega nekog tima, pa odlazi iz Sote u Filu da bi uzeo prsten, ispada zbog 1 nesrecnog odskoka lopte, i onda odlucuje ne necu da uzimam prsten hocu da imam svoj tim. Isto tako ja mislim da je Cancer za svlacionicu koji ima iza sebe istoriju loseg uticaja (Cikago i Sota), sa 2 strane je covek legit closer, all star i prototip Heat igraca. Ako bi trazili Prototype igraca koji predstavlja HEAT kulturu i sistem to je bas Dzimi Butler, veliki borac i radnik koji daje 100% na obe strane terena, covek je sve sam stekao, usao je u ligu na mala vrata kao rotacioni igrac a na kraju postao ALL star. Prosle godine bez ikakve dileme on  je bio taj glavni igrac File u plej off, preuzeo je od Bena i plejmejkersku ulogu i bas muski vukao Filu. Ima Spo dugu istoriju kontrolisanja ega ako je on preziveo jednu ego divu kao sto je Lebron i njegovo udaranje u rame, mislim da ce uspesno da kanalise i taj negativni Dzimi faktor u svlacionici.
Justin Biber u telu centra za siroke mase Meyers Leonard, bice verovatno rezerva Bamu. Veoma je slican jednom drugom belom PF/C Kelly Olynuki, videcemo ako nista imao je dobre PO momente prosle godine, dao je GSW 30p-11reb.
I dva rukija: Tyller Hero i KZ OKPALA. Koledz kosarku ne pratim, odgledao sam par summer league utakmica i procitao 3p report posle drafta, zadovoljan sam na sta lice rukiji. Tyler je ozbiljan suter, covek je sutirao 90%ft u NCAA a to cesto zna da bude odlican indikator dobrog NBA sutera. Videcemo da li ce SPO da im nadje minutazu ove godine, valjda hoce.

Ocekivanje za sledecu sezonu i rotacija:
Od ove sezone se ocekuje pomak iz tog mediokriteta na gore. Ocekujem borbu za  4 mesto i izlaz iz 1 runde u PO. Mladi igraci su napredovali prosle godine (Bam i Winslow) dobili smo i lidera closera koji bi trebao da vodi tim, duzina rostera nikada nije bila problem ima hit 12/3 legitimna nba igraca.
Sto se tice rotacija svako ko igra fantazi zna da SPO ne jebe zivu silu i da je veoma tesko pogoditi minutazu ali da probam
pg:Winslow 33-Dragic15 
sg: Dion25-Dragic10-Hero13
sf- Butler 35-DJJ/Kz Okpala 13
pf- KO 25-JJ 15*-DJJ8
c- Bam 33- Meyers/KO 15
Ova zvezdica kod Jj se odnosi na ovu vest (https://www.miamiherald.com/sports/spt-columns-blogs/barry-jackson/article235811512.html), gde  ga  je Riley poslao kuci zato sto nema zeljenu kilazu, po tome se razlikuje Majami i ostala 29 kluba, po  HEAT culture.
@delgado evo ti moj deo

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...