Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

moj osvrt na Nagetse posto sam njih najvise gledao poslednje tri,cetiri sezone.


Kao prvo razvojni put ove ekipe mi se najvise svidja u citavoj ligi,i to je pravi primjer kako ljudi koji vode klub,vjeruju u odluke koje donose prilikom odabira
igraca.
Svakako za mala trzista kakav je Denver to je i jedini nacin da se preko pametne politike i dobrog izbora na draftu nadju u situaciji kakvoj su Nagetsi trenutno a to
je da su sigurna plejof
ekipa za narednih cetiri,pet godina.Njihov razvoj je postepen i prosle sezone su mozda i premasili ocekivanja sa 54 ligaske pobjede sto ce svakako biti cilj i ove i
ako nece biti lako ostvariv,posto je zapad izuzetno
ujednacen i tu povreda nekog bitnog igraca svakako moze odigrati ulogu koja te dijeli od npr 3.i 10. mjesta,gdje ce razlika izmedju te dvije pozicije biti u pet,sest
pobjeda.Razlog zbog cega je Denver prosle godine dosao do visoke druge pozicije su te male utakmice i utakmice koje su se resavale u poslednja dva minuta,mnoge od njih
doveli su na svoju vodenicu,sto nije bio slucaj prethodnih godina,sto se i najvise zamjeralo njihovom strategu Majku Melonu,koji je i pored brojnih kritika rastao
zajedno sa ekipom i doveo je na nivo na kojem se trenutno nalaze.Njegove odluke su sve smislenije i raspored minuta po mom misljenju dosta bolji.Sve u svemu zasluzio
je da nastavi svoj posao bez bilo kakve dileme.

 

Nagetsi su ekipa koja je najmanje mjenjala roster i tu vidim njihovu najvecu prednost u predstojecoj sezoni.Veoma mlad tim,zeljan igre i nadigravanja i ukoliko bude
slucaj kao i prosle godine da u svaku utakmicu ulaze sa zarom da pobjede mislim da plejof nece izostati.Ove godine imamo Lejkerse,Kingse i Dalas koji prosle godine
nisu upali a ove ce to sigurno zeleti i svakako da imaju materijala da ispune svoje ambicije.Najvece pojacanje za Nagetse ove sezone je Grant koji je imao vise nego
dobru sezonu za Tandere i mislim da je njegovo uvrstavanje u roster izuzetno dobar posao za Denver.Nevjerovatno je napredovao u sutu za tri poena(39% na 3,7 pokusaja
po mecu)sto ce svakako doprinijeti spejsingu,doprinjece na atletici i zastiti obruca,bice dostojna zamjena Milsapu na pf poziciji koju Milsap nije imao prosle sezone i
ocekujem da njih dvojica podjele minutazu.Svakako dva igraca koja ce doprinijeti cvrstini Nagetsa u odbrani i ako za Granta ne mozemo reci da je defanzivno na nivou
MIlsapa.

 

Sf pozicija je svakako najveca mana ove ekipe i tu se dosta krpe i nema nekog doprinosa a posebno ne konstantnog a tu prvenstveno mislim na Bartona koji kao igrac ima
pojedinacne bljeskove gdje odigra odlicno ali mu je konstantnost najveca mana i generalno gledano ne zasluzuje da bude startni igrac bilo koje ekipe s obzirom na
partije koje pruza.Tu poziciju takodje pokriva Tori Krejg koji je po meni vrsni defanzivac ali dosta skripi u napadu i to mu je velika mana ali prema novcu koji prima
svakako igrac koji zasluzuje da bude deo ekipe.Tu je jos Hernangomez koji nije odigrao apsolutno nista prosle godine i ne vidi se neki napredak kod njega.Navijaci
mnogo ocekuju od MPJ ali on ima ogromnih problema sa povredama,ne znam ni sam koliko dugo nije igrao bilo kakvu kosarku pa za mene kao i za vecinu je nepoznanica od
koje ja licno ne ocekujem mnogo.

 

SG tu ocekujem napredak i mnogo bolju igru od strane Herisa i Bizlija,Heris stagnira po meni zadnje dvije godine a vjerovatno su i povrede razlog pa ocekujem od njega
neki bum ove sezone ukolko ostane zdrav.MIslim da mu se ozbiljno drma mjesto startnog beka jer mali Bizli napreduje i sve je bolji i bolji.Prosle godine osjetno je
napredovao,sutirao za tri poena sa respektabilnih 40% za razliku od Gerija koji je bio na nikad losijih 33% sto je jedan od razloga sto su izgubili proslogodisnji
plejof duel od Portlanda.Defanzivno svakako prednost ima Geri i jedan je od najboljih igraca na perimetru,drag mi je igrac i nadam se da ce ostati zdrav i pokazati sav
svoj potencijal.Svakako dva beka od kojih se moze ocekivati napredak u igri u odnosu na proslu sezonu.

 

pg Na ovoj poziciji se prevashodno vise ocekuje od Mareja,momak ima potencijal da svaku vece saspe 25 plus poena ali ga jos nije pokazao.Imao je neke utakmice gdje
odigra nevjerovatno u rangu sa najboljim ali vec sledecu ga nema nigdje,kad je u zoni bas ga je tesko zaustaviti,ali ipak ima veoma losu selekciju suta i tu mora mnogo
da radi,dosta je bolji suter nego sto brojke pokazuju i misljenja sam da ce ove sezone znacajno napredovati,ipak je osjetio plejof i dobio to dodatno iskustvo koje je
neophodno svakom igracu da bi stekao samopouzdanje i vidio kako stvari funkcionusu u pravoj kosarci.Dobio je novi ugovor tako da mu je ova jedna od prelomnih sezona u
nastavku karijere i odgovor na pitanje da li su Nagetsi sa njim zaista dobili ono sto se ocekuju ili je ipak igrac koji nije u stanju da vodi ekipu ka ozbiljnijim
rezultatima.Sto se tice Morisa on je imao odlicnu sezonu i kao bekap opcija po meni sasvim korektan igrac,s obzirom za novac koji dobija,tesko da mogu naci bolju
zamjenu.

 

C Tu se nema sta mnogo pisati,svi ste upoznati sa igrom Jokica,koji je iz godine u godinu sve bolji,napredovao je i na defanzivnom kraju terena,problem ce biti sto ce
sada svi proucavati njegovu igru i sto ce se truditi da sto je moguce vise izbace njega iz komforne zone a samim tim i ekipu Nagetsa koja ce svakako i ove godine
zavisiti najvise od njegove igre i njegovog zdravlja.Mora raditi na sutu za tri poena jer je tu prosle godine poprilicno zakazao a svakako da je uticalo i to sto su ga
bolje upoznale i protivnicke ekipe,ipak veliki je pad sa skoro 40% na veoma slabih 30%.Plamli korektna bekap opcija.

 

To je to u kratkim crtama,jos u rosteru imaju potpisane Vanderbilta  i Cancara ali ne vjerujem da ce oni dobiti neke vece uloge u narednoj sezoni.Po meni uspijeh bi
bio da ponove proslu sezonu,a od zelja da Jokic ostane zdrav i zadrzi magiju u rukama,koja odavno nije vidjena.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije naivan karuso uz svu sprdnju, verujem da će biti bolji od rondovog leša. I nadam se da će cook i troy doprineti spejsingu povremenim rafalnim paljbana. Rondo je gotov, jbg 

 

 

Za Dvajta ćemo videti. Svakako dobar u teoriji c da brani leđa obrvi i kolje se s peticama i skače.

Edited by delgado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...