Jump to content

Recommended Posts

@John Dies at the End 

 

Pričali smo više puta o lajvu i ostao je stav da je takva tema kontraproduktivna. U znak dobre volje, pokrenuću ponovo diskusiju u moderaciji. Ako se desi da krenemo s tim dobro jest ali, ako se desi da krenu svinjarije po PDF-u, ovaj pasus ima da uramiš u signature. :classic_biggrin:

 

 

21 hours ago, Knipex said:

Taj novi pravilnik k'o Đekna, samo što Đekna još nije umrla a ka' će ne znamo, a pravilnik se još nije rodio a ka' će :classic_unsure:... :classic_biggrin:

 

Biće... Imamo dva koncepta. Gledamo u pravcu nove dimenzije foruma(šenja) i evolucije, koju god opciju odabrali. Oteglo se, istina, ali je trebalo vremena da se dosadašni eksperimenti pokažu na delu, najmanje "u indicijama". Dobićemo uskoro Knjigutm, prilagođenu današnjem forumašenju. :cigar:

 

Ponoviću, za sve neupićene ali i za tebe & sve koji znaju priču od ranije:

 

Više nismo u poziciji da budemo ležerni, kao u vreme kad je neko drugi brinuo o forumu. Danas imamo NAŠ FORUM i isto toliko briga. Pod "našim" podrazumevamo sve regularne članove. Jedini je uslov da se ispoštuju pravila kuće. Ne možemo tolerisati naloge sa kojih se ne piše, kloniranja/štancovanja etc., jer održavanje foruma košta živog novca. Niko nije obavezan da daje donacije i baš zato je više nego poželjno da forumaši razumeju da je opstanak foruma ultimativni cilj. Trudite se da sagledate širu sliku - kao velika familija, godinama zajedno, a ima nas ih i da skoro dve decenije deru tastaturu. :shake:

 

Što se fudbalskog dela foruma tiče, vrata su otvorena za svakog ko želi da pomogne. Ne postoje boje, nacije i rase, netrpeljivosti, klubašenje i zađevice: 

 

Postoje samo "svi". 


 

 

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2020 at 10:36 PM, Neme said:

"Shqiptar" se izgovara "Šćiptar", ne "Š***ar", a ponajmanje se piše malim slovima. Nadam se da ćemo nastaviti da budemo fini jer očekujem da Albance niko ne naziva Š***arima na ovom forumu. Nisi prvi koji je banovan zbog toga a na istu temu se vodila bar 101 diskusija u poslednjih 15 godina, ako ne i duže. Pravilo neće biti promenjeno, deal with it, i ovog puta ću te pristojno zamoliti da se više ne objašnjavamo.

Problem je u tome što to ne piše u pravlima a ne možeš da očekuješ da svi znaju šta se radilo poslednjih 15 godina. Činjenica je da Srbi van Kosova često koriste taj izraz u pežorativnom smislu, ali to ne mora da bude slučaj sa onima kome su Albanci prve komšije. I reč Š... je etimološki izvučena iz Šćiptar, postoji jedno milion sličnih primera u svim svetskim jezicima (i Srbi su Serbi ponegde, npr.), tako da ta reč sama po sebi ne mora da bude uvredljiva.

 

Međutim, ako je već odavno postignut dogovor/uvedeno pravilo da se takav izraz ne koristi, što podržavam, između ostalog i da se ne bi svaki put gatalo da li je upotrebljeno na ovaj ili onaj način, a pošto je ovo ipak novi forum, trebalo bi zbog svih novih članova to eksplicitno napisati u pravilniku. Čuvaće se higijena foruma, izbeći će se ovakve rasprave, neće nastradati neko ko nema zadnje namere a lakše će se raščistiti oni koji ih imaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najmanji problem je staviti ovo u pravilnik (mislim da je na starom forumu i bilo u pravilniku), ali koliko je realno da će svaki novi član pročitati pravilnik nakon registracije? :classic_rolleyes:

 

Garantujem da bar 2/3 registrovanih ne pročita pravilnik na samom startu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ga nikad ne čitam, ni na jednom forumu, jer su osnovna pravila uglavnom ista. Ni ovde nisam čitao, ni na pokojnom ni na ovom pa nikad nisam banovan. Mislim da su mi na prošlom obrisana 2 posta i to je sve. Ako poštuješ sagovornike i ljude sa kojima deliš virtuelni prostor teško da možeš da napraviš nešto što se u tolikoj meri kosi sa pravilnikom da bi bio udaljen sa foruma.

 

Skoro sam zbog ne čitanja pravilnika opomenut na jednom forumu jer su čudna pravila. Prvi post mora biti predstavljanje gde treba da napišeš svoje ime i odakle si. Ne bi mi u životu palo napamet da neko toliko ulazi u privatne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Najmanji problem je staviti ovo u pravilnik (mislim da je na starom forumu i bilo u pravilniku), ali koliko je realno da će svaki novi član pročitati pravilnik nakon registracije? :classic_rolleyes:
 
Garantujem da bar 2/3 registrovanih ne pročita pravilnik na samom startu.
 
 
Nije bitno da li će pročitati jedan ili svi već da kažnjavanje u tom slučaju ima i smisla i legitimitet jer jedno je kada nekog rebnete zbog toga što stoji u pravilima (ko nam je kriv što ne čitamo) a sasvim drugo je kad se neko kazni po osnovu nepisanog pravila, milion puta prežvakanom na starom forumu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baros said:

Najmanji problem je staviti ovo u pravilnik (mislim da je na starom forumu i bilo u pravilniku), ali koliko je realno da će svaki novi član pročitati pravilnik nakon registracije? :classic_rolleyes:

 

Garantujem da bar 2/3 registrovanih ne pročita pravilnik na samom startu.

 

 

Ne kapiram. Zašto bilo šta stoji u pravilniku kad ga 2/3 neće pročitati?

Link to comment
Share on other sites

Nismo se razumeli. Samo konstatujem kako to izgleda u praksi gde ćemo uvek imati nekoga ko nije znao da je nešto kažnjivo, a pogotovu za ovako specifične stvari. Većina za te zabrane sazna nakon što neko od forumaša bude kažnjen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2020 at 8:13 AM, Barkley#34 said:

Ne kapiram. Zašto bilo šta stoji u pravilniku kad ga 2/3 neće pročitati?

 

Čak i Raj poseduje Piramidu i leteće osoblje koje sprovodi zakone. Šta bi ono zbog griza jedne jabuke? :classic_biggrin:

 

Hetitski Zakonik, nebrušeni dijamant koji je razvijenim civilizacijama pomogao da izgrade svoje, savršenije i primerenije svojim društvima, etablirali su Hetiti, varvarsko pleme. Svako je morao znati šta se sme a šta ne, što je normalno za očekivati 2 hiljade godina kasnije, na jednom forumu. Nije nimalo beznačajan podatak da taj forum postoji 20 godina, ako računamo onu prvu formu iz '00. i ovu potonju, a stvoren u eri Interneta starog 25 godina. 

 

On 10/19/2020 at 7:50 AM, Martin Mystere said:

Nije bitno da li će pročitati jedan ili svi već da kažnjavanje u tom slučaju ima i smisla i legitimitet jer jedno je kada nekog rebnete zbog toga što stoji u pravilima (ko nam je kriv što ne čitamo) a sasvim drugo je kad se neko kazni po osnovu nepisanog pravila, milion puta prežvakanom na starom forumu.

 

Čim je milion puta prežvakano a ostalo u upotrebi, naći će se u pisanoj formi u novom Pravilniku. Ziher.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
2 hours ago, Xpert said:

Posto je, u prethodnih nekoliko dana, napravljen svinjac od kompletnog PDF-a, svaki nastavak trolovanja na bilo kojoj od tema, povlaci ban. Nece biti nikavih dodatnih upozorenja.

 

Zbog toga su mi obrisani postovi u kojima sam dokazao laz/neznanje kvazi-legende foruma? 

A njegovi postovi sa laznim informacijama i dalje stoje? 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Zbog toga su mi obrisani postovi u kojima sam dokazao laz/neznanje kvazi-legende foruma? 

A njegovi postovi sa laznim informacijama i dalje stoje? 

 

 

5 dana i 1WP, ometanje moderacije.  Ponovljeni post na FKP ponovo obrisan.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, a kako komentari o nameštenom žrebu, Zanzibaru i ostalim teorijama zavere koje jedan forumaš konstantno potencira i prvi pokreće doprinose diskusiji da ne budu brisani ali kada se ista rasplamsa onda se svi komentari po tom pitanju, naravno osim njegovih brišu?

Slažem se da ne doprinose diskusiji ali onda barem budite dosledni pa obrišite sve te gluposti a ne da to činite selektivno!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Pa vi umesto da skacete na njega svaki put i pisete nesto sto ne pripada temi, prijavite post za koji smatrate da krsi pravila foruma.

Da li si realan? Ako je problem sama prijava, evo ja cu prijaviti post pa da vidimo šta će da se desi.

 

Što je najgore obrišete upise jednog forumaša, a druge ostavite da mirno bitišu na forumu. Zvuči poznato?

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Martin Mystere said:

Nije on uopšte skapirao šta sam ja pitao, on po navici tera neku svoju priču.

 

Nisi jedini koji ovo isto piše za konkretnu osobu. Po nepisanom pravilu, dolazi od strane istog forumaša/grupe i nema nikakve veze s onim što konkretna osoba piše. Po pisanom pravilu, to se zove ad hominem napad ili stalking ako se ponavlja, što je već kažnjivo. 

 

2 hours ago, Liska Manjina said:

Što je najgore obrišete upise jednog forumaša, a druge ostavite da mirno bitišu na forumu. Zvuči poznato?

 

Reportuj slobodno ako smatraš da nešto nije po pravilima. 

edit: Ali bez silovanja, jer je i to kažnjivo. 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...