Jump to content

Recommended Posts

1. Reci ti sta od napisanog nije istina, pa onda zapomazi.

 

2. Kakav je moj doprinos forumu ne bih znao, ali ti svoju svrhu u virtulenom svetu znas. Ona se sastoji u tome da podjebavas i provociras u apsolutno svakom postu. Na svakom iole normalnom forumu bi te banovali za stalno, ali bez da te puste da se 16 puta vratis kao ovde.

 

3. Nema nikakvog navlacenja, ja trazim ban za tebe posto ispunjavas sve kriterijume za to, posebno prema ovim "poostrenim" pravilima. Iskreno se nadam da ce se to desiti, ali da te onda vise ovde nece pustati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na upadici, na pocetku. Ako cemo o davanju druge sanse i dozvoljavanju registracije svima koji su imali istoriju krsenja pravila na proslom forumu, pa cak bili i trajno banovani, realno gledano, gotovo niko nije promenio ponasanje, samo su iskoristili taj ekstra zeton da nastave gde su stali posle trajnog bana.

 

Time su dokazali da ta mrska moderacija na proslom forumu nije pogresila i prema takvima je sasvim normalno da bude niza tolerancija nego prema forumasima koji imaju cist warn log. Ako se pogleda ko je najcesce banovan ovde, to su isti ljudi koji su imali debeo dosije i na proslom forumu. Da li ih sve moderacija mrzi? Ne bih bas rekao.

 

A imajuci u vidu ovu diskusiju u nastanku, Kuper je verovatno jedan od retkih pozitivnih primera onih koji su imali debeo dosije, a doslo je bar do minimalne korekcije u ponasanju, tako da ne verujem da se on moze uvoditi u ovu pricu.

 

A sad slobodno nastavite.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A za to vreme komentar

"Za ping pong ligu nemaju motiv jer je nameštena titula Zvezdi naočigled cele zemlje i niko ništa"

već satima mirno stoji i nikom ništa... Da ne idemo dalje od njega...

Sva sreća pa sada kad nema Valtera neće više biti ni ovakvih upisa niti patkometrije, trolovanja, provokacije...

Bitno je da apostoli istine svaku grešku u korist Zvezde seciraju, postavljaju slike iz raznih uglova, prozivaju zle, plaćene sudije i Kokezu koji radi u korist gazdinog kluba ali zato ih nema nigde kada se načini greška u korist njihovog kluba - štaviše tada su sudije samo ljudi koji nekad mogu da pogreše... Ali dobro, stvar na koju smo već odavno navikli od tih članova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

Koji traju i traju i traju i traju i traju... a situacija na terenu nepromenjena.

 

S vremena na vreme bude neko krhko primirje, a ona se sukobi nastave.

 

Kao na primer ovaj poslednji ban. Čist primer toga.

 

Pre par dana bilo ono sa Čika Mišom, tj ono posle Ivanjice. 

 

Moderacija pobrisala i zamolila da se to ne radi (+podelila banove).

 

 

Par dana posle toga opet isto, opet brisanje i banovi

 

I na sve to dođe čovek sa istorijom takvih upisa, sa kojim su maltene svi sportski moderatori pregovarali da istu priču podgreje treći put u 4 dana, posle svih banova, upozorenja i brisanja.

 

 

Milion puta upozoravan što na basketu, što na fudbalu da ne započinje patkometrije... i ništa.

 

Nije ovo lična i personalna odluka @Barracuda samoga, nije njemu dunulo pa obrisao čoveka, niti ima bilo koji moderator moć da tek tako odstrani forumaša za stalno. U ovakvim škakljivim situacijama, uvek se veća u prisustvu više moderatora i odluka se donose konsenzuzom, kao i ovaj put što je doneta, a @Barracuda je, da se grubo izrazim, bio oruđe koje je sprovelo odluku moderatorskog tima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazi...ja sam sasvim dobro shvatio  šta je Barracuda hteo i ne znam zašto si se zakačio za moj post i "pregovore".  Krivo mi je i ljut sam na tebe, samo da znaš. :mad:

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

Pozdravio te Patriota sa kauča.

 

Batali Pavijane. 

 

Banovanje Valtera ima svoju istoriju, ovo je samo kraj. Dovojno je pogledati šta je bio povod za trajni 1/1, s obzirom da je Valter imao poslednje upozorenje. Ako se imaju u vidu dve @Barosove intervencije, a imaju se u vidu,. bili su kratko banovani za patkometriju na SLS TLTI, Prolup, Berti i Valter, po 24h. Zatim, posle dva dana su bili banovani po 72h Železničko Gnomče, Starešina i Prolup ponovo, za šta je dobio 7 dana. No:

 

- Prvi je bio banovan trajno JClash, čime je @Baros ostavio jasno upozorenje pojedinim forumašima da povedu računa kako se ponašaju. 

-  24h nakon toga OPET kreće ista stvar na SLS, Baros daje po 24h odmora prvoj grupi forumaša. So, Valter banovan 24h i pored poslednjeg upozorenja.

- Dva dana nakon toga, opet kreće igranka i zamislite, OPET je Valter tu. Čak nije dobio ni kaznu, ali je dobila druga grupa. Pošto prethodna poruka moderacije nije urodila plodom, kazne su pooštrene na 3 dana. Prolup za ponovljenu stvar dobija 7 dana.

- Dva dana pošto je istekla kazna forumašima, eto Valtera u novoj turi patkometrije. Dosta je bilo.

 

Ako ima još nešto pišite, ali ovo je gotova stvar i idemo dalje.

 

 

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Pazi...ja sam sasvim dobro shvatio  šta je Barracuda hteo i ne znam zašto si se zakačio za moj post i "pregovore".  Krivo mi je i ljut sam na tebe, samo da znaš. :mad:

 

 

 

Divan je bio tvoj upis za ovaj moj nastavak.

 

Nije ovo bio odgovor tebi lično, nego manje više svima da se objasni sistem i administracija, kako je tekao postupak i da je sa banovanim, kao i sa svim ostalim banovanima vođen pregovarački postupak, ili ti medijacija :s_d:

 

 

Nadam se da je ovaaj moj upis dovoljan da se barem malo odljutiš, pa ćemo vremenom normalizovati odnose jel te ☮️

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

Divan je bio tvoj upis za ovaj moj nastavak.

 

Nije ovo bio odgovor tebi lično, nego manje više svima da se objasni sistem i administracija, kako je tekao postupak i da je sa banovanim, kao i sa svim ostalim banovanima vođen pregovarački postupak, ili ti medijacija :s_d:

 

 

Nadam se da je ovaaj moj upis dovoljan da se barem malo odljutiš, pa ćemo vremenom normalizovati odnose jel te ☮️

Hm...izvinjenje (ili kako god, da ne zagolicam nečiju sujetu) ide samo u "zaječarsku valutu"...izvesne količine...ostalo...teeeeško.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=246]pavijan2[/mention]  Kakav rezon ti vidiš za brisanje posta? Nijedno forumsko pravilo nije prkršeno.
 
 
Jel stvarno to pitaš?

Recimo patkometrija, insinuacije bez ikakvog dokaza koje se konstantno ponavljaju etc...

Na stranu to što večito isti likovi neuspehe svog kluba u više mečeva ove sezone pokušavaju da opravdaju tom mantrom "ali zašto da se cimaju kad svi znamo da je prvenstvo namešteno za Zvezdu"...

Da se razumemo, ne tražim ban imenovanog, ali bi za dobro foruma bilo dobro da u startu brišete takve upise da posle kad eskalira upisima forumaša sa druge strane brda ne bi ste kukali kako ne možete da stignete sve da pobrišete.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barracuda said:

@pavijan2  Kakav rezon ti vidiš za brisanje posta? Nijedno forumsko pravilo nije prkršeno.

 

 

 

Mislim da si odgovorio sam sebi i pre nego što si postavio pitanje.

 

22 hours ago, Barracuda said:

Gospodo, da odmah razjasnimo, niko ne mora da brine da će biti banovan ili opomenut ako ne radi stvari koje je radio Valter. Nije sporan sam upis toliko, koliko je sporan čitav opus. Da bi došlo do trajnog udaljavanja sa foruma mora se desiti više prekršaja i(li) oglušenja o upozorenja moderacije. Valter je, pritom, bio banovan pre 4 godine i sa b92 za iste stvari, što dodaje težinu na odluku o trajnom udaljavanju jer nije pokazao ni minimum poboljšanja. Koliko još godina treba da prodje?

 

Mislio sam da je obaveštenje i dodatno objašnjenje bilo dovoljno, ali očigledno imamo problem sa razlikovanjem izolovanog slučaja od generalne slike. U normalnim okolnostima, post bi u najgorem slučaju bio obrisan ako se proceni da može uslediti prepucavanje ili bespotrebna patkometrija. Medjutim, ako je takav model ponašanja da svaki put mora da se nateruje mak na konac, moderacija nema drugi izbor nego da se umeša. Što se tiče Valtera, lično sam mu pre svih kazni poslao više PM-ova i dobio obećanje-ludom-radovanje da će povesti računa da se ne mačuje sa forumašima grobarima. Dobio je i jedan warn koji sam mu kasnije sklonio u znak dobre volje, ali nije vredelo. Svi banovi koje je kasnije dobio bili su u kategoriji Spamming, na šta mu je uzaludno ukazivano mali milion puta.

 

Ako neko želi dodatna objašnjenja ili ima pitanja, slobodno se može javiti na PM. Dobiće i objašnjenja i odgovore na pitanja. 

 

 

 

 

Jel te dirao neko?

 

Znači u redu je da ja sad odem tamo, odgovorim na onu glupost i da krene mačevanje?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZiS said:

A za cega sluzi ova tema ako forumasi nisu u mogucnosti da iskazu svoje misljenje o stvarima koje se dogode na ovom PDF-u?

 

Ti znaš za šta služi PDF tema. Umeo bi i da objasniš.

 

1 hour ago, 29.05.1991 said:

Znači u redu je da ja sad odem tamo, odgovorim na onu glupost i da krene mačevanje?

 

Samo da se ne dešava prečesto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Martin Mystere said:

Da se razumemo, ne tražim ban imenovanog, ali bi za dobro foruma bilo dobro da u startu brišete takve upise da posle kad eskalira upisima forumaša sa druge strane brda ne bi ste kukali kako ne možete da stignete sve da pobrišete.

 

Bilo bi lepo da je tako jednostavno, ne bi bilo potrebe ni za moderacijom. Ovako, svodi se na dajdžest da li se odredjenoj grupi nešto svidja ili ne. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To je već više nego jasno jer u suštini ja suštinski ne vidim razlike između ova dva komentara:

 

"Nakon Zvezde evo sad su pogurale sudije Partizan, kad krenu one price kako se samo Zvezda gura, malo objektivnosti nije na odmet."

 

i

 

"Za ping pong ligu nemaju motiv jer je nameštena titula Zvezdi naočigled cele zemlje i niko ništa"

 

 

Šta više ovaj prvi se još mogao i jasno videti u situaciji o kojoj je pričao Valter (nedosuđen ofsajd Sumi) ali je svejedno iskorišćen kao razlog za njegov trajni ban dok je drugi isto takva patkometrija i čak insinuacija za koju nema ama baš nikakvih dokaza osim "šta je babi milo" ali nije čak ni obrisan.

 

Tebe sam uvek smatrao objektivnim moderatorom, nemoj to da tako olako rušiš samo na ova dva primera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...