Jump to content

Početak rada foruma


Vox92.net

Recommended Posts

@A sad

 

Na nekom drugom forumu neki ljudi nesto komentarisu, kao i bilo kakvu drugu pojavu... 

 

Kakve to veze ima da li se tebi svidja ili ne? Ja se ne bih ovde javljao da niste pogrešno tumačili šta je tamo pisano... A ako te se ne tiče, zašto prenosite, uopšte? 

 

Zaista ne želim da se svadjam i povlačim se iz ovakve besmislene rasprave...

 

@quad

Ugrubo, do te podele pre 12 godina je došlo jer je moderacija divljala i privremno je bio onemogućen pristup pa je ekipa sa sporta napravila drugi forum...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Radiša said:

 

 

@quad

Ugrubo, do te podele pre 12 godina je došlo jer je moderacija divljala i privremno je bio onemogućen pristup pa je ekipa sa sporta napravila drugi forum...

Ma nesto je i tehnicke prirode bilo jel?

Znam da sam morao ponovo da see registrujem.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Radiša said:

Kad prenosite, prenesite šta sve piše, a ne samo ono što vam odgovara...

 

Ja vam od sveg srca želim sreću što sam tamo i napisao... 

 

Mi smo tamo gotovo svi pisali na b92, pre podele pre 12 godina, i naravno da smo zainteresovani za to sta se desilo sa matičnim forumom... Ja se ovde više neću nastavljati, a zlobu ostavite negde sastrane... Moji utisci, koje sam i tamo napisaju ostaju, i vezani su za politiku, ne i za sport...

 

Dakle, svako dobro...

 

Izvini, ali ja sam zlobu video jedino sa vase strane. I naravno da je normalno da vas interesuje sta se desilo sa maticnim forumom, ali nije normalno da stalno visite ovde i onda tamo kod vas komentarisete ovaj forum u podrugljivom tonu.

 

I naravno da nas se ne tice vas forum, ovo sad prisemo o vama i verovatno nikad vise. I to je sve poteklo od mene, jer mi je bilo izuzetno zabavno sto nas komentarisete tamo, pa sam mislio da podelim to sa ostalima.

 

A vi cete verovatno da nastavite da visite ovde i da nas komentarisete na vasem forumu. Ok, nemam nista protiv toga ako vam to predstavlja neko zadovoljstvo. :classic_smile:

 

Edited by Skyglider
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quad said:

Ma nesto je i tehnicke prirode bilo jel?

Znam da sam morao ponovo da see registrujem.

 

U prepisci sa administratorom foruma B92 koju sam imao na pm, pre jedno 7-8 godina, pitao sam ga sta to desilo 2007. , zbog cega je tada vecina forumsa otisla na PPP. On mi je rekao da su namerno oborili forum, jer su tadasnji forumasi postali previse agresivni prema kuci B92; i da su forum podigli ponovo tek kad su videli da su ovi napravili novi forum, jer su bili sigurni da se nece vracati vise. 

Link to comment
Share on other sites

Stari forum zove, vreme je da se infiltriram tamo.

 

Sad sam procitao njihovu temu, ima njih par sto nam ne zele sve najbolje ali necu zbog njih da pravim generalizacije. Ima tamo kvalitetnih forumasa i jedno vreme sam tamo citao postove. Kao sto ovde ima par ljudi koji im se svidja forum, tako i tamo sto je i normalno. Ne treba da kazem mali sukob da preraste na nivou foruma. Vecina kulira i gleda svoja posla, to je meni skroz ok.

 

Kapiram da su i sada zanimljivi u temam za filmove i serije, do pre nekih godinu dana sam ih citao. Osvojili su me sa nazivima tema.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Radiša said:

@A sad

 

Na nekom drugom forumu neki ljudi nesto komentarisu, kao i bilo kakvu drugu pojavu... 

 

Kakve to veze ima da li se tebi svidja ili ne? Ja se ne bih ovde javljao da niste pogrešno tumačili šta je tamo pisano... A ako te se ne tiče, zašto prenosite, uopšte? 

 

Zaista ne želim da se svadjam i povlačim se iz ovakve besmislene rasprave...

 

@quad

Ugrubo, do te podele pre 12 godina je došlo jer je moderacija divljala i privremno je bio onemogućen pristup pa je ekipa sa sporta napravila drugi forum...

 

Nigde ja nisam napisao da me se ne tice. Tice me se, a ima veze i sa svim ovim ljudima koji ovde pisu, i sa onima koji su radili po ceo dan i noc da naprave nesto sto ce valjati za jako kratko vreme, da ne ode u zaborav  nesto sto je trajalo dvadeset godina i bilo simbol jednog vremena. Ti si moderator tamo i trebao bi da sprecis takvo pisanje, kao sto bih ja sprecio takvo pisanje ovde o vama, zato sto to nije lepo, pristojno, a ni kolegijalno.

 

Pozdrav i zelim vam srecu i uspeh u daljem radu!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim nikakav razlog za dizanje tenzija, neko tamo komentariše, pa šta. Mnogi od nas ima nalog i na PPP, ja sam nešto i pisao, nije išlo, iako sam u par navrata bio ozbiljno razočaran moderacijom i atmosferom na b92, tu sam mogao da pišem, da čitam, svađam se, ali sam povremeno odlazio na PPP jer su tamo brojni forumaši koje sam voleo da čitam. Prošlo je mnogo vremena, prestao sam da ih posećujem, verovatno se i sastav forumaša promenio, ali ja im želim samo uspeh, voleo bih i da se pojavljuju i ovde, redovno ili povremeno. Normalno je da se tamo prati šta se desilo sa fb92, da se interesuje šta će biti dalje, pa i da se predviđe brzi krah, ne bih elaborirao zašto. Ne bi im to zamerao, dokažimo da ovaj forum može da opstane.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, quad said:

Podseti nas zbog cega je doslo do podele? Tad sam stari nick izgubio.

 

 Jednog lepog dana, pre nekih dvanaestak godina, FB92 je naprasno prestao da radi.

 

Nije bilo nikakve najave ili objašnjenja.
 Odeš na stranicu, na koju si išao svaki dan, a tamo - ništa.

 

 

 Najveće ovisnike je uhvatila panika.


 Krenuli su mailovi i telefonski pozivi (ko je već koga znao iz Real Life-a)

 

 Sporisti su, kao i uvek, krenuli u akciju.

 


 Napravljen je forum po imenu "Kinshasa". To je u ono vreme bio slang izraz za ban.

Ono - "A što nema frumaša XXX?"
 "Ma pusti, pokačio se sa modom i dobio nedelju dana u Kinšasi"

 

 

 Forum "Kinšasa" je bio kratkog veka, jer je bio napravljen na nekom gratis softveru, koji je totalno prsao kada su se sjatile stotine forumaša sa B92.

 

 

Sportisti su se opet organizovali i napravili ozbiljniji forum na ozbiljnom i pouzdanom komercijalnom forumskom paketu, istom onom koji je koristio izvorni forum i istom koji koristi i ovaj.

To je čuvena  "parapsihopatologija"  -  "still going strong" posle svih ovih godina.

 


Forum je dobio ime "parapsihopatologija" po starom internom vicu. Tu reč je, na jednom evropskom prvenstvu u atletici, izjavio jedan poznati TV sportski komentator, ljut na negativne komentare koje je dobio na forumu B92. 

 

Kad je Fb92 ponovo počeo s radom (opet bez ikakve najave ili objašnjenja), neki su se vratili, neki pisali  na dve stolice (malo B92, malo PPP), a neki ostali samo  na PPP-u. 

 


Neko vreme smo imali i duple moderatore, koji su istovremeno moderisali i PPP i B92.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

Da se zna ko je poslednji... 🙂

 I, jesi li ugasio svetlo?

 

Nisam ni najmanje zlurad, nije mi drago sto se ugasio.

Fb92 je jedini forum sa ex-Yu prostora na kojem sam ikada ucestvovao, naravno pre ovog. Ni inace nisam neki forumas, sudelovao sam jos samo na dva, oba americka. Jedan, gde sam i mod, sa bavi jednom opskurnom markom motocikla i ima samo par hiljada ljudi, max. 300 redovno aktivnih. Drugi je strogo profesionalan, zdravstveno/radioloski.

 

Zalutao sam na fb92 slucajno. Posto mi je domovina citava ex-Yu a ne samo ova danasnja mala tackica na karti, pratim medije iz svih delova. Iz Srbije, nekako mi je b92 izgledao najobjektivniji (uz novine, Danas) tada, pre nekih 15-ak godina. Sasvim slucajno sam, citajuci vesti, primetio da postoji i forum koji je, opet naglasavam - pre 15-ak godina, bio najpristojniji. Na ostalima koje sam makar i ovlas pogledao, sve je pucalo od nacionalizma i sovinizma. Jedan Divov topik me zainteresovao, pa sam obavio registraciju i poceo da pisem. Prvih par godina se nisam ni makao sa Politike, gde sam provodio vecinu forumskog vremena.

Onda sam "otkrio" i ostale pdf-ove, pa i video da se na Tenisu i F1 okuplja zanimljivo i pristojno drustvo.  (hoce li me "politicari" kritikovati sto volEm "sportiste"? :classic_blush: ) Kad je Politika otisla u 3 lepe, prestao sam da pisem, a i citao sam samo retko, ali sam ostao zbog ostalih sadrzaja.

 

Ono najlepse sto ce mi ostati sa fb92 je sto su nam se postovi uzajamno toliko dopali da sam sa par forumasa/ica ostvario i RL kontakt. Evo ih vec ovde, znaju koji su.  Jebote, ziveo sam u Texasu i usjebao me hurricane Harvey, a covek me zove da dodjem kod njega dok se ne oporavim! Srecom, nije mi trebalo, ali pre foruma, nikada se nismo sreli.

 

Zato, ne bih pljuvao po fb92. A pogotovu ne po moderaciji. Majko mila, koliko je gluposti i svinjarija tamo u poslednjih par godina napisano, ko bi to sve izmoderisao? I to u slobodno vreme.

 

Ovde je (za sada, nadam se da ce i ostati) atmosfera odlicna - kao na fb92 kad sam pocinjao.

The King is dead - long live the King!

 

 

Edited by zoran59
slovca
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, yossarian said:

 

 
Forum je dobio ime "parapsihopatologija" po starom internom vicu. Tu reč je, na jednom evropskom prvenstvu u atletici, izjavio jedan poznati TV sportski komentator, ljut na negativne komentare koje je dobio na forumu B92. 

 

 

Dusko Korac

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

U prepisci sa administratorom foruma B92 koju sam imao na pm, pre jedno 7-8 godina, pitao sam ga sta to desilo 2007. , zbog cega je tada vecina forumsa otisla na PPP. On mi je rekao da su namerno oborili forum, jer su tadasnji forumasi postali previse agresivni prema kuci B92; i da su forum podigli ponovo tek kad su videli da su ovi napravili novi forum, jer su bili sigurni da se nece vracati vise. 

 

:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

U prepisci sa administratorom foruma B92 koju sam imao na pm, pre jedno 7-8 godina, pitao sam ga sta to desilo 2007. , zbog cega je tada vecina forumsa otisla na PPP. On mi je rekao da su namerno oborili forum, jer su tadasnji forumasi postali previse agresivni prema kuci B92; i da su forum podigli ponovo tek kad su videli da su ovi napravili novi forum, jer su bili sigurni da se nece vracati vise. 

 

Pa, vjerovatno moze i tako da se kaze 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 I, jesi li ugasio svetlo?



Ma jok, samo mi bilo zanimljvio da se moj post video kao poslednji u PDF Forum 🙂 Medjutim sad kad su vratili forum kao "arhivu" vidim da su iskoristili neki kasniji trenutak pa da je bilo jos postova posle. 

 

Ne bavim se ja "gasenjem", imam pametnija posla - na primer kako da Vox92 bude sto bolji 🙂 isto tako mi ne pada na pamet da se bavim PPP i pisanjem tamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, A sad said:

Ni ovo nije bas tacno. Ima tamo veliki broj izuzetno kvalitetnih forumasa koje bih ja voleo da vidim ovde, sigurno bi podigli kvalitet rasprave. 

 

Nebitno. Nije trebalo da komentarišem, takve stvari ne doprinose kvalitetu ovog foruma. U pravu je Div, šta se radi na PPP-u je njihov problem. Treba se fokusirati isključivo na to da se ovo mesto učini što boljim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navukao vas Skyglider bezveze. Na PPP se uopste ne raspravlja o ovom forumu, par ljudi je napisalo par postova i to je sve. Vecina tamo uopste ne zna za ovaj forum, niti su ikada pisali na B92, proslo je mnogo godina od te "shizme". Ne znam kako ocekujete da par starijih forumasa ne komentarisu zatvaranje nekada najznacajnijeg regionalnog foruma, narocito na forumu koji je, kao i ovaj, napravljen od bivsih forumasa sa B92. Da je ovo iole normalna zemlja to bi bila vest za medije, ne samo za forume na kojima pisu bivsi clanovi B92 foruma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skyglider said:

 

Izvini, ali ja sam zlobu video jedino sa vase strane. I naravno da je normalno da vas interesuje sta se desilo sa maticnim forumom, ali nije normalno da stalno visite ovde i onda tamo kod vas komentarisete ovaj forum u podrugljivom tonu.

 

I naravno da nas se ne tice vas forum, ovo sad prisemo o vama i verovatno nikad vise. I to je sve poteklo od mene, jer mi je bilo izuzetno zabavno sto nas komentarisete tamo, pa sam mislio da podelim to sa ostalima.

 

A vi cete verovatno da nastavite da visite ovde i da nas komentarisete na vasem forumu. Ok, nemam nista protiv toga ako vam to predstavlja neko zadovoljstvo. :classic_smile:

 

 

Meni nikad nije bilo jasno zasto se PPP smatrao nekom elitom i gledao s visine druge forume kod nas, kad su realno bili poprilican trash, cak i za ovu Politiku na b92, minus linc silovanje nasilje pred kraj.

 

Na Sportu je bilo kvalitetnih forumasa i nekih zanimljivih stvari da se procitaju, ali nista posebno epohalno.

 

Ali dobro, sve najbolje I guess.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Meni nikad nije bilo jasno...

 

Da, to znamo.

 

Hajde da odgovorim na ovo pa da batalim tu medjuforumsku pricu. Politicki deo PPP je sio politiku B92 za nekoliko klasa. Jako veliki broj ljudi koji tamo pisu, mnoge znam i licno, su ozbiljni profesionalci u svojim strukama, za troje znam po objavljenim radovima da su u evropskom vrhu (sve tri su dame:classic_happy:) u svojim profesijama. Manje ili vise redovni su i neki politicari, par analiticara koji se inace pojavljuju po medijima. PPP je imao brojne topike koji su citani pomno i odatle su se krale informacije koje su se pojavljivale po medijima. Dovoljno je samo pogledati kvalitet linkova koji se postavljaju na specijalizovanim temama pa shvatiti koji je to nivo i sta ljudi tamo citaju od izvora, narocito kad je medjunarodna politika u pitanju. Ko je citao oba foruma a nesto zna u zivotu, zaista zna a ne glumi srbijansku verziju Pika Dela Mirandele, vrlo lako moze da zakljuci po tekstovima kako se pojedine teme obradjuju i na osnovu toga donese sud o kvalitetu odredjene diskusije.

 

Naravno, moze se napisati i "ovaj ili onaj forum je trash" i tako poentirati ali to je tacno nivo politickog dela onog foruma koji se danas ugasio. Nadam se i uzdam, pre svega u Barakudu, da taj nivo jeftinog diletantizma necemo gledati na ovom novom forumu. Lepo bi bilo imati dva foruma na kojima tekstovi nece pocinjati sa "meni nije jasno", Srbija je generalno u manjku platforimi na kojima se ozbiljno pise o politici i svaka nova je itekako dobrodosla.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skyglider said:

 

U prepisci sa administratorom foruma B92 koju sam imao na pm, pre jedno 7-8 godina, pitao sam ga sta to desilo 2007. , zbog cega je tada vecina forumsa otisla na PPP. On mi je rekao da su namerno oborili forum, jer su tadasnji forumasi postali previse agresivni prema kuci B92; i da su forum podigli ponovo tek kad su videli da su ovi napravili novi forum, jer su bili sigurni da se nece vracati vise. 

 

nidje veze, kakvo obaranje foruma kakvi bakraci :ajme:

 

ppp je nastao slicno kao i ovaj forum, zbog bahatosti administratora fb92. jednog dana bez najave fb92 je prestao sa radom i tako je nastao ppp, samo sto oni nisu imali taj luks kao vox92 da budu obavesteni nedelju dana pre i da imaju opciju da salju poruke ostalim forumasima za novi forum. na pocetku ppp je bio solidan forum koji je parirao tadasnjem fb92, a posle za onu fb92 koju su kidnapovali dvojica "moderatora" i njihov klovn (maskota fb92) ppp za njih je bila ozbiljna institucija. sa vremenom i u ppp se smanjilo broj clanova (zbog milion faktora) ali su ipak ostali solidan foruma, i verovatno najbolji forum u regionu. ako vox92 uspe nesto slicno to bi trebalo smatrati uspehom, a ovo vox92 vs ppp je glupost²

Edited by comandante
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Meni nikad nije bilo jasno zasto se PPP smatrao nekom elitom i gledao s visine druge forume kod nas, kad su realno bili poprilican trash, cak i za ovu Politiku na b92, minus linc silovanje nasilje pred kraj.

 

Na Sportu je bilo kvalitetnih forumasa i nekih zanimljivih stvari da se procitaju, ali nista posebno epohalno.

 

Ali dobro, sve najbolje I guess.

 

promasio si fuzbal

 

ne znam kako da ti objasnim, necu da ti nabrajam stotine forumasa, dovoljno je tri....ako u jednom forumu imas marvina, hattorija i batarazmaza taj forum nikako ne moze biti trash

Link to comment
Share on other sites

Moja greska je sto nisam rekao PPP sada, sada je slicna olupina od foruma kao sto je b92 postao u poslednje 2-3 godine. Samo moje misljenje, ne morate se sloziti, niko vas ne tera.

 

Forum kao forma odumire svakako, izuzev onih ultra specijalizovanih, tako da sam trenutno izuzetno zadovoljan pocetkom ovog i PPP me ne zanima ni najmanje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Moja greska je sto nisam rekao PPP sada, sada je slicna olupina od foruma kao sto je b92 postao u poslednje 2-3 godine. Samo moje misljenje, ne morate se sloziti, niko vas ne tera.

 

Forum kao forma odumire svakako, izuzev onih ultra specijalizovanih, tako da sam trenutno izuzetno zadovoljan pocetkom ovog i PPP me ne zanima ni najmanje.

 

da, na primer forum KKK, zivlji nego ikad.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, comandante said:

 

nidje veze, kakvo obaranje foruma kakvi bakraci :ajme:

 

ppp je nastao slicno kao i ovaj forum, zbog bahatosti administratora fb92. jednog dana bez najave fb92 je prestao sa radom i tako je nastao ppp, samo sto oni nisu imali taj luks kao vox92 da budu obavesteni nedelju dana pre i da imaju opciju da salju poruke ostalim forumasima za novi forum. na pocetku ppp je bio solidan forum koji je parirao tadasnjem fb92, a posle za onu fb92 koju su kidnapovali dvojica "moderatora" i njihov klovn (maskota fb92) ppp za njih je bila ozbiljna institucija. sa vremenom i u ppp se smanjilo broj clanova (zbog milion faktora) ali su ipak ostali solidan foruma, i verovatno najbolji forum u regionu. ako vox92 uspe nesto slicno to bi trebalo smatrati uspehom, a ovo vox92 vs ppp je glupost²

 

Ali ona prica o adminima koji su cekali da se procisti forum pa ga ponovo otvorili kad je bilo jasno da se vecina nece vracati, ne znam da li sam smesniju stvar procitao u zivotu. Bukvalno nema koga nisu zvali da se vrate kad su shvatili da su zajebali stvar. Mislim da jos negde cuvam mejl od jedno 50 redova gde mi se adminski objasnjavalo kako bi bila izdaja foruma da se ne vratim, kako sam na tom forumu stekao ime (na forumu stekao ime:classic_laugh:) i imam obavezu prema njemu.

 

Cela prica je skroz jednostavna, B92 je tada hteo da promeni platformu i predje na blog kao udarnu formu. Neki blogovi su i poceli pre gasenja foruma. O tome se nagadjalo i razmenjivale su se informacije po sistemu ko koga zna, ali da ja znam niko nikada nije javno rekao na forumu da je to ideja. Kada je forum pao iz whatever razloga, ta prica se prosirila i vecina ljudi je pomislila da je to to i da tog foruma vise uopste nece biti, pa su se svi razjurili kud koji. Kada je forum B92 podignut ponovo jer je blogosfera prdnula u cabar jednostavno je vec bilo kasno za vracanje. Zamislite sada da ovaj forum radi, recimo, tri nedelje i da svima bude udobno i lepo a onda neko dodje i kaze "hej, vratio se B92, hajdemo ponovo tamo". Kad vam za tri nedelje odlicnog forumasenja ovde takva situacija padne na pamet setite se ovog posta i razmislite da li biste se vi vracali posle svega. Sve ovo ostalo posle je bilo prepucavanje, povredjene sujete i gomila traceva, od kojih su se neki najsocniji ispostavili kao istiniti, kao sto to uvek biva kad se ljudi raskurcaju pa krenu da opanjkavaju jedni druge.:classic_biggrin:

 

Koliko je PPP bezvezan forum dovoljno govori to sto se pdf politika na B92 nikada nije oporavio od tog gubitka. Uzgred, dobar deo tih mediokriteta koji su u poslednje vreme drzali pdf politika se registrovao na PPP i popio po picki od ljudi koji zapravo znaju o cemu govore jer su ostali bez moderatorske zastite, pa su podvili repove i vratili se nazad s pricom kako je PPP leglo desnicara i nacionalista, te stoga oni nisu hteli da se druze iz principijelnih razloga. No, ta rana ekipa foruma B92 je zaista tesko ponovljiva, bilo je drugo vreme i druga energija, svaki post se bistrio i pregledao po pet puta pre nego sto se klikne reply. Tim vise je postalo jako tuzno gledati u sta se taj muceni pdf pretvorio i kakvi mediokriteti su ga zaposeli poslednjih godina. PPP je mator forum, po godinama foruma ali i po prosecnim godinama ucesnika, prirodno je da je tamo produkcija malo opala, ali to je jos uvek dom velikog broja izuzetno kvalitetnih ljudi i povremeno se otvore odlicne rasprave.

 

Ovaj forum ima sansu da delimicno vrati utisak ranog B92 foruma jer ima dosta mladih ljudi koji tek treba da napisu svoje elitne postove, a do sada su se uglavnom bavili sportom jer nisu hteli da gaze po onoj kaljuzi gore. Ta prica o krezubim sportasima na gornjim spratovima je bila samo zloba nekoliko umisljenih likova koji su zavrsili tako sto su se raspravljali sa svojim likom u ogledalu jer niko vise nije hteo ni cobanskim stapom da ih pipne. Topik Vox Populi je to jasno dokazao svakom ko zna da cita i negde je simbolicno to sto ovaj novi forum nosi ime tog topika. Za razliku od popularnog misljenja ljudi vole da razgovaraju jedni s drugima, neki uznapreduju i toliko da razgovaraju ne samo da bi slusali ton svog glasa vec i da cuju sta neko drugi ima da kaze. Svako to treba da proba, zasto ne i na ovom forumu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...