Jump to content

Kako se danas osecate.


mrd

Recommended Posts

On 1/27/2021 at 8:30 PM, Devojka Luke Razića said:

@dude Jedino sam lično shvatila i doživela vređanje od strane ex poznanika. To je zato što smo bili u kontaktu uživo, mimo neta. 

 

Ženu pisca na Tviteru ne poznajem lično. Na ovom forumu uživo poznajem samo jednog forumaša, i družimo se dugi niz godina.

 

Ali mi je zanimljiva ta pojava " ne možeš da komentarišeš! " 

 

Godinama koristim društvene mreže i do sada nisam primetila da neko uskraćuje nekom drugom pravo da napiše svoje mišljenje jer nije- akademski slikar, profesor književnosti, pisac...etc..

 

Po toj logici, objave, tvitove, komentare vezane za politiku mogu da pišu samo diplomirani politikolozi, o muzici treba da pišu profesori muzičkih škola i profesionalni muzičari, o koronavirusu treba da pišu samo lekari i farmaceuti..etc..

 

Nadam se da sada razumeš zašto sam napisala onaj gornji post 🙂  

 

 

Ma Twitter je sranje, samo zatrpava sa informacijama, mnogo vremena se tu izdangubi totalno bez veze, jos da se nerviras, nema smisla.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

Zabrinuta za roditelje. Upravo saznala da im je došao neki rodjak iz unutrašnjosti  u posetu, nenajavljen. Pa gde sad nadje da dodje kod njih starijih....

Imala istu situaciju, neki ljudi su prosto neosetljivi. Znam kako ti je, ja sam mojima rekla da me uopste ne interesuje ko ima se pojavi na vratima, pa makar bio bog, da ide svojoj kuci jer nije pozvan.

Link to comment
Share on other sites

Zabrinuta za roditelje. Upravo saznala da im je došao neki rodjak iz unutrašnjosti  u posetu, nenajavljen. Pa gde sad nadje da dodje kod njih starijih....
Nek ide odakle je došao. Vidiš da zdravi i jaki odu za manje od 20 dana. Na 2 metra.
Izvini još uvek sam u šoku.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Nek ide odakle je došao. Vidiš da zdravi i jaki odu za manje od 20 dana. Na 2 metra.
Izvini još uvek sam u šoku.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Jbga to jeste shok. Imam srece da nemam takvo iskustvo, ali znam da je mogucnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mrdRazumem te. Prosto ne znaš kako ćeš ti lično proći ako te zakači. Godine, pol, zdravlje, drugačije kod ljudi u istoj familiji. I sve koje poznajem i bolesni ili preležali, različite priče. Juče rodjaka kaže opada joj kosa, a preležala u decembru. Moj dragi mladi rodjak prolazi kroz težak period nakon preležanog virusa, sada više mentalno nego fizički. Nije blizu, druga država. Svi pokušavamo da pomognemo, držimo ga da ne padne. Teško je. Nismo svi isti, ni jaki. Ne znam kako da pomognem osim rečima podrške ili odvlačenja mu tamnih misli na nešto svetlije. Boli, brine me. Za njega mladog i još više. Suprug danas tužan, dve nedelje od gubitka brata. Preostaje mi sada da ga odvučem napolje. To je uvek dobra ideja. Pokušaj i ti da učiniš isto, odvučes misli. Dan po dan. 

Edited by ControlFreak
quote
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention]Razumem te. Prosto ne znaš kako ćeš ti lično proći ako te zakači. Godine, pol, zdravlje, drugačije kod ljudi u istoj familiji. I sve koje poznajem i bolesni ili preležali, različite priče. Juče rodjaka kaže opada joj kosa, a preležala u decembru. Moj dragi mladi rodjak prolazi kroz težak period nakon preležanog virusa, sada više mentalno nego fizički. Nije blizu, druga država. Svi pokušavamo da pomognemo, držimo ga da ne padne. Teško je. Nismo svi isti, ni jaki. Ne znam kako da pomognem osim rečima podrške ili odvlačenja mu tamnih misli na nešto svetlije. Boli, brine me. Za njega mladog i još više. Suprug danas tužan, dve nedelje od gubitka brata. Preostaje mi sada da ga odvučem napolje. To je uvek dobra ideja. Pokušaj i ti da učiniš isto, odvučes misli. Dan po dan. 
Nismo se 3 godine videli. :)
Našao sam lek za zaborav.
Uzeo da kuvam goulash i chile verde.
788e1dcf0ad871cde137c6bdeb788321.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2021 at 4:27 PM, mrd said:

I dalje bedak. Draga prijateljica je 5-og Januara testirana pozitivno na coronu, a 21 Januara isparila u 53-oj. WTF

Sad se ja pitam, kog vraga se mi uzbudjujemo zbog 4uma, kad je to sve glujpost.

 

Ja tek sada vidim ovaj post. Žao mi je..najiskrenije mi je žao...

 

U pravu si. Kada izgubimo svoje drage osobe, kad jako bole one reči "Nikad više" tek tada shvatimo da smo se nervirali i da se nerviramo zbog mnogih gluposti..

 

Nerviranje zbog neta, zbog jednog foruma, Fejsbuka..besmisleno je. Glupo..

 

 

OT.

 

Nisam nervozna. Nisam depresivna. Ali sam zabrinuta. Po prvi put u životu zabrinula sam se za svoje zdravlje.

 

Pre par meseci, jedna jaka nesvestica i par manjih. Juče, jaka nesvestica, baš jaka i niz manjih.

 

U petak ponovo jaka nesvestica, nestabilnost pri hodu ( u prodavnici zamalo da padnem prvo preko jedne gondole, posle preko druge-padam unazad..i sreća je što nisam išla sama tamo )...u petak popodne i uveče nekoliko manjih i slabijih nesvestica.

 

Zaista ne znam šta da radim.  Koliko za ovu nesvesticu može da pomogne neurolog iz Specijalne bolnice za cerebralnu p...?   Da zakažem na VMA?

 

Mogu da zovem i pitam mamu moje drugarice da li radi njena ordinacija-klinika, ali tu nema rengena..tu mogu da me pregledaju specijalista ORL, neurolog, mogu da radim lab analize...Ne znam.

 

Videću..ukoliko se nastavi i sledeće nedelje nešto moram da preduzmem. 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja tek sada vidim ovaj post. Žao mi je..najiskrenije mi je žao...

 

U pravu si. Kada izgubimo svoje drage osobe, kad jako bole one reči "Nikad više" tek tada shvatimo da smo se nervirali i da se nerviramo zbog mnogih gluposti..

 

Nerviranje zbog neta, zbog jednog foruma, Fejsbuka..besmisleno je. Glupo..

 

 

OT.

 

Nisam nervozna. Nisam depresivna. Ali sam zabrinuta. Po prvi put u životu zabrinula sam se za svoje zdravlje.

 

Pre par meseci, jedna jaka nesvestica i par manjih. Juče, jaka nesvestica, baš jaka i niz manjih.

 

U petak ponovo jaka nesvestica, nestabilnost pri hodu ( u prodavnici zamalo da padnem prvo preko jedne gondole, posle preko druge-padam unazad..i sreća je što nisam išla sama tamo )...u petak popodne i uveče nekoliko manjih i slabijih nesvestica.

 

Zaista ne znam šta da radim.  Koliko za ovu nesvesticu može da pomogne neurolog iz Specijalne bolnice za cerebralnu p...?   Da zakažem na VMA?

 

Mogu da zovem i pitam mamu moje drugarice da li radi njena ordinacija-klinika, ali tu nema rengena..tu mogu da me pregledaju specijalista ORL, neurolog, mogu da radim lab analize...Ne znam.

 

Videću..ukoliko se nastavi i sledeće nedelje nešto moram da preduzmem. 

Isto....danima iznenadna vrtoglavica, nesiguran hod, ruke su mi teske kao da su od olova. Merim pritisak redovno jer mi je preporuceno da podesavam terapiju protiv blago povisenog pritiska (sezonska pojava, zimi) i pritisak mi je savrsen, vrtoglavica nije od toga. 

Bila sam na 2 pogreba od 1 Januara, prosto, morala sam da odem, cerke preminulih su mi bliske kao da su mi cerke. Obe preminule su umrle od mozdanog udara, porodice su im u rasulu.

A ja prisustvujem vlastitom osipanju. Juce je to bilo tako ocigledno, na Discordu sam bila sa sinom i cerkom, taj napor da delujem normalno, sabrano, da sazmem u par recenica kako sam i sta mi se desava je bio grozan napor za mene. Besmisleno je da ih opterecujem svojim dilemama i trilemama, daleko su, ako nam se ostvari plan da u Junu oboje dodju, bice im sve jasno, ako se ja ne saberem do tada. 

Boze, kako je starost jedna grozna, teska pojava. 

 

 

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Prijalo je juče pentranje po planini. U početku sam disala teško, gledam ovog ispred mene, mora da stane da me sačeka. Razmišljam kako ja mladja nemam dovoljno snage i ljutim se na sebe, svoj posao, kad bih samo ovako da budem na planini svaki dan, ne bih sad disala ovako. I dodje sad još teži deo pentranja uvis. U jednom momentu pogledam na gore, vidim nešto crno se miče i smrznem, ah, samo nečije kuče. Ovaj moj umire od smeha, kaže paru, to se ona plaši medveda. Mene sram. Usput puno bajkera, zaista hrabrih, ja ne bih ni u ludilu pokušala tako nešto, ali se uvek plašim za njih. Vreme sunčano, s jedne strane planine, pomalo hladovine, pa prija u 2 popodne. Negde pred sam kraj kažem, hej, tako dobro se sad osećam, mogla bih još sat da nastavim. Evo vam malo sličica. Nakon toga smo ručali s apetitom, a uveče sebe nagradili dezertom. mrd, i mi smo skuvali čorbicu od povrća sa šunkom, a za dezert smo otišli u Whole Foods gde na našu žalost nije bilo strawberry rhubarb pie, i ostalo jako malo izbora pa ja izabrala tiramisu a on carrot cake. Videću ako mogu da se motivišem da nešto slatko spremim danas. Pletiljo, mene muči artritis u levom kolenu, osetim najviše preko noći i ujutru. Ja sam prilično izdrzljiva na bol jačeg stepena, za sada je podnošljivo, ali naravno da pomislim i na ono što nailazi, a to neće biti nestanak bola, već učestalost i povećaj. Tako je to. Nemojte se dati. Od prošle nedelje smo krenuli da ponovo pratimo serije Bob Newhart Show, pa i svake večeri neke stare filmove. Sinoć je to bio 36 sati sa Eva Maria Saint. Izguglam, na moje iznenadjenje, oboje živi, ona 96, on 91. Nekako mi došlo toplo oko srca. 

Spoiler


mncxdtP.jpg

FRYZwE2.jpg

iXA0eXA.jpg

 

Edited by ControlFreak
Slike
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Jutros zavrsila njihovu cherry pie - mljac :bravo:

A kad si kupila? Ja po balkanski, tvrdoglava pa me nije zaustavilo da pitam. Dečko iza nešto secka, a ja excuse me! Ima li nešto u pećnici za mene? On ode, doduše, proverava, vrati se pa se izvinjava. Kaže dodjite sutra popodne...  baš je sladak bio. Onda nam samo malo izbora ostalo, jedino svečane torte. Naš Whole Foods ima i restoran pa često kupimo gotovu hranu od njih. Imaju i dobar self serve bar. Kad sam posećivala ćeru u Fili, imali su mnogo dobre yucca fries, a sad ovde gde bi to bilo sasvim normalno da imaju, nikad da nadjem. U medjuvremenu sam i prestala da jedem bilo šta prženo, tako da i ne tražim.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ControlFreak said:

A kad si kupila? Ja po balkanski, tvrdoglava pa me nije zaustavilo da pitam. Dečko iza nešto secka, a ja excuse me! Ima li nešto u pećnici za mene? On ode, doduše, proverava, vrati se pa se izvinjava. Kaže dodjite sutra popodne...  baš je sladak bio. Onda nam samo malo izbora ostalo, jedino svečane torte. Naš Whole Foods ima i restoran pa često kupimo gotovu hranu od njih. Imaju i dobar self serve bar. Kad sam posećivala ćeru u Fili, imali su mnogo dobre yucca fries, a sad ovde gde bi to bilo sasvim normalno da imaju, nikad da nadjem. U medjuvremenu sam i prestala da jedem bilo šta prženo, tako da i ne tražim.

3 dana, znas ono pakovanje od pola....stvarno dobro, ja ionako slabo jedem slatke stvari ali ovo je odlicno. Slucajno ovde u Mississippiju otisla, obicno kod kuce retko navratim u Whole Foods, malo mi je dalje od ostalih, ali izgleda da cu sad redovno svracati :classic_biggrin: Volim berry pies generalno.

Link to comment
Share on other sites

Osećam se tužno jer nisam radio dovoljno da imam drugove i drugarice sa kojima ću se često viđati. Kriv sam sam a doleće olujnom brzinom trideseta. Upisao doktorat a ipak sam prazan. Kontakti su mi sporadični da mi i najmanje pomeranje viđenja predstavlja nervozu. Biću iskren pa kud puklo da puklo. Nemam devojku za sve ove godine ali tako hteo. Imam pejsmejker ali ipak ponekad popijem da se smirim. Forumaši izvinite na smetnji, pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, božija noga said:

Osećam se tužno jer nisam radio dovoljno da imam drugove i drugarice sa kojima ću se često viđati. Kriv sam sam a doleće olujnom brzinom trideseta. Upisao doktorat a ipak sam prazan. Kontakti su mi sporadični da mi i najmanje pomeranje viđenja predstavlja nervozu. Biću iskren pa kud puklo da puklo. Nemam devojku za sve ove godine ali tako hteo. Imam pejsmejker ali ipak ponekad popijem da se smirim. Forumaši izvinite na smetnji, pozdrav!

Meni dolece sedamdeseta, iza mene je besana noc jer sam nakljukana lekovima protiv bolova, ne znam sta mi se desava poslednja 24 casa, da li reagujem na vakcinu, da li sam pokupila povecu dozu virusa ili me je rasturila casa vocnog soka koja je pokrenula zver u mom stomaku...ipak, u svom tom budno nebudnom stanju, nocas citam o Troji, Patroklovoj pogibiji i Ahilejevoj osveti. Volim da sam  senkama okruzena, ako je kraj blizu, neka bude sa knjigom u ruci. 

Za Boziju nogu: mnogo je teze biti ljudsko bice nego bog ili tek bozija noga. Patnja je pravedna kazna za one koji se odreknu ljubavi ma koje vrste. Na vama se jos nije osusila rosa detinjstva i mladosti, ne budite kukavica, pokazite bogovima da ste dostojni imena ljudskog. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Osecam se super.

 

LM, cujem ja neko cvilkanje iz pravca ulaznih vrata, reko` opet ovo moje kuciste nesto sanja, ali pogledam bolje: kuciste knjava pored nagarene peci - nije on. Odem do vrata, otvorim i vidim je iskislu i promrzlu kako sedi na otiracu ispred, gleda me u oci i cvilka.

 

ArGkrF5.jpg

 

Vidim da nije od ovih dzumara sto se vrzmaju po ulici, vec da je neko izbacio iz kuce i ostavio je u mom sokaku, a ona instinktivno dodje na vrata doma mojega. Pri tom, poprilicno izgleda po gradji na Bigla ili Jack Russela: kratka dlaka, klempave usi, sve sare na mestu.... - ne moze da ti se ne svidi.

Pustim je unutra, uz pominjanje rodbine po mitohondrijalnoj DNK liniji prethodnom vlasniku sve do amebe, obrisem je, naspem joj kuglice koje jede ovaj moj ponosni primerak rase Grupa Autora

 

YFBq6nP.jpg

 

i pustim ih da se igraju dok ostali ukucani ne dodju sa posla i fakulteta.

 

irvW0xY.jpg

 Kad dodjose ostali clanovi zirija (gospodja, sinak, komsinica sa cerkom, sinkova devojka), prvo je palo mazuljkanje od ruke do ruke, zatim kupanje i feniranje.

Posto svi vec imamo kucne ljubimce, krenulo je okretanje telefona svih poznanika za koje znamo da nemaju ljubimca i slanje slika preko Vibera, Instagrama... i na kraju je devojka sa Novog Beograda pristala da je udomi. Sinko i hanuma (buduca?) mu je odvezose kod nove vlasnice, uz uslov da nam javi kako se njih dve slazu i da posalje slike.

Sinoc mi stize slika

MRe0bMh.jpg

 

Zblizile su se odmah, a meni je drago da to psetance nece da se vucara po ulici, vec ce da usreci nekog i imace svoj dom.

 

 

  • Like 6
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Od nje ili od ovog mog?

 

Ja sam istripovo da će da se pare pa zato kažem za godinu-dve. A dobro, može i bilo kako, svejedno. Ionako sam odavno zreo za novog drugara/cu. :classic_smile:

 

Btw, gekno sam pre par dana na stepenicama a tek danas počelo da boli. Jedva ustadoh jutros. A nema nikakva modrica, majku mu...

Do prodavnice & nazad dva puta sam pogodio kučeće govno. Ulica kao minsko polje a nikad da se desi da nahvatam nesavesne gazde kad im kuče kenja, inače bi im jebo kevu nasred trotoara. 

Naleteo sam pre nekog vremena na neko jeftino vino za špricer. I, šta radi ona stoka lenja iz Ideje - mrzi ih da popunjavaju rafove pa kažu kako nema. Ili, pošto je jeftino, uzimaju za sebe a ti Neme idi pa traži dalje. Dobro sad, kupuju verovatno i drugi, ali ja u jbn prodavnicu nekad idem i po 3x dnevno pošto je sve spalo na mene pa opslužujem dve kuće. I nikad da vidim da neko kupuje to vino, pod jedan, a pod dva, uvek kažu kako nema i vuku me za nos sve vreme. Znam u duši da me vozaju na seljačke fore a ne mogu ništa da uradim. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kronostime said:

Sto ne narucis on-line?

 

https://online.idea.rs/

 

Zanimljivo... Kako to da ima po prodavnicama a nema online?

Kakav je li ovo muljafte bato...

Vino o kome sam pričao:

 

https://mojkatalog.rs/roda-katalozi/katalog-19558-0

 

Crno ne pijem a i loše je, ali roze i belo su za špricer izmišljeni. Za ovakve pare, da se začudiš... U međuvremenu je roze poskupeo na 130 pa opet je ultraprihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...