Jump to content

Kako se danas osecate.


mrd

Recommended Posts

13 minutes ago, Angelia said:

Ovo vece, za 15 minuta te mrzim zbog tvog raspolozenja, sutra cu da se slozim s tobom.

Nije da dan nije imao highlights, ali ovo mirisem prirodu, stvarno nije fer ... :classic_smile:

 

Iako veceras ima prednosti da zvrchci pevaju, a ja imam casu vina, i ujutru mogu da spavam do poslepodne....

Padala je kisa nocas, a upravo sam otvorio prozor i miris je tu.

Beograde, dobro jutro.:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Yoyogi said:

Pa ti covece u haosu. Imas nekoga (zenu) da te vodi?

 

Kakav haos ?! Vi gospodine ste daleko nekvalitetan materijal za diskusiju.

Nismo mi na ti. Vi ste nekakav japansko - australski doseljenik, sumnjivog južnosrbijanskog porijekla, dok sam ja briselski plemić ii o meni se sve manje - više zna!

Gdje se vi možemo mjeriti, po bio čemu? Osim što ponosno postujete slike azijske obitelji, što je za svako poštovanje, dok ja svoje plavuše kćeri i prve dame, te moje malenkosti izbjegujem objavljivati, kojim pravom Vi imate mene prozivati o Haosu?

 

Daleko sam ja od Haosa, još dalje da me bilo kamo netko vodi: u braku sam 38 godina,, a Vi gospodine ste najmanje pozvani da me propitujete. Ludarije.

 

Općenito, netko tko ne zna da Japan ima neusporodivo sporiji i nekvalitettniji Internet od Rumunjske, da ne govorimo od baltičkih država,

 

Od Vas smo o Japanu naučli - ništa!

 

Od Kinika smo naučili svu silu o japanskoj gastronomiji. Od vas se o Džapanu nismu naučili ničeg.

Kao da niste bili prisutni. Odsutna osoba, nebitna.

 

Vi, kao da se Japana niste ni dotakli.

 

Postoji izreka - "Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba"

Važi i za Japan.

Za neke - trube.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ironside said:

 

Kakav haos ?! Vi gospodine ste daleko nekvalitetan materijal za diskusiju.

Nismo mi na ti. Vi ste nekakav japansko - australski doseljenik, sumnjivog južnosrbijanskog porijekla, dok sam ja briselski plemić ii o meni se sve manje - više zna.

 

Ma sredice njega vojska, ne brini.

Link to comment
Share on other sites

Sveze jutro, ono kad izadjes napolje a svaka ti se dlacica najezi. Vrt se odavno probudio, predatori obavljaju svoj posao. Onaj zuti pauk me mrzi, sinoc sam mu pokidao mrezu dok sam zalivao i od ranog jutra mora da se baci na posao, komsija mu je veci sit on je verovatno koristio usluge lokalnog gradjevinskog inzenjera, vec su mu se razne bube spakovale na meni.

Milina iako kazu da ce danas da bude vrucina. 

 

Link to comment
Share on other sites

Osećam se psihički sasvim ok, fizički..pa ne najbolje.

 

Trudim se da budem strpljiva, čekam dva emaila..jedan će stići verovatno večeras ili ovih dana, a drugi..do 01.10.  - E taj drugi me muči...mnogo više nego prvi.

 

Ali, ova pesma je br.1 za moje probleme i za sve one koji se povremeno nerviraju i one koji se stalno nerviraju..

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ironside said:

Nismo mi na ti. Vi ste nekakav japansko - australski doseljenik, sumnjivog južnosrbijanskog porijekla, dok sam ja briselski plemić ii o meni se sve manje - više zna!

Ideolog palanke oko sebe okuplja i plemstvo, bokte, kao kralj!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

405 stepenica  ovdasnje Via Dolorosa, do vrha manjeg brega, do Crkvice.....da bih videla Perseide, meteore iz sazvezdja Persej....prosle godine sam ih izbrojala 8....

Nebo vedro, Mesec skoro pun, Venera do njega.....prijatno je, ovde, na vrhu brega uvek pirka vetar, slusam  radio,  Luj Armstrong i  Moon river..... i lepo mi je.  Posle 2 sata vracam se kuci, nisam videla kisu meteora, ne ove godine.....ali sam videla grad, moj grad, kao lastavicije gnezdo svijeno u podnozju brega, ostrva velikog  Panonskog mora. I ulice u kojima, u secanju, odzvanjaju moji koraci, trag da sam bila i da jesam....i da  nije bilo uzalud.

 

Edited by Pletilja
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Pletilja said:

405 stepenica  ovdasnje Via Dolorosa, do vrha manjeg brega, do Crkvice.....da bih videla Perseide, meteore iz sazvezdja Persej....prosle godine sam ih izbrojala 8....

Nebo vedro, Mesec skoro pun, Venera do njega.....prijatno je, ovde, na vrhu brega uvek pirka vetar, slusam  radio,  Luj Armstrong i  Moon river..... i lepo mi je.  Posle 2 sata vracam se kuci, nisam videla kisu meteora, ne ove godine.....ali sam videla grad, moj grad, kao lastavicije gnezdo svijeno u podnozju brega, ostrva velikog  Panonskog mora. I ulice u kojima, u secanju, odzvanjaju moji koraci, trag da sam bila i da jesam....i da  nije bilo uzalud.

 

Svaki put kada vidim nik Pletilja me podsjeti na onu Lazinu

 

Medju javom i medj snom

 

Srce moje samohrano, 

ko te dozva u moj dom? 

neumorna pletisanko, 

što pletivo pleteš tanko 

među javom i med snom. 

 

Srce moje, srce ludo, 

sta ti misliš s pletivom?

k'o pletilja ona stara, 

dan što plete, noć opara, 

među javom i med snom. 

 

Srce moje, srce kivno, 

ubio te živi grom! 

što se ne daš meni živu 

razabrati u pletivu 

među javom i med snom! 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skuvano, tako se osecam....u potpunoj ilegali....sve stoji, to do lista sve duza.....zbog uskog i dugackog pretsoblja, klima zaledi samo jednu sobu pa Iza i ja gostujemo na 5 minuta i onda nazad u supu.......casna rec, ako i kad pocne da pada kisa, izacicu na ulicu i pokisnuti do gole koze.....

 

Link to comment
Share on other sites

Nagoya, Nagashima Resort. Dan u Laguna, dan u Nagashima, sve na pola sata od kuće. Ima ih još 10 ovakvih na "day trip" bez spavanja i slobodnih dana, samo vikend. Tačno da za 2 letnja meseca kada su otvoreni ovi aqua parks, mogao sam da odem 24 dana.

 

2019udavis02.jpg

 

2019udavis03.jpg

 

Među ovim gumama za plivanje, ostave ih dok su u onsenu (a trebaju za "lazy river") maltene da se među gumama udaviš

 

2019udavis01.jpg

 

Voda, 32C, topla.

 

Sutra, Laguna Gamagori. Isto kao prethodni vikend.

Edited by Yoyogi
spelling
Link to comment
Share on other sites

Nedelja!

Sa prozora se siri kombinovani miris nane, lavande, timijana, ruzmarina i zalfije, pevci poju, sunce miluje kroz prozor, a cuje se i cvrkut vrabaca i krestanje fazana ....

Gospodja pristavila kahvu za nas dvoje + rakijicu za men` radi cirkulacije, ispismo je i ode ona na posao - danas je dezurna.

Nirvana!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam volela vikend..čak i sada kada više ne radim..ne volim ga...prazan je i dosadan..pogotovo ova nedelja.

 

OT.

 

Onako, blago nervozno, čekaju me zanimljivi dani- moram i kod lekara i kod zubara i u MUP, etc..  

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Eto sad sam iscrpljen, ali srećan. Danas sam prvi put ove sezone izvukao čamac. Nikad ga u junu nisam vaoioe corona 19 je skratila sezonu, obično startujem početkom aprila. U petak na vodu. :pe036b645b334ff9ae7c692c2b9e60982.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Eto sad sam iscrpljen, ali srećan. Danas sam prvi put ove sezone izvukao čamac. Nikad ga u junu nisam vaoioe corona 19 je skratila sezonu, obično startujem početkom aprila. U petak na vodu. 😛e036b645b334ff9ae7c692c2b9e60982.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Prijatelj mi upravo kupio, ovaj (da ne bude ciji je veci), veci camac. Samo je na maloj udaljenosti od mene da mi treba avion :classic_smile:

 

Kraljevstvo za avion!!! :classic_biggrin:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...