Jump to content

VN Mađarske 2019


Alen13ASC

Recommended Posts

Odlična trka, čestitke Crnom Katoliku. Ferštapen, hebiga, niko nije imao podatke o gumama zbog poremećenih uslova tokom svih slobodnih treninga.

 

SAJNC 5!!! Yes, izveo sam Alonsov čapljin ples ispred cele familije zbog P5!

 

Botas pukao ko kockica, na istom mestu ko i lane!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, momohyoideus said:

Pricaju SK komentatori bezveze, RB je uradio najbolje sto se moglo. Mozda su mogli da produze prve gume jos krug dva, ali mislim da to ne bi napravilo razliku.

Trebalo je da prvi povuku potez. 

 

Luis je imao slobodan pit fore, ovi iza nisu bili pretnja. U toj situaciji je napad bio sigurica. Jedina moguca odbrana je bila agresivniji pristup i prvi odlazak u pit na zute. Pod uslovom da su ih uiosre imali. 

 

Merc nije zapravo rizikovao nista. P2 bi svakako imali. Doduse, treba imati dovoljno pameti pa to iskoristiti. Magarici bi i to omasili. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Downforce said:

Trebalo je da prvi povuku potez. 

 

Luis je imao slobodan pit fore, ovi iza nisu bili pretnja. U toj situaciji je napad bio sigurica. Jedina moguca odbrana je bila agresivniji pristup i prvi odlazak u pit na zute. Pod uslovom da su ih uiosre imali. 

 

Merc nije zapravo rizikovao nista. P2 bi svakako imali. Doduse, treba imati dovoljno pameti pa to iskoristiti. Magarici bi i to omasili. 

 

Horner je posle trke pricao kako nisu smeli da rizikuju da odlaskom u boks padnu iza Hamiltona jer pozicija na stazi je sve i svja u Madjarskoj, sa druge strane Hamilton odlaskom u boks nije rizikovao nista jer je svakako ostao drugi. Jedino da su u istom krugu zajedno isli u boks i da je poredak ostao isti nakon izlaska na stazu, jer ako Maks ide prvi onda Hamilton ostaje na tvrdim gomama do kraja trke Pitanje je da li bi Maks mogao da pretekne Hamiltona da su uloge bile obrnute jer tamo gde RBR ima prednost tokom kruga na Hungaroringu se ne moze preticati a na pravcu je Mercedes svakako brzi i sa starim i sa novim gumama. Ono sto je Maksu omogucavalo da drzi Hamiltona iza sebe tokom prvog stinta je bilo to da je pravio dovoljno veliku prednost kroz krivine da ga Hamilton ne moze prestici na start-cilj pravcu, ali ako ti treba da pretices a ovaj ispred tebe ti odmice na pravcu od preticanja nema nista. .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Radoye said:

 

Horner je posle trke pricao kako nisu smeli da rizikuju da odlaskom u boks padnu iza Hamiltona jer pozicija na stazi je sve i svja u Madjarskoj, sa druge strane Hamilton odlaskom u boks nije rizikovao nista jer je svakako ostao drugi. Jedino da su u istom krugu zajedno isli u boks i da je poredak ostao isti nakon izlaska na stazu, jer ako Maks ide prvi onda Hamilton ostaje na tvrdim gomama do kraja trke Pitanje je da li bi Maks mogao da pretekne Hamiltona da su uloge bile obrnute jer tamo gde RBR ima prednost tokom kruga na Hungaroringu se ne moze preticati a na pravcu je Mercedes svakako brzi i sa starim i sa novim gumama. Ono sto je Maksu omogucavalo da drzi Hamiltona iza sebe tokom prvog stinta je bilo to da je pravio dovoljno veliku prednost kroz krivine da ga Hamilton ne moze prestici na start-cilj pravcu, ali ako ti treba da pretices a ovaj ispred tebe ti odmice na pravcu od preticanja nema nista. .

 

U pravu si, ali su bas lose procenili rizik. Da je ostalo jos jedan ili dva kruga pre sustizanja to bi se svodilo na srecu, 5 krugova je jednostavno previse. 

 

Nesto drugo sam hteo da pitam. Ovi iz Toro Rossoa su nesto kao razvojni tim Red Bulla. Sta bi se desilo kada bi bolidi STR namerno sabotirali protivnike Maxa i Pierra? Uzmimo da ih Hamilton pretice za citav krug Albona ili Kvyata i ovi ga ne propustaju.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Teoretski to je moguce (kao i da timovi kojima Mercedes prodaje motore sabotiraju Ferari i RBR) ali u praksi ako se vozac ne skloni nakon tri pokazane plave zastave bice kaznjen.

 

Sto se tice 5 krugova do kraja - i Mercedes je racunao na prestizanje u poslednjem ili pretposlednjem krugu, ni oni se nisu nadali da ce Maksu bas toliko riknuti gume da ce ga stici tako rano.

Link to comment
Share on other sites

Tako kako nisu smeli tako su i izgubili. Da su otisli u boks, undercut bi bio njihov. Jedini nacin da Luis onda pobedi je da ostane na istim gumama. Lose gume te kolju svuda - pravac, kocenje, krivine. 

 

Naguzili su se Luisu i on lepo iskoristio. Pa neka ne rizikuju i sledeci put. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na ovoj trci se lepo videlo ono sto oni "a-sto-to-da-gledam-samo-se-vrte-u-krug-i-nema-obilazenja" ne vide u F1... ad-hoc promene strategije, gde je tim kljucan. 

 

Propadanje guma svakako nije linearno. I to cak i komentatorima na SK nije bas jasno, ili ne znaju da objasne sirem auditorijumu. Neko tamo u Mercedes-u je lepo uzeo RBR-ove podatke sa FP, kada je RBR radio dug sting na ovim gumama na kojima je bio Max, pomocu software-a odradio simulaciju njegovih krugova u trci, postavio parametre za svoj bolid za promenu guma, sabrao dva i dva i video da je tu sansa veca nego da Luis rizikuje kao sto je pokusao. Lepo je i Luis na kraju sumirao, izvinjavao se sto je sumnjao u promenu strategije. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Downforce said:

Tako kako nisu smeli tako su i izgubili. Da su otisli u boks, undercut bi bio njihov. Jedini nacin da Luis onda pobedi je da ostane na istim gumama. Lose gume te kolju svuda - pravac, kocenje, krivine. 

 

Naguzili su se Luisu i on lepo iskoristio. Pa neka ne rizikuju i sledeci put. 

 

U tom slucaju Hamilton bi i ostao na tvrdim gumama, njegove su bile taman toliko mladje od Maksovih da bi izvukle do kraja trke da ne crknu.

 

Cak i da to nije bilo tako, mnogo bi ovo bilo teze izvesti u RBR-Hondi nego u Mercedesu. Jedina mesta za preticanje su krivine 1 i 2 a sve zavisi od brzine na pravcu start-cilj. Mercedes je tu konstantno od prvog do poslednjeg kruga trke imao prednost u odnosu na RBR. Jedino je Ferari bio brzi od Mercedesa na pravcu ali su bili losi na ostatku kruga.

Link to comment
Share on other sites

Meni je cool bilo da smo vidjeli da Merc nije zaboravio kako da uradi taktiku i rizikuje. Da vidimo i Luisa da nije zaboravio jedan na jedan trkanje, da ne spominjem sve to protiv japanske kosacice u RBR autu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je Luisov krug nakon izlaska iz boksa bio brži od Maksa, minus vreme provedeno u boksu,  tj da li je RB imao šansu da odmah u sledećem krugu uvede Maksa u boks i izađu ispred Luisa, pod uslovom da mehaničari ne zeznu nešto. Posle je bilo kasno. Kolika je bila razlika između njih i koliko se gubi na promeni guma?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je taj prvi krug bio brzi za 1sek i u 2-3 kruga je vec spustio na -14sek. Mislim da je Maks tada pojacao, drzao ga je 3-4 kruga u egalu i da je tada bas potrosio gume. Negde od 58 kruga je poceo bas da smanjuje razliku Hamilton, skoro 1,5s po krugu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim i ja stigao sinoc oko pola 2 pa nisam imao vremena.Imao sam kartu za livadu ali sam uspeo nekako da se uvucem na Silver 6 tribinu i odatle odgledam celu trku.Ovo mi je drugi put na Hungaroringu posle 2014.Iako nije bila preterano zanimljiva trka odlicno sam se proveo ,zao mi sto Max nije uspeo da pobedi ali jbg.A za ferari nemam komentar jednostavno ne mogu bolje i to je to.Pozdrav od mitra 😎

67590232_366384777623713_7783734273801977856_n.jpg

67723106_2219625885014523_162824916020756480_n.jpg

67811250_2436088986677111_8017509227759140864_n.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

'Ajd I ja da proturim koju, mada ste već sve rekli.

Trku sam gledao u neverovatno lepoj prirodi, uz nežno šaputanje kotlića, pivo lađeno u planinskom potoku i uz neke divne ljude.

Vrhunska vožnja Verštapena, maestralna vožnja Hamiltona, genijalna strategija Džejmsa.

Što je najvažnije imamo nekoliko trka u nizu sa sve dominacijom MGP koje su uzbudljive i atraktivne bez obzira na navijačke strasti.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio i ja prvi put na F1 trci. Dozivljaj sa lica mesta i gledanje trke sa TVa, su dva potpuno razlicita iskustva. Bio u general admissionu, na pocetku startno-ciljnog pravca. Ubedljivo najvise Maxovih i Kubicinih navijaca. Dosta ljubitelja Alfe isto bilo, verovatno zbog Kimija.

 

Sto se same trke tice, Luis (Mercedes) i Max u nekom svom univerzumu, Ferari na nicijoj zemlji. Sainz, skoro pa neprimetno, ima vrhunsku sezonu. Ima tu potencijala za velika dela. Novajlije takodje odlicne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ove godine sam malo slikao.

 

Sad sam bio mislim treći ili četvrti put na Hungaroringu, uvek na GA. Još sam juče imao sreće, kad sam došao do kioska sa kartama, pridje lik i pita hoću li kartu. Ja ga pitam pošto, a on kaže koliko daš. 50? 50.

 

Obično počnem da gledam kod T8/T9, tu je blizu pista i fenomenalan zvuk, pa onda predjem na početak start/cilj pravca. Medjutim, juče mi je negde oko pola trke ispao internet pa sam izgubio live timing i ostao sam ispred ekrana kod T12, ali više nisam video pistu.

 

Sve u svemu, super doživljaj, ali dogodine ću najverovatnije u Spielberg na tribinu.

 

758281197dc8d858034e63c2917b4ced.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Edited by alberto.ascari
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...