Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Sada kada i više nisu klinci da ih uporedimo po uspehu. 

 

93', Dominik Tim    -    1GS, 1 masters, 17 titula------Kod njega je utisak da je izgubio dosta finala. 3 finala GS, 2 WTF i 2 mastersa. Očekujem da se taj skor narednih godina popravi, pogotovo na RG, jer će Novak i Rafa iz godine u godinu biti sve slabiji, možda već sledeće godine vidimo njegov prvenac.

 

96' Mateo Beretini -  Samo 5 titula od kojih je jedna ATP500----- Dosta siromašna karijera za sada u poređenju sa navedenima, ima GS finale i masters finale. Njegova je sreća, pa je najozbiljniji igrač na travi posle Novaka i tu ima lufta za nekoliko Vimbldona.

 

96' Danil Medvedev - 1 WTF, 3 mastersa, 11 titula----- Trenutno nema slem, ali očekujem da ih pokupi najviše od petorice s obzirom da se dva slema godišnje igra na njegovoj omiljenoj podlozi, bez ikakve sumnje je najbolji igrač na tvrdoj podlozi posle Novaka i samo je pitanje vremena kada će postati novi kralj te podloge. Ima već dva finala GS gde je izgubio od Rafe i Novaka.

 

97' Aleksandar Zverev - 1 WTF, 4 mastersa, 15 titula----- Ovo je najkompletniji igrač od petorice, ima igru za sve podloge. Mene posebno fascinira njegov neuspeh na WB, mislim da će se uozbiljiti i postati pravi rival Beretiniju, ovako nije isključeno da Mateo stigne Fekija :wicked:. Mislim da je i kod njega pitanje trenutka kada će osvojiti slem, počeo da bude dosta konstantniji na slemovima. Ima finale USO.

 

98' Stefanos Cicipas - 1 WTF, 1 masters, 7 titula----- Najmlađi od petorice i ima brdo izgubljenih finala, ali mu se može oprostiti, jer ipak igra u jakoj eri. 7-10 skor u finalima gde je čak 7 puta gubio od BIG3. Može se reći da iako je najmlađi, pošteno se protiv njih napatio, nije kao Tim koji je vodio velike bitke na RG i AO. Ima finale na ovogodišnjem RG-u i sasvim sigurno uz Tima najveća pretnja za titulu narednih godina. Ima Stefanos tek nepunih 23. godine, vreme radi za njega i može dosta toga uraditi.

 

Sinere, Rubljove, Šapovalove i Hurkače ne bih da računam iako ovaj poslednji ima nekog osnova, jer ima masters titulu i polufinale slema, a i ima 24. godine. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drakaris said:

Njegova je sreća, pa je najozbiljniji igrač na travi posle Novaka i tu ima lufta za nekoliko Vimbldona.

Dobro sad, jedan do dva komada može, ali se stvarno nadam da će dotle i ovi drugi nešto naučiti na travi. Jedan Beretini da dostigne Bekera i Mekinroa, ne ide mi nikako :classic_sad:

 

Samo se nadam da nisi ukanalio Medu otkako si preuzeo štafetu od Meka :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Dobro sad, jedan do dva komada može, ali se stvarno nadam da će dotle i ovi drugi nešto naučiti na travi. Jedan Beretini da dostigne Bekera i Mekinroa, ne ide mi nikako :classic_sad:

 

Samo se nadam da nisi ukanalio Medu otkako si preuzeo štafetu od Meka :default_sofa:

Nije ni 2 titule malo, lepo društvo, Rafa, Endi, Edberg... Može situaciju da popravi samo Novak ako reši da stigne Feda, dok se situacija sa konkurencijom na travi bar malo ne popravi. Nemam ništa protiv ni da Beretini ima nekoliko titula, pa mislim, serveri su oduvek bili faktor na Vimbldonu.

 

Nisam ja preuzeo štafetu, ja sam tek treći posle Meka i tebe. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drakaris said:

Sada kada i više nisu klinci da ih uporedimo po uspehu. 

 

93', Dominik Tim    -    1GS, 1 masters, 17 titula------Kod njega je utisak da je izgubio dosta finala. 3 finala GS, 2 WTF i 2 mastersa. Očekujem da se taj skor narednih godina popravi, pogotovo na RG, jer će Novak i Rafa iz godine u godinu biti sve slabiji, možda već sledeće godine vidimo njegov prvenac.

 

96' Mateo Beretini -  Samo 5 titula od kojih je jedna ATP500----- Dosta siromašna karijera za sada u poređenju sa navedenima, ima GS finale i masters finale. Njegova je sreća, pa je najozbiljniji igrač na travi posle Novaka i tu ima lufta za nekoliko Vimbldona.

 

96' Danil Medvedev - 1 WTF, 3 mastersa, 11 titula----- Trenutno nema slem, ali očekujem da ih pokupi najviše od petorice s obzirom da se dva slema godišnje igra na njegovoj omiljenoj podlozi, bez ikakve sumnje je najbolji igrač na tvrdoj podlozi posle Novaka i samo je pitanje vremena kada će postati novi kralj te podloge. Ima već dva finala GS gde je izgubio od Rafe i Novaka.

 

97' Aleksandar Zverev - 1 WTF, 4 mastersa, 15 titula----- Ovo je najkompletniji igrač od petorice, ima igru za sve podloge. Mene posebno fascinira njegov neuspeh na WB, mislim da će se uozbiljiti i postati pravi rival Beretiniju, ovako nije isključeno da Mateo stigne Fekija :wicked:. Mislim da je i kod njega pitanje trenutka kada će osvojiti slem, počeo da bude dosta konstantniji na slemovima. Ima finale USO.

 

98' Stefanos Cicipas - 1 WTF, 1 masters, 7 titula----- Najmlađi od petorice i ima brdo izgubljenih finala, ali mu se može oprostiti, jer ipak igra u jakoj eri. 7-10 skor u finalima gde je čak 7 puta gubio od BIG3. Može se reći da iako je najmlađi, pošteno se protiv njih napatio, nije kao Tim koji je vodio velike bitke na RG i AO. Ima finale na ovogodišnjem RG-u i sasvim sigurno uz Tima najveća pretnja za titulu narednih godina. Ima Stefanos tek nepunih 23. godine, vreme radi za njega i može dosta toga uraditi.

 

Sinere, Rubljove, Šapovalove i Hurkače ne bih da računam iako ovaj poslednji ima nekog osnova, jer ima masters titulu i polufinale slema, a i ima 24. godine. 

 

 

 

😁

Dominik Tim ne da nije klinac, već je možda i završio karijeru (tenisa na vrhunskom nivou).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

 

😁

Dominik Tim ne da nije klinac, već je možda i završio karijeru (tenisa na vrhunskom nivou).

Kod njega mi je problem što ne znam gde da ga svrstam, bliži je mlađima, pa sam se odlučio za to, a i trenutno je jedini igrač rođen 90-ih sa slemom.

 

Ni blizu nije završetku karijere, ne znam čemu takvi zaključci. Ovo mu je trenutno samo loša godina, nemam sumnju da će on sledeće godine opet biti na nivou. Tim ima tek 28. godina, ne vidim zašto ne bi imao još 4-5 godina dobre igre.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Znam koga je definitivno ukanalio, onomad je govorio da je Borna tipa najveći kandidat za nešto veliko od ovih mladih :classic_sad:

 

Bojim se da će se Medo načekati...

Takvim se činio, a i sam je govorio da je najbolji igrač u svojoj generaciji, na kraju isplivaše dva dosta kvalitetnija.

 

Nije ni za Bornu još kasno, bori se sa povredama, teško je. Kada vidiš ko je sada sve u TOP20, tu je Borna zaista oštećen.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neki sport u kom se uslovi (oprema, teren, rekviziti) nisu menjali 50 godina? Rezultati se ipak porede, brojevi nisu nebitni, rekordi se obaraju? 
Plivanje? Voda je isto brza kao i pre milion godina, hemijska formula je ista, možda je malo više hlorisana nego pre 100 godina ali sumnjam da to utiče na brzinu plivanja.
Kupaće gaće su se malo promenile ali minimalno u odnosu na promenu reketa u tenisu. Jedinjo ne znam da li su se plivači depilirali pre 50ak godina.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vecina atletskih disciplina su odgovor koji trazite.

 

Neka su pretrpela velike promene, kao bacanje koplja, neka nikakve.

 

Sto se tice plivanja i sportova na vodi generalno, uslovi mogu da budu strasno razliciti. Slana voda, temperatura vode, koliko je tvrda voda itd.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Plivanje? Voda je isto brza kao i pre milion godina, hemijska formula je ista, možda je malo više hlorisana nego pre 100 godina ali sumnjam da to utiče na brzinu plivanja.
Kupaće gaće su se malo promenile ali minimalno u odnosu na promenu reketa u tenisu. Jedinjo ne znam da li su se plivači depilirali pre 50ak godina.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Dve glavne stvari koje su najviše uticale na poboljšanje rezultata u plivanju su naočari za plivanje jer su drastično produžile vreme za trening (zbog hlora i očiju nije smelo da se previše vremena provodi u bazenu) i kad su dodali oko bazena onaj odvod koji dosta smanjuje talase tokom trke.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Boxy said:

 

Ne znam ja, ovo je bila ozbiljna analiza, ozbiljan post :classic_sleep:

 

Teško je na osnovu jedne sezone na travi govoriti da će neko da osvoji 8* WB a pritom i nema neku karijeru iza sebe. Očekivao sam mnogo više od Zvereva, a za Medvedeva delim mišljenje, takođe vidim Tima kao apsolutnog vladara na šljaci, ali mnogo i od njega zavisi, previše ima uspona i padova u karijeri. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

Vecina atletskih disciplina su odgovor koji trazite.

Patike danas i pre 50god su nebo i zemlja... atletske staze nekad i sad... suplementi koji tad nisu ni postojali, a danas ih uzimaju umesto obroka, tehnike oporavka nakon povreda sto danas omogucava brzi povratak na stazu. 

Znaci nije ni plivanje ni atletika, niti bilo koji sport. Svi su pretrpeli promene ali se ipak porede rezultati, obaraju rekordi i zivot ide dalje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...