Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

30 minutes ago, Boxy said:

Ajde sto se Fed otpisuje, ali sto se Nadal otpisuje i sto mislite da je sve gotovo i da on vise nikad nece biti konkurent za slem, to mi je vrhunac :lol_2:

upravo

uzme li nadal uso opet krece kuknjava kako je goat gs trka izgubljena jer ce po rg'22 sigurno opet biti u prednosti itd :cigar:

 

Link to comment
Share on other sites

Fed nikad neće biti u poziciji kao Sampras, a i mediji će se za to postarati, ne brinem se. Biće uvek onih, možda i većina, za koje će on biti GOAT.

A Rafa i 5 slemova još da osvoji uzimaće mu se šljaka kao minus, što je potpuno sumanuto.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljudi ne otpisuju Rafu koliko i dalje drzi utisak od osvajanja RG.
W se nisam ni upola obradovao kao za RG , mislim da je to sve iznenadilo jer realno posle onih poraza od Tima i Nadala gde je i igracki i fizicki nadjacan niko nije mislio da ima jos jedan RG u sebi. A realno bio je zver na ovom RG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, implant said:

Thanks

 

Odakle ti to da nešto "trebamo"? Ja samo iznosim svoje mišljenje da je teško proglasiti nekoga za Goat-a, ko god to bio. Isto sam mislio i kada je RF vodio u toj trci, kada ga je Nadal stigao, i sada. Ali ok, ako je naš zemljak već u konverzaciji o tom mitskom biću, meni je drago zbog toga i navijam da uzme što više slemova, pošto je narativ takav da su slemovi najbitniji . To ne znači da ne mogu da iznosim svoje sumnje u vezi tog narativa...

 

Ovo je forum, naravno.

 

Ja mislim (a možda i grešim) da je moguće upoređivati različite ere, a nemam ništa protiv i da se ne upoređuju (navijački, možda, možda će NĐ apsolutnim brojkama obesmisliti bilo kakvo upoređivanje).

 

Ono što je meni logično (a drugima ne mora da bude) to je da je isto teško osvojiti slem u bilo kom vremenskom trenutku.

Ako 1930. igraš amaterski Vimbldon s drvenim reketom na superbrzoj travi u dugačkim pantalonama i svi tvoji protivnici su amateri s drvenim reketima u dugačkim pantalonama i osvojiš ga, ne vidim razliku u težini osvajanja tog Vimbldona i ovog 2021. Nivo konkurencije je isti.

Ja mislim da ljudi projektuju, recimo, Bila Tildena od pre 100 godina i takvog ga smeštaju u današnje vreme i onda kao, nikad on ne bi uzeo danas slem. Današnji Bil Tilden, s istim talentom za tenis, ne bi nosio dugačke pantalone, ne bi igrao drvenim reketom, već bi odmalena trenirao i navikavao se na moderne rekete i ovu "supersporu" travu. Ne vidim šta bi bio problem da osvoji slem i u ovo vreme.

Pre 50 godina nije postojao nivo medicine i fizioterapije kao što postoji danas, ali opet: nije postojao ni za koga, kao što danas postoji za sve (napomena: uvek je bilo onih sa više i manje para). Znači, isto je bilo teško da osvoji US open Rozvelu 1970. i Rođi Vimbldon 2017. u istim godinama.

Rozvel je bio, recimo, slabije fizički pripremljen od Rođe, ali su i svi njegovi protivnici bili slabije fizički pripremljeni od Rođinih protivnika.

Da je Rozvel znao da treba jača fizička priprema, čemu sumnja da se ne bi spremio za to (višegodišnjim treninzima)?

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Petar 91 said:

Mislim da ljudi ne otpisuju Rafu koliko i dalje drzi utisak od osvajanja RG.
W se nisam ni upola obradovao kao za RG , mislim da je to sve iznenadilo jer realno posle onih poraza od Tima i Nadala gde je i igracki i fizicki nadjacan niko nije mislio da ima jos jedan RG u sebi. A realno bio je zver na ovom RG.

Upravo. Meni je posle RG ovo dalje samo bonus, nisam verovala da će ga ikad ponovo osvojiti.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stray_cat said:

 

Ovo je forum, naravno.

 

Ja mislim (a možda i grešim) da je moguće upoređivati različite ere, a nemam ništa protiv i da se ne upoređuju (navijački, možda, možda će NĐ apsolutnim brojkama obesmisliti bilo kakvo upoređivanje).

 

Ono što je meni logično (a drugima ne mora da bude) to je da je isto teško osvojiti slem u bilo kom vremenskom trenutku.

Ako 1930. igraš amaterski Vimbldon s drvenim reketom na superbrzoj travi u dugačkim pantalonama i svi tvoji protivnici su amateri s drvenim reketima u dugačkim pantalonama i osvojiš ga, ne vidim razliku u težini osvajanja tog Vimbldona i ovog 2021. Nivo konkurencije je isti.

Ja mislim da ljudi projektuju, recimo, Bila Tildena od pre 100 godina i takvog ga smeštaju u današnje vreme i onda kao, nikad on ne bi uzeo danas slem. Današnji Bil Tilden, s istim talentom za tenis, ne bi nosio dugačke pantalone, ne bi igrao drvenim reketom, već bi odmalena trenirao i navikavao se na moderne rekete i ovu "supersporu" travu. Ne vidim šta bi bio problem da osvoji slem i u ovo vreme.

Pre 50 godina nije postojao nivo medicine i fizioterapije kao što postoji danas, ali opet: nije postojao ni za koga, kao što danas postoji za sve (napomena: uvek je bilo onih sa više i manje para). Znači, isto je bilo teško da osvoji US open Rozvelu 1970. i Rođi Vimbldon 2017. u istim godinama.

Rozvel je bio, recimo, slabije fizički pripremljen od Rođe, ali su i svi njegovi protivnici bili slabije fizički pripremljeni od Rođinih protivnika.

Da je Rozvel znao da treba jača fizička priprema, čemu sumnja da se ne bi spremio za to (višegodišnjim treninzima)?

 

Ima logike u tome što pišeš. Talenat je talenat, samo je pitanje kako bi se razvijao u različitim erama. Možda bi Tildena zavela svetla velikog grada ili sojke sa Instagrama pa bi završio slično Kirijosu, ko će ga znati. Ili recimo Borg, čovek koji ima 11 titula vrlo lepo raspoređenih, 6 RG-a, 5 W-a, nije hteo ni da se cima preterano na HCu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Boxy said:

Ne moze biti isti nivo konkurencije 1930. i sad, jednostavno je nemoguce jer: sad svi igraju tenis/fudbal/kosarku :classic_biggrin:

Ali bez sale, ne mozes da poredis tadasnje vreme i sadasnje

Aj realno, moglo je da se poredi dok je Fed bio ubedljivo prvi po GS 🙂

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne možemo reći da Borg samo nije hteo da se cima na betonu. Nije hteo da putuje na AO koji se tada još igrao na travi, a USO je u većini njegove karijere bio na travi ili šljaci pa ni tada nije uspeo da ga osvoji, a kad su prešli na beton dovoljno se iscimao da izgubi par finala i tu.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Boxy said:

Ne moze biti isti nivo konkurencije 1930. i sad, jednostavno je nemoguce jer: sad svi igraju tenis/fudbal/kosarku :classic_biggrin:

Ali bez sale, ne mozes da poredis tadasnje vreme i sadasnje

 

Obim i nivo konkurencije nije isti pojam. I nije tačno da danas svi igraju tenis, i dalje je to skup, elitni sport (za razliku od fudbala i košarke). Takođe, košarka i fudbal su se oduvek masovno igrali.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Petar 91 said:

W se nisam ni upola obradovao kao za RG , mislim da je to sve iznenadilo jer realno posle onih poraza od Tima i Nadala gde je i igracki i fizicki nadjacan niko nije mislio da ima jos jedan RG u sebi. A realno bio je zver na ovom RG.

 

Samo jos jedan dokaz koji GS je najvazniji :whistling:

 

Bas se dosta stvari poklopilo Novaku ove godine na RG-u [kada bih ukljucio mclmode verovatno bih napisao "da se nikada nikome nije poklopilo kao Novaku ove godine na RG-u" 😄] ali svaka mu cast sto je bio spreman da iskoristi sansu ukoliko se ukaze.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

 

Obim i nivo konkurencije nije isti pojam. I nije tačno da danas svi igraju tenis, i dalje je to skup, elitni sport (za razliku od fudbala i košarke). Takođe, košarka i fudbal su se oduvek masovno igrali.

 

Ma da, sigurno je isto kad tenis igra 5 nacija i kad tenis igra 105 nacija :classic_sleep:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

Isto je teško osvojiti slem. Mnogo je teže da baš neko iz "teniskih" nacija osvoji slem, al' zabole me uvo zbog toga.

 

Nije isto, tad je osvajac cekao u finalu izazivaca, nije igrao ceo turnir

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Pa ne možemo reći da Borg samo nije hteo da se cima na betonu. Nije hteo da putuje na AO koji se tada još igrao na travi, a USO je u većini njegove karijere bio na travi ili šljaci pa ni tada nije uspeo da ga osvoji, a kad su prešli na beton dovoljno se iscimao da izgubi par finala i tu.

 

Tačno, ali i pored toga mi se sviđa ta njegova raspodela slemova, 6+5, 3 čenel slema i to u doba kada su podloge bile baš drastično drugačije. Ko zna šta bi bilo da je nastavio da igra.

2 hours ago, aloviti said:

upravo

uzme li nadal uso opet krece kuknjava kako je goat gs trka izgubljena jer ce po rg'22 sigurno opet biti u prednosti itd :cigar:

 

 

Podloga na USO se sada drastično razlikuje od onoga na šta je Nadal navikao tamo. Prešli su na beton sa manjim odskokom loptice (ista podloga kao u Majamiju), sumnjam u njegove šanse tamo a i u Novakove, iz drugih razloga.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

 
Samo jos jedan dokaz koji GS je najvazniji :whistling:
 
Bas se dosta stvari poklopilo Novaku ove godine na RG-u [kada bih ukljucio mclmode verovatno bih napisao "da se nikada nikome nije poklopilo kao Novaku ove godine na RG-u" [emoji1]] ali svaka mu cast sto je bio spreman da iskoristi sansu ukoliko se ukaze.
 
Pa poklopilo mu se vise u mecu sa Beretninijem gde je bio vidjen za ispadanje kako je ocajan bio nego u onom sa Rafom gde se sam vratio u mec posle onog beznadeznog pocetka.
Hahahahahha nije najvazniji slem nego nisam ocekivao da je fizicki sposoban da ga opet osvoji. Posebno posle proslogodisnjeg antiklimaks finala
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Boxy said:

Ajde sto se Fed otpisuje, ali sto se Nadal otpisuje i sto mislite da je sve gotovo i da on vise nikad nece biti konkurent za slem, to mi je vrhunac :lol_2:

Mogu da potpisem da ce Nadal uzeti bar jos jedan RG i da definitivno ima jos slemova u njemu, ali mislim da su Cicipas i Medvedev opasniji na USO od njega u ovom momentu. Nadal preko Novaka vise nikad nece uzeti nista na betonu, eventualno da Novaka omlati neko mladji pre tog meca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...