Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Kao sto sam i napisao da se igraju muski i zenski turnir u razlicito vreme onda je to druga prica. Onda organizator ima argument da kaze zenama mi zaradjujemo vise od muskaraca nego od vas prodajom karata, tv prava, sponzora. Vi donosite toliko para ovom turniru i vi dobijate toliko a muskarci donose vise para turniru i oni ce dobiti vise od vas. Ovo naravno vazi i obrnuto jer u ne tako dalekoj proslosti se desavlo da je zenski tenis bio ,,popularniji'' nego muski. 

Dok je ovaj sistem takmicenja ovako je najpostenije da imaju isti nagradni fond.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pitanje jedno za poznavaoce.

Sad sam otrkio da su promenili bofovanje za fjučerse, i da će na kraju i ukinuti bodovanje  (ovo dobro opisuje koliko (ne) pratim).

 

Jel to dobro ili loše. Kontam da je dobar učinak igrača na fjučersima omogućavao da se probijaju i kvalifikuju za čelindžere.

Mislim kako će sada klinci koji nemaju inicijalnu zalihu bodova da se probiju?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, CheshireCat said:

Pitanje jedno za poznavaoce.

Sad sam otrkio da su promenili bofovanje za fjučerse, i da će na kraju i ukinuti bodovanje  (ovo dobro opisuje koliko (ne) pratim).

 

Jel to dobro ili loše. Kontam da je dobar učinak igrača na fjučersima omogućavao da se probijaju i kvalifikuju za čelindžere.

Mislim kako će sada klinci koji nemaju inicijalnu zalihu bodova da se probiju?

fjucersi se vise ne racunaju za ATP/WTA listu, kao su hteli time da poboljsaju stanje (finansijsko?) igraca, a u stvari su eliminisali one koji su najugrozeniji i koji se zbog toga bune - daleko od ociju- daleko od ... kritike 😉 Kao su hteli i da omoguce da mladji igraci (juniori) lakse predju u profesionalce. Koliko ja shvatam (grupa tih nisko rangiranih igraca se okupila, napisala pismo, formirala sindikat i "napravila buku" oko svega ovog) sad je mnogo teze probiti se do ATP/WTA turnira, nema dovoljno turnira za koje igraci mogu uopste da se prijave i milion drugih stvari.

Mnogi su kritikovali sve ovo (jer u sustini smanjuje broj tenisera generalno, a to moze na kraju dovesti (pored pada kvantiteta) i do pada kvaliteta u buducnosti), sad kao hoce da to isprave/vrate na staro. Videcemo (vec su i ranije kao "izlazili u susret zahtevima igraca" pa se ispostavilo da su te korekcije samo kozmeticke prirode).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliki problem i što su ove izmene dovele do promena i u sistemu nižih takmičenja pa sad ima više krugova kvalifikacija za neke turnire nego ranije i manje mesta u direktnim žrebovima. To dalje znači da su kvalifikanti prinuđeni ne samo da odigraju više mečeva nego pre, već i da dođu više dana ranije o svom trošku i da plaćaju smeštaj u turnirskim hotelima i to dalje eliminiše one koji su i ovako jedva krpili kraj s krajem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

to neka me i brine ............... mislim da je trenutno u fazi da je maltene svaka igracica iz prvih 300 potencijalni problem za nju .............. ne znam sa kim bi mogla da se ukrsti u finalnoj rundi kvalifikacija, ako ovu Perezu nekako i prodje ...................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Za petak su prodavali posebno karte za svaki od muskih SF, zene je trebalo danas da igraju. Tako da tesko da bi izbegli linc da su umesto jednog muskog SF ubacili jedan zenski (npr Konta-Vondrousova). Pogotovu kada u muskom finalu igraju trojica mozda najboljih igraca svih vremena, svaki od njih na svoj nacin juri istorijsku titulu na ovom RG. A videcemo da li ce mozda i Novak-Tim mec prebaciti na SL ako kisa krene da prekida igru a Fedal mec se oduzi.

Najveci dobitnici (pored turnira) su ljudi koji sutra za 20EUR kupe kartu za ulazak na kompleks i mogu da odgledaju bilo koje od zenskih SF. :thumbsup:

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Milutinov Tata said:

Raspored za sutra jasno pokazuje sta organizatori velikih turnira zaista misle o muskom i zenskom tenisu, i koliko su iskreni kada se prica o jednakom tretmanu i "istom" sportu. Vazno je da je nagradni fond isti :thumbsup:

 

Kakva je potražnja, takva je ponuda...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Za petak su prodavali posebno karte za svaki od muskih SF, zene je trebalo danas da igraju. Tako da tesko da bi izbegli linc da su umesto jednog muskog SF ubacili jedan zenski (npr Konta-Vondrousova). Pogotovu kada u muskom finalu igraju trojica mozda najboljih igraca svih vremena, svaki od njih na svoj nacin juri istorijsku titulu na ovom RG. A videcemo da li ce mozda i Novak-Tim mec prebaciti na SL ako kisa krene da prekida igru a Fedal mec se oduzi.

Najveci dobitnici (pored turnira) su ljudi koji sutra za 20EUR kupe kartu za ulazak na kompleks i mogu da odgledaju bilo koje od zenskih SF. :thumbsup:

 

 

Ali onda je "glupo" pricati o nekoj jednakosti i svemu ostalom kada sami organizatori turnira "insinuiraju" da one koji su kupili karte za petak ne interesuje zenski tenis. Meni je jos vise porazavajuce sto su Vondrusovu i Kontu gurnuli na "parking", zar nisu mogla oba meca na Leglenu da se igraju?

 

Problem je u onome sto je Alcesta napisala, ali kada se to kaze javno sledi drvlje i kamenje. Pre neki dan je Serena "izbacila" Tima sa KZS, verujem da je ona u polufinalu, sutra bi ga izbacila i sa Satrijea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Ali onda je "glupo" pricati o nekoj jednakosti i svemu ostalom kada sami organizatori turnira "insinuiraju" da one koji su kupili karte za petak ne interesuje zenski tenis. Meni je jos vise porazavajuce sto su Vondrusovu i Kontu gurnuli na "parking", zar nisu mogla oba meca na Leglenu da se igraju?

 

Problem je u onome sto je Alcesta napisala, ali kada se to kaze javno sledi drvlje i kamenje. Pre neki dan je Serena "izbacila" Tima sa KZS, verujem da je ona u polufinalu, sutra bi ga izbacila i sa Satrijea.

Zene je trebalo da juce odigraju oba svoja SF, danas samo muskarci. RG je za sutra prodao karte za muska SF, i to jos za svaki mec posebno (ne znam tacno za danas, da li su prodavali odvojeno karte za svaki mec posebno, specificno za zensko SF ili su prodavali za celu sesiju).

Sto se tice toga da se 2 zenska meca igraju paralelno, a ne jedan za drugim na SL, na taj nacin se ipak obezbedjuje da obe finalistkinje imaju priblizno isto vreme za oporavak do finala sutra. Zato su i danas muske meceve stavili da pocinju ne pre 14:30 (za slucaj da zenski mecevi duze traju) - da bi imali slicno vreme za oporavak pred sutrasnji mec. Sto je meni super u redu, mnogo bolje nego ono u Rimu kada je jedna finalistkinja(jedan finalista imala/o mnogo vise vremena za oporavak od druge/og. Naravno, da je Serena u SF stavili bi njen mec na PC kao prvi u 11 (mozda cak i da je Simona juce prosla). Ali posto su ovogodisnje SF-kinje totalni anonimusi prebacene su na druge terene da eventualno ne bi oduzile i ometale muske meceve. Iskreno, mislim da ovako ima vise sanse da dobiju vecu i bolju publiku nego da su jedan mec stavili na PC. Dok WTA ne proizvede zvucnija imena i vece sampionke - tako ce im biti.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Zene je trebalo da juce odigraju oba svoja SF, danas samo muskarci. RG je za sutra prodao karte za muska SF, i to jos za svaki mec posebno (ne znam tacno za danas, da li su prodavali odvojeno karte za svaki mec posebno, specificno za zensko SF ili su prodavali za celu sesiju).

Sto se tice toga da se 2 zenska meca igraju paralelno, a ne jedan za drugim na SL, na taj nacin se ipak obezbedjuje da obe finalistkinje imaju priblizno isto vreme za oporavak do finala sutra. Zato su i danas muske meceve stavili da pocinju ne pre 14:30 (za slucaj da zenski mecevi duze traju) - da bi imali slicno vreme za oporavak pred sutrasnji mec. Sto je meni super u redu, mnogo bolje nego ono u Rimu kada je jedna finalistkinja(jedan finalista imala/o mnogo vise vremena za oporavak od druge/og. Naravno, da je Serena u SF stavili bi njen mec na PC kao prvi u 11 (mozda cak i da je Simona juce prosla). Ali posto su ovogodisnje SF-kinje totalni anonimusi prebacene su na druge terene da eventualno ne bi oduzile i ometale muske meceve. Iskreno, mislim da ovako ima vise sanse da dobiju vecu i bolju publiku nego da su jedan mec stavili na PC. Dok WTA ne proizvede zvucnija imena i vece sampionke - tako ce im biti.

 

A zamisli suprotnu situaciju, neko je kupio karte za danas sa namerom da gleda zenska polufinala od 14h (to je standardan termin svake godine). Onda juce kune sudbinu jer nema nista od polufinala, ali hajde bar da uhvati neki mec 1/4 finala. Umesto toga, dobija Halep i Anisimovu u podne, 2 sata pre planiranog vremena, a u terminu zenskog polufinala igraju muskarci. Naravno od "linca" nema nista, rekli bi budi srecan, mozes da gledas dva Top5 igraca, a za mec teniserki izadji ranije sa posla ako ti je toliko stalo.

 

Mislim da je raspored za sutra kod teniserki vise alibi u slucaju da padne kisa, pa da dodje do toga da se pomera finale, a ne zelja da svi imaju iste uslove. GS treba da bude i promocija sporta, ovako ispada da se zenski deo turnira "odradjuje" negde u pozadini. Pre 3 godine su drugacije odradili zavrsnicu, a problemi su bili slicni.

 

Ovo sto si napisala u poslednjoj recenici voleo bih da cujem i od nekog "zvanicnog" lica. Ispada da je "jednakost" koja se eksplicitno zahteva iskazana samo time sto su nagradni fondovi isti, za sve ostalo prema "zasluzi".

 

Kada je pre 3 godine "izbio" onaj incident u IV, pa Novak dobrano nadrljao zbog toga, upravo su se pominjale ovakve stvari, da se WTA slepa uz ATP, da Federeru treba teniserke da se klanjaju, da se zna ko prodaje vise karata (tj. koga ljudi hoce da gledaju) i donosi vise novca organizatorima turnira. RG je danas samo potvrdio to.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milutinov Tata said:

 

Mislim da je raspored za sutra kod teniserki vise alibi u slucaju da padne kisa, pa da dodje do toga da se pomera finale, 

Nisam baš razumela kakav alibi i koje finale, muško ili žensko...

U svakom slučaju jeste loše za ženski tenis u globalu ali je i bolje za konkretne takmičarke. Mislim da njima neće biti žao da završe pre prekidanja zbog kiše, pa i na manjim terenima.

WTA uložila protest, razume se.

E sad ovo danas još i nekako, ali finale se prosto mora igrati na Šatrijeu, inače bi bio ozbiljan skandal.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...