Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Izvinjavam se Milutinovu Tati i ostalim koje sam eventualno uvrijedio,stvarno sam bio grub i bezobrazan a nisam imao tu namjeru nego sam jednostavno napisao to sto sam napisao.Sto suprotno razmisljam o nekim stvarima nije mi davalo za pravo da onako arogantno postupim.Iako i dalje mislim da o odredjenim stvarima nema potpunu siku i da je dosta ljudi potpalo pod medijsku sliku o Federeru koji je stvarno velikan ali isto tako je vise nego subjektivno reci da u istu pricu sa njim ne mogu Nadal i Djokovic.

 

Nema sumnje da je Federer maksimalno iskoristio nedostatak konkurencije u periodu koji smo vec navodili,period smjene generacije gdje su ostali neki polu igraci koje ovdje neki velicaju kao da su giganti ali stvarno nemam namjeru da sa tim ljudima ulazim u bilo kakvu raspravu jer su ocigledno pristrasni i imaju subjektivno misljenje o tim vremenima.Kao najbolji primjer besmisla tog perioda navodim polufinale Vimbldona iz 2007 gdje su u istom bili Djokovic,Nadal i Gaske,znaci momci od 20 godina kojima ta podloga u tom trenutku nije medju omiljenim a da ne pricam o polufinalu iz 2006,gdje Bjorkman uzima cetiri gema Federeru a drugo polufinale igraju Bagdatis i Nadal.

 

Jos jednom se izvinjavaam Milotinovu,vidi se da je korektan momak i po njegovom odgovoru na moje bezobrazno pisanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izadje mi video na jutjubu.

 

Evo ga, prosecan fan na nekom GS-u. Englez, zapadnjak, bogat, ne preterano inteligentan, prati tenis onako usput, u gradu je nekim drugim poslom pa dosao malo da gleda tenis.

 

Omiljena teniserka - Ana Ivanovic. Toliko o tome koliko im je bitno ko je odakle. Kul im je, lepa, elegantna.

 

Omiljen teniser - Federer. Eto, ni Englezi ne navijaju za Mareja vec za Feda zato sto je kul, igra najlepse, zbog frizure, odece...

 

Stvari su jednostavne, a uvek se prave teorije zavere.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pročitala sam prevod naknadno pošto mi nešto kukiji gnjave na toj adresi. Nije da bih bila iznenađena, ali načekao se da to pomene, mada verujem da o dopingu sigurno ima jake stavove, pogotovo posle onoga s Kordom. Pretpostavljam da se za Kordu nikad nije dokazalo je li bio dopingovan i na tom AO koji je osvojio? Zanimljivo bi bilo kakve bi to posledice imalo, da li bi mu bila oduzeta titula kao što se oduzimaju medalje na OI i da li bi se mogla dodeliti nekom drugom retroaktivno...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko zna šta bi bilo da Novak nema sreće u žrebu.

Big 3 career W/L in general and against top-10 opponents.

In general:
Rafa: 82.60% (1059-223)
Novak: 82.55% (956-202)
Roger 81.48% (1263-287)

Vs Top-10:
Novak: 68.63% (210-96)
Rafa: 64.88% (170-92)
Roger: 64.45% (223-123)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko puta smo pricali o tome, to sto je Monfis top 10 igrac je potpuno nebitna stvar, jer ce njega da pobede sva trojica bez problema, a cesto nece ni da stigne do njih i ti koji su van top 20 su se cesto pokazivali opasnim i za njega i za druge, sto mozemo videti i ako samo pogledamo od koga je recimo Novak Djokovic ispadao na slemovima u poslednjim godinama.

 

Evo ne mrzi me pa cu vam i navesti - Vavrinka (nije top 10), Tim (jeste top 10), Cekinato, Cung, Berdih (nije top 10), Tim (jeste top 10), Istomin, Vavrinka (top 10), Kveri itd.

 

Znaci u poslednje cetiri godine, kada Djokovic statisticki pomera neke granice, upravo mu odgovara ovakvo stanje da igra protiv istih rivala protiv kojih je igrao citavu karijeru, koji ne dozvoljavaju nekim novima da se probiju do njega, od kojih, btw. ne bas redovno gubi, ali svakako mu predstavljaju najveci problem i tezi su mu rival oni koji mogu na dobar dan odigrati mnogo bolje od svog rankinga, sto vidimo i u ispadanjima na slemovima - izbacili su ga samo Vavrinka (jednom van top 10) i Tim od top igraca, dok su ostali bili van top 10, 6-3 je skor za igrace van top 10, medju onima koji su ga izbacivali.

 

Statistika moze da se posmatra ovako ili onako, a ta statistika je jedna od najglupljih, jer bismo onda morali da pogledamo i strukturu tih protivnika, gde bismo videli da Djokovic vecito dobija iste ljude na podlogama gde mu to odgovara, dok nekako volsebno najcesce uspeva da izbegne nezgodne protivnike kad nije u formi ili da ispadne od nekoga van top 10, sto vidimo iz prilozenog.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tim je na AO u ona dva seta koja je dobio protiv Djokovica kontrolisao igru, bio bolji igrac, pitao se u razmenama kako god, kasnije nije odrzao taj nivo igre i izgubio je mec. 

  Slican utisak sam imao u ovom duelu Monfils-Novak. Djokovic sve vreme drzi jedan te isti nivo igre od pocetka, nema ono ko pre da ubaci u visu brzinu i samelje, vec ceka da protivnik padne sto koncentraciono/igracki ili u ovom slucaju da prsne fizicki. Monfis je bio bolji na terenu, imam utisak da je mec trebao da resi i pre TB-a, da bi se u njemu izglupirao za sve pare. 

 

    Ono sto mi je jos vise porazavajuce je da jedan laMonf u 34-oj igra tenis karijere, osvaja vezane turnire i prilazi nikad blize pobedi protiv Novaka, dok je danas ovog Cicipasa odradio kao da je u pitanju prvo kolo. Prosto mi ovaj nivo Djokovicevog tenisa kojim ponovo ostvaruje neku dominaciju, najavljuje jaku godinu ili sta vec govori o stanju ATP-a trenutno pa i poslednjih par godina - ocaj. Posebno sad su mnogi popucali (neki i pozavrsavali karijere) - Ferer, Berdih, (Marej) // Cilica i K. Andersona nigde, Nisikori i DelPo po ko zna koji put u autu zbog povreda, Conga takodje 'prso' , Gaske ...   Tenis je zaista u nikad gorem stanju.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ChrisJudd said:

Ko zna šta bi bilo da Novak nema sreće u žrebu.

 

Big 3 career W/L in general and against top-10 opponents.

In general:
Rafa: 82.60% (1059-223)
Novak: 82.55% (956-202)
Roger 81.48% (1263-287)

Vs Top-10:
Novak: 68.63% (210-96)
Rafa: 64.88% (170-92)
Roger: 64.45% (223-123)

Fascinantna je Novakova statistika nad TOP10 igracima. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi vreme bilo da se otvori tema za IW, za par dana će i žreb... ostaviću ovde u međuvremenu prijavljene dublove :classic_smile:

https://www.tennis.com/pro-game/2020/03/indian-wells-2020-doubles-rafael-nadal-alexander-zverev-gael-monfils/87848/

Super ovo izgleda, nadam se da će bar nešto prenositi od toga. Videla sam negde da će Novak igrati sa Viktorom, ali nema ih među nabrojanima, pa ne znam jesu li odustali u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
10 minutes ago, stray_cat said:

Ja pročitah to pismo, da li NĐ-u treba sve to? Sindikat tenisera, pa da li baš on treba da zalegne? Što nisu ovi No1 igrači pre njega nešto uradili za svoje slabije rangirane kolege nego ih bolelo uvo i Nadala, Rodžera, Samprasa itd itd...

Izgleda da su trazili da izadje iz PC ako namerava da gura ovo, pa su on, Vasek i Isner to i uradili.

Sto je dobro za Novakovu karijeru, a nek se sad Fedal i drustvo "brinu" za igrace, a Novak nek juri njihove rekorde. I svi srecni :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Malo su kontradiktorni svi sa ovim, ja mislim da je kod Nadala malo radio njegov PR, a Fed se nakacio jer svakako je u poslu sa vrhom ATPa pa je negde i ocekivano.
Iskreno se nadam da je ovim istupanjem iz PC Novak zavrsio sa ovim glupostima i da ce konacno preseci i fokusirati se na ostatak karijere i porodicu.
A ostali mogu da ispravljaju krive Drine jer ocigledno niko osim top igraca nije zadovoljan odnosom ATPa prema igracima. Lako je kada si Nadal, Novak i Fed ili Next Gen sa nekim rezultatima iza sebe pa osim love imas i neki kredibilitet jer te gledaju kao buducu priliku za marketing i privlacenje ljudi kada se ova trojica penzionisu, ali je ocigledno mnogo vise njih koji nisu te srece sto je Raonic i objasnio ove nedelje.302766f1d01c6289381896d1bb36118f.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Petar 91 said:

Iskreno se nadam da je ovim istupanjem iz PC Novak zavrsio sa ovim glupostima i da ce konacno preseci i fokusirati se na ostatak karijere i porodicu.

Ja sam shvatila baš suprotno, da će posle ove ostavke on stati sa Pospišilom na čelo nove unije, što je još gore :ajme:

Link to comment
Share on other sites

@alcesta

Hm, ja se tu ne slazem, mislim da je ovo odlican potez, cak mozda i za njegov legacy. Sta Novak treba da osvoji da bi bio GOAT? Najvise GS, najvise nedelja, najvise mastersa, zlato na OI? Cvrsto sam uveren da iako to sve uzme, a nece, nece biti smatran najvecim. Stoga, sto ne probati da napravis neki impact, ako veruje u to? Ok, da, poludeo sam od antivakser Noleta, sramota me je bilo slike sa bosanskih piramida, sliku kako grli drvo dozivljavam kao odu prirodi i podizanje eko svesti (jer ako udjem dublje u to razmaranje ne ide mi dobro...). I da, jeste nas Nole fijuk, al ovde mozda i ima prostora za dobar PR, a da se oseca lepo, kao moderni Robin Hud... Ili da se oseca dobro, a da bude dobrog PR-a. Mozda je vredno 'rizika'. A cinice ga zadovoljnim.

 S druge strane, reakcija Rafe i Fedje na ovo je totalno ocekivana i skroz normalna za njih...

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Boxy said:

Znaci prave organizaciju radi organizacije, eto tako...
 

pa sta se onda svi bune kad je to nista? Cemu frka citavog establishmenta?

 

A naravno da su dobro proucili sta pise u "pravilniku" ATP da im ne bi dali povoda da ih izbace. I pronasli su neki modus u okviru kog mogu da deluju.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Geronimo said:

@alcesta

Hm, ja se tu ne slazem, mislim da je ovo odlican potez, cak mozda i za njegov legacy. Sta Novak treba da osvoji da bi bio GOAT? Najvise GS, najvise nedelja, najvise mastersa, zlato na OI? Cvrsto sam uveren da iako to sve uzme, a nece, nece biti smatran najvecim. Stoga, sto ne probati da napravis neki impact, ako veruje u to? Ok, da, poludeo sam od antivakser Noleta, sramota me je bilo slike sa bosanskih piramida, sliku kako grli drvo dozivljavam kao odu prirodi i podizanje eko svesti (jer ako udjem dublje u to razmaranje ne ide mi dobro...). I da, jeste nas Nole fijuk, al ovde mozda i ima prostora za dobar PR, a da se oseca lepo, kao moderni Robin Hud... Ili da se oseca dobro, a da bude dobrog PR-a. Mozda je vredno 'rizika'. A cinice ga zadovoljnim.

 S druge strane, reakcija Rafe i Fedje na ovo je totalno ocekivana i skroz normalna za njih...

Ja ne mislim da ovo Novak radi da bi bio GOAT, nisam sigurna da iko te stvari povezuje uopšte. S druge strane sigurna sam da mu glavni motiv jeste da ostavi legacy u smislu poboljšanja tura. Koliko je to realno a koliko megalomanski ne mogu da procenim, ali ja sam prosto sebična kao navijač i htela bih da se fokusira na svoj tenis i ciljeve na terenu, a ne da gubi energiju i živce na revoluciju za koju od većine neće dobiti ni hvala. Nema tu ništa od dobrog PRa kad je medijska mašinerija u rukama protivničkog tabora.

Ne verujem da će ga većina javnosti priznati za GOATa šta god da uradi i osvoji, mislim da niko ne može Federera skinuti odatle, ni Rafa ni Novak. Koliko znam u košarci npr. postoji konsenzus oko Džordana, i nema nikakve veze to što neki drugi igrači mogu imati bolje statistike ili više trofeja, to pitanje se ni ne postavlja. Kad je već u osnovi subjektivno kao što jeste, Novak nema nikakve šanse da postane opšti ljubimac koji bi dobio univerzalno priznanje, a još manje bi mu pomoglo skidanje opšteg ljubimca sa prestola. Koji je pri tom, da ne zaboravimo, i po objektivnim rezultatima i dalje najbolji, bar relativno, ako uzmemo u obzir da se ere ne mogu porediti i slično.

Tako da me uopšte ne uznemirava pitanje GOATa, ne vidim zašto bi Novak morao to da bude kad uveliko ima mesto u najužem vrhu. Ali znam da je on sebi postavio cilj da pretekne Feda, bar rezultatski, a ovaj angažman mu nimalo ne pomaže da to ostvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa sta se onda svi bune kad je to nista? Cemu frka citavog establishmenta?
 
A naravno da su dobro proucili sta pise u "pravilniku" ATP da im ne bi dali povoda da ih izbace. I pronasli su neki modus u okviru kog mogu da deluju.
Ali koji je cilj takve organizacije i kako ce da se bore za ciljeve?
Rekao je da nije sindikat, da nije paralelni tur, da ne pozivaju na bojkot...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...