Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Pa dobro,mene cudi da ljudi i dalje diskutuju oko njihove javnosti i prikazivanja slike oko goata,ocekivano,njihov sport,obojica sa zapada,nas  sa istoka,konstantno se trude da mu nadju manu,sve mu se meri pazljivo,na teniskim forumima se vodila debata oko radovanja protiv RF,daleko su oni i uspesno otisli oko kreiranja slike NDJ i njegovih "vise nego srecnih uspeha",ono sto mene raduje je njegova i nadam se konacna zrelost oko cele te situacije,hladna glava,pa dokle stigne.

 

Mislim,imas sad u zadnje 2 godine kreiranje slike kako broj GS vise nije bitno,otkad su osetili da ce Nadal a mozda i Novak da obidju RF,svako ima svoje miljenike,tako je on miljenik medija,nebitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kastel said:

Ma to sam napisao jer je neki stranac na tviteru napisao da je smešno Đokovića staviti u GOAT koš. Dakle kada se forsira neka glupa priča kao tačna ona će delovati normalno i tačno. Zato sam i spomenuo javno mnenje u svetu. Njima je Federer Bog i svako ko se usudi da mu se primakne treba ga mrzeti

 Pri čemu taj "argument" koji navodiš ima otprilike sličnu težinu kao većina "argumenata" koji ovde navode Djokovicevi ćevi navijači . Razlika je samo u okruženju u kom se iznosi, svaka kakofonija u pojedinačnim eho komorama će nositi sopstvene zaključke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Novak GOAT ako uzme još jedan RG,bude prvi po broju nedelja,a pri tome Rodžer i Rafa ne uzmu više ni jedan GS.

 

Ovako bih trenutno poređao:

 

1.Rodžer

2.Novak

3.Rafa

 

Ni obrnuto ne bi bilo pogrešno.

 

Reći da neko od njih ne sme u tu diskusiju je ili užasno ograničeno ili zlonamerno.U tome prednjače Rodžerovi navijači definitivno.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 Pri čemu taj "argument" koji navodiš ima otprilike sličnu težinu kao većina "argumenata" koji ovde navode Djokovicevi ćevi navijači . Razlika je samo u okruženju u kom se iznosi, svaka kakofonija u pojedinačnim eho komorama će nositi sopstvene zaključke

Pa postoje samo činjenice. Ko je u njihovim duelima najbolji i ko je osvoji više trofeja. Da li se neko susretao više sa dvojcem da bi dosao do trofeja i koliko se neko od njih trojice susreo sa jednim, ili drugim na putu do trofeja. Nema tu neke veće matematike, ona je poprilično jasna. 

Link to comment
Share on other sites

GOAT ne postoji medju ovom trojicom. 

 

Mislim da je nepotrebno nekog izdvajati, jer ce na kraju krajeva biti na razlici od 1-2 slema. Sva trojica imaju svoje rekorde koji ce veoma tesko biti oboreni i tesko je odrediti ciji je uspeh veci. 

 

Drago mi je sto je jedan momak iz Srbije postao teniska ikona. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jerotije Pantic said:

Za sada je ovako:

1.Nadal

2.Djokovic

3.Federer

vidicemo kad zavrse karijere kakvo ce stanje biti.

Kako moze biti tako kad je Federer najuspesniji u najbitnijim kategorijama? Lepo je sto Novak ima vise pobeda od Feda ali 3gs i 30+ nedelja nisu malo. Aman ljudi, majku mu. 

Link to comment
Share on other sites

Oko GOAT , neko moje misljenje

-Ko je protiv koga osvajao nema neku tezinu, svako vreme ima neke svoje kvalitete, i ne treba uzimat u obzir.

E sad sta gledati i uporedjivati

Po meni redosled po vaznosti pri odredjivanju GOAT

1.  broj GS i broj nedelja na br.1

2  broj mastersa, ukupan broj turnira H2H 

3  osvojena sva 4 GS, osvojeni svi mastersi, OI, ATP kup, Dejvis kup, 

Ako se ovako gleda trenutno je Feder GOAT, kad sva trojica zavrse karijeru sabrace se

Edited by djurava
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da RF na kraju karijera nece biti prvi ni po broju osvojenih GS ni po broju nedelja kao br1. Ako Novak na kraju bude najbolji u obe kategorjije ima argumente da bude GOAT.

Ima ce jedini sve masterse i verovatno bolji H2H od Federera i Nadala

Link to comment
Share on other sites

Diskusija će se voditi narednih godina, ali će vremenom sve to prestati ako jedan igrač bude imao i najviše nedelja na prvom mestu i najviše GS, za 20-30 godina će ljudi uz ime tog čoveka bez dodatnih prideva stavljati GOAT. Zato se Novak bori, sve trenutne priče su nebitne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zoe Bg said:

Kako moze biti tako kad je Federer najuspesniji u najbitnijim kategorijama? Lepo je sto Novak ima vise pobeda od Feda ali 3gs i 30+ nedelja nisu malo. Aman ljudi, majku mu. 

Pa nije malo ni 6 mastersa vise,osvojen svaki masters bar jednom,omjer na GS ali ja to najvise gledam po kvalitetu tenisa koji su dostigli u odredjenom trenutku.Tu je Djokovic sigurno najbolji a Rafa je bolji od Rodzera,nisam mu ja kriv sto su mu iskoristavali bekend kroz karijeru i sto je imao jedini ociglednu slabost u igri.

Link to comment
Share on other sites

Nije malo ni 20 titula više. Mastersi ne mogu da se posmatraju pojedinačno jer se sistem menjao u toku njihovih karijera. Eto još jednom plastično zašto fanovi sa svojim pausalnim kriterijumima ne mogu da vode ovu diskusiju. Mada moram da priznam da mi se svidja ovaj za kvalitet tenisa. Tu Federera niko neće prestići nikad, hvala.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Evo mojih par centi.

 

Goat diskusija nema apsolutno nikakvu poentu. Imamo 2 slucaja.

 

Prvi je da nekako svi teniski fanovi mogu da se dogovore oko objektivnog seta kriterijuma za to sta cini goat igraca. Da se sve to poredja po bitnosti ili da se svakom teniskom dostignucu dodeli odredjeni value. Tada goat diskusija ne bi postojala, posto bi preciznim izracunavanjem tacno znali ko je goat. To bi bilo izvodljivo da je tenis izmisljen danas i da se unapred odredi sta i kako.

 

S obzirom da tenis nije izmisljen danas, i da u istoriji imamo gomilu vrhunskih igraca koji imaju gomilu fanova, cinjenica je da ce fanovi nekog igraca uvek gledati dostignuca tog igraca kao veca od dostignuca drugih igraca, i samim tim ce on rasti na njihovoj subjektivnoj goat listi.

 

Zato nije izvodljivo dogovoriti se oko kriterijuma, svako ce da dodeljuje svoj value svakom teniskom dostignucu, pa samim tim nema poente diskutovati oko toga ko je goat, jer do dogovora jednostavno ne moze da se dodje.

 

Posto ne zastupam nijednog igraca u goat diskusiji, iz moje perspektive ona solidno sakati samo pracenje tenisa, jer se konstantno nesto juri i gleda se u buducnost, umesto da se uziva u onome sto nam teniske velicine priredjuju jedva nekoliko puta godisnje. Narocito kad se zna da to nece trajati jos dugo.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Pa nije malo ni 6 mastersa vise,osvojen svaki masters bar jednom,omjer na GS ali ja to najvise gledam po kvalitetu tenisa koji su dostigli u odredjenom trenutku.Tu je Djokovic sigurno najbolji a Rafa je bolji od Rodzera,nisam mu ja kriv sto su mu iskoristavali bekend kroz karijeru i sto je imao jedini ociglednu slabost u igri.

Bitne su te titule, ali manje bitne od slemova i nedelja, ne moze se proizvoljno uzimati kriterijum, mora neka lista da postoji i to objektivno merljiva a ne kako se pojedincima svidja jer se to vrlo lako izvrne po potrebi.

Kako trenutno stvari stoje Federer je najuspesniji sta ce biti kasnije to cemo saznati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Nije malo ni 20 titula više. Mastersi ne mogu da se posmatraju pojedinačno jer se sistem menjao u toku njihovih karijera. Eto još jednom plastično zašto fanovi sa svojim pausalnim kriterijumima ne mogu da vode ovu diskusiju. Mada moram da priznam da mi se svidja ovaj za kvalitet tenisa. Tu Federera niko neće prestići nikad, hvala.

Sistem se mjenjao ali su ih svi najbolji igrali.Sigurno si pomjesao rijec kvalitet sa ljepotom.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...