Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

1 hour ago, Boxy said:

btw. guglas UTR i onda na njihovoj stranici vidis neka 3 poznata znaka, jedan do drugog :lol_2:

 

https://www.myutr.com/

Pa da, ali samo je Djokovicu spocitana losa namera da navodno dovede doticnog lika na celo ATP (i preuzme vlast). Fedal su tu da ga sprece u tome, prema clanku u Gardijanu.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Pa imas moj post od danas, poprilicno je jasno da su ovi dali ostavke da bi se Nadal i Federer vratili, jer su oni sigurno jaci od Haasea i Stakhovskog. A sigurno je i Melzer sa njima cim je upao...

Greska je napravljena sto su Fed i Nadal bili iskljuceni, sto Djokovic nije sa njima pricao pre sastanka i sto se nisu na vreme javno ogradili od Gimelstoba.

 

Izem ti takvo telo koje predstavlja igrace kada oni koji su izabrani od strane igraca budu primorani da daju ostavke da bi neki drugi usli (nije bilo novog glasanja medju igracima) jer im se sad izneanda cefnulo pa bi da malo brane svoje interese.

A Fedal su samoinicijativno izasli iz ATP politike. To su sami rekli.

Najbolje je kad se prave neinformisani (ljubi ih Kostunica), ovo se prvenstveno odnosi na Nadala jer se on ponasao ko uvredjena strina koju niko nije licno i personalno nazvao i pitao za misljenje. Sastanak igraca u januaru pred AO je prema njihovom statutu obavezan i na tom sastanku se diskutuju aktuelne teme. Je li on to nije isao na sastanak ili sta? Pa se onda buni kako nije informisan.

 

Zao mi Pospisila, momak zaista zeli da pomogne svojim losije rangiranim kolegama, ali za Novaka bi najbolje bilo da ih otera sve i tri lepe i da se skonentrise na svoju karijeru, porodicu i svoje poslove/interese (kao i svi ostali).

Link to comment
Share on other sites

https://www.si.com/tennis/2019/06/19/tennis-mailbag-mid-match-coaching-laver-cup

Quote

So a few weeks ago we noted that the Laver Cup became an official ATP event. It seemed a little strange, but politically pragmatic and expedient. The Laver Cup wants to preserve its date on the calendar, which has also been targeted by the ITF and the Davis Cup. By gaining the imprimatur of the ATP, the Laver Cup has strengthened its position and gained support.

 

What does the ATP get in return for this loyalty? For starters, it gets the political support of the most popular and powerful man in the sport. (Imagine, if, say, you were an ATP CEO under attack from the board and had the luxury of calling in a favor from this powerful figure.) The ATP support of Laver Cup also helps weaken the Davis Cup, which is important because the ATP is now hosting its international competition in January. (We made the World War I alliances joke last month; but imagine an outsider reading the above paragraphs and wondering how this sport stands upright.)

Anyway, the purists may bristle over the ATP supporting an event that A) has its own format B) is so inextricably tied to one member/player c) hand-picks its field, and is not necessarily open to all eligible players based on ranking.

 

 

Quote

But here’s the issue: the press release mentions that the Laver Cup now has “access to ATP services, including marketing and social media, along with operational personnel such as officials and physios.” Fair enough.

It did not, pointedly, mention the historical record. There was no mention of this—an eagle-eyed reader brought it my attention—but suddenly Laver Cup results started counting in players’ head-to-head matches. What’s more, match results count toward a player’s win total. (According to the ATP, at the end of 2018 Federer was credited with 48 wins. He now is credited with 50. Yet—again according to the ATP—statistics like aces and winners are not counted. This is nuts. It’s like altering the Patriots’ win/loss record retroactively but not counting the passing yards Tom Brady accrues in those additional games).

This has infuriated some of you. I agree that it’s not a good look and distorts the historical record. A win in an event that doesn’t use the official entry system and has an invitation-only field…that utilizes a round-robin format…with a super-tiebreak…and comes with a mandatory doubles component….it cannot be equated with a win at a conventional event, much less a major. It just can’t.  (And again: how do you credit a player with an additional win or loss, but not include other metrics like aces or double-faults?)

 

Quote

I asked the ATP about this and here’s a statement: “The partnership announced in May saw the Laver Cup become an official part of the ATP Tour calendar. Since its inaugural edition, the Laver Cup has proven to be a world class credible event, and the feedback we’ve had from players supports that. While the official partnership between ATP and Laver Cup only begins this year, the belief was that, in time, when looking back at Laver Cup through history, matches should count from the inaugural edition, and not just from 2019.”

 

Link to comment
Share on other sites

@wwww Htela si da kazes velikani sporta u zadnjem trenutku ulecu da spasu sport od coveka koji je smisao za biznis vrv nasledio od strikana, kome je glavni favorit bio osudjeni nasilnik, te mozda vracaju coveka koji je bio jedan od kljucnih faktora drasticnog rasta nagradnih fondova (upravo uz ovu dvojicu povratnika)?

 

Mislim, kad vec citas i prenosis naklapanja, sto onda da ne gledamo stvari iz suprotnog extremnog ugla?

 

Ajde Nadal, on jos ima (ili misli da ima) nekoliko dobrih godina pred sobom, Fed jos max 2020. koji bi njegov motiv bio za ovo sto si napricala? Zar se on nije posvadjao sa img i napravio svoju agenciju, zar ne bi sada uticao na to da img ne primirise niti ijednom poslu sa atp?

 

Proziva se Kermod, prizivao se Gimelstob, pa me zanima po kom osnovu? Sta znamo o Gimelstobu, solidan teniser, ne znam kakav komentator i osudjeni nasilnik, ima li nekih drugih referenci koje bi mu pogurale kandidaturu? Ne znam ni o Kermodu puno, ako ti znas prosvetli me, ali ono sto znam je da je tenis nikad popularniji i para nikad vise (ali se slazem da moze jos bolje, o tome malo nize u postu) i da mi deluje da je svake godine bolje.

 

2 pitanja su kljucna:

 

1) da li se pojavio bolji kandidat od kermoda za ovih 7m koliko traju ova previranja?

2) da li se pojavio ikakav program njegovih protivnika, npr ovako nesto - sledece godine organizatori 1000 i gs izdvajaju 10% vise, tako sto za ispadanje u prvom i drugom kolu raste nagrada 20%, trece kolo 10%, a ostatak  tog projektovanog rasta se preusmerava da sva kola na chl i itf idu 10% gore, plus povecanje izdvajanja za juniore. Dakle, 4r do osvajaca bi ostali na istim parama, cime bi se postigla toliko pominjana (da ne kazem izlizana) ravnopravnija podela. Ja sam ovo smislio za 10 min, da imam sve nagradne fondove po rundama ispred sebe, trebalo mi 2 sata da izdetaljisem cifre, zasto za 7 meseci nismo culi ni blizu kakvi su planovi Saveta igraca za buducnost?

 

P.S. Pospisil je jedna obicna cokerska sisica, koja da ima muda da uradi nesto ne bi zeznuo gomilu servisa za set i mec, izlazak takvog lika iz Saveta je nenadoknadiv gubitak, on ako ne bi pomogao slabije rangiranim igracima ne bi niko.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj cirkus je za nas iznenadjenje ali ne verujem da je iznenadjenje za Novaka - skoro je u jednom itw rekao da Vajda i njegov tim navijaju da ostavi politiku tenisa i da se bavi samo tenisom i da ce mozda to i da uradi - nadam se i da hoce. On moze time samo da dobije svoje vreme pare ne moze da izgubi mogu da izgube samo slabije rangirani igraci - ova dvojica ce jos nesto privilegija da dobiju valjda im treba jos para ili ko zna cega. 

Sve dodje na kraju na svoje mesto bas me interesuje sta cemo kroz recimo desetak godina da saznamo o svemu sta se desava(lo) u tenisu 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

A povodom osudjenog nasilnika Gimelstoba da ne pojednostavljujemo stvari preterano - postoji i prica druge strane tj doticnog koja se retko pominje a postoji i americki zakon koji je malo drugaciji od naseg nisam strucnjak ali mislim da znam neke stvari - kod njih postoji varijanta da se postigne dogovor izmedju dve strane da bi se izbeglo visegodisnje prepucavanje i prikazivanje prljavog vesa sa obe strane i uzasni troskovi i to j bio slucaj i ovde - podtignut je dogovor a prava istina nije ni dokazivana. Gimelstobova verzija za koju naravno ne mogu da tvrdim da je tacna ali postoji je da je doticni covek bio dobar prijatelj njegove bivse zene i njegov bivsi prijatelj, relativno skoro pre incidenta je Gimelstobu umro orac i tom prilikom je doticni prica vrlo ruzne stvari o upravo umrlom ocu i te price su dosle do Gimelstoba- to je bilo prvi put da ga je on sreo na ilici od kad je cuo price i kad ga je vous deo opalio mu je samar to je bilo sve nasilnistvo. Zena koja je bila sa njim je bila udrugom mesecu trudnoce i dve nedelje posle incidenta je imala spontani i optizila Gimelstoba da je zbog soka. 

Da li jeste ili nije mislim da to niko ne moze da tvrdi. U svakom slucaju da bi se izbeglo suvise javnog pretresanja pokojnog oca i prica itd Gimelstob je isao na varijantu dogovorne odstete i da sna sve stavi tacka bez detaljnog javnog istraeivanja sta i kako i zasto.

Znaci ne tvrdim da je to istina ali niko ne moze da tvrdi da je druga verzija istinita stvari nikad nisu crno bele po meni

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije lepo kada bilo ko opali samar bilo kome ali u ovoj prici to je malo skretanje sa glavne teme a glavna tema je kako rasporediti novac koji se zaradjuje u tenisu - mislim da se svi slazemo oko sledecih stvari :

-pare koje se vrte oko tenisa i od tenisa su se bitno uvecale poslednjih desetak i malo vise godina 

- od tih para 8 procenata ide igracima a ostalo ide organizatorima itd dok je u drugim sportovima gde se vrti puno para taj procenat blizi 15

- savet igraca i Novak se bore da se procenat igracima poveca i da dodatne pare idu losije rangiranim igracima

- Kermode je otvoreno rekao da je protiv toga 

 

Sustina je u tome a ne u tome da li je ok ili nije opaliti samar - nije u redu 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

This could have been a night when tennis properly responded to a situation, and in truth, Hammond — regarded as one of the best chair umpires of his time — handled the matter as well as one could hope for. He gave Nastase a little leeway, but once he saw that Nastase had no interest in playing, he defaulted him.

Ah, but there was a large crowd which wanted to see more tennis. More precisely, there was a large crowd at a U.S. Open tournament which had moved from the old Forest Hills complex to the brand-new USTA National Tennis Center just one year earlier, in 1978.

The U.S. Open could not have a disappointed crowd on its hands. That was more important than properly defaulting a player for being an unrepentant jerk and refusing to play tennis.

Hammond did the right thing… and was essentially punished for it.

Blanchard — the tournament referee — and tournament director Billy Talbert set a horrible example.

The match continued. McEnroe won. Tennis lost.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Ne ulazi samo ko nece 😄

Pa dok se sadasnja postava ne penzionise nemaju koga da primaju osim ove sto su osvojili po jedan GS 😄 (cini mi se da smo to i komentarisali pre koju sedmicu).

 

Sad gledam devojke: od singl osvajacica GS-ova, a koje nisu vise aktivne, ostale su samo: Ana, Mishkina, Flavia, Sciavone, Majoli, Bartoli, Jausovec i par starijih koje su osvojile svoj GS 70-tih. Jos je iz ove grupe Ana najjaca kandidatkinja (bila i #1) tako da mozda za koju godinu (kad prodje 5 god od penzionisanja) i ona postane clan.

Ili ce da izaberu neke dubl igracice (to nisam proveravala ko bi mogao da dodje u obzir).

 

Kod tenisera: posto se Hjuit jos nije stvaro penzionisao nemoze da dodje u obzir jos bar 5 godina. Moya, JCFerero, Muster imaju po jedan GS i bili su #1, Krajicek, Johansson i Cash imaju po jedan GS. Ne verujem da bi jos neko od preostalih s 1GS bio kandidat.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Odlican intervju s Larry Stefankijem:

https://play.acast.com/s/thetennispodcast/60f4d35a-d394-4a46-a083-a4aeca6277f9

prica o Riosu, Gonzu, Rodiku, Kafeljnikovu...

Quote

Tennis Podcast: Stefanki thinks Djokovic will hold the most Slams.(01:13:00) "I think what keeps Djoker back is between his ears. He sometimes presses the panic button and he shouldn't." "Djoker's too young and too good not to catch them."

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

ATP otpustio Stajnera zbog brojnih intervjua koje je dao argentinskim medijima posle W19, bez dozvole, a pored toga u tim izjavama krsio je direktne protokole i pricao o stvarima o kojima ne bi smeo. Pa gde ti je pamet bila covece??

I umesto njega na USO je Lihtenstajn. Isuseee

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milutinov Tata said:

Kakva bruka za ATP, umesto neke opomene, suspenzije na neko vreme, ili novcane kazne, otkaz jednom od najboljih sudija. Pitam se da li oni igrace smatraju svojim zaposlenicima ili samo korisnicima usluga jer je ocito da se ovakva pravila ne primenjuju na njih.

Sudije, kao ni igraci, nemaju svoj sindikat, ocigledno su tretirani kao potrosna roba, iliti roblje, kao i dobar deo igraca. Bitno je da se novac sliva u prave dzepove :classic_wink: to je deviza ATP-a :classic_dry:

 

Nikad mi nije bila jasna zabrana davanja intervjua sudijama. Mogu da ih pljuju, vredjaju, proglasavaju za seksiste a oni nemaju pravo ni da zucnu. :thumbdown:

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

 Sudije, kao ni igraci, nemaju svoj sindikat,

Ali ima neka sudijska organizacija? Oni koji su se javili pre godinu dana da brane Ramosa.

Ovde mislim da ne mogu ništa jer je Štajner očigledno prekršio pravila, ali ATP mu je mogao rebnuti neku novčanu kaznu ili suspenziju kao Lajaniju. Bitno da treniraju strogoću na sudijama, ali ne daj Bože marketabilnim zvezdama i zvezdicama da padne dlaka s glave.

Ako sam dobro shvatila ovo se ipak odnosi samo na ATP turnire? Moći će da radi WTA i ITF, tj. slemove?

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...