Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

20 hours ago, wwww said:

Evo nešto što je možda zanimljivo za diskusiju na opstoj teniskoj temi. 

 

Cista kozmetika, treba neka radikalna promena kao sto je bilo pomeranje AO sa pocetka decembra na kraj januara. Ali kao sto smo vec pisali o tome, tesko ostvarivo, trenutno su svi spakovali turnire u termin koji im odgovara. Naredne godine ce se igrati i OI turnir u ovo vreme otprilike, sto jos vise komplikuje stvari. Mozda je zato i dobro da na celo ATP dodje neko ko malo drugacije razmislja pa pokusa nesto da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Ako bi Hamburg bio masters, valjda bi trebalo neki turnir da izgubi status mastersa? Mislim da bi Pariz trebalo, vec godinama ga izbegavaju najbolji igraci da bi se pripremili za zavrsni. A zavrsni masters staviti u nedelji mastersa Pariza. Trebalo bi da se gleda da se sto vise skrati sezona, da bi se igraci odmorili. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Masters ili ekvivalent takvog turnira ne postoji jos od pocetka 70'.

 

Odrzavanje travnatih terena  je izuzetno skupo ulaganje. Potrebno je  imati bar jos jedan pored centralnog i 2/3 terena za treninge obezbediti  pored najboljih igraca , sponozore, TV kuce , posetioce . Klima sve nestabilnija .Verujem da i dalje ostaje utopia , izuzev u slucaju nekih radikalnih promena ciju mogucnost je pomenuo Milutinov Tata, ATP se vodi  samo i iskljucivo profitom .

Kako je Hamburg izgubio status.

https://lastwordontennis.com/2017/07/24/atp-tour-the-story-behind-hamburgs-fall-from-grace/

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 1:24 PM, McLeod said:

...

 

Naravno da su sve javne ličnosti podložne raspravi, pa i NĐ (i njegova žena).

 

Može li neko dodatno objašnjenje ili link u vezi nadrilekarstva Đokovićevih? Ko je David Volf?

Ako je u vezi ishrane, gluten frija i veganizma, može li opet neko objašnjenje ili link zašto to nije zdravo? Koje su posledice po zdravlje?

S kojim antivakserom su se slikali?

 

Ja imam u okolini ljude koji su bili vegani neko vreme, svi mi kažu da su se dobro osećali u to vreme. Imam i jednu osobu koja zadnjih 15ak godina izgleda isto (mršava je, naravno, ali kao da uopšte ne stari). Jedino nisu bili sposobni za neke teže fizičke radove. A opet kad vidim NĐ-a kako igra 5 setova u finalu Vimbldona, nekako mi izgleda da on ipak jede nešto životinjskog porekla.

 

Može li i neki link u vezi Jelenine mame (čuo sam i pročitao da ona pravi MHE, ali ništa to nije bilo konkretno)?

 

Može li neki link u vezi poslova Đokovićeve firme (zar nisu Srđan i striko tu glavni)?

 

Da li je problem u tome što ispada da su Jelena (i Novak) foliranti jer grle drveće (kao bitna im priroda), a onamo Jelenina mama uništava prirodu zato što ima direktne veze s vlašću i može da dobije sigurica posao koji sigurno donosi profit i Đokovići (ko uopšte odlučuje o poslovnim potezima njihove firme) hoće da grade poslovni kompleks u parku?

Mislim, ako to foliranje ne smeta ili čak i pomaže NĐ-u da osvaja slemove, nek grle drveće što češće.

 

PS: ja ću dokumentovano četiri da ih zagrlim ako Novak osvoji 4. US open.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

 

Naravno da su sve javne ličnosti podložne raspravi, pa i NĐ (i njegova žena).

 

Može li neko dodatno objašnjenje ili link u vezi nadrilekarstva Đokovićevih? Ko je David Volf?

Ako je u vezi ishrane, gluten frija i veganizma, može li opet neko objašnjenje ili link zašto to nije zdravo? Koje su posledice po zdravlje?

S kojim antivakserom su se slikali?

 

Ja imam u okolini ljude koji su bili vegani neko vreme, svi mi kažu da su se dobro osećali u to vreme. Imam i jednu osobu koja zadnjih 15ak godina izgleda isto (mršava je, naravno, ali kao da uopšte ne stari). Jedino nisu bili sposobni za neke teže fizičke radove. A opet kad vidim NĐ-a kako igra 5 setova u finalu Vimbldona, nekako mi izgleda da on ipak jede nešto životinjskog porekla.

 

Može li i neki link u vezi Jelenine mame (čuo sam i pročitao da ona pravi MHE, ali ništa to nije bilo konkretno)?

 

Može li neki link u vezi poslova Đokovićeve firme (zar nisu Srđan i striko tu glavni)?

 

Da li je problem u tome što ispada da su Jelena (i Novak) foliranti jer grle drveće (kao bitna im priroda), a onamo Jelenina mama uništava prirodu zato što ima direktne veze s vlašću i može da dobije sigurica posao koji sigurno donosi profit i Đokovići (ko uopšte odlučuje o poslovnim potezima njihove firme) hoće da grade poslovni kompleks u parku?

Mislim, ako to foliranje ne smeta ili čak i pomaže NĐ-u da osvaja slemove, nek grle drveće što češće.

 

PS: ja ću dokumentovano četiri da ih zagrlim ako Novak osvoji 4. US open.

 

 

Evo ti na primer ovaj link.

 

https://rationalwiki.org/wiki/David_Wolfe

 

Mozes da guglas dalje. Ukratko, lik je antivakser, promovise urin kao lek, sangejzer (gledas u sunce satima, duhovno se uzdizes i ne treba ti hrana), prodavac raznorazne "superhrane" i verovatno top 5 sarlatana na svetu u ovom trenutku. Da ne pricamo sto je pripisavao svoje "lekove" ljudima koji su umirali i nadam se da ga ceka dozivotna robija, kad - tad, ako pre toga ne crkne gladan (ni to mi ne bi smetalo) zbog svog zdravog stila zivota. Djokovici su se slikali zajedno i isli na neko planinarenje sa njim i njegovom zenom, a Jeca je promovisala njegov restoran, imaju i poslovne veze. Koliko duboke, to ne mogu da znam.

 

Zasto veganstvo i sirova ishrana nisu zdrave? Nadam se da me zajebavas. Prvo, vegani moraju da uzimaju suplemente da bi njihov organizam dobijao sve sto im je potrebno, jer odredjene proteine, masti i amino-kiseline ne mozes da dobijes drugacije nego iz mesa. Drugo, sirova ishrana je klasicna crackpot teorija i granici se sa srednjevekovnim praznoverjima gde impotentni muskarac jede testise bika da mu pomogne.

Inace, to sto neko "izgleda srecno" i kazu da su se u to vreme dobro osecali je subjektivni osecaj koji ne oslikava stanje njihovog organizma. Covecji mozak je sposoban za mnoge stvari, pa i da prevari svoje telo da moze da ide dalje bez problema, ali to ne moze doveka da traje, a ja sam nazalost video vise puta kako je to kad se udari u zid.

 

To sta Djokovic radi, da li jede meso ili ne, ili je samo vegetarijanac ili jede i ribu me apsolutno ne zanima, radi se o promociji stila zivota, proizvoda i ishrane koje te dovode u zabludu, na sta sam ja, a trebalo bi i svako drugi u ovoj glupoj zemlji da bude veoma osetljiv, jer sam samo cekaju sledeca Dafina i Jezda iza coska da nam deru kozu sa ledja jer poletimo na svaki Biomed 4 i pilule za mrsavljenje i slicne besmislice.

 

https://www.krik.rs/cins-najvise-novca-za-cistu-struju-eps-u-i-firmama-povezanim-sa-nikolom-petrovicem/

 

Evo ti link za mamu Veru, u kontekstu.

 

Evo ti link za ovo sto su hteli da rade u Kragujevcu

 

https://www.ekapija.com/en/news/169337/family-sport-got-35-hectares-in-kragujevac-based-veliki-park

 

Dobili su zemljiste bez tendera, ali su zbog pritiska na kraju odustali. Gradilo bi se na mestu Velikog parka, inace jedinog parka u Kragujevcu, koje se naslanja na Sumarice, koje su zasticena zona. Posekli bi oko 50 stabala minimum, plus bi bila ugrozena i infrastruktura bazena i stadiona, jer tu jednostavno nije bilo prostora da se napravi parking i prosiri saobracajnica zbog velikog kompleksa, tako da bi na kraju "strpnuli" jos veci deo od parka nego sto je planirano. Srecom, sprecena izgradnja.

 

Ovaj poslednji deo zaista ne znam kako da prokomentarisem, ako ti to nije problem. Znaci ti promovises stil zivota i od toga mlatis basnoslovne pare, dovodis ljude u zabludu kako je lepo da jedu neka govna koja treba zlatom da placaju, a sa druge strane njihovi rade sve suprotno, ne postuju nikakve ekoloske standarde. Ali Jeca i Nole nisu krivi je l' tako, kakve veze oni imaju sta njihovi roditelji i ostala mnogobrojna rodbina rade, je l' tako?

 

A hvala ti na poslednje dve recenice, nije nista bitno, samo Nole da osvaja slemove. Pa onda navijajte za Novaka tenisera, nemojte da ga idealizujete i aminujete svako sranje koje napravi u javnosti a on i njegova mladica su ih napravili koliko neko nece za 50 zivota. Pocev od druzenja sa covekom koji je jedan od najvecih kriminalaca i govana od ljudi (moralniji i posteniji su narkodileri nego ti "health gurui"), preko promocije stila zivota za koji znas da nije zdrav, jednostavno moras da znas pa da si najveci idiot na svetu i sektasenja koje je licni izbor, ali kad preraste u nesto poput Sajentologije onda ce se samo cesati, pa do ovog poslednjeg kada brani coveka koji je pod ozbiljnim optuzbama jer mu je drugar.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, stray_cat said:

 

Evo i slike:

 

spacer.png

 

Ima ih jos. Meni je najiskrenije zao sto je on upao u taj milje. Imas nesto da dodas, repliciras na ostalo?

 

Sto se tice vesicevih zmija, pacova i narkomana, mozda ih ima i dalje, ne druzim se sa doticnima, ali je taj prostor "malog parka" sada ogradjen, zatvara se u 10 sati, potpuno je obnovljeno igraliste i sada se zove "kreativni park", ima penjalica, mini bajk staza, ljuljaski, klackalica, fontanica, dosta mesta za sedenje i puno je dece svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 1:24 PM, McLeod said:
ja uvek normalno debatujem, u svom zivotu i za preko 50 hiljada postova na dva foruma citava dva puta sam dozvolio sebi da se spustim na nivo pojedinih nikova i odgovorim na njihovo vredjanje, tako da bih rekao da je ipak problem nemogucnost da se prihvati jedan od osnovnih postulata normalne diskusije, pogotovo na ovakvim boardovima.

 

A taj postulat glasi - javne licnosti i javne pojave je dozvoljeno i POZELJNO kritikovati, jer javna licnost koju gledaju milioni ima nemerljivo veci uticaj na ljude i drustvo od nekog Pere Perica koji prdi po forumu ili sa drugarima u kafani, a tog Peru Perica nije dozvoljeno napadati ad hominem, vec samo u argumentovanoj diskusiji pobiti njegove argumente.

 

I tu dolazimo do sustine problema u ovakvim diskusijama na ovom PDFu oduvek.

 

Ugrozena vecina poziva da se zabrani Djilasu (meni), Jeremicu (Boxy) i novom clanu crne trojke Obradovicu (Borku) da "pljujemo nekaznjeno po Djokovicu", kreirajuci pravila za ceo PDF, koja opet oni ne postuju kada se radi o teniserima za koje ne navijaju.

 

Pritom, ne shvatajuci, ili licemerno ignorisuci onaj postulat forumske diskusije koji je uklesan u kamen, ali samo za Novaka Djokovica ne vazi.

 

Dodatno, okvalifikovanjem mene ili Boxy u recimo tvom stilu iz proslog posta, kao mrzitelja Djokovica samo potvrdjujes svoje idolopoklonstvo, zbog cega si i dobila komentar da si se diskvalifikovala iz svake ozbiljne diskusije.

 

Jer je svakome ko je objektivan jasno da niti ja niti Boxy ne mrzimo Djokovica i da je kritika stvari koje radi pogotovo van terena potpuno validna i objektivna.

 

A cak i ako mi eto zelimo da trazimo iglu u plastu sena jer ga jelte mrzimo, opet oni koji pricaju da je recimo Federer lazni gospodin i kako je na jednoj od prethodnih 50 konferencija bio neprijatan prema novinarima i obratio se drsko jednom od prethodnih 100 sudija na mecu, sebe diskvalifikuju iz diskusije, jer su time dokazali da traze iglu u plastu sena kako bi opravdali svoja osecanja prema drugom igracu koji je rival njihovom miljeniku.

 

I ja apsolutno nemam problem da neko misli da se Nadal dopinguje i da zato ima ovoliko slemova, da je Federer lazni gospodin koji je osvajao slemove bez konkurencije a zapravo je gori i od Novaka i od Nadala i da je Novak zapravo najbolji ikad. Niti imam problem da to sto nekome Nadal nije simpatican opravdavaju time sto vadi gace iz dupeta ili ih nervira kako Federer zabacuje glavu i dodiruje kosu. A istovremeno im je Djokovic i najlepsi i najbolji i potpuno savrsen.

 

Ali imam OGROMAN PROBLEM kada ti forumasi coporativno dodju i traze zastitu svojih ugrozenih prava i upiru prstom u dvoje, troje ljudi, koji rade mnogo manje od onoga sto oni dozvoljavaju sebi, jer su umislili da je ovo fan forum Novaka Djokovica.

 

Znaci, nemojte da radite drugima ono sto ne bi voleli da neko radi vama. Ako tako pocnete da razmisljate, mozda necete potpuno nestati sa foruma i gledati tenis i dalje kada Novak Djokovic opet pukne ili zavrsi karijeru.

 

I necete se ponasati kao sto se ponasa Vucic.

Pitanje za modove ovog dela: zar su ova podmetanja u redu? Dozvoljeno ja sam ok, bog, ja ovo, ono, a posto ste vi idioti, idolopoklonici i ostali nikogovici ja mogu da ... po vama, posto to zasluzujete?

I kakva Boxy? Sta nju guras u ovu pricu? Gde sam je pomenula uopste? Ajd sto se nije oglasila i rekla nono, nemoj mene, znam ja vrlo dobro sta ona misli o NĐ, ne moras ti da mi podmeces stvari koje nisam rekla.

Ti sta radis, mislis i pises ne zanima me aposlutno, samo me obilazi u sirokom luku.

 

Edited by noćna frajla
Link to comment
Share on other sites

Posto necu da pretpostavim da si funkcionalno nepismena, bilo bi dobro da, radi foruma i sebe same, pokusas da procitas sa razumevanjem ono na sta odgovaras, jer se vidi da pises vruce glave.

 

A sto se tice poslednjeg reda, tu zelju cu ti svakako uslisiti, jer nemam nameru da gubim vreme pricajuci zidovima.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, noćna frajla said:

Pitanje za modove ovog dela: zar su ova podmetanja u redu? Dozvoljeno ja sam ok, bog, ja ovo, ono, a posto ste vi idioti, idolopoklonici i ostali nikogovici ja mogu da ... po vama, posto to zasluzujete?

Mislim da si ti ucitala jedan znak jednakosti izmedju razlicitih delova McL-ovih postova jer nikoga sa ovog foruma nije nazvao idiotom sto svakako nije dozvoljeno. 

 

 

 

Vreme je da zavrsavamo ovu epizodu, posto evidentno ne ide nigde.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Ima ih jos. Meni je najiskrenije zao sto je on upao u taj milje. Imas nesto da dodas, repliciras na ostalo?

 

Sto se tice vesicevih zmija, pacova i narkomana, mozda ih ima i dalje, ne druzim se sa doticnima, ali je taj prostor "malog parka" sada ogradjen, zatvara se u 10 sati, potpuno je obnovljeno igraliste i sada se zove "kreativni park", ima penjalica, mini bajk staza, ljuljaski, klackalica, fontanica, dosta mesta za sedenje i puno je dece svaki dan.

 

Nemam šta posebno da repliciram, voleo bih da postavljaš linkove koji potkrepljuju tvoja kuckanja i ubuduće.

Ja ne pratim instagram i ostale NĐ i JĐ internet gubilice vremena, juče sam otkrio da ona ima i svoj sajt (evo linka u kome pominje Dejvida Vulfa).

Pratim strane teniske forume, na kojima su fedfanovi u ogromnoj većini, tkd ima dosta hejterskih tema o NĐ-u. Ja tamo nisam video da oni pominju Novakov režim ishrane kao nadrilekarstvo. Za Jelenu me baš briga, jedno vreme sam imao izrazito negativno mišljenje o njoj, međutim, izgleda (meni) da nije ona bila kriva za Novakove oscilacije i 2016-2017. već povreda i brat Marko. To što joj daje u podršku u glupostima kojima se bavi, fondacije i slično (možda je ona inicijator i ostalih stvari koje oni promovišu), mogu da razumem: i ja sam u braku, to je jedna velika komplikacija koja zahteva mnogo kompromisa i živaca. Da napomenem da ono što su meni gluposti, za Jelenu nisu, ona nalazi smisao u tome, to je tako kako je. 

U vezi poslova Jelenine mame, koliko znam, Jelenini roditelji su bili bogati i imali veze i pre Novaka, to što idu na poslove koji donose siguran profit, ne mogu da uzmem za zlo NĐ-u i JĐ, generalno je to problem države, a ne Novakov.

U vezi poslova porodične firme Đokovića, opet ne mogu da poverujem da je baš NĐ došao na ideju da napravi poslovni kompleks na mestu parka, to su najverovatnije Srđan i striko smislili.

Mislim, ne mogu da krivim Novaka za sve što ostali Đokovići (i Jelenini roditelji) rade, radili su ili će raditi.

Još jednom, smatram za vrlo poželjno da se postavljaju linkovi koji bi potkrepili teze o Dart Novaku.

Ako ti nije problem, recimo neke linkove koji bi objasnili aferu sa Novakovim drugarom koji je, ili bi trebalo da bude ili je u ostavci zato što je učinio ili je priznao ili se nagodio (ništa mi nije jasno) to što je uradio (pročitao sam da je prebio nekog čoveka, usput se desio i spontani pobačaj).

Edited by stray_cat
slova
Link to comment
Share on other sites

Mislim da si ti ucitala jedan znak jednakosti izmedju razlicitih delova McL-ovih postova jer nikoga sa ovog foruma nije nazvao idiotom sto svakako nije dozvoljeno. 

 

 

 

Vreme je da zavrsavamo ovu epizodu, posto evidentno ne ide nigde.

Aha, znaci trebalo je izricito da napise?

Ok

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

 

Nemam šta posebno da repliciram, voleo bih da postavljaš linkove koji potkrepljuju tvoja kuckanja i ubuduće.

Ja ne pratim instagram i ostale NĐ i JĐ internet gubilice vremena, juče sam otkrio da ona ima i svoj sajt (evo linka u kome pominje Dejvida Vulfa).

Pratim strane teniske forume, na kojima su fedfanovi u ogromnoj većini, tkd ima dosta hejterskih tema o NĐ-u. Ja tamo nisam video da oni pominju Novakov režim ishrane kao nadrilekarstvo. Za Jelenu me baš briga, jedno vreme sam imao izrazito negativno mišljenje o njoj, međutim, izgleda (meni) da nije ona bila kriva za Novakove oscilacije i 2016-2017. već povreda i brat Marko. To što joj daje u podršku u glupostima kojima se bavi, fondacije i slično (možda je ona inicijator i ostalih stvari koje oni promovišu), mogu da razumem: i ja sam u braku, to je jedna velika komplikacija koja zahteva mnogo kompromisa i živaca. Da napomenem da ono što su meni gluposti, za Jelenu nisu, ona nalazi smisao u tome, to je tako kako je. 

U vezi poslova Jelenine mame, koliko znam, Jelenini roditelji su bili bogati i imali veze i pre Novaka, to što idu na poslove koji donose siguran profit, ne mogu da uzmem za zlo NĐ-u i JĐ, generalno je to problem države, a ne Novakov.

U vezi poslova porodične firme Đokovića, opet ne mogu da poverujem da je baš NĐ došao na ideju da napravi poslovni kompleks na mestu parka, to su najverovatnije Srđan i striko smislili.

Mislim, ne mogu da krivim Novaka za sve što ostali Đokovići (i Jelenini roditelji) rade, radili su ili će raditi.

Još jednom, smatram za vrlo poželjno da se postavljaju linkovi koji bi potkrepili teze o Dart Novaku.

Ako ti nije problem, recimo neke linkove koji bi objasnili aferu sa Novakovim drugarom koji je, ili bi trebalo da bude ili je u ostavci zato što je učinio ili je priznao ili se nagodio (ništa mi nije jasno) to što je uradio (pročitao sam da je prebio nekog čoveka, usput se desio i spontani pobačaj).

 

Nije mi problem uvek da postavim linkove, samo sto znam da ih ovde niko nece ni kliknuti. Zbog toga i pisem sve sazetije ovde, nemam nameru da gubim vreme kao nekad dok sam bio mlad i naivan.

 

Novakov rezim ishrane nije nadrilekarstvo, ali medju onima koji su oko njega ima i takvih. Znaci, to sto jedes avokado, gvakamoli i ne znam ni ja sta i kunes se u to je jedno. Mozes biti budala zbog toga, ali ne i nadrilekar. ALI, ako pricas bolesnim ljudima da ce ih ta tzv. super hrana izleciti, to JESTE nadrilekarstvo. Novak Djokovic sam nije to radio do sada (da jeste, veruj mi da bi "pljuvanje" i sa moje i sa strane mnogih u ovoj zemlji koji su na to osetljivi za njegove najosetljivije fanove bilo neizdrzivo), ali se slikao i imao poslovne veze sa ljudima koji JESU to radili, poput momenutog sarlatana. Dodatno, sve sto on radi dozvoljava i da se povuku neke paralele u tom smeru, ali ja ne zelim to da radim dok nemamo dokaze crno na belo.

 

Ja posmatram ono sto Jelena radi van toga ko je kriv za Novakovu losu igru. Mene to apsolutno ne zanima. Razumem da tebe kao fana zanima, ali ne pricamo o tome, pricamo iskljucivo o njihovim potezima koji nemaju nikakve veze sa tenisom.

 

Sto se ostatka tice, ne mozes da kazes da to nije Novakov i Jelenin problem. Niti da oni nemaju pojma o tome. Moze njihova familija da koristi veze i moc da radi sta hoce. Ali ako neko radi nesto sto je neeticki ili nezakonito, naravno da ne mozes to da prebacujes na drzavu, pogotovo ako imamo u vidu sliku bozanskih pravednika i isposnika koju njih dvoje pokusavaju da posalju u svet. U najboljem slucaju je licemerno.


Kaceni su vec linkovi za Gimelstoba, to mogu kasnije ako ne uspes da nadjes a zanima te.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Interesantan im zakljucak:
 

Quote

 

"Even if Novak does pass Roger one day in slams... Federer will always be the greatest tennis player that ever lived in the eyes of most tennis fans."

 

 

Volim ove vidovite i citace misli na daljinu. :lol_2:

 

Da prenesem jos jedan citat koji je savrsen komentar na ovo:

Quote

I love having spent years reading about Roger's records... only to read now that they are irrelevant.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemamo temu za timska takmicenja (DC, FC itd.)?

Evo onda ovde:

spacer.png

 

 

Koga ne mrzi moze da prouci, mene zaista mrzi.

 

Evo par komentara:

 

Quote
I'm not sure I've figured it all out but seems like in best case scenario (which never happens, of course) a player may earn around $900K if they play and win singles rubber in each tie. If they also play and win doubles — more than $1M.

 

 

Quote
I just saw a peculiarity in the system. It doesn't add up to 750!
Maximum Group win = 75p. Times 2 =150p
QF win = 120p
SF win = 180p
F win = 250p
Total =700p
If there are 3 group matches (unlikely with 24 teams), maximum total becomes 775p. Anything I'm missing?

 

Quote

There are 6 groups of 4 teams so 3 ties at group stage for each team. So it's 775 pts max in theory. Maybe they accounted for actual groups composition which -- maybe? -- makes it impossible for anyone to face three Top 10 players in their group matches?

 

Quote

So, how will QF qualification play out? 6 groups winners + 2 best second places? With the composition, it's still debatable whether there is any realistic formula that makes 200 out of total group match wins. 75 + 75 + 50 is the only path - seems too predetermined.

 

Quote

In the scenario in which the Top 24 players in the world are from different countries and all play, you can't escape a group where 75 + 75 + 65 or 75 + 65 + 65 are happening. Both of these pass over 200. If only Top 10s make it to the QF from the others, you reach 755/765

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...