Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Kakvi ste alavi, samo prebrojavate koliko mu još fali :classic_tongue:  uživajte malo u sadašnjosti i u onome što već ima :18: biće vremena za nove titule, samo da ga zdravlje podrži.

Sva trojica su meni u samom vrhu i već sad ih je teško razdvojiti, a s novim titulama kako vreme prolazi biće sve teže. Dok se svi ne penzionišu nema ni smisla vaditi statistike. Uživajmo još malo u spektakularnim mečevima dok traje ova era, posle njih trojice će nam preostati ovi milenijalci koje više zanimaju društvene mreže od tenisa... :forum_geek:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

Kakvi ste alavi, samo prebrojavate koliko mu još fali :classic_tongue:  uživajte malo u sadašnjosti i u onome što već ima :18: biće vremena za nove titule, samo da ga zdravlje podrži.

Sva trojica su meni u samom vrhu i već sad ih je teško razdvojiti, a s novim titulama kako vreme prolazi biće sve teže. Dok se svi ne penzionišu nema ni smisla vaditi statistike. Uživajmo još malo u spektakularnim mečevima dok traje ova era, posle njih trojice će nam preostati ovi milenijalci koje više zanimaju društvene mreže od tenisa... :forum_geek:

Bas tako, sto se vise ta trka za navodnog GOAT-a intenzivira, to zapravo postaje sve jasnije da GOAT-a na kraju nece ni biti i da je sve besmisleno. Ostace upamcene skoro dve decenije gde smo u svakom trenutku imali bar jednog igraca koji je igrao tenis na najvisem mogucem nivou i taj period ce ostati upamcen kao period kada su teniskim terenima hodali trojica najvecih.

 

Nadal i Novak ce gotovo sigurno jos prici Federeru, da li ce to biti koji GS vise ili manje, na kraju opet nece razresiti dileme oko GOAT price. Koliko bi uopste, recimo Novaku, trebalo slemova da bi bio bez dileme GOAT? 25? Racunam ako ovi ostanu na 20. To ce se jako tesko desiti. 

 

Tako da, po svemu sudeci, ta prica ce ostati vecno i u bilo kom drustvu da se nadjete, sad, za pet ili pedeset godina, izbice pokolj oko toga ko je GOAT i nece moci svi, ili bar 70 posto, da se sloze oko toga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude na presvetoj temi, jako me zanima.

 

@noćna frajla kazes "baviti se zenom Novaka Djokovica je degutantno".

 

Prvo, zena Novaka Djokovica je javna licnost, i ne samo da je dozvoljeno, vec je i pozeljno baviti se njenim likom i delom.

 

Drugo, daleko od toga da ona "nikome ne smeta". Zena Novaka Djokovica, pa i sam Novak Djokovic, promovisu opasne sarlatanske stvari koje mogu bolesne ljude da kostaju zivota, a takodje imaju slike sa ljudima koji su duboko zagazili u nadrilekarstvo, poput Maje Volk i Davida Volfa.

 

Promovisanje tog stila zivota nije ni zdravo ni ispravno. Sto se tice njihovog, a pogotovo Jecinog, istocnjackog sektasenja, to je na njoj, sve dok ne regrutuje ljude (sto mislim ne radi) i neka radi sa svojim zivotom sta hoce.

 

Sto se tice promocije nadrilekarstva, tu je prica sasvim drugacija. Tako da, da, naravno da Jelenu Djokovic treba razvlaciti zbog tih stvari zato sto je taj par jedan od najuticajnijih, ako ne i najuticajniji u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice promocije nadrilekarstva, tu je prica sasvim drugacija. Tako da, da, naravno da Jelenu Djokovic treba razvlaciti zbog tih stvari zato sto je taj par jedan od najuticajnijih, ako ne i najuticajniji u Srbiji.

 

Imam nultu toleranciju za nadrilekarstvo i dozu agresije koja nije za pisane reči ovde jer sledi opaki ban....ipak mislim da se preteruje sa njenim i njegovim uticajem povodom toga. Kapiram da je broj ljudi koje su svojim načinom života i/ili lečenja pridobili ili naterali na promenu tu negde oko nula. 

 

Što im opet ne daje za pravo da to rade niti abolira jer imaju, s obzirom na svoj uticaj, izvanrednu odgovornost prema izrečenim rečima i učinjenim delima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NMX said:

 

Imam nultu toleranciju za nadrilekarstvo i dozu agresije koja nije za pisane reči ovde jer sledi opaki ban....ipak mislim da se preteruje sa njenim i njegovim uticajem povodom toga. Kapiram da je broj ljudi koje su svojim načinom života i/ili lečenja pridobili ili naterali na promenu tu negde oko nula. 

 

Što im opet ne daje za pravo da to rade niti abolira jer imaju, s obzirom na svoj uticaj, izvanrednu odgovornost prema izrečenim rečima i učinjenim delima. 

 

Ja bih voleo da si u pravu, ali nazalost nisi. Ogroman je njihov uticaj na neuko stanovnistvo ove zemlje koje je u sve ubedjivijoj vecini.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jos gori info u vezi Novaka i to iz prve ruke. Novak je gledao neki intervju koji je Deretic dao za ne znam ni ja koga i odusevio se. Sada ugovaraju intervju gde ce biti on, Deretic i jos neki takav lik, gde ce pricati o Srbima kao drevnom narodu itd.

 

Sa druge strane, zabole me za to i ne razumem tu pricu da on kao prebacivac loptice preko mreze ima neku odgovornost i mora da promovise samo prave stvari. Koliko je muzicara, glumaca...promovisalo upotrebu nikotina, alkohola, droge? I ko je odgovarao zbog toga ili im bar rekao da to ne smeju da govore, koriste u javnosti? Citav zivot slusam muziku uglavnom pravljenu pod uticajem droge i nikad se nisam drogirao. 

Kenja mi se od te price o odgovornosti javnih licnosti i oni su ljudi kao mi koji samo rade svoj posao. Ko je takav idiot da veruje sve sta mu neki njegov idol kaze, sta bih mu ja...

Gde je to Djokovic potpisao da pored prrbacivanje loptice preko moze mora da vodi i ovaj napaceni narod u bolje sutra i promovise samo ispravne stvari?

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam što se ubacujem u diskusiju ali moram da pitam. Da li se to nešto posebno desilo (što mi je promaklo) pa je zapoceta ova diskusija ili je povod ona slika gde izigravaju leptire? Ozbiljno pitam. Nekako ne mogu baš da pohvatam sta je izazvalo ovoliki revolt glede Jelene Djokovic. 

Link to comment
Share on other sites

@McLeod da bih te postedela pisanja, tj obaracanja meni licno, da ti samo kazem da mi ne pada na pamet da u bilo kakvu diskusiju ulazim sa tobom, a iskreno i ne citam sta pises, o Novaku Djokovicu pogotovu. Dovoljno je bilo sasvim malo, taj pocetak posta i nemam niti zivaca, niti vremena za neke stvari. Niti cemo promeniti misljenja, niti stavove, a sve moze samo na lose da izadje, tako da uzivaj i ne daj da te ta zajedljivost jede toliko.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

Ja se izvinjavam što se ubacujem u diskusiju ali moram da pitam. Da li se to nešto posebno desilo (što mi je promaklo) pa je zapoceta ova diskusija ili je povod ona slika gde izigravaju leptire? Ozbiljno pitam. Nekako ne mogu baš da pohvatam sta je izazvalo ovoliki revolt glede Jelene Djokovic. 

Koliko znam nista posebno.

 

I dalje neshvatljivo da se ista prica ponavlja  periodicno u cilju nametanja  proizvoljnih interpretacija  kao istinitih, sa ozbiljnim optuzbama  za nadrilekarsvo koje je krivicno delo, bez konkrettnih dokaza .Ni manje ni vise nego na opstim teniskim diskusijama , a sve zbog bojazni od babaroga na navijackoj temi Djokovic. 

 

Poguban uticaj Jelene Djokovic i Novaka pride ,na svetski tenis, stanje drustvene svesti u Srbiji, pojedince , njihovu ne/ukost i sl.

 

 

Edited by Keira
Typo
Link to comment
Share on other sites

Od Mastersa na travi sumnjam da ce nesto biti, vise su to navijacke preferencije. Nema za sada niti jedan turnir/grad uslove da se isti odrzava. Thiem kaze , HC je predduga. Novi Rafa?:smiley60:

............

 

http://www.tennisnow.com/Blogs/NET-POSTS/July-2019/Beatriz-Haddad-Maia-Gets-Provisional-Suspension-fr.aspx

 

Bese Hadad pobedila i Danilovicevu na W?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, noćna frajla said:

@McLeod da bih te postedela pisanja, tj obaracanja meni licno, da ti samo kazem da mi ne pada na pamet da u bilo kakvu diskusiju ulazim sa tobom, a iskreno i ne citam sta pises, o Novaku Djokovicu pogotovu. Dovoljno je bilo sasvim malo, taj pocetak posta i nemam niti zivaca, niti vremena za neke stvari. Niti cemo promeniti misljenja, niti stavove, a sve moze samo na lose da izadje, tako da uzivaj i ne daj da te ta zajedljivost jede toliko.

 

 

 

Upravo si se diskvalifikovala iz svake ozbiljne diskusije, ali hvala ti sto si nasla za shodno bar ovo da napises.

P.S. Zajedljivost eruptira iz svakog tvog posta vezanog za Novaka Djokovica. Retko se vidja taj nivo identifikacije sa javnom licnoscu, otprilike moze da se poredi sa fascinacijom penzionera Slobom i Vucicem. Tuzno, ali sta ces.

 

12 hours ago, Keira said:

 a sve zbog bojazni od babaroga na navijackoj temi Djokovic. 

 

 

 

 

 

 

🤣 ne, ja samo postujem dogovor koji smo odavno napravili, na koji se ti i druge nezne dusice tako licemerno pozivate kad su im ugrozena zakonom zajemcena navijacka prava, a same ga ne postuju kada se radi o drugim teniserima.

 

15 hours ago, Bek said:

Ja imam jos gori info u vezi Novaka i to iz prve ruke. Novak je gledao neki intervju koji je Deretic dao za ne znam ni ja koga i odusevio se. Sada ugovaraju intervju gde ce biti on, Deretic i jos neki takav lik, gde ce pricati o Srbima kao drevnom narodu itd.

 

Sa druge strane, zabole me za to i ne razumem tu pricu da on kao prebacivac loptice preko mreze ima neku odgovornost i mora da promovise samo prave stvari. Koliko je muzicara, glumaca...promovisalo upotrebu nikotina, alkohola, droge? I ko je odgovarao zbog toga ili im bar rekao da to ne smeju da govore, koriste u javnosti? Citav zivot slusam muziku uglavnom pravljenu pod uticajem droge i nikad se nisam drogirao. 

Kenja mi se od te price o odgovornosti javnih licnosti i oni su ljudi kao mi koji samo rade svoj posao. Ko je takav idiot da veruje sve sta mu neki njegov idol kaze, sta bih mu ja...

Gde je to Djokovic potpisao da pored prrbacivanje loptice preko moze mora da vodi i ovaj napaceni narod u bolje sutra i promovise samo ispravne stvari?

 

Pomesao si nekoliko stvari ovde. Prvo, Djokovic ne mora nista. Kao sto si rekao, on je prebacivac loptice, poprilicno kultivisan za bilo kog sportistu, ne treba ni da se ocekuje od njega da povede Srblje zeljne vodje u svetlu buducnost.

 

Sa druge strane, ta promocija alkohola i droge u obliku u kom pricas ne postoji odavno. Ako je ikad i postojala. To sto, lupam, Carli Sin zivi kako zivi je njegova stvar i tu nema nikakve direktne promocije u smislu deco smrcite koks kao cika Carli vidite kako je meni lepo. A i da ima, promocija necega sto je odavno stigmatizovano ne moze nikada imati instant uticaj na drustvo.

 

Ovo sto radi Djokovic em ima instant uticaj na drustvo, em je ta promocija mnogo problematicnija sa moralnog aspekta nego na primer reklamiranje cigareta. Jer ti promovises tzv. zdrav stil zivota koji uopste nije zdrav. Slikas se i dajes publicitet osobama koje se bave nadrilekarstvom i koje sire antivaksersku histeriju.

 

To sto ce "neki idiot da veruje sve sto mu njegov idol kaze i sta bih mu ja" je koren svih problema koje moderno drustvo ima. Ljudi su, u proseku, jako glupi. Jako, jako glupi. I to nema veze sa Srbima, kao Srbi su najgluplji narod, generalno su ljudi glupi. Dok po Africi i delovima Azije i Juzne Amerike zbog nedostatka obrazovanja mozes da im nadjes izgovor, kod nas i u Americi ne mozes. I tu nije kriv obrazovni sistem vec sami ljudi koji cine taj sistem i profesori i djaci.

 

Ako ne obracas paznju na to napravi se antivakserski pokret i ko zna koliko neduzne dece plati cenu toga sto su im roditelji maloumni i ostanu osakaceni za ceo zivot ili cak izgube sam zivot.

 

A kao sto mozes videti i ovde, pojedini su toliki idolopoklonici da im je Jeca Djokovic apostol istine. I nece ni da razmisljaju uopste o tome sto mama Jece koja grli drvece vrsi ekocid po Srbiji i tu ne vide nikakav problem. Nece uopste da razmisljaju o tome da je Family sport hteo da gradi poslovni kompleks na mestu gde je decenijama park, na samom rubu zasticene zone nacionalnog parka. Ni tu nema nikakvih problema, jer cak i ako se uradi nesto pogresno, Nole sigurno nije kriv za to.

 

Idolopoklonstvo je otrov za dusu i kriticko misljenje, mada je pitanje da li onaj koji je zapravo sposoban za kriticko misljenje uopste moze da bude idokopoklonik bilo koga.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da umes normalno da debatujes, bez kvalifikacija, klasifikacija, bez omalovazavanja, bez tenzija i tog tako nadmenog tona, mozda bi i mogli, kao sto mogu sa mnogo razlicitih ljudi od sebe....ovako ne i super je sto sam se sama diskvalifikovala, ziva bila ja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja uvek normalno debatujem, u svom zivotu i za preko 50 hiljada postova na dva foruma citava dva puta sam dozvolio sebi da se spustim na nivo pojedinih nikova i odgovorim na njihovo vredjanje, tako da bih rekao da je ipak problem nemogucnost da se prihvati jedan od osnovnih postulata normalne diskusije, pogotovo na ovakvim boardovima.

 

A taj postulat glasi - javne licnosti i javne pojave je dozvoljeno i POZELJNO kritikovati, jer javna licnost koju gledaju milioni ima nemerljivo veci uticaj na ljude i drustvo od nekog Pere Perica koji prdi po forumu ili sa drugarima u kafani, a tog Peru Perica nije dozvoljeno napadati ad hominem, vec samo u argumentovanoj diskusiji pobiti njegove argumente.

 

I tu dolazimo do sustine problema u ovakvim diskusijama na ovom PDFu oduvek.

 

Ugrozena vecina poziva da se zabrani Djilasu (meni), Jeremicu (Boxy) i novom clanu crne trojke Obradovicu (Borku) da "pljujemo nekaznjeno po Djokovicu", kreirajuci pravila za ceo PDF, koja opet oni ne postuju kada se radi o teniserima za koje ne navijaju.

 

Pritom, ne shvatajuci, ili licemerno ignorisuci onaj postulat forumske diskusije koji je uklesan u kamen, ali samo za Novaka Djokovica ne vazi.

 

Dodatno, okvalifikovanjem mene ili Boxy u recimo tvom stilu iz proslog posta, kao mrzitelja Djokovica samo potvrdjujes svoje idolopoklonstvo, zbog cega si i dobila komentar da si se diskvalifikovala iz svake ozbiljne diskusije.

 

Jer je svakome ko je objektivan jasno da niti ja niti Boxy ne mrzimo Djokovica i da je kritika stvari koje radi pogotovo van terena potpuno validna i objektivna.

 

A cak i ako mi eto zelimo da trazimo iglu u plastu sena jer ga jelte mrzimo, opet oni koji pricaju da je recimo Federer lazni gospodin i kako je na jednoj od prethodnih 50 konferencija bio neprijatan prema novinarima i obratio se drsko jednom od prethodnih 100 sudija na mecu, sebe diskvalifikuju iz diskusije, jer su time dokazali da traze iglu u plastu sena kako bi opravdali svoja osecanja prema drugom igracu koji je rival njihovom miljeniku.

 

I ja apsolutno nemam problem da neko misli da se Nadal dopinguje i da zato ima ovoliko slemova, da je Federer lazni gospodin koji je osvajao slemove bez konkurencije a zapravo je gori i od Novaka i od Nadala i da je Novak zapravo najbolji ikad. Niti imam problem da to sto nekome Nadal nije simpatican opravdavaju time sto vadi gace iz dupeta ili ih nervira kako Federer zabacuje glavu i dodiruje kosu. A istovremeno im je Djokovic i najlepsi i najbolji i potpuno savrsen.

 

Ali imam OGROMAN PROBLEM kada ti forumasi coporativno dodju i traze zastitu svojih ugrozenih prava i upiru prstom u dvoje, troje ljudi, koji rade mnogo manje od onoga sto oni dozvoljavaju sebi, jer su umislili da je ovo fan forum Novaka Djokovica.


Znaci, nemojte da radite drugima ono sto ne bi voleli da neko radi vama. Ako tako pocnete da razmisljate, mozda necete potpuno nestati sa foruma i gledati tenis i dalje kada Novak Djokovic opet pukne ili zavrsi karijeru.

 

I necete se ponasati kao sto se ponasa Vucic.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ugrozena vecina poziva da se zabrani Djilasu (meni), Jeremicu (Boxy) i novom clanu crne trojke Obradovicu (Borku) da "pljujemo nekaznjeno po Djokovicu",

 

Primetno je da si sebi dodelio ulogu tajkuna a Boxy dodelio ulogu light desničara i Borku full desničara. :classic_dry:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...