Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

19 minutes ago, ciao said:

Stvarno ne razumem tu opsesiju sa rupturom stomacnog misica - to povredjivanje smo svi videli na tv kad se smantrljao preko one table a lekar koji je dosao da ga pregleda je rekao da misli da je ruptura misica u pitanju i to je Novak samo preveo - sta drugo da kaze kad je lekar to rekao?

 

Ako cemo o pricama meni je interesantnije da znam sta se desava sa fekijem kakve on ima povrede? gde se i kad se povredio - citali smo u setnji u parkicu sa decom, kupanju deteta u kadi, a posle ni ne znamo? Ko zna sta on ima nicim izazvano  ? Mislim bas me briga sta on ima ili nema ali ste dosadni sa ovom pricom gde se sve zna i sto i nije prica

 

Federer 100% folira povredu, ne igra godinu dana, to je samo plan da ljudi pomisle da je stvarno povredjen :classic_rolleyes: i ono pojavljivanje na stakama je deo tog lukavog plana :wicked:

 

A ako verujete da se Djokovic oporavio od rupture, zasto ne verujete Nadalu da se oporavio od povrede? Ili da je makar toliko sanirao da moze da igra?

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno bi bilo znati kako gde i zbog cega se Feki povredio znamo da Rafa ima krhke kosti insinuira se uveliko dr Fuentes, pa ne znam zasto Feki ne bi takodje imao krhke kosti zbog svog svajcarskog Fuentesa - znamo da su i Feki i Rafa bili manekeni tj imali mocne sponzore farmaceutske firme koje su na njima testirale i propagirale vitamine i slicno, to je naprimer Novak odbio, za njega znamo da nece nista da unese u telo sto nije provereno iz sve snage , za Rafu se javno prica poprilicno, price verovatno i poticu od fedfanova kad je Feki poceo da gubi od Rafe, ne znam zasto ne bi postojala ista sumnja i za Fekija, i njemu su krhke kosti, cim se povredi tek tako misteriozno u parkicu i kadi i njemu kosa opada ...

samo kazem...

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Boxy said:

A ako verujete da se Djokovic oporavio od rupture, zasto ne verujete Nadalu da se oporavio od povrede? Ili da je makar toliko sanirao da moze da igra?

postoji bitna razlika:

kad se Novak povredio videla se drasticna promena u igri: izgubio je 3. i 4. set protiv Fritza (a pre toga ga je rutinirao). S Raonicem (sledeci mec) i Zverevim (mec posle toga) se takodje videla drasticna promena u igri. Negde sam videla neki tekst gde pominju da je naprslina misica bila 0,4cm, a cini mi se da je svojevremeno pisano da je orijentacija naprsnuca bila bitna i da je u Novakovom slucaju bila u pitanju povoljnija orijetacija, te da je zbog toga bilo moguce dovesti ga u stanje da moze da izgura turnir (posle cega je napravio pauzu od gotovo 2 meseca, nije 7 dana kasnije isao na naredni turnir (kao neki).

 

Takve stvari se nisu videle u igri Nadala tokom ovog RG, ma koliko on pricao na sva zvona o anesteziranom stopalu, nekroticnim delovima stopala, "mozda mi je ovo poslednji mec u karijeri" i ostalo.

 

Inace, na jednom USO je Nadal igrao s naprsnucem u trbusnim misicima, svojevremeno je bilo i receno koliko je bilo to naprsnuce inicijalno, a koliko je poraslo do kraja turnira.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

postoji bitna razlika:

kad se Novak povredio videla se drasticna promena u igri: izgubio je 3. i 4. set protiv Fritza (a pre toga ga je rutinirao). S Raonicem (sledeci mec) i Zverevim (mec posle toga) se takodje videla drasticna promena u igri. Negde sam videla neki tekst gde pominju da je naprslina misica bila 0,4cm, a cini mi se da je svojevremeno pisano da je orijentacija naprsnuca bila bitna i da je u Novakovom slucaju bila u pitanju povoljnija orijetacija, te da je zbog toga bilo moguce dovesti ga u stanje da moze da izgura turnir (posle cega je napravio pauzu od gotovo 2 meseca, nije 7 dana kasnije isao na naredni turnir (kao neki).

 

Takve stvari se nisu videle u igri Nadala tokom ovog RG, ma koliko on pricao na sva zvona o anesteziranom stopalu, nekroticnim delovima stopala, "mozda mi je ovo poslednji mec u karijeri" i ostalo.

 

Inace, na jednom USO je Nadal igrao s naprsnucem u trbusnim misicima, svojevremeno je bilo i receno koliko je bilo to naprsnuce inicijalno, a koliko je poraslo do kraja turnira.

 

I Nadal taj USO nije osvojio, stigao je do nekog SF ako se dobro secam.

U svakom slucaju, veruje se Djokovicu i da je naprsnuce bilo dobro orjentisano, ali se ne veruje Nadalu da prima neke silne blokade da bi izgurao njegov omiljen turnir. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

I Nadal taj USO nije osvojio, stigao je do nekog SF ako se dobro secam.

U svakom slucaju, veruje se Djokovicu i da je naprsnuce bilo dobro orjentisano, ali se ne veruje Nadalu da prima neke silne blokade da bi izgurao njegov omiljen turnir. 

objasnjenje nije dao Djokovic, vec neki lekar.

A AO je Novakov omiljeni turnir (do ove godine), kao sto je RG Nadalov.

 

u Nadalovoj igri na RG se nije videla razlika, u Novakovoj na AO jeste.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima da li se vidi ili se ne vidi razlika, poenta je da se jednom veruje na rec, a za drugog se pisu silni postovi kako folira povredu i kako se dopinguje. 

Ja licno ne verujem niti jednom niti drugom, obojica su teski foliranti...

Link to comment
Share on other sites

 

Nadal's injections in question (AFP)

By revealing that he had daily recourse to injections of anesthetic product at RG, Nadal opened the debate on this legal medical practice, between ethics, anti-doping regulations

"No TUE committee would give a TUE for the reason of Nadal"

 

"The use of anesthetics is a practice that has certainly become more frequent since this year since it is all that is possible to limit pain locally.“, comments for AFP Dr. François Lhuissier, president of the French Society of Medicine for Exercise and Sport (SFMES).

An athlete could hwr use corticosteroids in competition, possibly injected, if he had a TUE Authorization. “No TUE committee would give a TUE for the reason of Nadal. TUEs are not given to allow athletes to practice their sport again, but to return to a normal level of health."

 

In athletics, "these are not at all common practices, at least in France", told AFP Dr. Antoine Bruneau, doctor of the French teams at the French federation. “Whether it is the use of an anesthetic or the injection method, both are not common at the time of competition."

 

"putting a nerve on a lower limb to sleep would cause problems in terms of balance, gestural control. There is a diff. btw running with translation and slides of the tennis and the quality of foot needed in athletics race ... it seems to me hardly possible in principle."

 

“The injection of anesthetics will have no consequences on his health, believes Mr. Luissier "Pain is a natural alarm signal of the human body,” recalls Mr. Bruneau. I wonder if it is beneficial to anesthetize during a competition by depriving an athlete of sensation..."

 

FUqlaFCWUAEdOwD?format=jpg&name=large

FUqmwBkXEAID8g8?format=jpg&name=medium

Guillaume Martin on Nadal's infiltrations: "I find it difficult to understand"

The climber of the Cofidis team, G. Martin, says he is embarrassed by the use of infiltrations in competition in certain sports and pleads for a standardization of the rules.

https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-route/Article/Guillaume-martin-a-propos-des-infiltrations-de-nadal-j-ai-du-mal-a-comprendre/1337264

 

“Tennis has enough parameters similar with cyclism, it is a endurance sport with accelerations, so I think the same products may have a doping effect. I do not see why there would be different rules. "They pass for heroes... but in fact they use substances to alleviate pain."

"It's up to everyone to build their own ethics. I accept that sometimes my results are less good because I follow this ethic. I stay consistent with myself and I'm satisfied with that. The process of telling oneself that I will take a pill to be better makes me feel uncomfortable

 

 

FUqpz5_WAAACRPt?format=jpg&name=medium

 

The injections that pose questions (Lefebvre, L'Equipe)

Thibaut Pinot tweeted, w/ cynicism: “Today’s heroes…” above Nadal's answer to Q about the no of injections It didn't take much to trigger a controversy over the use of a protocol yet authorized by anti-doping legislation.

 

FUqr1HiXsAEpVpv?format=jpg&name=medium

 

Nadal: "I have a very good relation with my body" via L'Equipe

(The very good relationship on display in the gentle, caressing touches he's doing to his body at the start of every point.)

 

- Never been afraid that the foot wake up ...?

"No, because the anesthesia in the nerves lasts more or less seven hours. "I played all the matches without pain! "I didn't want to talk about it at the time, but in SF with Djokovic in 2021 I couldn't be competitive anymore.

 

FUqu4icWUAIRpe0?format=png&name=small

 

evo ga, ponovo izgovori za poraze... znaci, da su mu prosle godine uspricali nesto protiv bolova u kom god delu tela bilo (ukljucujuci misice koji su se zamorili u dugom mecu), on bi pobedio.

ostali tensieri moraju da se sami prirodno izbore s bolovima u telu kada se mec oduzi, Rafica kuka jer mu eto prosle godine nije palo na pamet da radi ovo sto ove godine radi.

Pitam se samo zasto onda ne dozvoljavaju igracima da uzimaju MTO kad dobiju grceve u telu (pa ih boli u raznim delovima tela)?

Cemu onda banovanje Sharapove za meldonijum: ona je samo htela da bude kompetitivna i ima bolje snabdevanje svojih celija kiseonikom!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2022 at 11:30 AM, Boxy said:

 

Zato je jedini pravi GOAT Federer, kad je povredjen,  on je zaista povredjen, izgubi ranije, ne kuka pa onda osvaja nekim cudom slemove.

Da li je goat-ovaj novinar fan je napisao sledeće

 

 

Čak i onaj što je pisao knjigu sad slini na Rafu...

Link to comment
Share on other sites

 

"These heroes who choose performance at the expense of their bodies and at the cost of physical problems so bad they must put them to sleep. Is this the model we want for ourselves and our children?”

But he does all this for the love of the game, right?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Traume kakve se retko vidjaju

 

 Nadam se da ce se Rafa oporaviti sto vise i nastaviti da terorise navijace laznog astmaticara i SNS mafijaskog tenisera 

 

 Jebi Rafajloooo

Edited by delgado
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, delgado said:

Traume kakve se retko vidjaju

 

 

teskoe... treba joj otvoriti sub pdf na tenisu "Doping - Nadal" 

Ucini mi se jutros da se vracamo u lepa boxy vs. ciao vremena :classic_love: ali posle predaha w uzvraca udarac... not on my watch... od ovolikih postova, mora da i ona uzima neke painkilere za prste.

 

 

32 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nista, ko ce da juri Nadala na Vimbldonu sa dzinovskom injekcijom?

 

 

Ima li ikakvog smisla proci kroz ceo taj proces floodovanja foruma ukoliko se ne uradi i taj poslednji nail in the coffin korak? Chosen One se sam namece.

 

Mada mozda bi mogao i Elias zbog iskustva... w je kampanjac, jos je zelena i pokusava na kvantitet da izbije u prvi plan dok je Elias real goat doping price, ima skoro 15 godina iskustva i to radi sa stilom, na kasicicu kad se ukaze prilika.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Realno, nadmasila je i one pacenice sto po drustvenim mrezama kace screenshotove nekih nesrecnika koji su se usudili da ih muvaju i jos ih cenzurisu :roflmao:

Ovo su neki nerealni nivoi jadnosti i ljudskog ocaja

A sve zbog lika koji bi je opsovao iz cista mira da dodje da ga gleda, ukoliko mu ne ide dobro i treba mu malo vatre da preokrene 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sva sreca pa ova pisanija nisu iz Informer@Bogdan Obradovic kujne. Neka se strani mediji sada zabavljaju ovom temom. Kada su čerečili Novaka, sve je to bilo u okviru slobode stampe, istrazivackog i nezavisnog novinarstva, razlicitih misljenja, stavova... Podjebavali su Novaka zbog jebenih žuljeva, bio je opasniji po Australiju od svih pozara zajedno...

 Nadal sutra neka dodje na štakama do terena, skine ih, pobedi i sa njima  u svlacionici nazad. Neka ga čačkaju, neka vidi kako je...

Link to comment
Share on other sites

Vamos svedoci ne bi poverovali u doping sve da to Nadal javno prizna :lol_2: 

Novaka su i za upotrebu hiperbaricne komore smarali, a ovaj javno prizna "anesteziranje" i nikom nista :cigar:

Kad cuje Tipsa za ovo mozda nam se i on vrati na tour. :smiley2:Bese i on imao problem sa stopalom? 

Znaci lepu Mašu penzionisase zbog meldonijuma, a Rafu pustili da pomera granice dozvoljenih metoda lecenja u sportu :61:

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Nadalovog dopinga, nikad neću zaboraviti jedan komentar na tviteru u kom je rečeno da Rafa ne želi da ima decu sve dok se ne očisti skroz od dopinga zbog kasnijih mogućih problema.

 

Ne razumem se toliko u medicinu i ovo su ozbiljne optužbe. Mišljenja sam da i ako se jeste dopingovao, to se neće otkriti, jer je tenis ipak suviše veliki sport.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...