Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Pa na koga onda, ko je još sporan?

 

Ako misliš na xo, on je potpuno nebitan jer njegove postove niko i ne čita, tj čitaju samo oni koji ne znaju njegov "stil" pisanjanja

 

On se izblamirao na basketu xy puta + je bezobrazan i laže.

Pa nemam pojma, deluje mi da se ljudi zale na njega, ne vidim ko drugi moze da bude u pitanju.

 

Osim njega i Meka, ne vidim da je iko napisao bilo sta negativno u bilo kom smislu o Novaku, pa ne vidim cemu ovakav outrage na temi, kao da ga je neko proglasio za ratnog zlocinca.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, x|o said:

Ovo je samo sa poslednjih par stranica. Ima toga jos, al' kada se sve to nabaca na jednu hrpu, onda otprilike ovako izgleda kvalitet postova i nivo diskusije ovih koji "mnogo prate tenis" i koji bi ovdje da diskutuju o tenisu, al' "Federerovi botovi" ih onemogucavaju u njihovim pokusajima da ostave normalnije upise od ovog smeca kojim zatrpavaju svaku stranicu.

Jel ti mozes da razumes jednu stvar?

Meni ne pada na pamet da diskutujem sa nekim ko Horacia Zeballosa npr.proglasava boljim/jacim teniserom od Dusana Lajovica,pa cak i Filipa Krajinovica. E,pazi,Zeballos..jaka sila. Lik je teniski ogranicen k'o terasa. I onda ocekujes ozbiljnu raspravu..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Boxy said:

Ali zasto izvlacite predaje posle 2011.?

Cela rasprava je pocela zbog Fedove izjave tokom AO 2009. i kako je to bilo ocajno, nepostovanje itd.

Koliko se ja secam, posle 2011. niko nije prozivao Djokovica zbog predaje, ni mediji ni teniseri.

Pa Fedova izjava tokom AO 2009 jeste bila odvratna i nipodastavajuca (lepo se cuje na snimku). Fed je igrao svoj mec u vecernjem terminu, dok su Rodik i Novak igrali na 40+ stepeni tokom dana (zasto ovo zvuci poznato? :smiley33:).

"to se vec desavalo, on nije momak koji nikada ranije u svojoj karijeri nije odustajao", pa onda postavlja temelje za sumnjicenje svake Novakove predaje (pominjuci predaju u MC zbog toga sto ga je bolelo grlo). Na to dodaje kako je on sam eto samo jednom u svojoj karijeri odustao, u Prizu predao Blejku jer nije mogao da se krece zbog ledja (i sad mi njemu treba da verujemo na rec da su ga bolela ledja, ali ne i Novaku). Vrlo, vrlo nisko.

 

A mediji se uvek potrude da podsete (i posle 2011) kako je Novak na pocetku karijere cesto predavao meceve (da mi je samo znati koju li je time prednost sticao? :smiley33:).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

Pa Fedova izjava tokom AO 2009 jeste bila odvratna i nipodastavajuca (lepo se cuje na snimku). Fed je igrao svoj mec u vecernjem terminu, dok su Rodik i Novak igrali na 40+ stepeni tokom dana (zasto ovo zvuci poznato? :smiley33:).

"to se vec desavalo, on nije momak koji nikada ranije u svojoj karijeri nije odustajao", pa onda postavlja temelje za sumnjicenje svake Novakove predaje (pominjuci predaju u MC zbog toga sto ga je bolelo grlo). Na to dodaje kako je on sam eto samo jednom u svojoj karijeri odustao, u Prizu predao Blejku jer nije mogao da se krece zbog ledja (i sad mi njemu treba da verujemo na rec da su ga bolela ledja, ali ne i Novaku). Vrlo, vrlo nisko.

 

A mediji se uvek potrude da podsete (i posle 2011) kako je Novak na pocetku karijere cesto predavao meceve (da mi je samo znati koju li je time prednost sticao? :smiley33:).

 

 

Pa je l nije predavao?

Da li Djokovic ima karijerni slem sto se tice predaja? 

U pitanju je 2009., Fed je vec 10 godina na touru i povukao se samo na jednom turniru, a da je turnir vec poceo, normalno da mu je neshvatljivo sve to bilo. 

Predaja u MCu i razlog je jedan od najsmesnijih razloga ikada :classic_laugh: pa bolje da je cutao nego sto je rekao da ga boli grlo i da je zato predao :lol_2: cuj grlo ga boli pa ne moze da stoji jos 15 minuta :lol_2:

 

I vec sam postavila pitanje, da li ga je Fed posle 2011. ikada prozivao za predaju? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Pa je l nije predavao?

Da li Djokovic ima karijerni slem sto se tice predaja? 

U pitanju je 2009., Fed je vec 10 godina na touru i povukao se samo na jednom turniru, a da je turnir vec poceo, normalno da mu je neshvatljivo sve to bilo. 

Predaja u MCu i razlog je jedan od najsmesnijih razloga ikada :classic_laugh: pa bolje da je cutao nego sto je rekao da ga boli grlo i da je zato predao :lol_2: cuj grlo ga boli pa ne moze da stoji jos 15 minuta :lol_2:

 

I vec sam postavila pitanje, da li ga je Fed posle 2011. ikada prozivao za predaju? 

nedostatak empatije prema mladjahnom Djokovicu potpuno opravdava sadasnje podsmevanje njegovim polomljenim preponama. (verujem da bi se slicno podsmevao i Feliksu zbog predaje zbog srcanih problema)

 

A kako je to Novak uvredio njegovo velicanstvo Feda predajom u MC (iz kog god razloga)? Taj mec se i onako pisao kao Fedova pobeda i usao u h2h. Makar nije izasao u dzempericu i rekao da ne moze da igra jer nema sanse da pobedi - cime je Novaka sprecio da dobije jos jednu pobedu i poboljsa svoj h2h.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kad vec idemo u proslost, evo sta je Fed izjavio posle 1. poraza od Novaka na Rodzersk kupu 2007.:

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=44847

Quote

ROGERS MASTERS

August 12, 2007

Roger Federer

MONTREAL, QUEBEC

THE MODERATOR: Questions, please.

Q. You played against him before. How much do you think he improved?
ROGER FEDERER: I played four times against him. Never lost.

Q. So?
ROGER FEDERER: So? (Smiling) No, he played well. Like I said, he's an up-and-coming youngster who is improving almost by the day because they're so young, you know, they learn a lot with all the matches they play, with the travelling. So for this reason he definitely played great tournament. He's been able to back it up now since basically a year now.
If he keeps this up, you know, he's going to create some chances also at the Grand Slams because he's been able to come to two semifinals already in his career. This obviously might be a breakthrough tournament for him.
I was impressed the way I played, but nothing to the point where he surprised me. I knew how he was playing, so that was a good thing.

 

Quote

Q. Do you appreciate the look of his game, a little more similar to yours, than Rafa? Do you appreciate that part of his game compared to Rafa?
ROGER FEDERER: No, not really. I mean, he plays like many other players on tour. You know, I mean, he's steady off the baseline, he's got a pretty good serve.
But, yeah, I mean, like himself, he says nothing outrageous in his game. Always pretty predictable, which is a good thing.
Yeah, you get some good rallies against him because he scrambles well, moves to the ball well, moves the ball around very nicely. Yeah, I enjoy playing against him.
 

posle ovog je usledilo USO finale i 7 (ili bese 9) Novakovih propustenih set lopti u 2 seta. a potom Novakova pobeda u SF AO 2008 (i Fedova retroaktivna mononukleoza).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo ide u oba smera.

 

Ne moze da bude ok podsmevanje Federeru a da se na bilo sta negativno o Novaku dize frka.

Pa Boxy kaze da je ok podsmevanje mladjahnom Novaku, na sta ja kazem da je onda znaci eto u redu i podsmevanje polomljenim preponama od prosle sedmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

Kad vec idemo u proslost, evo sta je Fed izjavio posle 1. poraza od Novaka na Rodzersk kupu 2007.:

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=44847

 

posle ovog je usledilo USO finale i 7 (ili bese 9) Novakovih propustenih set lopti u 2 seta. a potom Novakova pobeda u SF AO 2008 (i Fedova retroaktivna mononukleoza).

 

Shvatas da ti vadis izjave od pre 12 godina, 12 godina!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Pa Boxy kaze da je ok podsmevanje mladjahnom Novaku, na sta ja kazem da je onda znaci eto u redu i podsmevanje polomljenim preponama od prosle sedmice.

Ne vidim kakve veze ima to sto se Fed podsmevao Novaku sa tim sta ce ovde da se pise.

 

Nemam ja problem da se ovde bilo sta pise o bilo kom igracu, da sam ja moderacija verovatno bih bio dosta tolerantniji i pustio bih ljude da se pokolju ovde, ali standardi moraju da budu isti u oba smera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Ne vidim kakve veze ima to sto se Fed podsmevao Novaku sa tim sta ce ovde da se pise.

 

Nemam ja problem da se ovde bilo sta pise o bilo kom igracu, da sam ja moderacija verovatno bih bio dosta tolerantniji i pustio bih ljude da se pokolju ovde, ali standardi moraju da budu isti u oba smera.

Pa naravno da standardi treba da budu isti u oba smera.

cinjenica: Novak se nije podsmevao Fedovim problemima, niti ih dovodio u pitanje, sta vise u samom intervjuu na terenu je sam rekao da je Fed bio povredjen i ne na svom vrhuncu itd.

cinjenica: Boxy ne vidi nista lose u Fedovom podsmevanju Novaku 2009.

zakljucak: onda sigurno treba da prihvati i proslonedeljno podsmevanje Fedovim problemima s preponama (da se sad ne vracam u nazad, ali ako me secanje dobro sluzi bila je diskusija da li je Fedova nelagoda u predelu prepona fizicke ili mentalne prirode (skraceno receno) itd.)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo ide u oba smera.

 

Ne moze da bude ok podsmevanje Federeru a da se na bilo sta negativno o Novaku dize frka.

Samo da napomenem da ja ne dizem frku na pominjanje bilo cega negativnog o Novaku(postoje negativne stvari ali to svakako nije predavanje meceva), vec na dozvoljavanje ponavljanja lazi.
Budimo realni, "forum" je tolerantan koliko se ovde Djokovic pljuje, s druge strane o Federeru bukvalno ne moze nista lose da se napise, makar to bilo minorno bez dizanja glasa i kukanja pojedinih, kao da je covek bez greske.

Srecom dodjoh do kompa sad pa moze da se ukljuci IL. Over and out.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Pa naravno da standardi treba da budu isti u oba smera.

cinjenica: Novak se nije podsmevao Fedovim problemima, niti ih dovodio u pitanje, sta vise u samom intervjuu na terenu je sam rekao da je Fed bio povredjen i ne na svom vrhuncu itd.

cinjenica: Boxy ne vidi nista lose u Fedovom podsmevanju Novaku 2009.

zakljucak: onda sigurno treba da prihvati i proslonedeljno podsmevanje Fedovim problemima s preponama (da se sad ne vracam u nazad, ali ako me secanje dobro sluzi bila je diskusija da li je Fedova nelagoda u predelu prepona fizicke ili mentalne prirode (skraceno receno) itd.)

 

Standardi se odnose na ucesnike na forumu, a ne na Feda i Novaka, koga briga sta oni rade jedan sa drugim, ne vidim kakve to ima veze sa nasim pisanjem ovde.

 

Ne postoji nikakav put u formalnoj logici kojim moze da se dodje do ovog tvog zakljucka, ovo si izvukla potpuno arbitrarno.

 

Moja poenta je vrlo jednostavna. Dozvoljeno je podsmevanje Fedu = dozvoljeno je podsmevanje Novaku. Ili tako, ili nije dozvoljeno ni jedno ni drugo.

 

Just now, wrach said:

s druge strane o Federeru bukvalno ne moze nista lose da se napise

Ovo apsolutno nije tacno. Samo u nekoliko dana oko polufinala je napisano milion postova o tome kako Fed nije povredjen, kako su mu povredu izmislili, pominjala se situacija kad je bezao i Londona pa kao i sad treba tako da pobegne. 

 

Nista sto meni licno smeta, ali bilo je svacega pisano o njemu, a niko nije snosio nikakve posledice. Odatle mozemo da izvucemo da moze dosta toga da se napise o Fedu bez ikakvih posledica (ne kazem da treba da ih bude). 

 

To sto neko reaguje na takve postove se ne razlikuje od ovog zgrazavanja na pisanje o Novaku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Licno nemam nista protiv predaje u toku meca, mozda je i rivalima tako bolje, ni oni ne trose snagu, a i izbegavaju neke evatualne neprijatne situacije. Ne vidim veliku razliku u predaji i na drugoj strani statiranju do kraja meca da bi se ispostovao protivnik, nije onaj s druge strane "lud" pa da ne vidi sta se desava niti njegova pobeda vredi vise ili manje zbog toga. Mislim da je i vrlo korektno predati protivniku kada napravi brejk, tako da nema potrebe da razmislja SBB KBB (mislim da je to Rodik bas bio naglasio na AO nakon meca). Inace Rodikovi komentari pred mec na USO su bili bas neumesni, verovatno je hteo da ispadne zabavan, verujem da se posle pokajao zbog toga.

 

Nije predaja sama po sebi problematicna, narocito ako je iz objektivnih razloga. 

 

U onom finalu Umaga upravo je Wawrinka iznosio Novaka sa terena, jer se ovaj sav tresao, jedva je i one maramice drzao i nije mogao sam ni da stoji ni da hoda. Tu je situacija bila cista. Al' Djokovic je uglavnom preuvelicavao i medicinske TO nerijetko zloupotrebljavao, samo sa ciljem da omete i da iz ritma izbaci protivnike. Pa i sam Djokovic je cesto govorio da nije imao neke ozbiljne probleme, ali je, kao, nesto osjetio, pa je pozivao medicinski TO samo da bude siguran da je sve u redu. Wawrinka je medju prvima poceo s javnim prozivkama, kasnije su to poceli da rade mnogi drugi igraci. Mozda je mogao i da se suzdrzi, samo na osnovu te situacije iz Umaga, al' to ne znaci da nije dotakao sustinu. Al' takav je Wawrinka. Meni je i njegov karakter veoma diskutabilan. Ako si slucajno gledao, onda se sigurno sjecas one situacije iz meca protiv Flavia Cipolle.

 

Jednostavno, vecina Novakovih predaja jeste veoma diskutabilna. To misljenje je zastupljeno medju velikim brojem ljudi iz cijelog svijeta i nije bazirano samo na nekoj zelji da se Novak "pljuje", vec na konkretnim situacijama i cinjenicama. Nabrajanje razloga zbog kojih je predavao meceve je pomalo besmisleno, jer normalno da ce za svaku predaju izaci sa odredjenim objasnjenjem. Al' poenta je da postoji dosta toga sto stvara sumnju medju ljudima, pri cemu njegove izjave nakon meceva samo dodatno produbljuju problem, vise nego njegovi postupci.

 

Normalno da svaki igrac vjerovatno "sanja" situaciju da mu protivnik preda mec i da ne mora dodatno da se cima, al' dosta toga zavisi i od okolnosti u datom trenutku. Bas k'o u tom mecu protiv Federera. Prilicno je jasno da Federer nije bio srecan takvim zavrsetkom meca, u kojem je i igracki i rezultatski imao potpunu kontrolu, a onda je Djokovic zaista bez pravog razloga predao, pa jos i dodatno isprovocirao Federera izjavama nakon meca.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wrach said:

Samo da napomenem da ja ne dizem frku na pominjanje bilo cega negativnog o Novaku(postoje negativne stvari ali to svakako nije predavanje meceva), vec na dozvoljavanje ponavljanja lazi.
Budimo realni, "forum" je tolerantan koliko se ovde Djokovic pljuje, s druge strane o Federeru bukvalno ne moze nista lose da se napise, makar to bilo minorno bez dizanja glasa i kukanja pojedinih, kao da je covek bez greske.

Pa vidi, svodi se na isto, da se može nekažnjeno pljuvati i jedan i drugi, a da će se fanovi i jednog i drugog dići kada im se pljuje ljubimac. Nije kao da se niko ne oglasi kad se napiše nešto loše o Novaku, evo se ovde čitava frtutma napravi. Ja mislim da je glupo trošiti vreme i živce na takve gluposti sad kad imamo u čemu da uživamo, ali ko voli nek izvoli. Samo ako možete što manje iksoksa da citirate, hvala :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo apsolutno nije tacno. Samo u nekoliko dana oko polufinala je napisano milion postova o tome kako Fed nije povredjen, kako su mu povredu izmislili, pominjala se situacija kad je bezao i Londona pa kao i sad treba tako da pobegne. 

 

Nista sto meni licno smeta, ali bilo je svacega pisano o njemu, a niko nije snosio nikakve posledice. Odatle mozemo da izvucemo da moze dosta toga da se napise o Fedu bez ikakvih posledica (ne kazem da treba da ih bude). 

 

To sto neko reaguje na takve postove se ne razlikuje od ovog zgrazavanja na pisanje o Novaku.

Ako neko preteruje u provokacijama, nevezano protiv koga je, treba biti sankcionisan po pravilniku i cao. Ja ne pricam o tim slucajevima, ali dobro, ne da mi se da pisem romane oko gluposti. IL opet i cao (ne za tebe :D)

 

Opet ponavljam, ljudi ovde skacu na ocigledno prosipanje gluposti i pravljenja blata od teme pisanjem neistina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno - ti pojma nemas..pojma. Da imas znao bi da Novak i Sten imaju odlican odnos.
Toliko dobar da mu je Novak poveravao neke stvari iz privatnog zivota koje su mu ponekad smetale tokom karijere ili konkretne sezone...koje su mu jednostavno vrsile distrakciju od tenisa..

Ali,ne!
Ti "znas" bolje,pa se u n-tom postu pozivas na taj famozni Umag kojeg se ustvari vise niko realno i ne seca,sem mozda Slavka Rasbergera. @iksoks

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wrach said:

Ako neko preteruje u provokacijama, nevezano protiv koga je, treba biti sankcionisan po pravilniku i cao. Ja ne pricam o tim slucajevima, ali dobro, ne da mi se da pisem romane oko gluposti. IL opet i cao (ne za tebe :D)

 

Opet ponavljam, ljudi ovde skacu na ocigledno prosipanje gluposti i pravljenja blata od teme pisanjem neistina.

Pa nije toliko jednostavno odrediti sta tacno sankcionisati a sta ne, uvek ce ljudi uspeti da pronadju rupu u pravilima.

 

Recimo neko u lajvu napise da Fedu nije nista i da je izmislio povredu. Sta raditi sa tim? To ne moze da se okarakterise kao neistina jer teorijski moze da bude tacno, takodje ne mora da bude upuceno fanovima vec igracu konkretno.

 

Nije toliko jednostavno moderisati sub koji je biased. Gomila igraca ovde nema nijednog fana. To znaci da niko nece da reaguje ako neko napise nesto lose o tom igracu, ali to ne znaci da bi to trebalo da se dozvoli.

 

Ne mogu ista stvar upucena recimo Timu i Novaku da se gledaju drugacije zato sto Novak ima fanove i to moze da bude shvaceno kao provokacija. 

 

Ovo sto xo pise ne moze da bude okarakterisano kao neistina nikako. On moze da snosi posledice jer ponavlja iste stvari kroz hiljadu postova, ali ne moze da se okarakterise kao neistina to da je Novak predavao meceve i tako "umanjivao" pobedu protivnika. Ne zato sto je to istina, vec jer su i jedno i drugo interpretacija i "istina" ne postoji. Nekom predaja na takav nacin moze da smeta, nekom ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jel ti mozes da razumes jednu stvar?

Meni ne pada na pamet da diskutujem sa nekim ko Horacia Zeballosa npr.proglasava boljim/jacim teniserom od Dusana Lajovica,pa cak i Filipa Krajinovica. E,pazi,Zeballos..jaka sila. Lik je teniski ogranicen k'o terasa. I onda ocekujes ozbiljnu raspravu..

 

Nisam bas siguran da sam te shvatio. Kakav sad Zeballos? Kol'ko se sjecam, ja sam rekao da je Mariano Zabaleta bio klasa za Lajovica, a i za Krajinovica. 

 

Al' kad si vec spomenuo Zeballosa, ako sam nekada i negdje rekao to...ili ako nisam onda mogu i sada reci da mi je i on bolji teniser od Lajovica koji je manje-vise challenger igrac na nivou Gabashvilia i slicnih koji periodicno ostvare neki rezultat na ATP turnirima. Lajovic jeste pristojan lik, meni je zbog toga cak i gotivan, al' tenis koji on igra je prosto patnja.

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2020 at 9:18 PM, Boxy said:

Krov jeste gotov, bila je skoro vest da ce svi mecevi QF da se igraju na Satrijeu bas zbog krova.

 

Ako se svi QF mecevi igraju na Satrijeu onda ce na RG jedna polovina zreba imati dan vise odmora izmedju QF I SF i igrace se utorak/sreda a do sada su svi igrali QF sredom ako se ne varam.

 

RG sa krovom na Satrijeu je dosta razlicit turnir u odnosu na proslost tako da ce se promeniti dosta uslovi i sa otvorenim krovom a kada je zatvoren krov i da ne pricam.

 

Tesko je predvideti sta ce se desavati tamo, mnogo ce zavisiti od zreba ali i od vremena. Sljaka na suncu i sljaka u dvorani je ogromna razlika tako da nekom moze bas da se poklopi i da bude bas dosta iznenadjenja.

Edited by unagi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...