Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, Klotzen said:

To je samo dobra fora koju su nažalost posle rusofili/kinezofili krenuli da koriste na netu kao dokaz za neke njihove bolesne tvrdnje. Ja sam inače proučio tu sliku kada sam je na jednoj viber grupi dobio prošle godine i došao do sledećih podataka. Slika nije sa matematičke olimpijade nego sa takmičenja iz hemije. To nije tim nego četvorica koja su svako za sebe osvojili zlatne medalje na takmičenju tako da nikakve borbe sa Kinom tu nije bilo.

 

Na osnovu imena možemo zaključiti da su sva četvorica rođena u SAD Brendan Yap, Steven Liu, Joshua Park (moje iskustvo skupljanja sličica mi daje za pravo da konstatujem da je ovaj poreklom Korejanac 🙂 ), Harrison Wang.

 

Inače par godina ranije jeste održana olipijada iz matematike u kojoj je američki tim pobedio kinu u finalu ali u tom timu samo jedan od šestorice liči na kineza pa se ta slika nije svidela kreatoru ovog memea/propagandnog pamfleta :

imo-team.jpg?w=640&h=427&crop=1

 

 

Poenta posta?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Constantin said:

Imaš sreću što je ovde generalizacija dozvoljena....

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Pa sta sam sad reko? Nisam potencirao rasni element, samo kulturoloski.

Uostalom americki univerziteti su redovno u vrhu sangajske liste. 

Link to comment
Share on other sites

Pa sta sam sad reko? Nisam potencirao rasni element, samo kulturoloski.
Uostalom americki univerziteti su redovno u vrhu sangajske liste. 
Imao sam profesora Metodike, kojem je uzrečica bila: "ja nisam rekao, samo kažem"....[emoji847]

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Na kraju su ostaci pali u indijski okean negde između Maldiva i Šri Lanke, bliže Maldivima.
E jbg....znači ništa...da ipak organizujemo neko pljuvanje [emoji694][emoji650]

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Hm koliko vidim niko zvanican nije potvrdio da je postao problem i tu ne mislim na Kineze vec na Amere, Ruse ili Evropljane. Problem su uocili amaterski posmatraci neba sto i ne znaci puno a neki amer naucnik jedva docekao da zapljune Kinu i najjavio katastrofu. Skoro ko kad je NASA zeznula putanju pada Skylaba (grdosije od 100tona) ali dobro Ameri nikad ne grese 😉 

 

Okej i sta bi na kraju? Dugi mars 5 zavrsio u okeanu. 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

 

Kineski predsednik Si Đinping odobrio je danas odluku po kojoj jedna porodica može imati troje, umesto kao do sada dvoje dece, objavila je agencija Rojters.

 

Do početka 2016. godine, u Kini je bilo dozvoljeno imati samo jedno dete, a takva politika je bila na snazi od 1970. godine kako bi se smanjio natalitet i kontrolisao rast stanovništva.

 

Bračni parovi su od početka 2016. godine do danas smeli da imaju dvoje dece, a sada je došlo do još jedne promene u kineskoj politici nataliteta.

 

https://rs.n1info.com/svet/kina-odobrila-porodicama-da-imaju-troje-dece/

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Kineski predsednik Si Đinping odobrio je danas odluku po kojoj jedna porodica može imati troje, umesto kao do sada dvoje dece, objavila je agencija Rojters.

Teško je uticati na natalitet, slabo će im ovo pomoći. Trend je svuda isti, kada se uslovi dovoljno poboljšaju natalitet pada. Globalno gledano to niej loše samo još da se nađe način da ekonomija funkcioniše.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Потпуно вакцинисано више од 90 одсто становника


ПЕКИНГ - Главни град Кине у целости је вакцинисао готово 91 посто одраслих грађана против ковида-19, показали су данас подаци градских власти, док земља настоји да вакцинише целу нацију.

Око 17.7 милиона особа или 90,8 посто одраслих становника Пекинга вакцинисано је до 21. јула, саопштиле су градске власти путем друштвених медија.

То је отприлике 80,8 посто од укупне популације тога града који броји 21.9 милиона становника, пренео је Ројтерс.

Остварен је значајан напредак када је реч о вакцинацији одраслих особа и у другим великим кинеским градовима. Стопе вакцинисаности у Шангају и Вухану прелазе 80 и 77 посто, навеле су локалне власти.

Кина је објавила да је до 21. јула употребила 1,49 милијарди доза вакцина, али нису наведени подаци на нивоу нације о томе колико је особа у потпуности вакцинисано.

Кина очекује да ће до краја године вакцинисати барем 70 посто циљаних група.

Ток вакцинације у Кини успорио је у просеку на 11.8 милиона доза дневно у јулу, док је у јуну та бројка износила 20 милиона.

Стопа вакцинисаности у неким провинцијама у заостатку је у односу на стопу у великим градовима, преноси Танјуг.

Северна провинција Шанси има 46,7 одсто одраслих са примљене две дозе до 20. јула, а источна провинција Џеђијанг до 19. јула је вакцинисала 49,8 посто одраслих особа.



Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Eh, pa i onomad su komunjare u početku prednjačile u svemirskim aktivnostima, pa su ipak na kraju propali. Ne kazem da ce ove komunjare propasti, ama izem ti takav razvoj kad oni moraju od svojih građana da štite "sistem" i da ih drže u izolaciji, da slučajno ne bi odbacili domacu kulturu, ako vide da postoji i nesto drugacije :classic_smile:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Eh, pa i onomad su komunjare u početku prednjačile u svemirskim aktivnostima, pa su ipak na kraju propali. Ne kazem da ce ove komunjare propasti, ama izem ti takav razvoj kad oni moraju od svojih građana da štite "sistem" i da ih drže u izolaciji, da slučajno ne bi odbacili domacu kulturu, ako vide da postoji i nesto drugacije :classic_smile:

Koju domaću kulturu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...