Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

12 minutes ago, Yoyogi said:

Kakve lične uvrede? Pa šta se misli o bekpekerima i tom nivou "turizma"?

 

A to koliko je njih članova komunističke partije, moš da pitaš i koliko je njih imalo sex prethodne noći. Pa ti zaviruješ kao neki žbir, prvi si.

 

Mislis li da ne-clanovi imaju nekakva prava tamo - da im dopustaju da se seckaju po svetu?

Drugo, vidjao sam te njihove turiste - uglavnom idu u gomili sa vodicem - slicno kao mi svojevremeno na skolske ekskurzije. 

Gde god dolaze - lokalci vrlo malo imaju koristi od njih , retko sta kupuju individualno - uglavnom im im je sve vec unapred aranzirano. 

Draze je meni, ako vec idem kao turista, da individualno tumaram okolo  nego da idem pod necijom komandom. Hebes ti takav odmor.

Ali njima to nije ni bitno, jer ne znaju za bolje. A ti jos spadaju u one "privilegovano". Kako je tek onim "obicnim gradjanima" , onim 

"ne -delegiranim" - jeza mi je i da pomislim.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

 

Mislis li da ne-clanovi imaju nekakva prava tamo - da im dopustaju da se seckaju po svetu?

Drugo, vidjao sam te njihove turiste - uglavnom idu u gomili sa vodicem - slicno kao mi svojevremeno na skolske ekskurzije. 

Gde god dolaze - lokalci vrlo malo imaju koristi od njih , retko sta kupuju individualno - uglavnom im im je sve vec unapred aranzirano. 

Draze je meni, ako vec idem kao turista, da individualno tumaram okolo  nego da idem pod necijom komandom. Hebes ti takav odmor.

Ali njima to nije ni bitno, jer ne znaju za bolje. A ti jos spadaju u one "privilegovano". Kako je tek onim "obicnim gradjanima" , onim 

"ne -delegiranim" - jeza mi je i da pomislim.


 Kako Kinezi dolaze, to si plagirao iz mojih postova.

 

Nikakva razlika između članova i nečlanova ne postoji u dnevnom životu, možda kada se dođe do aspiracija na neku funkciju.

Koliko je katasrofalno pogreešno ono što si pisao, odmah se vidi da ti je na čelu pisalo "bekpeker sam yebite me".

 

Eto niko od njih ne slepači i ne ponižava se kao bekpeker na koje lokalci gledaju kao na insekte.

30 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

pa probaj jedno, prave to Japanci, nemoj da ostanes slep pored ociju, sto si tako zatvoren za progres?

Pivo misliš? Sigurno da hoću kada završim sa dekontaminacijom od onih slika strave i užasa na topiku o pivu. Ma dobro je, bar dete ih nije videlo.

Vreme leči sve, možda za nedelju dana, možda mesec dana.

 

Odo sad na 12km biciklom u pauzi za ručak, ni hrane ni pića za to vreme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yoyogi said:


 Kako Kinezi dolaze, to si plagirao iz mojih postova.

 

Nikakva razlika između članova i nečlanova ne postoji u dnevnom životu, možda kada se dođe do aspiracija na neku funkciju.

Koliko je katasrofalno pogreešno ono što si pisao, odmah se vidi da ti je na čelu pisalo "bekpeker sam yebite me".

 

Eto niko od njih ne slepači i ne ponižava se kao bekpeker na koje lokalci gledaju kao na insekte.

Pivo misliš? Sigurno da hoću kada završim sa dekontaminacijom od onih slika strave i užasa na topiku o pivu. Ma dobro je, bar dete ih nije videlo.

Vreme leči sve, možda za nedelju dana, možda mesec dana.

 

Odo sad na 12km biciklom u pauzi za ručak, ni hrane ni pića za to vreme.

 

 

Yes, niko nigde nije bio osim tebe - Yoyogija, koji si Car Azije !?

Drugo, ovde si nekima namestao banove - jer zaboga zadiru u tvoju privatnost - a sta je drugo to sto ti radis , recimo u ovom gornjem postu? Prvo, spekulises, a zatim 

sa puno predrasuda se odnosis prema nekoj odredjenoj , tebi mrskoj kategoriji. 

Prema tome, nemoj vise  da spekulises o necijem privatnom zivotu, prvo , jer ja to nisam prvi zapoceo, a drugo jer se sam ljutis i zazhtevas banovanje onih koji na tvoje provokacije uzvrate. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2019 at 7:34 AM, Darth Bane said:

Yoyo - baby steps first!!! 

To samo pokazuje da zaostaju (tehnicki) za USA … pa jedno 80-ak godina. Mentalni sklop - jedno 200-250 godina! 

 Jos jedno pravo pitnje je ono sto je Denis naveo gore : koji je rizik od  nejebice za 60 miliona muskaraca u Kini? Nema zena, a treba negde istresti jajca?!

 

Za ovo si trebao da popiješ ban.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

 

Mislis li da ne-clanovi imaju nekakva prava tamo - da im dopustaju da se seckaju po svetu?

Drugo, vidjao sam te njihove turiste - uglavnom idu u gomili sa vodicem - slicno kao mi svojevremeno na skolske ekskurzije. 

Gde god dolaze - lokalci vrlo malo imaju koristi od njih , retko sta kupuju individualno - uglavnom im im je sve vec unapred aranzirano. 

Draze je meni, ako vec idem kao turista, da individualno tumaram okolo  nego da idem pod necijom komandom. Hebes ti takav odmor.

Ali njima to nije ni bitno, jer ne znaju za bolje. A ti jos spadaju u one "privilegovano". Kako je tek onim "obicnim gradjanima" , onim 

"ne -delegiranim" - jeza mi je i da pomislim.

Mislim ja. Vidjao sam turiste iz Kine a upucen sam iz prve ruke i koliko ih je i kakvi su i kako dolaze, koliko trose. Pricam o Srbiji. Dolaze najcesce ili kao parovi, ili dvoje/troje, ponekad cetvoro. Vodice, domace koriste za destinacije na koje bi bez vodica jako tesko stizali (Golubac, Mokra Gora) a i da stignu ne bi nista znali o tim destinacijama. Podatak o broju Kineza sa pasosem ne predstavlja bog zna sta, jer prvo cu proveriti da li je uopste tacan a i da jeste postoje mnogi potencijalni razlozi zasto bi to bilo tako. Izmedju ostalog, svet je prilicno zatvoren za kineske turiste. Srbija je mozda jedina ili jedna od nekoliko evropskih zemalja gde Kinezi mogu putovati bez vize. 

 

PS. Proverio upravo. 2012. je 38 miliona Kineza imalo pasos da bi taj broj 2016. otisao na 120 miliona. 2018. je Kina bila prva zemlja po broju izdatih novih pasosa (16 miliona). Bane, sluzis se netacnim podacima da bi dokazao netacne pretpostavke. U Kini, ocigledno svako moze dobiti pasos ko ima da plati 120 Juana a ne samo komunisti. 

Verujem kad bih otisao tamo da zivim godinu, dve da bih i ja dobio kineski pasos. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Ja sam letos čitao u finoj štampi da 35 miliona Kineza, ili 5% stanovništva ima pasoš. To je bilo baš u kontekstu kako su preplavili turistička mesta.

Ti izdati pasoši godišnje su i zamena isteklih, nezamenjeni ne važe pa je ta brojka od 35 miliona verovatno 35 miliona važećih pasoša.

 

Za kineski pasoš je kao i svugde, potrebno državljanstvo. Od 1948. Kina je dala tačno 16 (šesnaest) državljanstava strancima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

Ja sam letos čitao u finoj štampi da 35 miliona Kineza, ili 5% stanovništva ima pasoš. To je bilo baš u kontekstu kako su preplavili turistička mesta.

Ti izdati pasoši godišnje su i zamena isteklih, nezamenjeni ne važe pa je ta brojka od 35 miliona verovatno 35 miliona važećih pasoša.

 

Za kineski pasoš je kao i svugde, potrebno državljanstvo. Od 1948. Kina je dala tačno 16 (šesnaest) državljanstava strancima.

"In 2014, China issued 16 million passports, ranking first in the world, surpassing the United States (14 million) and India (10 million).[2] As of 2012, over 38 million Chinese nationals hold ordinary passports, comprising only 2.86% of the total population at the time.[3] The number of ordinary passports in circulation raised to 120 million as of October 2016, which was approximately 8.7% of the population."

 

Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_passport

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

Ja sam letos čitao u finoj štampi da 35 miliona Kineza, ili 5% stanovništva ima pasoš. To je bilo baš u kontekstu kako su preplavili turistička mesta.

Ti izdati pasoši godišnje su i zamena isteklih, nezamenjeni ne važe pa je ta brojka od 35 miliona verovatno 35 miliona važećih pasoša.

 

Za kineski pasoš je kao i svugde, potrebno državljanstvo. Od 1948. Kina je dala tačno 16 (šesnaest) državljanstava strancima.

I ja sam video kineske turiste, slikaju se na ulazu u COSTCO. To im je dozivljaj, mora a posle nose slike i lepe po banderama u svojoj sumi.

Link to comment
Share on other sites

"In 2014, China issued 16 million passports, ranking first in the world, surpassing the United States (14 million) and India (10 million).[2] As of 2012, over 38 million Chinese nationals hold ordinary passports, comprising only 2.86% of the total population at the time.[3] The number of ordinary passports in circulation raised to 120 million as of October 2016, which was approximately 8.7% of the population."

 

Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_passport

 

To je opet moguće pomiriti sa onime što sam čitao. Teško je poverovati da reporter nije sam proverio negde, pogotovo ako se tako valja ulicama kao Wikipedia (Wikipedia je kod ćerke u školi blokirana kao štetna i puna netačnosti).

 

"In circulation" može da znači knjižice važeće ili obnovljive bez re-izdavanja.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RatzenStadt said:

mm, da li je ovo uvek primenljivo? U Srbiji npr. sekta dobija najmanje glasova u najprosvecenijim i ekonomski najrazvijenijim delovima.

U Kini jeste. Mi smo u Srbiji u nekim periodima istorije imali barem nekakav privid demokratije, oni nisu nikada. Ostaci gradjanske klase u Srbiji jos uvek prepoznaju sta je sekta, a sta je politicka partija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Drzava zvana Novi Pazar :roflmao:

 

 

E sad... 

 

Ja bih mogao lako naci neki primer iz SAD ili Kanade za ismevanje i onda se vracamo onome na sta nas je juce moderacija upozorila. 

Ovo je tema o Kini kao ekonomskoj supersili. I treba da se fokusiramo na pozitivne primere. A ima ih mnogo vise od negativnih. Mada ove patike nisu negativan primer. Kinezi kopiraju sve sto im pod ruke dodje. I svaka im cast na tome. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

"In 2014, China issued 16 million passports, ranking first in the world, surpassing the United States (14 million) and India (10 million).[2] As of 2012, over 38 million Chinese nationals hold ordinary passports, comprising only 2.86% of the total population at the time.[3] The number of ordinary passports in circulation raised to 120 million as of October 2016, which was approximately 8.7% of the population."

 

Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_passport

Znas li kolliko Kineza zivi preko?! Oni takodje dobijaju pasose - jer moraju da putuju u zemlji i iz zemlje. Samo kineskih studenata ima nekoliko miliona vani. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Znas li kolliko Kineza zivi preko?! Oni takodje dobijaju pasose - jer moraju da putuju u zemlji i iz zemlje. Samo kineskih studenata ima nekoliko miliona vani. 

I? Sta ta tvrdnja dokazuje? Tvoja pretpostavka da samo retki i odabrani clanovi KP Kine mogu da dobiju pasos nije potvrdjena. Pogledaj samo koliko kineski turisti putuju u nekoliko zadnjih godina i koliki je to rast u odnosu na ranije. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Za ovo si trebao da popiješ ban.

Zasto? Jel zbog "nejebice"?!?!! 

Ako mislis na "mentalni sklop " - da pojasnim , referiram na mentalitet, ne na IQ. Da ne bude zabune. 

Stanje svesti je katastrofa - jos uvek kao u feudalno doba. To je i sam Deng Sjaoping svojevremeno priznao!

Premda ni Srbija nije bolja. Zato "sekta" tamo tako uspesno vlada.  Srbija je po svojom mentalitetu jos uvek u vreme

Kraljevica Marka!  Eto - kritikujem i svoj narod, jer ima mesta kritici, jer je zaheban " do jaja" ! 

 

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

I? Sta ta tvrdnja dokazuje? Tvoja pretpostavka da samo retki i odabrani clanovi KP Kine mogu da dobiju pasos nije potvrdjena. Pogledaj samo koliko kineski turisti putuju u nekoliko zadnjih godina i koliki je to rast u odnosu na ranije. 

Koji bre turisti? To su partijski kadrovici, vode ih da vide kako je "truli Zapad" propao - samo Kina se blista - zato ih I vode da vide COSCO. 

I uzeo si za reper - Beograd?! Jaka turisticka destinacija , Beograd?! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

Zasto? Jel zbog "nejebice"?!?!! 

Ako mislis na "mentalni sklop " - da pojasnim , referiram na mentalitet, ne na IQ. Da ne bude zabune. 

Stanje svesti je katastrofa - jos uvek kao u feudalno doba. To je i sam Deng Sjaoping svojevremeno priznao!

Premda ni Srbija nije bolja. Zato "sekta" tamo tako uspesno vlada.  Srbija je po svojom mentalitetu jos uvek u vreme

Kraljevica Marka!  Eto - kritikujem i svoj narod, jer ima mesta kritici, jer je zaheban " do jaja" ! 

 

Koji bre turisti? To su partijski kadrovici, vode ih da vide kako je "truli Zapad" propao - samo Kina se blista - zato ih I vode da vide COSCO. 

I uzeo si za reper - Beograd?! Jaka turisticka destinacija , Beograd?! 

 

Pa idu i na druga mesta. Sami, bez partije, bez aranžiranih tura. Čoveče, znam iz prve ruke kako dolaze, šta ovde obilaze, čak i šta ostavljaju kao bakšiš domaćim turističkim vodičima (vrlo često suvenire iz Kine, čak i hranu).

 

Btw. Beograd iako prosečna evropska turistička destinacija (oko milion stranih turista 2018, slično Zagrebu) je destinacija sa tendencijom rasta. Tako da nema mesta podsmehu. Oni su uglavnom zadovoljni onim što vide ovde.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak - ovo  je samo vrh ledenog brega !!!!

" … 

The authorities mobilized the state media apparatus, judiciary, police, army, the education system, families and workplaces against the group.[5] The campaign was driven by large-scale propaganda through television, newspaper, radio and Internet.[6] There are reports of systematic torture,[7][8] illegal imprisonment, forced labor, organ harvesting[9] and abusive psychiatric measures, with the apparent aim of forcing practitioners to recant their belief in Falun Gong.[3]

Foreign observers estimate that hundreds of thousands and perhaps millions of Falun Gong practitioners have been detained in "re-education through labor" camps, prisons and other detention facilities for refusing to renounce the spiritual practice.[4][10] Former prisoners have reported that Falun Gong practitioners consistently received "the longest sentences and worst treatment" in labor camps, and in some facilities Falun Gong practitioners formed the substantial majority of detainees.[11][12] As of 2009, at least 2,000 Falun Gong practitioners had been reportedly tortured to death in the persecution campaign.[13] Some international observers and judicial authorities have described the campaign against Falun Gong as a genocide.[14][15] In 2009, courts in Spain and Argentina indicted senior Chinese officials for genocide and crimes against humanity for their role in orchestrating the suppression of Falun Gong.…" 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...