Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

10 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Čoveče, proizvod je proizvod. To što niko ne živi trenutno tu, ili malo ljudi živi ne znači da neće s obzirom na konstantni rast kineske ekonomije. Ni one 4 zgrade u Beogradu na vodi nemaju veću popunjenost od 10% pa ne znači da neće biti popunjene u budućnosti. "Ghost city" argument je besmislen. 

U Beogradu na vodi ( ili " na votki") ne zivi niko, ali  neki su kupili te stanove , ne zive tu ali su platili za te stanove. 

Ovi u Kini su u drzavnom vlasnistvu - drzava je finansirala proizvodnju necega sto niko ne kupuje niti zivi tu! Dakle, bacena para. 

Ti stanovi se grade po vukojebinama gde za ljude nema posla. 

 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Čoveče, proizvod je proizvod. To što niko ne živi trenutno tu, ili malo ljudi živi ne znači da neće s obzirom na konstantni rast kineske ekonomije. 

 

Priča se da su malo štipali na cementu i temeljima ....... taj čuveni kineski rad ...... i meni kao laiku se cini da je temelj plitak za toliku zgradu 🙂 ... tacnije, meni se cini da tu i nema nikakvog temelja, zgrade su samo za slikanje ....... izgleda kao one Parize i Las Vegase sto su pravili ......:roflmao:

 

Petoletka ......... du'no malo jaci vetar .......

 

Quote

spacer.pngspacer.png

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Priča se da su malo štipali na cementu i temeljima ....... taj čuveni kineski rad ...... i meni kao laiku se cini da je temelj plitak za toliku zgradu 🙂 ... tacnije, meni se cini da tu i nema nikakvog temelja, zgrade su samo za slikanje ....... izgleda kao one Parize i Las Vegase sto su pravili ......:roflmao:

 

Petoletka ......... du'no malo jaci vetar .......

 

 

 

 

Da ne zastupas USofA stranu u ovom grudvanju, pa i nekako, ali ovako samo grohotom da se nasmejem. Ameri i njihove kuce od kartona koje padaju kad u njih uperis fen 😄

Samo da razjasnim da ovde mislim na aparat za susenje kose, a ne na naziv vetra koji duva sa Alpa. Taj bi mozda cak i musko ime dobio da ga dozive jednom s obzirom na stetu koju bi napravio. Jbt, ceo svet zbija sale na njihov racun zbog toga i vec godinama su nepresusna inspiracija za mimove.

 

4 hours ago, ZnajJova said:

 

 Tako što je u nekom trenutku na vlast u partiji dosla pragmaticna ekipa, koja je shvatila da se mogu imati i "jare i pare", i da se sa stalnim rastom standarda ljudskim bićima mogu prodati svakakva sranja. Ako ima nekih sličnosti izmedju USA i Kine, ova je prva. Kada sistem zabaguje, onda se u USA pojavi Trumpetalo , a u Kini bude nekih masovnih egzekucija, pa se  dalje nastvlja u istom pravcu, sve sa pričom o demokratiju u USA, i monolitnosti partije  i sličnim sranjima u Kini.

 

Hmmm, da li je ovo uvek primenljivo? U Srbiji npr. sekta dobija najmanje glasova u najprosvecenijim i ekonomski najrazvijenijim delovima.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Ameri i njihove kuce od kartona koje padaju kad u njih uperis fen 😄

Samo da razjasnim da ovde mislim na aparat za susenje kose, a ne na naziv vetra koji duva sa Alpa. Taj bi mozda cak i musko ime dobio da ga dozive jednom s obzirom na stetu koju bi napravio. Jbt, ceo svet zbija sale na njihov racun zbog toga i vec godinama su nepresusna inspiracija za mimove.

 

 

Znaci ne treba dizati ZID? Niko nece u Cemeriku? Svi zbijaju sale i smeju im se? Eh ...... da si u pravu dao bih ti 1000 dolara.

 

Ne bih ti razbijao iluziju o americkim/kanadskim kucama/zgradama. Zivim u jednoj kao Beograd na vodi, samo je napravljena 1961. :roflmao:

 

Link to comment
Share on other sites

Iz 61-e? Big deal, ni ovim komunistickim "televizorkama" koje pronalazimo po celoj istocnoj evropi ne fali nista osim estetike 😄

 

Nego sad ozbiljno, meni poslednjem bi trebalo da se obracas tako posto mi je americki san ostao i ostace nedosanjani san. No, necemo valda bez preispitivanja da glorifikujemo i prihvatimo sve istorijski utvrdjene obicaje, razmisljanja i sl i da ih usvojimo iako deluju tako ocigledno pogresno? Na racun njihovih easy to assemble koliba od pruca im se smeje ceo svet i to je fakat. Mislim da sam bio prilicno jasan i suzio predmet kritike u mom prethodnom postu. Verujem i ja da je downtown velikih gradova druge infrastrukture, no "prosetaj" malo kroz Bible Belt, ili Montanu, Ajdaho, Dakotu, pa i predgradja vecih gradova...

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RatzenStadt said:

Iz 61-e? Big deal, ni ovim komunistickim "televizorkama" koje pronalazimo po celoj istocnoj evropi ne fali nista osim estetike 😄

 

Nego sad ozbiljno, meni poslednjem bi trebalo da se obracas tako posto mi je americki san ostao i ostace nedosanjani san. No, necemo valda bez preispitivanja da glorifikujemo i prihvatimo sve istorijski utvrdjene obicaje, razmisljanja i sl i da ih usvojimo iako deluju tako ocigledno pogresno? Na racun njihovih easy to assemble koliba od pruca im se smeje ceo svet i to je fakat. Mislim da sam bio prilicno jasan i suzio predmet kritike u mom prethodnom postu. Verujem i ja da je downtown velikih gradova druge infrastrukture, no "prosetaj" malo kroz Bible Belt, ili Montanu, Ajdaho, Dakotu, pa i predgradja vecih gradova...

 

Smejati se tudjoj nesreci, pogotovo izazvanoj prirodnim nepogodama , je dno dna! 

Kuce se ruse usred uragana koji duvaju i preko 120-150km/sat. Vetrovi su prejaki,

a nije rezultat lose gradnje.

I u  Srbiji i na drugim mestima se ruse krovovi usled prejakih vetrova ili se lome crepovi kada udari grad!

Link to comment
Share on other sites

Ej, nisam ja pravio mimove. Ne moras meni da prebacujes.

A ovo da stete posle uragana nisu rezultat lose gradnje bi mozda neki gradjevinski strucnjaci ovde mogli da razjasne, osim ako ti nisi jedan...

 

EDIT: i ovo poredjenje sa Srbijom nije bas najbolje. Ovde ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem, a najgora elementarna nepogoda koja moze da te zadesi je grad ili jaka kosava. U velikom delu USofA su uragan ili tornado redovna pojava, a oni i pored toga se odluce za kolibu od pruca iako su solventni za mnogo bolje i pre svega bezbednije.

 

 

american-house-european-house-13367508.png

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Ej, nisam ja pravio mimove. Ne moras meni da prebacujes.

A ovo da stete posle uragana nisu rezultat lose gradnje bi mozda neki gradjevinski strucnjaci ovde mogli da razjasne, osim ako ti nisi jedan...

 

 

american-house-european-house-13367508.png

Procitaj malo o east coast houses and west coast houses!

Postoji nesto sto se zove zemljotres i jako utice na arhitekturu trusnih podrucja. Nema zime, samo obrazovanje! 😉

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RatzenStadt said:

Ej, nisam ja pravio mimove. Ne moras meni da prebacujes.

A ovo da stete posle uragana nisu rezultat lose gradnje bi mozda neki gradjevinski strucnjaci ovde mogli da razjasne.

 

 

 

w1024.jpg?v=3

ne znam sta si to nasao da kacis, ali ovo ti je standardna kuca u Americi!

 

 

 

 

 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Iz 61-e? Big deal, ni ovim komunistickim "televizorkama" koje pronalazimo po celoj istocnoj evropi ne fali nista osim estetike [emoji1]
 
Nego sad ozbiljno, meni poslednjem bi trebalo da se obracas tako posto mi je americki san ostao i ostace nedosanjani san. No, necemo valda bez preispitivanja da glorifikujemo i prihvatimo sve istorijski utvrdjene obicaje, razmisljanja i sl i da ih usvojimo iako deluju tako ocigledno pogresno? Na racun njihovih easy to assemble koliba od pruca im se smeje ceo svet i to je fakat. Mislim da sam bio prilicno jasan i suzio predmet kritike u mom prethodnom postu. Verujem i ja da je downtown velikih gradova druge infrastrukture, no "prosetaj" malo kroz Bible Belt, ili Montanu, Ajdaho, Dakotu, pa i predgradja vecih gradova...
 
Vidi, prosao sam dobar deo zapadne Evrope, osim Spanije, Portugalije i Skandinavije - celu. Ponegde sam se i zadrzavao nekoliko meseci. Standard stanovanja je na americkom kontinentu nenadjebivo potpuno druga, visa klasa. A zabluda o americkim kucama je jedna od prvih koju dobijes kada ovde dodjes. Ne bih da ulazim u detalje, uostalom ja ne posedujem kucu. Pitaj ove sto imaju da li se plase da ce im se srusiti.

Sa godinom 1961. sam hteo reci da su oni kondominijume tipa BW gradili pre 60 godina, toliki je otprilike i zaostatak u svemu.

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites





U velikom delu USofA su uragan ili tornado redovna pojava, a oni i pored toga se odluce za kolibu od pruca iako su solventni za mnogo bolje i pre svega bezbednije.
 



Haha ....... dosta mojih prijatelja ima kuce na Floridi. Svake godine je ista procedura, kompanija koju su platili dolazi i obezbedjuje prozore ....... kucama nikada nista ne fali. Ako se desi da ti je kuca bas ono u oku tornada ....... ni od evropske ne bi ostala cigla na cigli.



Sent from my SM-G955W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Vidi, prosao sam dobar deo zapadne Evrope, osim Spanije, Portugalije i Skandinavije - celu. Ponegde sam se i zadrzavao nekoliko meseci. Standard stanovanja je na americkom kontinentu nenadjebivo potpuno druga, visa klasa. A zabluda o americkim kucama je jedna od prvih koju dobijes kada ovde dodjes. Ne bih da ulazim u detalje, uostalom ja ne posedujem kucu. Pitaj ove sto imaju da li se plase da ce im se srusiti.

Sa godinom 1961. sam hteo reci da su oni kondominijume tipa BW gradili pre 60 godina, toliki je otprilike i zaostatak u svemu.

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 

U materijalnom smislu je oko 60-80 godina. Sto se mentalnog sklopa tice - tu je situacija jos grdja : jedno 200-250 godina zaostatka! 

Sto se tice prirodnih nepogoda: u Srbiji je najveca opasnost od poplava. Pa ipak i dalje grade kuce u najugrozenijim podrucjima i ista stvar im se desava svake godine!

To je " a sign of insanity" - bar po meni!

Drugo, u Srbiji : neke kuce su sagradjane od betona tako tvrdog da  ga je i busilicom vidijom tesko probiti! To kao da je izgradjeno za atomski rat! Postavlja se pitanje : a koji ce ti to?! Moje iskustvo je, a vecina drugih je iskusila nesto slicno : svaku kucu moras renovirati nakon 40-ak godina, kako god da je napravljena! U tom slucaju je bolje napraviti nesto sto jendostavnije i racionalnije - kucu koju ces nakon 30-40 godina srusiti i na njenom mestu podici novu. Ili izvrsiti neko vece renoviranje. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Darth Bane said:

Smejati se tudjoj nesreci, pogotovo izazvanoj prirodnim nepogodama , je dno dna! 

Kuce se ruse usred uragana koji duvaju i preko 120-150km/sat. Vetrovi su prejaki,

a nije rezultat lose gradnje.

I u  Srbiji i na drugim mestima se ruse krovovi usled prejakih vetrova ili se lome crepovi kada udari grad!

Ajde prvo da razjasnimo: od tornada padaju kuce bez problema. To je ono sto vidite na teveu da je ostalo nista od stambenog naselja, i to se uglavnom desava u Oklahomi koju zovu tornado alley. Moze da se spusti dole do Dalasa, ali u principu to ne ide mnogo u sirinu kada se dogodi, zahvati kilometar ili dva u duzinu i 500 metara u sirinu. Pojavi se iznenada, nema od toga spasa.

 

Uragan je potpuno druga prica, i tu kuce uglavnom ne stradaju od uragana vec od poplava. Izuzetak je uragan Andrew koji je prosao kroz downtown Miami 1994. Posledica tog uragana je da je americka vlada napravila zakon da kuce koje se nalaze u podrucju uragana moraju da imaju drzavno osiguranje od poplava, i napravila drzavno osiguranje samo za to. Privatno nema. Zasto? Zato sto su sva privatna osiguranja koja su osiguravala kuce u Majamiju proglasila bankrot posle tog uragana i niko nije dobio pare da opravi kucu. 

 

Sto se tice osiguranja od poplava, moraju da se osiguraju samo kuce koje se nalaze u podrucju gde se ocekuju poplave jednom u 100 godina (tzv 100 year flood plane). One koje su u 200 ili 500 year flood plane ne moraju. E sad, dogodilo se da su se te "jednom u 100 godina" poplave dogodile u Hjustonu 2x u poslednje 3 godine, i ja znam ljude kojima je kuca poplavljena 2x: 2017 i ove godine. Prvi put su opravili, drugi put su rekli 'a u PM selimo se u drugi deo grada'.

 

Uragan kategorije 3 je dosao do obale Galvestona 2008 (Uragan Ike) i dok je stigao do Hjustona bio je uragan kategorije 2. Steta od uragana je bila minimalna, ali je nestalo struje i delovi grada nisu imali struju do 3 nedelje. Ovo sto se dogodilo 2017 i 2019 je bio tropical depression koji se zaustavio iznad grada i sipao, sipao, sipao... i poplavio delove grada koji su skloni poplavi. Tu se do pre 30 godina nije gradilo. Zasto? Pa znali su ljudi da se tu plavi. Onda su dosli developeri i rekli "aj da gradimo nece valjda". I eto...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ObiW said:

Ajde prvo da razjasnimo: 

 

Ajde razjasni zasto se ceo svet smeje americkim kucama, meni je to jako interesantno. Po meni su neuporedivo zdravije pre svega i funkcionalnije. Jedan od razloga je verovatno sto oni vide ovu konstrukciju, ali ne vide ciglu, kamen, drywall, plywood, beams, stucco i ostale materijale pa ih zovu kuce od kartona.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Da razjasnimo osiguranje od zemljotresa mnogo košta u Cali, ali to nema nikakve veze sa kvalitetom kuća u kini, a ako se ne varam topik je o kini, već sa nekim društvenim normama. Uvek bih pre izabrao kartonsku amaričku kuću za život nego memljivu betonsko glinenu evropsku!
Pff
Ko ovde ozbiljno piše neka proba negro odžačar grla!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Darth Bane said:

kojim to argumentima pobijate da Kina nije kazamat? 

 

Dok si ti slepačio po Thai i pravio od sebe insekta nedostojnog da ga se pogleda, Kinezi su iz tvog kazamata, 20 miliona njih u Thai 2018. išli gliserima, spavali u hotelima 5*.

 

2019kazamat02.jpg

 

2019kazamat01.jpg

 

2019kazamat03.jpg

 

2019kazamat04.jpg

 

2019kazamat05.jpg

 

Tek to nije ništa, sada ih 35 miliona (kao stanovništvo Kanade) ima pasoš. Čekaj kada ga bude imalo 500 miliona. 700 miliona, dva puta stanovništvo Amerike, ima Internet. I to je sve IPV6.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ajde razjasni zasto se ceo svet smeje americkim kucama, meni je to jako interesantno. Po meni su neuporedivo zdravije pre svega i funkcionalnije. Jedan od razloga je verovatno sto oni vide ovu konstrukciju, ali ne vide ciglu, kamen, drywall, plywood, beams, stucco i ostale materijale pa ih zovu kuce od kartona.

 

Mislis zasto se smeju Srbi? Nemce nisam cuo da se smeju, nisam ni Holandjane ni Engleze... ali Srbe, Hrvate, Bosance i Crnogorce jesam.

 

To je interesantno za objasniti, ali napolju je Tokio i ceka me poslovni rucak, sastanci popodne pa poslovna vecera, tako da... ostavicu psihoanalize zapadnih Balkanaca za neku drugu priliku.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobili i internet, a uskoro i pasose ........ yebote ........ pa oni stvarno grabe u 20. Vek!!!

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

 
Mislis zasto se smeju Srbi? Nemce nisam cuo da se smeju, nisam ni Holandjane ni Engleze... ali Srbe, Hrvate, Bosance i Crnogorce jesam.
 
To je interesantno za objasniti, ali napolju je Tokio i ceka me poslovni rucak, sastanci popodne pa poslovna vecera, tako da... ostavicu psihoanalize zapadnih Balkanaca za neku drugu priliku.
 
Znam da se zapadna Evropa ne smeje ..... veeovatno je mislio Rusi, Iranci i Srbi ..... ali je napisao ceo svet.

Sibaj, sta ces ovde pored Tokija ..... i ja idem do paba na jedan bokal.

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Dobili i internet, a uskoro i pasose ........ yebote ........ pa oni stvarno grabe u 20. Vek!!!

 

I to u obimu da prepišaju celo stanovništvo Kanade yebote.

 

Dok u  Kanadi imaj IPV4 i dial up iz kamenog doba tehnologije, u Kini je sve IPV6 (znaš li šta je to i koja je razlika)?

7 minutes ago, Denis Jasharevic said:

..... i ja idem do paba na jedan bokal.

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 

Ti si meni postujući simentalski mutljag na pivu zgadio život, prezreću te zbog toga. Od posle onih slika mutljaga zgadilo mi se pivo ne mogu da pomislim na njega. Kao onaj dečak što je na potoku video golu babu kako se kupa pa izgubio moć govora.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Yoyogi said:

 

Dok si ti slepačio po Thai i pravio od sebe insekta nedostojnog da ga se pogleda, Kinezi su iz tvog kazamata, 20 miliona njih u Thai 2018. išli gliserima, spavali u hotelima 5*.

 

2019kazamat02.jpg

 

2019kazamat01.jpg

 

2019kazamat03.jpg

 

2019kazamat04.jpg

 

2019kazamat05.jpg

 

Tek to nije ništa, sada ih 35 miliona (kao stanovništvo Kanade) ima pasoš. Čekaj kada ga bude imalo 500 miliona. 700 miliona, dva puta stanovništvo Amerike, ima Internet. I to je sve IPV6.

Ajd preskocicu licne uvrede … ali za ove "turiste": koliko je medju njima clanova Komunisticke partije Kine? I to aktivnih clanova negde gornji i srednji stalez na hijerarhijskoj lestvici! KP Kine ima oko 90 miliona clanova a  tek oko 35 miliona Kineza ima pasos - znaci da im je dopusteno da uopste izadju iz zemlje?! Racunajuci clanove njihovih porodica znaci - od 90-ak miliona clanova KP Kine tek njima 10-15 % je odobreno da izadju vani! To su provereni i zasluzni partijski kadrovi I clanovi njihovih porodica. Tek ovi ostali koji nisu clanovi partije ce tek morati da popricekaju!!!

P.S. Zaista je zanimljiv fenomen da se ceo svet grohotom smeje americkim kucama?!

Edited by Darth Bane
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

I to u obimu da prepišaju celo stanovništvo Kanade yebote.

 

Dok u  Kanadi imaj IPV4 i dial up iz kamenog doba tehnologije, u Kini je sve IPV6 (znaš li šta je to i koja je razlika)?

Ti si meni postujući simentalski mutljag na pivu zgadio život, prezreću te zbog toga. Od posle onih slika mutljaga zgadilo mi se pivo ne mogu da pomislim na njega. Kao onaj dečak što je na potoku video golu babu kako se kupa pa izgubio moć govora.

 

Legenda si ...... pa probaj jedno, prave to Japanci, nemoj da ostanes slep pored ociju, sto si tako zatvoren za progres? :classic_biggrin:

 

Pre nego odem na jedan bokal, a napravicu sliku simentalske mutljage specijalno za tebe, da te pitam .......

 

Sta ce Kinezima internet kad ga nemaju ...... pa oni mogu da vide samo gde onaj njihov Panda ide i sta je rekao on i centralni komitet, mi smo vise mogli da vidimo na TV za vreme druga Tita pre 50 godina. Mogu da kupuju doduse i na Alibabi od komunisticke partije, sto je satro onaj smesni Kinez gazda :classic_biggrin:, a on razvlaci kablove u firmi.

 

Moj provider Rogers podrzava IPV6, tako kaze njihov sajt, ali ja stvarno nemam pojma sta je to, ne interesuje me ....... znam da imam 500 Mb/s nisam hteo 1000 ne treba mi, ovo je za moje potrebe svemirska brzina.

 

Ajde poslacu ti sliku kravlje mutljage kad se vratim. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Evo proverio sam ..... na http://testmyipv6.com/ ........ imam taj IPv6 ..... jel to to ????

 

 

Congratulations, you have connected to a server that will display your method of connectivity, either IPv6 (preferred) or IPv4 (old and crusty)

 

Excellent!

You are successfully using IPv6 to connect to this server!

Your IPv6 address is

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Moj provider Rogers podrzava IPV6, tako kaze njihov sajt, ali ja stvarno nemam pojma sta je to, ne interesuje me ....... znam da imam 500 Mb/s nisam hteo 1000 ne treba mi, ovo je za moje potrebe svemirska brzina.

Ne znaš a i ne moraš da znaš, mada to nema veze sa brzinom.

 

Tvoj provajder podržava IPV6 a Kini drugi i nema. U Kini podržavaju "i IPV4" za saobraćaj iz sveta koji je još na tome.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

Ne znaš a i ne moraš da znaš, mada to nema veze sa brzinom.

 

Tvoj provajder podržava IPV6 a Kini drugi i nema. U Kini podržavaju "i IPV4" za saobraćaj iz sveta koji je još na tome.

 

Dobro. Znaci ja nemam. :roflmao: Ja sam na dial-up.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...