Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

@Darth BaneOpet ti velicas zapad. Kao prvo, taj argument sa covekom na mesecu je standardni propagandni pamflet svih prozapadnjaka. Zasto bi Kinezi slali coveka na mesec? I sta su dobili Amerikanci sa tim sto su Amstronga poslali tamo? Poslali ga pa ga vratili. Jel doneo zlato odatle? Novu tehnologiju? 

Kinezi osvajaju svet. Pamecu, inovativnoscu i tehnologijom. Hajde nek Amerikanci iskopiraju nesto kinesko ako mogu! Ne mogu naravno. Da im nije Tesle i Ajnstajna jos bi krave jurili po preriji sa Talicnim Tomom i Daltonima. Sve sto Amerikanci imaju od tehnologije i napretka doneli su im Poljaci, Jevreji, Srbi, tj. naucnici sa tih prostora. Ima li neki Dzon Smit koji je ravan Pupinu i Milankovicu? Piter Galbrajt koji je ravan Tesli, Ajnstajnu i Milevi Maric? Amerikanci su pokrali svu tehnologiju od naucnika sa istoka kao i njihova braca Englezi, Nemci, Belgijanci, etc... 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ironside said:

 

Original ima stila, a kineska nakaza izgleda kao križanac tenka i traktora.

Kinezi mogu kopirati zapadnu tehnologiju (jer vlastite nemaju) koliko hoće, ali stil i eleganciju ne mogu iskopirati nikad.

 

Sve bi to bilo ok da i original izgleda elegantno. Sve je u ocima posmatraca.

 

Od kako su na starom forumu Banetu bili postovi na MOP kao da se nesto cudno desilo sa njim, ne znam da li su mu davali neke opijate ili sta 🤣  Salim se naravno, Izvini Bane.

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

...

Proglaj malo pa kao sto si dovlacio irelevanthe incidente, vidi malo panorame velikih gradova u Kini.

 

Vidim panoramu Shanghaija koja je unakažena kineskom estetikom, od koje mi se povraća. Shanghai je nekoć bio europski grad, s krasnim Bundom, koji se više ne vidi od onih svjetlećih čudovišta, hi-tech pagoda i sl. Časna iznimka u arhitekturi jest Japan. Zato Japanci imaju Kenzo Tangea, Aratu Isozakija, Kisho Kurokawu, Shigeru Bana, Toyo Itoa, Fumihiko Makija i Tadao Andoa, sve laureate Pritzkerove nagrade (za neupućene, to je arhitektonski Nobel) i gradovi im imaju prihvatljiv skyline. Kinezi nemaju nikoga, osim ako ne računaš Ieoh Ming Peija, ali on se školovao, profesionalno usavršavao i djelovao u USA. Njegova estetika je tipično euroamerička, modernistička, s jakim utjecajem Bauhausa. Završio je Penn, pa se prebacio na MIT. Njegova supruga Eileen Loo je arhitekturu studirala na Wellesleyu, pa poslije na Harvardu. Kakav fulminat! Da je ostao u Kini (on je u Kini, carskoj, samo rođen) propao bi, ideje bi mu usahle ili bi ga narodna vlast obezglavila za vrijeme 'kulturne revolucije'.

U Kini je jedino vrijedno spomena ono što su izgradili europski arhitekti i to samo onda kad nisu dopustili da im Kinezi nameću svoje nakaradne ideje.

Zato su New York i Chicago pravi gradovi, oku ugodni, s najljepšom zamislivom estetikom, a sa žaljenjem gledam kako pogubna azijatska estetika prodire u arhitekturu Londona.

 

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

@Darth BaneOpet ti velicas zapad. Kao prvo, taj argument sa covekom na mesecu je standardni propagandni pamflet svih prozapadnjaka. Zasto bi Kinezi slali coveka na mesec? I sta su dobili Amerikanci sa tim sto su Amstronga poslali tamo? Poslali ga pa ga vratili. Jel doneo zlato odatle? Novu tehnologiju? 

Kinezi osvajaju svet. Pamecu, inovativnoscu i tehnologijom. Hajde nek Amerikanci iskopiraju nesto kinesko ako mogu! Ne mogu naravno. Da im nije Tesle i Ajnstajna jos bi krave jurili po preriji sa Talicnim Tomom i Daltonima. Sve sto Amerikanci imaju od tehnologije i napretka doneli su im Poljaci, Jevreji, Srbi, tj. naucnici sa tih prostora. Ima li neki Dzon Smit koji je ravan Pupinu i Milankovicu? Piter Galbrajt koji je ravan Tesli, Ajnstajnu i Milevi Maric? Amerikanci su pokrali svu tehnologiju od naucnika sa istoka kao i njihova braca Englezi, Nemci, Belgijanci, etc... 

 

:blink:

Od kojeg istoka su to Amerikanci (koji su ionako svi imigranti) popili svu mudrost; od Srba kažeš?  :lol+:.

Kod vas, srpskih komunista postoji jedan problem: čim malo zagrebeš odmah se pokaže kokarda i cbeto kocobo.

Belgijanci, kaže veliki znalac koji za Bruxelles tvrdi da je 'betonski kazamat' u kojem se nema što pojesti i popiti. BXL u kojem skoro da uopće nema betonske gradnje (što je velika šteta), grad u kojem se jede najbolje u Europi, a možda i na svijetu, grad u kojem možeš birati između više vrsta piva nego što Srbija ima stanovnika, općenito grad izuzetno ugodan za život.

 

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)

 

Ono što je Srbija u košarci to je Kina u ekonomiji. 

Odmah iza SAD. 

 

Kako će i naši prešišati Amere u košarci tako će i Kinezi prešišati Amere u GDP-ju.

:ajme::ajme::ajme:

Edited by ironside
Tadao Ando
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ironside said:

 

Vidim panoramu Shanghaija koja je unakažena kineskom estetikom, od koje mi se povraća. Shanghai je nekoć bio europski grad, s krasnim Bundom, koji se više ne vidi od onih svjetlećih čudovišta, hi-tech pagoda i sl. Časna iznimka u arhitekturi jest Japan. Zato Japanci imaju Kenzo Tangea, Aratu Isozakija, Kisho Kurokawu, Shigeru Bana, Toyo Itoa, Fumihiko Makija i Tadao Andoa, sve laureate Pritzkerove nagrade (za neupućene, to je arhitektonski Nobel) i gradovi im imaju prihvatljiv skyline. Kinezi nemaju nikoga, osim ako ne računaš Ieoh Ming Peija, ali on se školovao, profesionalno usavršavao i djelovao u USA. Njegova estetika je tipično euroamerička, modernistička, s jakim utjecajem Bauhausa. Završio je Penn, pa se prebacio na MIT. Njegova supruga Eileen Loo je arhitekturu studirala na Wellesleyu, pa poslije na Harvardu. Kakav fulminat! Da je ostao u Kini (on je u Kini, carskoj, samo rođen) propao bi, ideje bi mu usahle ili bi ga narodna vlast obezglavila za vrijeme 'kulturne revolucije'.

U Kini je jedino vrijedno spomena ono što su izgradili europski arhitekti i to samo onda kad nisu dopustili da im Kinezi nameću svoje nakaradne ideje.

Zato su New York i Chicago pravi gradovi, oku ugodni, s najljepšom zamislivom estetikom, a sa žaljenjem gledam kako pogubna azijatska estetika prodire u arhitekturu Londona.

 

 

:blink:

Od kojeg istoka su to Amerikanci (koji su ionako svi imigranti) popili svu mudrost; od Srba kažeš?  :lol+:.

Kod vas, srpskih komunista postoji jedan problem: čim malo zagrebeš odmah se pokaže kokarda i cbeto kocobo.

Belgijanci, kaže veliki znalac koji za Bruxelles tvrdi da je 'betonski kazamat' u kojem se nema što pojesti i popiti. BXL u kojem skoro da uopće nema betonske gradnje (što je velika šteta), grad u kojem se jede najbolje u Europi, a možda i na svijetu, grad u kojem možeš birati između više vrsta piva nego što Srbija ima stanovnika, općenito grad izuzetno ugodan za život.

 

:ajme::ajme::ajme:

Povraca se tebi od te budjave hrane koju jedes u toj Belgiji, strucnjače za estetiku, ljubitelju belgijskog piva i nemackih kobasica. 😅 Od cevapa ti se ne bi povracalo. Prvo, nemoj tako kvarno da mi podmeces četnistvo i nacionalizam. 

Pogledaj moj potpis pa će ti biti jasno da nisam nacionalista.

I za srpske i za hrvatske komuniste koji su prešli u nacionaliste imaš mnogo bolje primere od mene u bliskoj prošlosti. Neki su kudikamo bili uticajniji od mene pa čak i na čelu država.

Moji postovi su jasni i precizni. I nema potrebe za izvrtanjem. Tvoje subjektivno pravo je da se odusevljavas Briselom, Belgijom, Beneluksom, cim god. Isto tako je moje pravo da mislim da su svi ti ruzni gradovi zapadne Evrope. (London, Brisel, Kopenhagen) prepuni goticke arhitekture koja mi se gadi ispod po svemu prema jednom Pekingu, Sangaju, Vladivostoku ili Novosibirsku. Da jedem u Briselu ponovo nema sanse. Pivo moze da prodje. Tu priznajem i Nemcima i Belgijancima kvalitet. Ali da ne bezim iz teme mnogo, cemu lupanje po glavi posle mog zakljucka? Jel Kina druga ekonomija sveta? Jeste. Jel Srbija druga kosarkaska sila sveta? Jeste. Bice i Kina broj 1 u ekonomiji i Srbija u kosarci. Nije tvoja Belgija ni u cemu ni prva ni druga. A i ovo sto valja tamo su migranti. Od Belgijanaca slaba vajda. Dakle Kina ce zahvaljujuci:

1. Ekonomiji obima (koju nijedna druga zemlja ne moze pratiti) i na bazi toga niska cena proizvoda

2. Drzavnom intervencionizmu

3. Tehnoloskom napretku

postati broj 1 ekonomija u svetu. Amerikanci su jos bolji jedino u vojnoj industriji. Ali i to je trenutno samo. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ironside said:

Hajde, hajde, dao bi i ti 10 godina života za fini ručak u dobrom briselskom restaurantu, za razliku od smrdljivog roštilja.

Inače, evo još jedan kineski (Taivan, ali svejedno Kinezi) doprinos globalnoj civilizaciji:

 

https://www.dezeen.com/2019/07/24/ripple-masturbation-suit-sex-aid-design/

Ne bih veruj mi. 

Osim piva i čokolade belgijska gastronomija je ravna gastronomiji Svazilenda. 

A i one sive zgradurine na kišnom danu su mni izazov baš. 

Veruj mi da ne težimo svi EU, zapadnim vrednostima, statusu gastarbajtera i jeftine radne snage za nekog Nemca, Francuza ili Holanđanina. 

Ovo drugo je bez komentara. Ovo nije topik o erotici već stručna analiza kineske ekonomije i razvoja. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Stvarno, ne vidim zbog cega se prepucavate. Totalno drugacije kulture Kineska i zapadna. Stvarnost i realnost je takva da Kinezi napreduju velikom brzinom, svidjalo se to nekome ili ne.

Ove slicice o kranovima koji pucaju, i zgradama koje se ruse, to je za decu.

Onamo u italiji, djenovi se srusio most (autoput.).

U Parizu izgorela katedrala prilikom obnove.

i tako, svuda ima slicnih slika. 

 

a i nekada kad se zidao skadar na bojani, vile su rusile preko noci ono sto se preko dana sagradilo.

Edited by slavisa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, slavisa said:

Stvarno, ne vidim zbog cega se prepucavate. Totalno drugacije kulture Kineska i zapadna. Stvarnost i realnost je takva da Kinezi napreduju velikom brzinom, svidjalo se to nekome ili ne.

Ove slicice o kranovima koji pucaju, i zgradama koje se ruse, to je za decu.

Onamo u italiji, djenovi se srusio most (autoput.).

U Parizu izgorela katedrala prilikom obnove.

i tako, svuda ima slicnih slika. 

 

a i nekada kad se zidao skadar na bojani, vile su rusile preko noci ono sto se preko dana sagradilo.

Ironside je neko ko je izjavio kako oseća gađenje prema celom Balkanu i istoku, kako je priprema mesa na roštilju vrhunac primitivizma i divljaštva (ja jedem roštilj 3 puta nedeljno i krvna slika mi je perfektna a linija zadovoljavajuća) i kako je Nemačka (čini mi se) primer vrhunske kuhinje. Kako je austrijsko jodlovanje umetnost za svu muziku sa ovih prostora, itd, itd... Naravno da ću na svakom topiku da mu repliciram kad ima tako iščašene stavove o svim aspektima života i društva. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Yoyogi said:

Huawei je tako razyebao Cisco da su otpustili 60,000 (sezdeset hiljada) zaposlenih.

 

...kratko & jezgrovito...sustina one strateske (lazne...) & tehnicke dileme oko 5G...  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ironside said:

 

Vidim panoramu Shanghaija koja je unakažena kineskom estetikom, od koje mi se povraća. Shanghai je nekoć bio europski grad, s krasnim Bundom, koji se više ne vidi od onih svjetlećih čudovišta, hi-tech pagoda i sl. Časna iznimka u arhitekturi jest Japan. Zato Japanci imaju Kenzo Tangea, Aratu Isozakija, Kisho Kurokawu, Shigeru Bana, Toyo Itoa, Fumihiko Makija i Tadao Andoa, sve laureate Pritzkerove nagrade (za neupućene, to je arhitektonski Nobel) i gradovi im imaju prihvatljiv skyline. Kinezi nemaju nikoga, osim ako ne računaš Ieoh Ming Peija, ali on se školovao, profesionalno usavršavao i djelovao u USA. Njegova estetika je tipično euroamerička, modernistička, s jakim utjecajem Bauhausa. Završio je Penn, pa se prebacio na MIT. Njegova supruga Eileen Loo je arhitekturu studirala na Wellesleyu, pa poslije na Harvardu. Kakav fulminat! Da je ostao u Kini (on je u Kini, carskoj, samo rođen) propao bi, ideje bi mu usahle ili bi ga narodna vlast obezglavila za vrijeme 'kulturne revolucije'.

U Kini je jedino vrijedno spomena ono što su izgradili europski arhitekti i to samo onda kad nisu dopustili da im Kinezi nameću svoje nakaradne ideje.

Zato su New York i Chicago pravi gradovi, oku ugodni, s najljepšom zamislivom estetikom, a sa žaljenjem gledam kako pogubna azijatska estetika prodire u arhitekturu Londona.

 

 

:blink:

Od kojeg istoka su to Amerikanci (koji su ionako svi imigranti) popili svu mudrost; od Srba kažeš?  :lol+:.

Kod vas, srpskih komunista postoji jedan problem: čim malo zagrebeš odmah se pokaže kokarda i cbeto kocobo.

Belgijanci, kaže veliki znalac koji za Bruxelles tvrdi da je 'betonski kazamat' u kojem se nema što pojesti i popiti. BXL u kojem skoro da uopće nema betonske gradnje (što je velika šteta), grad u kojem se jede najbolje u Europi, a možda i na svijetu, grad u kojem možeš birati između više vrsta piva nego što Srbija ima stanovnika, općenito grad izuzetno ugodan za život.

 

:ajme::ajme::ajme:

Koliko sam shvatio - ti si arhitekta.

Da si rodjen na Dalekom Istoku - branio bi njihovo poimanje estetike i igranje prostorom svim silama.

Ovako, nameces kulturama starijim od bilo koje zapadne neke svoje uzuse.

Dje je tu logika?

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ironside said:

Hajde, hajde, dao bi i ti 10 godina života za fini ručak u dobrom briselskom restaurantu, za razliku od smrdljivog roštilja.

Inače, evo još jedan kineski (Taivan, ali svejedno Kinezi) doprinos globalnoj civilizaciji:

 

https://www.dezeen.com/2019/07/24/ripple-masturbation-suit-sex-aid-design/

Javne kuce su postojale i u Starom Rimu - eno imas ih ocuvane u Pompeji.:classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kronostime said:

Koliko sam shvatio - ti si arhitekta.

Da si rodjen na Dalekom Istoku - branio bi njihovo poimanje estetike i igranje prostorom svim silama.

Ovako, nameces kulturama starijim od bilo koje zapadne neke svoje uzuse.

Dje je tu logika?

 

Druze Kronostime, to su moderne arhitekte. Kao ovi sto nam grade Dubai na Savi. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ironside said:

 

Original ima stila, a kineska nakaza izgleda kao križanac tenka i traktora.

Kinezi mogu kopirati zapadnu tehnologiju (jer vlastite nemaju) koliko hoće, ali stil i eleganciju ne mogu iskopirati nikad.

 

Uvesce nekog italijana da im pravi dizajn ako budu planirali da prodaju van Kine... 

Sa jedne strane nisu Kinezi toliko ni krivi za kopiranje, pogotovo nesto sto lici na autenticno, jer im "dozvolu" daju gramzivi menadzeri. Pogledaj koprianu garderobu i obucu, tu ne mislim na lose kopije, nego one koje se prave od original materijala posto oni, Kinezi i prave originale, onda neki gramzivi menadzer koji ugovara poslove pokupi kajmak na privatni racun i da zeleno svetlo za par hiljada kopija koje se prodaju jeftinije, a opet dovoljno skupo da svi budu na dobitku, osim kompanije koja koristi njihove usluge. Sa druge strane te kompanije i koriste njihove usluge da bi ustedeli i zaradili vise, pa su sada priterani u cosak da ili cute ili svaku kupljenu kopiju koju nahvataju daju na sud. Gramzivost zapadnog sveta je dovela do svega ovog. Sada ce da cute i kusaju to sto su zakuvali. Ta gramzivost bi bila koliko toliko opravdana da se nije svelo na obogacivanje pojedinaca, nego na podizadnje standarda po drzavama, ali eto, imacemo zapadni svet koji ekonomski propada zarad par gramzivaca i istocni koji prosperira. Azija i Bliski Istok imaju trenutno 2/3 bogatstva i u usponu su. Tocak istorije se okrece, pa doslo malo naopacke. 

Da se razumemo, uopste se ne radujem, samo zakljucujem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ne bih veruj mi. 

Osim piva i čokolade belgijska gastronomija je ravna gastronomiji Svazilenda. 

A i one sive zgradurine na kišnom danu su mni izazov baš. 

Veruj mi da ne težimo svi EU, zapadnim vrednostima, statusu gastarbajtera i jeftine radne snage za nekog Nemca, Francuza ili Holanđanina

Ovo drugo je bez komentara. Ovo nije topik o erotici već stručna analiza kineske ekonomije i razvoja. 

 

To što ima 'vas' koji ne težite zapadnim vrijednostima... a što ću ti ja? Svega ima u prirodi: dvoglavih zmija, bradatih žena i još drugih raznih freaks of nature, pa tako i 'vas' koji ne težite zapadnim vrijednostima.

Btw, ja nikad nisam bio 'gastarbeiter', štoviše bio sam poslodavac, a kao svakom poštenom kapitalistu, važan mi je profit. Jako važan.

P.S. 'Stručna analiza' od nekog tko zagovara državni intervencionizam :ajme:

 

10 minutes ago, Kronostime said:

Koliko sam shvatio - ti si arhitekta.

Da si rodjen na Dalekom Istoku - branio bi njihovo poimanje estetike i igranje prostorom svim silama.

Ovako, nameces kulturama starijim od bilo koje zapadne neke svoje uzuse.

Dje je tu logika?

 

 

Da sam rođen na Dalekom istoku, vjerojatno bi me sistem zgromio, ali i to nije nužno -> Ai Weiwei. U svakom slučaju zahvaljujem Chtulhuu što sam rođen i živim zapadno od 16. meridijana.

To što je neka kultura stara, ne znači da je kvalitetna ili superiorna. Eno razne polinezijske kulture ili kulture australskih Aboridžina su starije od kineske, pa teško da su u bilo čemu superiorni.

I dalje smatram da su kulture zapada (prvenstveno europske i američka) superiorne svakoj drugoj kulturi na planeti.

Ukratko, dok je Europa svjetionik mira i prosperiteta, a Amerika putokaz slobode i demokracije, Rusija ostaje najobičnija azijatska satrapija, a Kina gerontokratska komunjarska tiranija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ironside said:

 

To što ima 'vas' koji ne težite zapadnim vrijednostima... a što ću ti ja? Svega ima u prirodi: dvoglavih zmija, bradatih žena i još drugih raznih freaks of nature, pa tako i 'vas' koji ne težite zapadnim vrijednostima.

Btw, ja nikad nisam bio 'gastarbeiter', štoviše bio sam poslodavac, a kao svakom poštenom kapitalistu, važan mi je profit. Jako važan.

P.S. 'Stručna analiza' od nekog tko zagovara državni intervencionizam :ajme:

 

 

Da sam rođen na Dalekom istoku, vjerojatno bi me sistem zgromio, ali i to nije nužno -> Ai Weiwei. U svakom slučaju zahvaljujem Chtulhuu što sam rođen i živim zapadno od 16. meridijana.

To što je neka kultura stara, ne znači da je kvalitetna ili superiorna. Eno razne polinezijske kulture ili kulture australskih Aboridžina su starije od kineske, pa teško da su u bilo čemu superiorni.

I dalje smatram da su kulture zapada (prvenstveno europske i američka) superiorne svakoj drugoj kulturi na planeti.

Ukratko, dok je Europa svjetionik mira i prosperiteta, a Amerika putokaz slobode i demokracije, Rusija ostaje najobičnija azijatska satrapija, a Kina gerontokratska komunjarska tiranija.

Boga mi si ti gora zverka od nekih za koje sam mislio da ce biti na ovom forumu. Veliki kamencic, 30 februar, vodena vatra. Sve ovo postoji taman koliko i posteni kapitalista. Amerika je tamnica naroda i naravno da se ja ponosim sto podrzavam Kinu. Nit me interesuje evropska kultura, nit njihova pravila. Novi Beograd i Cukarica su mi lepsi od Brisela i Lokerena zajedno. Svakim danom je sve vise Kineza turisticki u Beogradu i Srbiji. I neka ih. Nek dolaze. Dobrodosli su. To su pravi ljudi. Sa istocnjackom mirnocom i umerenoscu. A ne kao kad dodju zapadnjaci pa im sve nesto smeta. Nalaze zamerke. Nije im potaman hrana, putevi. Mora sve po njihovom. Kako da ne. A i stipse su velike. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Mnoštvo stručnjaka sa zapada radi u Kini, a sama Kina ima  ljudski potencijal na nivou na kojem nije nijedna druga država.

 

Za 20 godina su napredovali toliko da su postali strateška prijetnja dominaciji US i vrlo teško će neko ili nešto zaustaviti njihov napredak.

Narod koji ima najveći prosječan IQ, uz Korejce i Japance. Još samo da nauče “estetiku” -;)

Link to comment
Share on other sites

Naravno. A i vas ce napuniti sa parama i vratiti vam Kosovo. 

Opaaa, evo i nas Bane polako otkriva svoje pravo lice. A bio si mi bas sumnjiv sa tim hvaljenjem SNS-a hehehe.

Ajde da vidimo koji smo to mi?

A koji ste to vi?

Ovo me bas zanima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

To su pravi ljudi. Sa istocnjackom mirnocom i umerenoscu. A ne kao kad dodju zapadnjaci pa im sve nesto smeta. Nalaze zamerke. Nije im potaman hrana, putevi. Mora sve po njihovom. Kako da ne. A i stipse su velike. 

 

Ti izgleda nisi baš imao dodira sa turistima. Kinezi - najgora sorta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Ti izgleda nisi baš imao dodira sa turistima. Kinezi - najgora sorta.

 

Najgora? Ovakvih ih je 80%, kasne 20te i rane 30te. Devojke su im lepe i lepo odevene. Kroz Thai ih prodje 20 miliona godisnje.

 

2019kineskituristi01.jpg

 

2019kineskituristi02.jpg

 

2019kineskituristi03.jpg

 

2019kineskituristi05.jpg

 

2019kineskituristi06.jpg

 

2019kineskituristi04.jpg

 

Kada pricamo o najgorim turistima, setimo se tetoviranog huliganskog sljama koji loukosterima dolazi u Beograd da se valja pijan ulicama i da pisha u fontane.

 

Edited by Yoyogi
"Beograd" umesto "Beograda"
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Darth Bane said:

Oni ne mogu dostici Zapadnu kreativnost! U tome je vic.

Drugo su Indusi. Oni imaju veci kliker od Kineza. Od Indusa mozda bude nesto za 50-ak godina! A dotle: Zapad je -Zapad! 

Ajde Bane malo na googlu, probaj "how did china become the worlds second economic power" kad ne verujes sto ti ja kazem.

 

2019china-statistics.png

 

Ovo su izdaci za istrazivanje i razvoj. Pre 10 godina Kina je bila na 50 milijardi. Zatvara se rupa. Za sada su im svetske firme Huawei, Haier (kucni aparati, moto im je "Haier and Haier"), radne masine su im isto vrhunske kao sto je i Caterpillar, 70% turistickih autobusa (sto vidim u Thai) u Thai su kineski "Sunlong" (eno ih i na slicu u prethodnom postu), mene ne zanima ali vidim masu mobilnih telefona iz Kine, Xiaomi.

 

To je za firme svetske klase. Narodna vlast, koliko god da Zapad kenja da je neizabrana, izvadila je iz bede 800 miliona ljudi za 20 godina.

Vidi gde je svetsko stanje siromastva, sve zahvaljujuci Kini i njenim vlastima.

 

2014povertyrate01.png 

 

Da nisu mozda mamojebi kao Bono, Bob Geldof i Bil Gejts ovo izveli?   Ima Kina decenije i vekove da se vrati tamo gde je bila. Prvo da narod ne gladuje. Izdanci visoke tehnologije su tek poceli.

Edited by Yoyogi
Ovo su izdaci za istrazivanje i razvoj.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

Ajde Bane malo na googlu, probaj "how did china become the worlds second economic power" kad ne verujes sto ti ja kazem.

 

2019china-statistics.png

 

Ovo su izdaci za istrazivanje i razvoj. Pre 10 godina Kina je bila na 50 milijardi. Zatvara se rupa. Za sada su im svetske firme Huawei, Haier (kucni aparati, moto im je "Haier and Haier"), radne masine su im isto vrhunske kao sto je i Caterpillar, 70% turistickih autobusa (sto vidim u Thai) u Thai su kineski "Sunlong" (eno ih i na slicu u prethodnom postu), mene ne zanima ali vidim masu mobilnih telefona iz Kine, Xiaomi.

 

To je za firme svetske klase. Narodna vlast, koliko god da Zapad kenja da je neizabrana, izvadila je iz bede 800 miliona ljudi za 20 godina.

Vidi gde je svetsko stanje siromastva, sve zahvaljujuci Kini i njenim vlastima.

 

2014povertyrate01.png 

 

Da nisu mozda mamojebi kao Bono, Bob Geldof i Bil Gejts ovo izveli?   Ima Kina decenije i vekove da se vrati tamo gde je bila. Prvo da narod ne gladuje. Izdanci visoke tehnologije su tek poceli.

Yoyogi, dzaba svi ti izdaci i sve te pare - kada ljudi nemaju slobodu! A pogotovo slobodu da budu kreativni! 

Sta je svojevremeno bio SSSR?! Koja je to imperija bila!!! Pa je na kraju ljosnuo sam od sebe , preko noci! Jer je sva ta sila i moc pocivala na krhkim i staklenim nogama. 

Imace Kina jos izazova. Recimo: sta ce sa svojom srednjom klasom kada se kapital i fabrike budu polako selili u Afriku? Jer je tamo radna snaga jos jeftinija! 

Bice tu jos izazova. 

Link to comment
Share on other sites

Ko bre nema slobodu? Pa zagusise svet svojim turistima sada, kada samo 5% Kineza ima pasos, 35 miliona njih, kao stanovnistvo Kanade. Cekaj da ih pola ima pasos.

O kojoj slobdi pricas? O Zapadnoj demokratiji. Aziju zabole racika za to. Zapadna budalastina i zamajavanje, to je stav 95% stanovnistva Kine.

Kako su bez slobode postigli ovo dokle su stigli? Kolhozi i sovhozi, znaju oni bolje od tebe sta je to, imali su oni to pod Maom, tada su gladovali.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...