Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

36 minutes ago, Yoyogi said:

 

"Laku noć dragi gledaoci, spavajte mirno i izgarajte u mržnji prema Americi".

 

Tako završava TV Dnevnik u Severnoj Koreji. Izgleda da ti gledaš neku stanicu gde ti neprestano ponavljaju da izgaraš u mržnji prema Kini. Od te silne mržnje buš se usral.

Sad si izmislio i feudalizam. Još nekoliko strana pa će doći i ropstvo.

Ima i toga ! Pise da u Boru dovoze robijase da im rade u Borski rudnik!?

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Ispasce da branim drugog forumasa,a nije tako.
Uvek branim istinu.

A istina je da niko na ovom forumu ne izmislja feudalizam u Kini. Ja ne kazem da postoji danas,ali u periodu o kojem sam pisao jeste postojao i to su potvrdjivali i najvisi funkcioneri KP. Evo sta kaze u jednom intervjuu Deng Sjaoping,inace za one koji ne znaju,sigurno najznacajnija politicka figura u procesu preporoda i transformacije kineske ekonomije:
Da vođa bira svoga naslednika je ostatak feudalne prakse. To je ilustracija nedostataka naših institucija, o kojima sam govorio malopre.

Pa nastavlja:
 Naša zemlja ima hiljadugodišnju istoriju feudalizma i još uvek joj nedostaje socijalistička demokratija i socijalistički zakoni. Mi sada ozbiljno radimo da podignemo našu socijalističku demokratiju i socijalističke zakone. Jedino na ovaj način možemo da rešimo problem

On sam priznaje da je Kina i neposredno nakon socijalisricke revolucije bila zarobljena i zaglavljena u feudalne procese i odnose i da to treba menjati. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mrd said:

Tiananmen?

 

Pogledaj na kalendaru koja je sada godina :lol_2:

Tianmen se desio 1989, prije 30 godina u vrijeme kada je Amerika bila ona prava, kada su sve proizvodili, a sada ne mogu da naprave obican televizor, nego se uvozi iz Kine.

026+

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Yoyogi said:

Google "Panorama of Shanghai" i donesi nekoliko slika da potkrepiš te teze o feudalizmu u današnjoj Kini.

Pa kvrcni i ti na "Panorama of Mumbai" ! A za ralizku od Kineza ovi su demokratska zemlja. 

3 minutes ago, Amigo said:

 

Pogledaj na kalendaru koja je sada godina :lol_2:

Tianmen se desio 1989, prije 30 godina u vrijeme kada je Amerika bila ona prava, kada su sve proizvodili, a sada ne mogu da naprave obican televizor, nego se uvozi iz Kine.

026+

 

 

A jel proizvode i putnicke avione?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

Srpskoburanijska posla, nijedan ne zna gde je Kina a razgooglaše nebo i zemlju.

 

Kada već ne znaš ni gde je Indija, pogledaj malo pa ćeš videti da je Indija po infrastrukturi i razvoju tamo gde je Kina bila 1995.

Indija je demokratska zemlja , nije komunisticka diktatura. 

Videcemo vec za koju godinu gde ce ko biti. Sta se pre 30-ak godina pricalo za Japan, medjutim, ta je zemlja u zadnjih 20-ak godina u fazi stagnacije. 

Kina ce imati "hard landing' i to vrlo brzo! 

Apriori (ne)znanja : ja sam uvek bio odlican iz geografije. 

Link to comment
Share on other sites

 
Pogledaj na kalendaru koja je sada godina [emoji38]_2:
Tianmen se desio 1989, prije 30 godina u vrijeme kada je Amerika bila ona prava, kada su sve proizvodili, a sada ne mogu da naprave obican televizor, nego se uvozi iz Kine.
026+
 
 
Ti to kao navijaš. Nema od Kine ništa, onoga momenta kad više ne bude potrebna, ode pod strehu, ni k se više neće znati od njih. Samo olovne vojnike mogu da osmisle. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Yoyogi said:

Sada uvodiš još jednu zemlju (Japan) za koju isto ne znaš ni gde je.

 

Ti to udarnički odrađuješ pripravnički staž? Pitaj stare kuke šta dolazi posle "ljubim ručice".

Znam da pokazem na karti i globusu - i gde je Japan i svaki vec grad u Japanu! 

16 minutes ago, JohnnyDragon said:

Pitam se ko je ovde bio u Kini, znaci najmanje pola god, godinu i obišao nekoliko pokrajina, pa da je kompetentan da govori o istoj? 

A gospoda koja izjavljuju da je u Indiji demokratija i pravna država... No comment 🙄

Pa Indija jeste demokratska zemlja. A ko je pa bio u Americi a svi znaju kako je tamo i kakve probleme imaju?! 

hajde onda malo da razgovaramo o Kini. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Čuj i SFRJ je proizvodila vojni avion Gavran. Verovatno i ona bila svetska sila.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Stvarno je smesno. Samo se cudim otkud tolika ljubav prema Kini?! Sta je to toliko zajednicko izmedju Srba i Kineza? Sta ih to povezuje? Koji je taj kohezivni factor? Zaista zanimljiv fenomen. 

Link to comment
Share on other sites

Nista. Prosto, Kina je kao postala neki konkurent u necemu USA, a u svetlu trgivinskih natezanja - Kina je sada Rusija no. 2. 
 

Ova yoyogi brigada ti je po difoltu antiamerikanska i to je polazna tacka za sve njihove stavove. 
 

kina velesila hahahaha 

drzava zvana copy-paste

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Stvarno je smesno. Samo se cudim otkud tolika ljubav prema Kini?! Sta je to toliko zajednicko izmedju Srba i Kineza? Sta ih to povezuje? Koji je taj kohezivni factor? Zaista zanimljiv fenomen. 

I ja se cudim odakle tolika ljubav prema SAD-u? I konstantno branjenje svega sto dolazi odande.

Meni je to mnogo smesnije i jos zanimljiviji fenomen.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Jonnhy Clash said:

I ja se cudim odakle tolika ljubav prema SAD-u? I konstantno branjenje svega sto dolazi odande.

Meni je to mnogo smesnije i jos zanimljiviii fenomen.

Kod nas nije u pitanju ljubav vec odbrana zajednickih vrednosti, zasnovanih prvenstveno na slobodi i integritetu individue. 

53 minutes ago, Hamilton said:

Nista. Prosto, Kina je kao postala neki konkurent u necemu USA, a u svetlu trgivinskih natezanja - Kina je sada Rusija no. 2. 
 

Ova yoyogi brigada ti je po difoltu antiamerikanska i to je polazna tacka za sve njihove stavove. 
 

kina velesila hahahaha 

drzava zvana copy-paste

Pa to i ja mislim. Nije toliko u pitanju pro-kineski stav koliko antiamerikanski. Sutra ako bi se pojavila npr Nigerija ili Indonezija konkurentna Americi u necemu, oni bi bili  i za njih - to je samo da bi se udarila kontra nista drugo! A kazu da na forumu nema antiamerikanizma. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Bane said:

Znam da pokazem na karti i globusu - i gde je Japan i svaki vec grad u Japanu! 

Pa Indija jeste demokratska zemlja. A ko je pa bio u Americi a svi znaju kako je tamo i kakve probleme imaju?! 

hajde onda malo da razgovaramo o Kini. 

Toliko zna bilo ko, čak i neko u Peshavaru ili u Maloj Krsni ko ima pristup Internetu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hamilton said:

Nista. Prosto, Kina je kao postala neki konkurent u necemu USA, a u svetlu trgivinskih natezanja - Kina je sada Rusija no. 2. 
 

Ova yoyogi brigada ti je po difoltu antiamerikanska i to je polazna tacka za sve njihove stavove. 
 

kina velesila hahahaha 

drzava zvana copy-paste

 Yoyogi je ceo radni vek proveo radeći za vodeće američke IT firme, čak i dok sam radio u Srbiji. Sve što imamo ja i moja porodica je došlo (i dolazi i dalje) od njih.

U Americi sam, preko tih firmi proveo 3 godine, 1997. sam bio godinu dana na radnoj vizi (australijski državljani su imali neku zakonsku prednost pa mi je tadašnja firma to lako izvadila).

Taman posla neki antiamerikanizam kod mene, moje je protiv ponižavanja Kine i protiv njenog razvoja koji gledam sa blizine. Pa i učestvujem u njemu. Naš ofis u Šangaju ima 4,000 ljudi, 3 zgrade, ne znaš da li su Silicijskoj dolini ili u Kini.

Ljudi obrazovani, stručni, IT, odličan engleski.

Edited by Yoyogi
ispravka godine, nije 1987. nego 1997. Kada su bile one protestne šetnje po Beogradu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Bane said:

Pa Indija jeste demokratska zemlja.

 

2006. sam bio u Bangalore, India. Evo kako njihova demokratija radi.

 

Let mi je bio odložen jer su rutinski slali džipove sa naoružanom posadom da pobije i pokupi pse lutalice ili da otera krave koje su izašle na pistu.

 

Kako to? Slum koji je uz aerodrom, izabrao je političara koji im je garantovao da se njihov slum neće rušiti za potrebe proširenja i dogradnje aerodroma. Slum je bio kao "ciganske rupe" u Zemun Polju, ako još uvek postoje. Potok kroz slum zagušen madracima i smećem se prelivao i na pistu kada voda nadođe. I tako je ostalo do pre nekih 5-6 godina.

 

U Kini, to se radi sa daleko manje ceremonija: danas je slum tu, sutra nije.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Yoyogi said:

 

2006. sam bio u Bangalore, India. Evo kako njihova demokratija radi.

 

Let mi je bio odložen jer su rutinski slali džipove sa naoružanom posadom da pobije i pokupi pse lutalice ili da otera krave koje su izašle na pistu.

 

Kako to? Slum koji je uz aerodrom, izabrao je političara koji im je garantovao da se njihov slum neće rušiti za potrebe proširenja i dogradnje aerodroma. Slum je bio kao "ciganske rupe" u Zemun Polju, ako još uvek postoje. Potok kroz slum zagušen madracima i smećem se prelivao i na pistu kada voda nadođe. I tako je ostalo do pre nekih 5-6 godina.

 

U Kini, to se radi sa daleko manje ceremonija: danas je slum tu, sutra nije.

Indija zaista nije primer niceg pozitivnog u danasnjem svetu. Gradovi prezagadjeni, kastinski sistem verovatno jos vrlo jak, ponizavajuci odnos prema zenama u drustvu i jos mnogo negativnosti. A "ciganske rupe" jos uvek postoje od Tosinog Bunara do Vojnog puta u Zemunu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...