Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

Nije tema, ali ja mislim da uSA nebi ni ulazila u rat da Japan nije napao njenu teritoriu. 
Kad smo vec kod teorija zavera, ko zna mozda su oni imali dil sa Hitlerom da upadnu u sukob kad vec on bude oslabljen [emoji48]
Postoje istoriski podaci o tome. Čitanje je rešenje! Očili smo i u osnovnoj školi o tome.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, slavisa said:

Ko kaze da nismo ucili u skoli? ucili smo svasta, pa se sada sve to pobija . Pogledaj gore postove. Kasce ti se samo 🙂

 

Kao da kapitalisti izvlace nase rude i prirodna dobra a onda nam prodaju proizvode napravljene od nasih resursa po skupoj ceni.

 

Australija sebe prostituishe, prodaje resurse bilo kome a finalne proizvode uvozi iz Kine. U Australiji vise ne postoji firma koja zna da napravi elektricnu sijalicu a kamoli peglu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

...

 

Ne bih da ulazim u raspravu sa rusofilicarima koji su toliki ljubitelji 'majcice' da ni jezik ne znaju.
Posle 57 godina petljanja sa rusima s punim pravom mogu da smatram sebe za 'sovjetologa / kremljinologa'
:classic_cool:
A i dovoljno mi je da bacim letimican pogled na moju bibioteku i vidim gomulu knjiga koje rusofilicari ne da nisi citali, vec
nikada ni videli / culi. Govoriti o istoriji na osnovu gomile falsifikovanih / retusiranih / photoshopiranih fotki - moze samo neko naivan, ideoloski zombiran / zlonameran. Trebao je da potrazi na Net-u, po arhivama originale. Mozda bi mu nesto bilo jasnije.

A agitprop dajdzesti tipa B. Kitanovica - to me nikada nije interesovalo. Najkomicniji su zapadni placeni 'kremaljski idijoti'
koji bi da drljaju sovjetske nebuloze i to prodaju kao istinu. Nekim tamo vukojebincima. Tek ti pojma nemaju da je
sifiliticar Uljanov istupio iz rata i saveznickih obaveza, platio ratne reparacije kajzerovskoj nemackoj u zlatu - iz jednog
jedinog razloga. Da podrzi 'sovjetske revolucije' u Evropi, onako kako su prognozirali ona dva debila - Mraks & Engles.
Srecom to se saseklo u korenu, pa je pokusano oper saradnjom sa Adolfom, sto takodje nije potrajalo. Pa su oni koji su
'pobednicki usli u Berlin '45.' iz njega, podvijenog repa pobegli kad je pao zid.
:thumbdown:
O raznim SBBKBB ne vredi ni govoriti kao ni o opancarsko-cizmaskom loodilu oko tzv. 'Kajmakcalana', jer je ta srpska
vojska bila ono sto su danas druge vojske uz amere u avganistanu, sto vukojebinski patriJoti neprestano ruze, no svoj
basibozuk koji je sluzio Antanti - hvale.

:classic_blink:

No, dovoljno je danas pogledati ko to hvali a ko nacisto odbacuje. Hvali se po ovoj nesretnoj vukojebini, pogubljenoj u
'historijskim bezpucima' a odbacuje po svim okolnim vukojebinama koje su jednom imale nesrecu da ih srpski opancarski
cizmasi 'oslobode'.
Jedva se ratosiljase hebenih 'oslobodilaca'.
:wicked:

No da se vratim na temu.
Svaka prica o 'gigantu prc' je smorna i izlisna dok tamo neki nesretnici sede u konclogorima jer komunjarska bagra hoce
da ih 'prevaspita'.

To me podseca na neke price iz GULAGa, kad se zatvorenici pobune, nece da seku drva, gde na sankama dojezdi neki tip i
kaze - 'poslali smo pooruku ocu naroda, koji je cuo za vase zelje, no porucio je da su drzavi potrebna drva za konacnu
pobedu!' - i masa nesretnika, sa odusevljenjem i hajlovanjem Dzugasvilija krene da sece i tovari drva.
:smiley5:

 

Btw, 
Ja sam jos na 'onom 4umu' pisao kako nam je Late_Father uprilicio putovanje vozom iz Msk. do Ulan Batora i Pekinga,
neke tamo '67. Sumnjam da je neko od 4umasa video Maovu 'kulturnu revoluciju'.

 

Nego gledam onog jajoglavog Dzeka Ma, kako nesto palamudi sa svojim 'savetima'.

 

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2019&mm=08&dd=04&nav_id=1573634


Skoro sve teme je pokrio - samo ni reci o clanstvu u komunjarskoj partiji.
Nekako preskocio da i to proglasi za najvazniji zivotni savet.
:smiley26:

 

...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kinik said:

Ja sam jos na 'onom 4umu' pisao kako nam je Late_Father uprilicio putovanje vozom iz Msk. do Ulan Batora i Pekinga,

neke tamo '67.

 

Bilo bi vrijeme da pocnes da zivis u 2019-oj. Tema nije sta je bilo neke '67 nego sta je sada 2019.

 

Tema bi se mozda trebala prosiriti generalno na Aziju, jer gotovo svi proizvodi siroke potrosnje dolaze iz Azije, Azija je proizvodni motor planete.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Vrlo malo me zanima 'prc gigant' u njegovoj 2019.

 

https://www.bbc.co.uk/news/resources/idt-sh/China_hidden_camps

 

>> ... China is accused of locking up hundreds of thousands of Muslims without trial in its western region of Xinjiang.
... The government denies the claims, saying people willingly attend special “vocational schools” which combat “terrorism and religious extremism”.
... Now a BBC investigation has found important new evidence of the reality. ... <<

 

Ne zanimaju me preterano ni 'proizvodni motori planete' - vise me zanimaju intelektualni.

 

Nema niceg istaknutog u tome sto azijati, dovedeni sa polja / iz sela / sa ribarskih camaca mogu da proizvode svasta - posle neke 3-mececne obuke. To su tehnoloski,  organizacioni i radni principi koje su smislili / doneli drugi.

:smiley26:

Za divno cudo - oni jadni vukojebinski sljakeri vaspitani na 'velicanstvenim, revolucionarnim tradicijama samnoupravljanja' to nikada nisu postigli.

:hammer:

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Iako se 'prc' redovno hvali uspesima postignutim zahvaljujuci ;komunistiskoj doktrini i rukovodstvu' - principi delovanja su im sasvim predatorski, kao u zoru najsurovijeg kapitalizma / imperijalizma.

:puke:

 

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moram da priznam da sam prijatno iznenadjen nacinom na koji su Kinezi organizovali svetsko prvenstvo u kosarci, koliko publike dolazi na utakmice i kako se ponasaju i razumeju u kosarku. Malo je off topic jer je ovde vise politika i ekonomija u fokusu ali je i to jos jedan pokazatelj koliko ja ta drzava u usponu i koliko raste. 

Link to comment
Share on other sites

Kada sam 1999. došao u sadašnju firmu, poslali su me na 6 meseci školovanja u Chicago (tamo je jedan od training centers, zatvoren pre 5 godina, firma nema ništa sa tim gradom).

Bilo nas je 12 a među nama dvojica iz Kine. Rekoše mi tada da im je plata 600 dolara mesečno.

 

Danas, razgovaram sa kolegom, Australijancem koji se oženio u Shanghai i tamo radi kao local hire, manager istog nivoa kao ja.

 

Kolike su sada plate u Shanghai u IT? Kaže, počinju sa 40K USD, oni koji su duže su na 70-80K USD. Developeri su na 120-140K USD.

 

To je možda upola manje od Amerike ali nije dirt cheap.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja takvim vozom idem od 2005. prolazi ispod moje kuce. Napravljen je za Aichi World Expo koja je održana u mom gradu 2005.

 

2019notracks01.jpg

 

Obrati pažnju na šine: to je "maglev", lebdi 8mm iznad šina i nečujan je

 

2019notracks02.jpg

 

Ima jednom mesečno kada je remiza otvorena za posetioce, išao sam da ga izbliza proučim. Nema kolske slogove.

 

2019notracks03.jpg

 

Da se provozamo. Moja kuća je iznad tunela. Nema mašinovođe. Voz je potpuno automatizovan. Hauba gde bi trebao da sedi mašinovođa ima ispod lao play-station komande za manevrisanje u garaži.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Kineska tehnologija i menadzment. 

FB_IMG_1569750160861.jpg

FB_IMG_1569750141328.jpg

FB_IMG_1569750124776.jpg

FB_IMG_1569750033366.jpg

FB_IMG_1569750134262.jpg

Bane, nema potrebe da stalno zasipas temu sa slikama iz Bora i pricama o ekoloskoj katastrofi koja je zadesila Bor dolaskom Kineza. Bor koji je inace pre Kineza verovatno bio poznat kao banja i odmaraliste. Naravno da se mogu naci i negativne strane kineskog razvoja i napretka. Ali pozitivnih je sigurno daleko vise. Bilo koji veliki grad u Kini (Sangaj, Peking, itd...) izgleda svemirski za veliki broj evropskih gradova. Od izgradjene infrastrukture, pa do javnog prevoza. 

Link to comment
Share on other sites

Ta zgrada u Kini kroz koju prolazi maglev nečujni voz je u stvari zajahala, opkoračila,  postojeću liniju voza.

 

Kao ovo u Singapuru, Changi Airport. Jewel se zove zdanje, otvoreno 19. aprila 2019. Video sam 20. jula 2019. Već sa bio prošao pasošku pa nisam više mogao da izađem ali je otvorena za javnost, pre svega za one koji uopšte ne putuju.

 

2019jewel01.jpg

 

Isto tako, prolazi kroz sred građevine (koja je naknado sagrađena)

 

2019jewel02.jpg

 

Slikano iz voza (od terminala 2 do terminala 3), unutra veliki vodopad i velika atrakcija

 

2019jewel03.jpg

 

2019jewel04.jpg

 

2019jewel05.jpg

 

A Singapur su Kinezi, 70%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dao sam dva primera na dva dijametralno suprotna mesta na planeti: Bor- Srbija i Sihanoukville- Cambodia. U oba slucaja kineske investicije su donele katastrofu lokalnom stanovnistu a pogotovo ekosistemima. 

A pogotovo je licemerno sto vi koji toliko pljujete recimo Vucica- a on je doveo Kineze u Bor - bukvalno ih je molio- podrzavate trovanje Bora i okoline od strane istih??!!!?!??!!? 

To je jednostavno receno : sizofrena raspolucenost! 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Darth Bane said:

A pogotovo je licemerno sto vi koji toliko pljujete recimo Vucica- a on je doveo Kineze u Bor - bukvalno ih je molio- podrzavate trovanje Bora i okoline od strane istih??!!!?!??!!? 

To je jednostavno receno : sizofrena raspolucenost! 

 

Bane, ko je pljuvao Vučića i ko podržava trovanje Bora?

Kakav je Bor bio pre 30 godina, kada je Vučić bio student?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

Bane, ko je pljuvao Vučića i ko podržava trovanje Bora?

Kakav je Bor bio pre 30 godina, kada je Vučić bio student?

Bor nije nikada bio vazdusna banja - i to je tacno. Ali ovaj nivo zagadjenja kao u poslednjih 3- 4 meseci nikada nije imao! Hebes ti i poso i plate kad ti deca budu umirala od posledica enormnog aerozagadjenja. Pitaj gradjane Bora. Kazu da je to nesto nevidjeno! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Bor nije nikada bio vazdusna banja - i to je tacno. Ali ovaj nivo zagadjenja kao u poslednjih 3- 4 meseci nikada nije imao! Hebes ti i poso i plate kad ti deca budu umirala od posledica enormnog aerozagadjenja. Pitaj gradjane Bora. Kazu da je to nesto nevidjeno! 

 

Pa i u Pekingu se diše na škrge, što bi u Boru bilo bolje. Nije valjda da su ljudi u Boru poverovali u priču sikter efendije da će Kinezi da ulažu u ekologiju ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...