Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

Neka zabiju sebi u dupe te silne GDP-ove, BDP-ove, vojnu moc i na sta vec ovdasnja raja dozivljava erekciju.

Nazalost, (ovakva)Kina i Rusija su postali veliki igraci u ekonomskom smislu pa im svakakve gadosti prolaze bez ozbiljnijih posledica. Zato je vazno slicnim rezimima lupati sankcije na vreme, ne dozvoliti primitivcima da steknu neki veci medjunarodni uticaj. 

Edited by dude
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dude said:

Neka zabiju sebi u dupe te silne GDP-ove, BDP-ove, vojnu moc i na sta vec ovdasnja raja dozivljava erekciju.

Nazalost, (ovakva)Kina i Rusija su postali veliki igraci u ekonomskom smislu pa im svakakve gadosti prolaze bez ozbiljnijih posledica. Zato je vazno slicnim rezimima lupati sankcije na vreme, ne dozvoliti primitivcima da steknu neki veci medjunarodni uticaj. 

 

To je nemoguce da se uradi, plus sankcije bi, kada bi to bilo moguce, samo pogorsale stvari.

Amerikanci drze Kubu pod sankcijama 60 godina i jedini rezultat je patnja obicnih ljudi.

Ne Istocna Evropa se ne bi nikada oslobodila da su bili pod sankcijama.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dude said:

Neka zabiju sebi u dupe te silne GDP-ove, BDP-ove, vojnu moc i na sta vec ovdasnja raja dozivljava erekciju.

Nazalost, (ovakva)Kina i Rusija su postali veliki igraci u ekonomskom smislu pa im svakakve gadosti prolaze bez ozbiljnijih posledica. Zato je vazno slicnim rezimima lupati sankcije na vreme, ne dozvoliti primitivcima da steknu neki veci medjunarodni uticaj. 

Болест. Запад доживљава свој неумитни суноврат.

 

Komentar preuzet iz članka sa sledećeg linka.

https://www.b92.net/zivot/ljubimac.php?yyyy=2021&mm=11&dd=19&nav_id=2059331

 

Sve vam je jasno, nema šta da se doda i da se oduzme.

Link to comment
Share on other sites

Kina. Prvo su nam unistili lokalne male trgovine svojom bofl robom. Onda su nam doneli koronu, pa najmanje efikasnu vakcinu. Sada nam dovode svoje robove i zaduzuju nas kreditima koje necemo moci da vratimo.

Vreme je reci - savremena Kina je veliki problem. Sto pre raskrstiti sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Nisu došli sa puškama i tenkovima, nikoga ne tuku da kupuju u njihovim radnjama, ima bofla i u drugim radnjama, i to skuoljeg, da se ne brukamo i kupujemo jeftino. Ja uglavnom kupujem samo provereno, tako da sam imao Sony made in PRC, nekoliko Bosch aparata i alatki, takođe, laptop Lenovo, mobilne, imao jedno govno od Alcatela, posle sve kinezi, ova na čemu kucam i u šta gledam je najverovatnije isto, najpovoljnije što sam našao. A, velike investicije, fabrik u Smederevu, Boru, buduća fabrika u ZR, putevi, mostovi, sve to je brat Si učinio na molbu  i preklinjanje ovih, soproštenjem, naših.

Svako je sam sebi problem, tako i mi.
Imamo i boljih prijatelja, eno nam Rio Tinto. Biće para, samo da beremo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Accuphase said:

Kina. Prvo su nam unistili lokalne male trgovine svojom bofl robom. Onda su nam doneli koronu, pa najmanje efikasnu vakcinu. Sada nam dovode svoje robove i zaduzuju nas kreditima koje necemo moci da vratimo.

Vreme je reci - savremena Kina je veliki problem. Sto pre raskrstiti sa njima.

Al ti lupetas 

Link to comment
Share on other sites

Gde je Shuai Peng? To se pita i NY Times u svom clanku,u kojem navodi da Peng nije nikakva disidentica, vec sportiskinja koja je optuzila visokog funkcionera Partije za seksualno napastvovanje. 
Odgovor represivnog rezima bio je najpre da skine objavu sa njenih naloga,zatim je njeno ime jednostavno nestalo u internetskim pretragama,a onda su drugovi sastavili lazno pismo (navodno njeno) u kojem "ona" kaze da je sve u redu. 

Link ka clanku
 

Quote



 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mare80 said:

 

Verovatno su je drugovi iz Partije poslali negde u unutrašnjost da sadi pirinač i piše samokritike ...

Pojaviće se već ona ... za jedno 5-10 godina ....

 

Ili blaza varijanta:kucni pritvor.

Nije da se ne zna za ovakvu praksu prema neposlusnima:disidentima,ljudima koji su se oglusili na politiku Partije,delovali na svoju ruku itd. Ono sto je ovde zanimljivo je da su se do sada slicne optuzbe obicno zavrsavale smenom funkcionera,ali evo u ovom slucaju teniserku je "pojeo mrak". 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ili blaza varijanta:kucni pritvor.

Nije da se ne zna za ovakvu praksu prema neposlusnima:disidentima,ljudima koji su se oglusili na politiku Partije,delovali na svoju ruku itd. Ono sto je ovde zanimljivo je da su se do sada slicne optuzbe obicno zavrsavale smenom funkcionera,ali evo u ovom slucaju teniserku je "pojeo mrak". 

 

Pa to je i za ocekivati. Celokupna politika koju vodi brat Si ide u tom pravcu. Odustajanje od reformi i vracanje u rigidni komunizam, totalitarizam i autokratiju. Teznja da se ukine ogranicenje u broju mandata i omoguci dozivotna vladavina. Sve je ovo deo tog puta i ne predstavlja nikakvo iznenadjenje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tomiprunet said:

Al ti lupetas 

Pre svega komentar nije moj, pokupio sam sam ga sa jednog od naših sajtova ali mi se svideo jer je vrlo direktan.

Šta nije istina u njemu, ajde da čujem(pročitam)?

 

Evo, čak ću i ja da dodam još nešto... u ćineskim radnjama ne izdaju fiskalne račune.

Jel to dobro po Srbiju?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

govno od Alcatela

Alcatel mobilni telefoni su odavno takođe kineski. Kinezi su kupili pravo na brend i "pravi" Alkatel nema nikakve veze sa tim telefonima. Još jednom da naglasim:to nije Alkatelova proizvodnja u Kini, to su 100% kineski telefoni koje dizajnira i štancuje kineski TCL. Identični modeli se u Aziji prodaju pod originalnim brendom TCL. Oni nisu Alkatelovi čak ni u onom smislu u kome su "Tesla" proizvodi Comtrade-ovi (standardni kineski proizvodi gde je samo su samo naziv i nalepnice prilagođeni). 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Ili blaza varijanta:kucni pritvor.

Nije da se ne zna za ovakvu praksu prema neposlusnima:disidentima,ljudima koji su se oglusili na politiku Partije,delovali na svoju ruku itd. Ono sto je ovde zanimljivo je da su se do sada slicne optuzbe obicno zavrsavale smenom funkcionera,ali evo u ovom slucaju teniserku je "pojeo mrak". 

Ma kakvi to su podvale & laži zlog i trulog zapada na odlasku u istoriju, tenisačica je dobro, živa je i zdrava i druži sa sa kucama i macama na "zasluženom odmoru"...

 

FEkOaQ-VQAI_w25?format=jpg&name=small

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni Bombarder said:

Ono sto je ovde zanimljivo je da su se do sada slicne optuzbe obicno zavrsavale smenom funkcionera,ali evo u ovom slucaju teniserku je "pojeo mrak". 

Nestajanje ljudi zbog kritike države je u Kini standardna stvar, među najprominentnijim slučajevima "isparavanja" nakon najblaže kritike Partije (čak i upućene ne od njih lično nego od strane članova njihove porodice) su bili Džek Ma, biznismen Ren Zhiqiang (nakon nestanka završio u zatvoru na 18 godina "zbog korupcije"), Whitney Duan (jedna od najbogatijih žena u Kini, nestala pre 4 godine, još se nije pojavila), poznati umetnik Ai Weiwei, jedna od najpoznatijih kineskih glumica čije mi ime trenutno izmiče itd, isl...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znam..i meni su poznati takvi slucajevi.
Medjutim,seksualne delikvente iz Partije su vec znali da sklanjaju,zbog narusavanja imidza i stete koju su time nanosili Partiji. Ovog funkcionera su "zastitili",a teniserku (koja je "samo" ukazala na nedelo) sklonili..malo isuvise neobicno,cak i za njihove standarde.

To je posledica promene koju je doneo Si,a ukazao @A sadu svom postu. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

Znam..i meni su poznati takvi slucajevi.
Medjutim,seksualne delikvente iz Partije su vec znali da sklanjaju,zbog narusavanja imidza i stete koju su time nanosili Partiji. Ovog funkcionera su "zastitili",a teniserku (koja je "samo" ukazala na nedelo) sklonili..malo isuvise neobicno,cak i za njihove standarde.

To je posledica promene koju je doneo Si,a ukazao @A sadu svom postu. 

Veliki panda je već ranije od strane kp prc izglasan za doživotnog precednika.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije izglasan dozivotno,vec je ukinut ogranicavajuci broj mandata.
Dakle,nije isto,ali efekat moze biti bas takav,kao da jeste. Siguran sam da sam i ja pisao bas o ovome na temi, kad je nastala promena. Da KP Kine "vraca sat" unazad. Bar kad je rec o kineskim politickim institucijama. 

Edit:slova

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Mislim da nije izglasan dozivotno,vec je ukinut ogranicavajuci broj mandata.
Dakle,nije isto,ali efekat moze biti bas takav,kao da jeste. Siguran sam da sam i ja pisao bas o ovome na temi, kad je nastala promena. Da KP Kine "vraca sat" unazad. Bar kad je rec o kineskim politickim institucijama. 

Edit:slova

Onda je to "ista priča & isto odstojanje" kao i u Belorusiji i u Rusiji.

Najveći prijatelj & brat "malog voštanog patuljka" je iako je sa 99,99% pobedio na izborima NEPRIZNAT od strane EU i USA a isto to će deseti kako izgleda na sledećim "izborima" u SSSR 2024.

Sve u svemu miriše na novu "gvozdenu zavesu", mada sam je pre za titanijumsku, ipak su ovo moderna vremena a već smo jelte dobrano zašli u XXI stoleće...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KfJ said:

Al ste dosadni sa ovom Peng i tim nekim ljuckim pravima. 
Ne moze standardna ekipa da nastavi svoje hvalospebe kineskim brzim vozovima i konfetama….

I  tako kad jednog dana đavo dođe po svoje a Pink Air learjet avioni uhvate zadnji let & trenutak put Moskve ili Pekinga a ova mala kučkica naravno ispuši za "kartu u jednom pravcu" biće...

ja sam morala, deca mi gladna a i lepo je šopingovati u Knez Mihajlovoj, ucenio me otkazom "inovator i hit maker sa kosicom" etc etc etc.

 

More...

Edited by Accuphase
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 1:24 PM, Accuphase said:

Pre svega komentar nije moj, pokupio sam sam ga sa jednog od naših sajtova ali mi se svideo jer je vrlo direktan.

Šta nije istina u njemu, ajde da čujem(pročitam)?

 

Evo, čak ću i ja da dodam još nešto... u ćineskim radnjama ne izdaju fiskalne račune.

Jel to dobro po Srbiju?

Pa sve je netacno.

U kojim kineskim radnjama ne izdaju fiskalne? U Subotici izdaju.

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 1:24 PM, Accuphase said:

Pre svega komentar nije moj, pokupio sam sam ga sa jednog od naših sajtova ali mi se svideo jer je vrlo direktan.

Šta nije istina u njemu, ajde da čujem(pročitam)?

 

Evo, čak ću i ja da dodam još nešto... u ćineskim radnjama ne izdaju fiskalne račune.

Jel to dobro po Srbiju?

 

Jako je duhovito Kineze zvati činezi, kako se samo seti.

Verovatno im je CKKPK naredio da u Srbiji ne izdaju fiskalne račune, kada ih je poslao da u Srbiji uvode komunizam.

Par puta sam kupovao u kineskim radnjama i dobio fiskalni račun, da li da ih prijavim bratu Siju.

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

Jako je duhovito Kineze zvati činezi, kako se samo seti.

Verovatno im je CKKPK naredio da u Srbiji ne izdaju fiskalne račune, kada ih je poslao da u Srbiji uvode komunizam.

 

Ne činezi nego ćinezi.

Možda nije baš po direktivi centralnog komiteta ali je očito u dogovoru s ovdašnjim "nešto" koji ih je dočekao raširenih bratskih ruku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...