Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

44 minutes ago, Hamilton said:

Samo beton toliko treba sa se suši. Verovatno ce biti od drugog materijala. 

 

Vidjecemo. Ako su izgradili neboder sa 57 spratova za 19 dana, onda ce uraditi i ovo. Mozda i prije roka:classic_smile:

 

 

Drugi primjer, hotel od 15 spratova za 6 dana.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, verovatno je na sklapanje, od unapred pripremljenih elemenata, ono, ranije izliveni betonski stubovi i armirane ploce, pa se na licu mesta podizu kranovima pa sklapaju i šrafe, nego u je, pa to ko Itler i Staljin svojevremeno. More i bolje. Nema nista. Kad to bude nesto normalno, da se zna ko to finansira, i slicno, tada moze da se razmatra kao nekakav primer. Sve dok to grade neki imaginarni "kinezi" , sta god to bilo, nepoznato kakvim parama i u koje svrhe, nikoga nijebriga za te komunizme, i za te komuniste.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ma dobro, verovatno je na sklapanje, od unapred pripremljenih elemenata, ono, ranije izliveni betonski stubovi i armirane ploce, pa se na licu mesta podizu kranovima pa sklapaju i šrafe, nego u je, pa to ko Itler i Staljin svojevremeno. More i bolje. Nema nista. Kad to bude nesto normalno, da se zna ko to finansira, i slicno, tada moze da se razmatra kao nekakav primer. Sve dok to grade neki imaginarni "kinezi" , sta god to bilo, nepoznato kakvim parama i u koje svrhe, nikoga nijebriga za te komunizme, i za te komuniste.

Prefabrikovani elementi se koriste i na zapadu, i na istoku. Samo mi jos reci da se oblakoderi na zapadu ne grade od istih?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Prefabrikovani elementi se koriste i na zapadu, i na istoku. Samo mi jos reci da se oblakoderi na zapadu ne grade od istih?

 

Eto, ko sad izaziva konflikte? Samo sam napisao kako je moguce izgraditi ovakav objekat za 10 ili 20 dana - tako sto se ne lije beton na licu mesta, nego se koriste gotovi elementi. I kazem da to nije nikakav primer, jer se ne zna ni svrha tome ni nista. Komunisti prave neke objekte za X dana, koga je briga. To je isto kao kao sto su komunisti i slicni pravili razne domove kulture, kulturne centre, razne stadione, trzne centre, hotele i ko zna sta sve ne po raznim vukojebinama, koji nicemu ne sluze, i nikada nisu privredili ni paru. Zato ih komunisti i njima slicni i prave. Nisu njihove pare. Da su njihove pare, ne bi ih tako bacali.

Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišljam...ok, izbio virus, zna se i gde kako i zašto, jedu se stvari koje se ne jedu, mutiraju otrovi iz životinja koje se ne jedu sa običnim gripom/pneumokokom i nastaje belaj...i sad kad se to desi međ' milijardu i 300 miliona ljudi, ume da bude malo zajebano...e sad, znajući kineze i dugo radeći sa njima, oni će ovaj problem rešiti, to nemojte sumnjati. Po koju cenu naravno..pitanje je. Koliko mrtvih, koliko stvarno mrtvih a sakrivenih u partijskim izveštajima...pitaj boga...ali da će uspeti da reše, hoće. Da imaju jebene pokretne komore po aerodromima u kojima momentalno izoluju ljude i sklanjaju ih..imaju. Da grade bolnice za 5 dana, grade. Ovo nije ništa novo, prefabrikovani delovi, čak i spratovi nisu novina u Kini gde je građevina na ludilo nivou (pisaću kad stignem koliko je deo ovog USA-China trade war-a u vezi sa građevinom, gde Kina ne dopušta velikim građevinskim firmama sa zapada da primirišu tržištu gde se istovremeno gradi objekata koliko neke evropske države ukupno nemaju)...

 

Elem...a zamišljam da se ovakav outbreak desi van Kine, negde drugo...šta bi bilo...

 

Da se desi u USA, spokojan sam da bi se manje više isto desilo kao u Kini, samo transparentnije. Bilo bi mrtvih, suzbila bi se epidemija na kraju, držala pod kontrolom, razno razne FEMA, Maršali, CDC i ostali bi to upakovali i brzinski rešili...

 

A zamišljam da se ovo, ne daj boze, desi u Evropi...au sine...komisija jedna, komisija druga, preglasavanje, odluke, birokratija, preraspodela funkcija, decentralizacija zadataka...na kraju bi se sam virus pokupio i otišao, u fazonu beži od ovih smarača :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

SARS, 2003. godina, isto izbio u Kini, globalno je umrlo 774 ljudi.

 

Na let iz Sidneja za Singapur, koji sam mislio da je u 9am, bio je u 8am, došao sam samo sat vremena ranije (umesto dva) i ponizno pitao SQ (Singapore Airlines) da li je možda ostalo još neko mesto do prozora

 

"Sir, you have 382 seats on this flight to choose from".

 

Prazan avion, B-747. Više posade nego putnika.

 

2020sars01.jpg

 

2020sars02.jpg

 

Changi (aerodrom u Singapuru) je bio grad duhova:

 

2020sars03.jpg

 

A letove iz Hong Konga i Kine su sačekivale medicinske sestre:

 

2020sars04.jpg


Meni je skener (elektronski uredjaj, kao kamera) u prolazu izmerio 38C temperaturu u Bangkoku. Policajac me (kao u filmu Variola Vera) sa isturenim pendrekom u ispruženoj ruci (da bude što dalje od mene) odgurkao kod doktora koji je bio tu, on mi izmeri i bila je normalna. Ne znam što piše "Yello Fever", valjda još nisu bili napravili pečat za SARS.

 

2020sars05.jpg

 

Thai su one na koje se sumnjalo da nose virus prebacivali u neke vojne barake van grada na neodređeno vreme, ako ih je bilo samo nekoliko stvarno zaraženih oni bi to brzo proširili i na zdrave.

 

Najmanji problem je bio koncert The Rolling Stones koj je trebao da bude za 3 dana i za koji sam imao karte, bio je otkazan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Znaci sve u svemu, resavanje tih situacija kao u The Stand Stivena Kinga je zakon, a bar prema filmu Der Untergang iliti Downfall, Hitler je bio u pravu: "evropske demokratije su dekadentne, narodi sa istoka ce ih poraziti".

 

Narodi sa istoka ce poraziti sve svojom brojcanoscu. Azija ima oko 4.5 milijarde stanovnika. Nekada su bili izolovani, sada vise nisu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Narodi sa istoka ce poraziti sve svojom brojcanoscu. Azija ima oko 4.5 milijarde stanovnika. Nekada su bili izolovani, sada vise nisu.

 

Nas i Rusa 300 200 150 ..... 100 miliona rece pesma stara. :s_d: Ne mogu objasniti koliko je glupo uzimati brojnost populacije jednog KONTINENTA kao parametar za bilo sta, osim za nekakvo navijanje iz niskih strasti i jos nizeg znanja. 

 

A ako je brojnost faktor ....... onda ce narodi sa juga "poraziti sve svojom brojnoscu" jer ce populacija Nigerije biti veca od Kine, recimo.

 

Medjutim, to su price za nize razrede osnovne skole.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, NMX said:

Nešto razmišljam...ok, izbio virus, zna se i gde kako i zašto, jedu se stvari koje se ne jedu, mutiraju otrovi iz životinja koje se ne jedu sa običnim gripom/pneumokokom i nastaje belaj...i sad kad se to desi međ' milijardu i 300 miliona ljudi, ume da bude malo zajebano...e sad, znajući kineze i dugo radeći sa njima, oni će ovaj problem rešiti, to nemojte sumnjati. Po koju cenu naravno..pitanje je. Koliko mrtvih, koliko stvarno mrtvih a sakrivenih u partijskim izveštajima...pitaj boga...ali da će uspeti da reše, hoće. Da imaju jebene pokretne komore po aerodromima u kojima momentalno izoluju ljude i sklanjaju ih..imaju. Da grade bolnice za 5 dana, grade. Ovo nije ništa novo, prefabrikovani delovi, čak i spratovi nisu novina u Kini gde je građevina na ludilo nivou (pisaću kad stignem koliko je deo ovog USA-China trade war-a u vezi sa građevinom, gde Kina ne dopušta velikim građevinskim firmama sa zapada da primirišu tržištu gde se istovremeno gradi objekata koliko neke evropske države ukupno nemaju)...

 

Elem...a zamišljam da se ovakav outbreak desi van Kine, negde drugo...šta bi bilo...

 

Da se desi u USA, spokojan sam da bi se manje više isto desilo kao u Kini, samo transparentnije. Bilo bi mrtvih, suzbila bi se epidemija na kraju, držala pod kontrolom, razno razne FEMA, Maršali, CDC i ostali bi to upakovali i brzinski rešili...

 

A zamišljam da se ovo, ne daj boze, desi u Evropi...au sine...komisija jedna, komisija druga, preglasavanje, odluke, birokratija, preraspodela funkcija, decentralizacija zadataka...na kraju bi se sam virus pokupio i otišao, u fazonu beži od ovih smarača :lol_2:


Ne bi u SAD bilo vise mrtvih, gustina naseljenosti je manja. Kod Kineza se siri brzo zbog velike mase u vrlo bliskom kontaktu. I to mase koja se u ovom periodu sprema za pokret kuci iz velikih gradova u provonciju. Pred samu kinesku NG je tek haos, guzve na zeleznickim stanicama su nadrealne.  Bukvalno da ne moze ruka da se podigne.

 

Za te komore si u pravu. Ja sam jedne godine putovala onako malo rovita, bilo je sala da cu da zaglavim karantin.

 

Verujem da ovo mora brzo da rese, zbog gore navedenog jer inace ih tek ceka haos. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nas i Rusa 300 200 150 ..... 100 miliona rece pesma stara. :s_d: Ne mogu objasniti koliko je glupo uzimati brojnost populacije jednog KONTINENTA kao parametar za bilo sta, osim za nekakvo navijanje iz niskih strasti i jos nizeg znanja. 

 

A ako je brojnost faktor ....... onda ce narodi sa juga "poraziti sve svojom brojnoscu" jer ce populacija Nigerije biti veca od Kine, recimo.

 

Medjutim, to su price za nize razrede osnovne skole.

Kina je deo kontinenta, a ne kontinent.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Neznanje je blazeno - najlakse se zivi u njemu i predrasudama koje iz njega proizilizaze.

https://www.worldometers.info/world-population/china-population/

:default_coffee:

 

Aj' sad probaj da shvatis da ce taj broj do 2100 spasti na oko 1,05 milijardi, a da ce Afrikanaca tada biti 4,5 milijarde  

 

EDIT: :default_coffee: 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

Aj' sad probaj da shvatis da ce taj broj do 2100 spasti na oko 1.05 milijardi, a da ce Afrikanaca tada biti 4,5 milijarde  :s_d:

Kojom procenom i istrazivanjem?

Povecanje broja stanovnistva u Africi, ukoliko ne bude napretka, pre svega u uslovima zivota, ce pratiti i povecanje mortaliteta ili iseljavanja istog stanovnistva na pogodnije lokacije za zivot.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Kojom procenom i istrazivanjem?

Povecanje broja stanovnistva u Africi, ukoliko ne bude napretka, pre svega u uslovima zivota, ce pratiti i povecanje mortaliteta ili iseljavanja istog stanovnistva na pogodnije lokacije za zivot.

 

IZVOLI, POSLUZI SE ... https://www.pewresearch.org/fact-tank/2019/06/17/worlds-population-is-projected-to-nearly-stop-growing-by-the-end-of-the-century/

 

Africa is the only world region projected to have strong population growth for the rest of this century. Between 2020 and 2100, Africa’s population is expected to increase from 1.3 billion to 4.3 billion.

 

edit: :default_coffee:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

IZVOLI, POSLUZI SE ... https://www.pewresearch.org/fact-tank/2019/06/17/worlds-population-is-projected-to-nearly-stop-growing-by-the-end-of-the-century/

 

Africa is the only world region projected to have strong population growth for the rest of this century. Between 2020 and 2100, Africa’s population is expected to increase from 1.3 billion to 4.3 billion.

 

edit: :default_coffee:

Afrika 4.5 billion, Azija 5.3 billion, sudeci po ovom tvom linku. Kina je samo deo Azije, a i Afrika se sastoji od vise drzava.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Afrika 4.5 billion, Azija 5.3 billion, sudeci po ovom tvom linku. Kina je samo deo Azije, a i Afrika se sastoji od vise drzava.

 

 

Pa mislim ....... lepo pise da ce Azija 2100 biti na 4,7 a ne na 5,3, to ce biti maksimum oko 2050 i onda sledi pad  ....... ja ne znam sta ti gledas .......... strpi se i pusti animaciju da ide do kraja.

 

Za 100 godina ce ih i preteci, ali kalkulacija ide do 2100.

 

A sve sto sam postavio je u svrhu pokazivanja/dokazivanja da su ti brojevi potpuno nebitni i da sluze uglavnom deci u nizim razredima osnovne skole da se majmunisu.

 

....... podseti me uostalom koje je to "carstvo" bilo najbrojnije u istoriji covecanstva, ja se ne secam nijednog.

 

EDIT: :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa mislim ....... lepo pise da ce Azija 2100 biti na 4,7 a ne na 5,3, to ce biti maksimum oko 2050 i onda sledi pad  ....... ja ne znam sta ti gledas .......... strpi se i pusti animaciju da ide do kraja.

 

Za 100 godina ce ih i preteci, ali kalkulacija ide do 2100.

 

A sve sto sam postavio je u svrhu pokazivanja/dokazivanja da su ti brojevi potpuno nebitni i da sluze uglavnom deci u nizim razredima osnovne skole da se majmunisu.

 

....... podseti me uostalom koje je to "carstvo" bilo najbrojnije u istoriji covecanstva, ja se ne secam nijednog.

 

EDIT: :default_coffee:

Eh, pa sudeci po tvom izvoru:

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2019/06/17/worlds-population-is-projected-to-nearly-stop-growing-by-the-end-of-the-century/ft_19-06-17_worldpopulation_by-2100-five-of-10-largest-countries-projected-to-be-in-africa/

spacer.png

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kronostime said:

 

 Aman bre srbine ....... ne treba ti vise od 4 razreda osnovne skole da shvatis kako ce OCIGLEDNO ljubicasta linija preseci zelenu liniju u jednom momentu u buducnosti .......... verovatno tacno za 100 godina .....

 

....... ali probaj da shvatis da ja sve vreme pricam kako to NEMA NIKAKVE VEZE i da je brojnost populacije NEBITNA, da je to GLUPIRANJE.

 

ZAPRAVO, najverovatnije ce se ziveti bolje tamo gde ce biti manje ljudi, kao sto je slucaj i danas.

 

Quote

spacer.png

 

 

EDIT: :default_coffee:

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...