Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

Jos malo "slobodne trgovine i postenja"  ...... znaciiiii, ja kenjam protiv Kine a ustvari drug Panda i braca Kinezi bi po svemu trebali da budu moji idoli ......

 

....... jer, budimo realni, ako je neko malo glup i ti iskoristis taj njegov hendikep .... i jasis ga i jasis i jasis ...... a on retardirano ponavlja toooo, tooooo mi radi .... slobodna trgovina, to voliiiiim ........ postoji li ijedan dobar razlog da prestanes? :roflmao: ..... pa naravno da ne postoji jer je potpuno uz saglasnost, a primetno je i uzbudjenje i uzivanje u samom aktu od strane jahanog.

 

Quote

EU optuzuje Trumpa za trgovinski rat sa Kinom!

 

Quote

 

Žalbe na kineski projekat veka: Put svile zaobilazi evropske firme

Brisel -- Kineski projekat veka – oživljavanje trgovačkih ruta ka centralnoj Aziji i Evropi – pogoduje skoro isključivo kineskim firmama. 

 

Novi kineski Put svile važi za najveći infrastrukturni poduhvat na svetu. Ali, evropskim firmama je jako teško da u njemu učestvuju. Ovo su nalazi studije Trgovinske komore EU koja je u četvrtak predstavljena u Pekingu.

 

Institut EU sa sedištem u Pekingu istraživao je učešće Evrope u kineskoj inicijativi "Belt and Road". Došlo se do zaključka da kineska vlada pokušava da razvoj i gradnju infrastrukturnih projekata prvenstveno rezerviše za kineske firme. :roflmao::roflmao::s_w:

 

Od sada volim i Kinu. Gazi to, bre! :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Naravno da su pod kontrolom države. U komunističkoj totalitarnoj Kini pod kontrolom države može eventualno da ne bude lokalni kiosk brze hrane, a i u to sumnjam. A kamoli jedna takva kompanija kao što je Huawei koja se pri tom bavi visokotehnološkom delatnošću. 

Pa onda ne razumem, sta je Denis rekao pogresno osim sto je propustio da je doticna gospodjica pustena iz zatvora u kucni pritvor.

Stoji tamo na Wiki njena funkcija, i da su optuzbe povezane sa spijuniranjem (saradnja sa Iranom), krsenje sankcija...

 

Mogu da prihvatim da mozda motivacija nije spijuniranje. I stoji da je Alibaba imala IPO, sto ne znaci da papiri nisu malo sivi, ko kontrolise firmu, nije ni NYSE savrsena da nece uzeti IPO od par biliona ne ulazeci u prezentirane papire.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa onda ne razumem, sta je Denis rekao pogresno osim sto je propustio da je doticna gospodjica pustena iz zatvora u kucni pritvor.

Stoji tamo na Wiki njena funkcija, i da su optuzbe povezane sa spijuniranjem (saradnja sa Iranom), krsenje sankcija...

 

Mogu da prihvatim da mozda motivacija nije spijuniranje. I stoji da je Alibaba imala IPO, sto ne znaci da papiri nisu malo sivi, ko kontrolise firmu, nije ni NYSE savrsena da nece uzeti IPO od par biliona ne ulazeci u prezentirane papire.

 

B1....nema optuzbi za spijuniranje...optuznica je za krsenje sankcija

b2...hajde budite ozbiljni, zaista. Mislim, necu etiketu drvenog advokata jebenih kineskih firmi jer mi to nije ni na kraj pameti ali ovako nesto napisati...pare od IPOa ne idu berzi pobogu...to prvo, a drugo sivi papiri o tome ko kontrolise firmu...dajte stvarno...

 

I ovo sto je Eddard napisao za kioske brze hrane...nije to daleko od istine, pricam o kontroli kineskih firmi u smislu da imaju okvir koji je big red dog postavio i u okviru koga smeju i mogu da posluju...ali da je formalno vlasnik drzava, naravno da nije. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Pa onda ne razumem, sta je Denis rekao pogresno osim sto je propustio da je doticna gospodjica pustena iz zatvora u kucni pritvor.

 

 

pa nista, diskusija je presla na kratko vreme na neke telefone.

 

Quote

 NMX:          b2...hajde budite ozbiljni, zaista. Mislim, necu etiketu drvenog advokata jebenih kineskih firmi jer mi to nije ni na kraj pameti ali ovako nesto napisati...pare od IPOa ne idu berzi pobogu...to prvo, a drugo sivi papiri o tome ko kontrolise firmu...dajte stvarno...

 

sorry na upad, ali gde si to procitao da IPO pare idu berzi? A sta je sa listing i trading fees? Znaci NYSE i NASDAQ ladno moze da se takmici ko ce da prihvati sive papire, a i kineska komunisticka partija moze da ih napravi bele ali lazne. :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NMX said:

 

B1....nema optuzbi za spijuniranje...optuznica je za krsenje sankcija

 

 

To sto ti sada radis je poznato u ribolovackom zargonu kao "zamaranje".

 

Pojava je kada ribolovac uhvati veliku ribu i ne moze da je izvuce na obalu nego je zateze/popusta dok se ova potpuno ne izmori.

 

Ona je uhapsena na osnovu krsenja sankcija - charges ........ and spying allegations.

 

Molim te nemoj da pocnes da mi objasnjavas sta su allegations. Probaj da prebacis na siru sliku, 16:9.

 

Kina je reciprocno odmah odgovorila i uhapsila 2 kanadska drzavljanina optuzujuci ih za krsenje sankcija ........ spijunazu:s_w:

 

Prakticno, ako razumes kako to sljaka na tom nivou, Kina nema nikakav problem da prizna da ona jeste spijunka i to top spijunka - do koje joj je veoma stalo i zbog koje uvodi sankcije, potpuni prekid trgovine i na ivici prekida diplomatskih odnosa sa zemljom gde je uhapsena.

 

Quote

b2...hajde budite ozbiljni, zaista. Mislim, necu etiketu drvenog advokata jebenih kineskih firmi jer mi to nije ni na kraj pameti ali ovako nesto napisati...pare od IPOa ne idu berzi pobogu...to prvo, a drugo sivi papiri o tome ko kontrolise firmu...dajte stvarno...

 

Ovo tek ne bih komentarisao, jer prvo to niko nije ni pomislio da kaze ........ to je toliko glupo da uopste ne razumem zasto ti to sve treba. Prakticno podmetanje da bi se uhvatio pojas za spasavanje.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NMX said:

 

B1....nema optuzbi za spijuniranje...optuznica je za krsenje sankcija

 

Huawei has been at the center of espionage allegations over Chinese 5G network equipment. In 2018, the United States passed a defense funding bill that contained a passage barring the federal government from doing business with Huawei, ZTE, and several Chinese vendors of surveillance products, due to security concerns.[52][53][54]

Nakon toga sledi njeno hapsenje, ja samo izvlacim logicne zakljucke, iako mozda nema formalne optuznice za spijuniranje,

 

7 hours ago, NMX said:

 

b2...hajde budite ozbiljni, zaista. Mislim, necu etiketu drvenog advokata jebenih kineskih firmi jer mi to nije ni na kraj pameti ali ovako nesto napisati...pare od IPOa ne idu berzi pobogu...to prvo, a drugo sivi papiri o tome ko kontrolise firmu...dajte stvarno...

 

I ovo sto je Eddard napisao za kioske brze hrane...nije to daleko od istine, pricam o kontroli kineskih firmi u smislu da imaju okvir koji je big red dog postavio i u okviru koga smeju i mogu da posluju...ali da je formalno vlasnik drzava, naravno da nije. 

Pobogu, a gde si ti video da ja kazem da pare idu berzi? Formalno mozda nije, ali vlasnika lako moze da pojede mrak ako ne prati neformalne instrukcije, tako da ....nema potrebe da se iscudjavas sto ja to zovem sivi papiri ko kontrolise firmu. Naravno da NYSE nece staviti nesto na IPO ako nema "ciste" papire, sto ce reci da zazmure na ono sto prakticno znaju.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Kao kod nas APR - na apr-u stoji jedno, a u praksi (ne cesto) neko sasvim drugi donosi odluke i uzima dividendu. Pretezno se bavim korporativnim pravom pa (makar o ovome) vrlo dobro znam o cemu pricam. 
 

Ne mora da znaci da je slican slucaj i Huawei - drzava Kina, ali svakako je moguce. 
 

Da ne pricam o jos ozbiljnijim stvarima gde neko osakati ili ubije pesaka/biciklistu u saobracaju i ako je dobrostojeci sa kontaktima - grune lovu zrtvenom jarcu i sve 5. 

Edited by Hamilton
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hamilton said:

А-ХА, mi smo za 24 godine pronasli izradu fotografije u boji, dok Japan farba pešačke prelaze.

 

end off

Eto vidiš i u Japanu "propadaju" ulice...dešava se jbg. Kako da ti objasnim kad se nadaš da kineska električna vozila ne mogu da se uvezu u SAD zbog loših ispušnih plinova. :smiley33: Naizgled, nema veze jedno s drugim, ali pokazuje tvoju mantru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti jednostavno nemaš poojma o čemu drobiš, tako da te napuštam do daljnjeg, a i da ne nastavljamo gušenje teme ličnim prepucavanjima.

Kada čovek ovakvim smicalicama pokušava da odbrani onakvu državu i državno uređenje, treba ga pustiti da se sam igra u pesku, pa kad dođu ozbiljniji i konstruktivniji članovi, onda se uključiti u raspravu.

Link to comment
Share on other sites

Danas je rociste Huawei CFO Meng Wanzhou u Vankuveru u vezi njene ekstradikcije u USA. Da bi se to desilo, sto je vjerovatno, potrebno je da postoji isto krivicno djelo u obadvije drzave.

Odbrana ce pokusati da dokaze da Kanada nema krivcno djelo krsenje sankcija prema Iranu, dok ce optuzba vec nesto da iskopa :wicked:

Sve u svemu, Kanada gubi u svakoj varijanti, farmeri ga puse najvise. Ne treba se petljati u stvari koje te se ne ticu. Pogotovu medju velike sile.

Vrlo lako je da se desi da je poslije izrucivanja Tramp pusti u nekoj kombinaciji sa trgovinskim olaksicama, a Kanada ostaje sutnuta u stranu.

Mozda to bude lekcija za neku buducu administraciju da gledaju svoja posla i vlastiti, a ne tudji interes.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Amigo said:

 

Mozda to bude lekcija za neku buducu administraciju da gledaju svoja posla i vlastiti, a ne tudji interes.

 

Koliko ljudi nemaju pojma o cemu pisu, to je za plakanje.

 

Pa valjda Kanada i USA imaju neki ugovor o hapsenju po poternicama i ekstradiciji?

 

I sad ce neka buduca administracija da se ponasa kao milorad dodik i glumi nekakvo brdsko-planinsko ludilo :roflmao:.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Eto vidiš i u Japanu "propadaju" ulice...dešava se jbg. 

Japan jeste vrlo bogata i sredjena zemlja, pre svega zahvaljujuci Amerima i njihovom interesu . Ali nikad ne bih voleo da zivim tamo.

 

Jednostavno, moj individualni, liberalni, zapadni svetonazor se nikako ne bi mogao uklopiti u japanski/kineski/korejski konfucionizam i drustvo organizovano po principu mravinjaka ili kosnice. 😔

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Japan jeste vrlo bogata i sredjena zemlja, pre svega zahvaljujuci Amerima i njihovom interesu . Ali nikad ne bih voleo da zivim tamo.

 

Jednostavno, moj individualni, liberalni, zapadni svetonazor se nikako ne bi mogao uklopiti u japanski/kineski/korejski konfucionizam i drustvo organizovano po principu mravinjaka ili kosnice. 😔

Ma nije strašno i lako je prilagodljivo. U stvari, sve je to individualno. Ja bih mogao...samo da im je kuhinja malo bliža našoj. Ovako, kad se nađem tamo Mc mi dođe kao raj na zemlji. Kad mi kartonski hamburger deluje k'o poslatica onda jbg. Opet, sve je to individualno. Inače, sa drugim stvarima bih se lako uklopio, bar što se Kine tiče, u Japanu, Koreji (obe) nisam bio ...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ma nije strašno i lako je prilagodljivo. U stvari, sve je to individualno. Ja bih mogao...samo da im je kuhinja malo bliža našoj. Ovako, kad se nađem tamo Mc mi dođe kao raj na zemlji. Kad mi kartonski hamburger deluje k'o poslatica onda jbg. Opet, sve je to individualno. Inače, sa drugim stvarima bih se lako uklopio, bar što se Kine tiče, u Japanu, Koreji (obe) nisam bio ...

Zemcho, pogresio si sto se tice njihove kuhinje - vrlo je ukusna, ako znas sta trazis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Zemcho, pogresio si sto se tice njihove kuhinje - vrlo je ukusna, ako znas sta trazis.

Ma znam, nego prođe me glad dok razdvojim "bitno od nebitnog"....Od svih kuhinja, nji'ovih, najviše mi je simpatija pobrala Sečuanska...mada i na Hajnanu cepaju piliće samo tako, pa nije loše. Ne volim kombinacije soseva, šećeren kupus, toplo pivo...malo ih je došlo kod nas da ih naučimo kako i šta treba :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ma znam, nego prođe me glad dok razdvojim "bitno od nebitnog"....Od svih kuhinja, nji'ovih, najviše mi je simpatija pobrala Sečuanska...mada i na Hajnanu cepaju piliće samo tako, pa nije loše. Ne volim kombinacije soseva, šećeren kupus, toplo pivo...malo ih je došlo kod nas da ih naučimo kako i šta treba :smiley2:

Nadam se da su Meraklije PRC naucile sta je skara.:lol_2:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zajeban ovaj komunizam:

 

Billionaires by city, 2018.

 

1. Beijing: 131

2. New York: 92

3. Hong Kong: 80

4. Shenzhen: 78

5. Shanghai: 70

6. London: 70

7. Moscow: 62

8. Mumbai: 55

9. Bangkok: 43

10. Hangzhou: 38

 

 

 


11. Guangzhou: 37
12. Paris: 36
13. Tokyo: 31
14. San Francisco: 31
15. Singapore: 31
16. Taipei: 30
17. Seoul: 30
18. New Delhi: 29
19. Sao Paulo: 28
20. Istanbul: 27

 

https://www.instagram.com/p/BmtLNNll6AU/
 

 

 

(Hurun Report)

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Atreid said:

Zajeban ovaj komunizam:

 

Billionaires by city, 2018.

 

1. Beijing: 131

2. New York: 92

3. Hong Kong: 80

4. Shenzhen: 78

5. Shanghai: 70

6. London: 70

7. Moscow: 62

8. Mumbai: 55

9. Bangkok: 43

10. Hangzhou: 38

 

  Hide contents

 


11. Guangzhou: 37
12. Paris: 36
13. Tokyo: 31
14. San Francisco: 31
15. Singapore: 31
16. Taipei: 30
17. Seoul: 30
18. New Delhi: 29
19. Sao Paulo: 28
20. Istanbul: 27

 

https://www.instagram.com/p/BmtLNNll6AU/
 

 

 

(Hurun Report)

 

To je za sramotu, a ne za pohvalu. 

 

Za pohvalu bi recimo bilo povecavanje procenta srednje klase u ukupnoj populaciji. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

KINA-VIRUS-700x379.jpg

 

U kineskom gradu Wuhanu, u kojem su zabilježeni prvi slučajevi novog koronavirusa, bit će zatvorene sve saobraćajne i transportne mreže, a građanima je savjetovano da ne napuštaju grad, javili su državni mediji.

 

Autobuski, podzemni, trajektni i međugradski saobraćaj bit će obustavljen, a aerodrom i željeznička stanica bit će zatvoreni za sve putnike u odlasku od 23. januara, u 10 sati po lokalnom vremenu, piše Tanjug.

 

Vlasti su zamolile građane da ne napuštaju grad bez velike potrebe, prenosi Reuters.

Broj žrtava novog koronavirusa u Kini porastao je na 17, a broj oboljelih na 540, saopćili su zvaničnici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...