Jump to content

UK: After Brexit


McCarthy

Recommended Posts

8 minutes ago, GlennGould said:

Za šta tačno? 
 

Bolje od ovoga, osim građanskog rata u S.Irskoj - ne može. Take IT or Leave IT

 

Izvini, gdje se ti informises o situaciji u UK?

 

Ja imam prilicno oprecne informacije. 

 

Bilo kakav deal koji Johnson dogovori sa EU mora biti ratifikovan od strane parlamenta. Parlament kaze da nemaju dovoljno vremena da pregledaju detalje te ne mogu dati glas necemu sto ne poznaju te ce traziti da Johnson posalje pismo u EU u kome trazi produzetke, uslovljeno tzv Bennovim Aktom. 

 

U subotu ce parlament da zasijeda gdje ce PM traziti od parlamenta da izglasaju deal sto ce ovi najvjerovatnije odbiti jer ga je i DUP odbila, tako da jedino ostaje da trazi produzetke. Takodje je moguce da u parlamentu izglasaju drugi referendum uz bilo kakav deal i na osnovu toga i dobiju produzetke od EU.

 

Ovaj deal koji je Johnson kobajagi dogovorio je ilegalan, parlament nece ni glasati.

 

No deal je i dalje moguc, mislim, moguce je sada bilo sta, sve je neizvjesno iz dana u dan i jedino sto je sigurno je da nista nije sigurno. Ili kao sto Private Eye kazu:

 

oGelgLL.jpg

 

Best to stay cool a little longer. :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Corbyn se probudio izgleda:

 

qcUH5xC.jpg

 

Uz protjerane torijevce, SNP, PC i mozda jos poneko iz konzervativne stranke se pobuni, mozda i bude vecina da se bilo koji deal sa EU uveze za konfirmatorni referendum. Korbin ce da postavi 3 line whip ali ima i on njih nekoliko budala koji ce glasati protiv i sta god da bude, bice gusto.

 

Ja cu mozda traziti azil u Holandiji, fuck this shit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger

Iz EU Parlamenta, posredstvom akreditovanih novinara koje pratim decenijama. 
 

Nešto si mi kontradiktoran. Ilegalni deal koji neće ni glasati, ili ipak hoće? 
 

U unutrašnju politiku (novi referendum, izbori, etc.) UK, ovde ne ulazim. BJ je dobio ono što TM nije: soluciju za SI i granicu sa RI - nema granice između dve Irske (SI ostaje u bescarinskoj uniji sa EU) & istovremeno UK povraćuje suverenitet (što je bio cilj referenduma). Dakle, prelazni period od četri godine, gde ćete moći da izglasate nove izbore, referendume, etc. 

 

Deal je postignut - na vašim predstavnicima je da ga ratifikuju ili odbace. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GlennGould said:

Nešto si mi kontradiktoran. Ilegalni deal koji neće ni glasati, ili ipak hoće? 

 

Nisam kontradiktoran, tebi fali informacija.

 

Deal ne moze biti ratifikovan jer postoji zakon koji kaze da se NI ne moze granicno odvajati od UK, donesen prije dvije godine na prijedlog brextermista iz ERG. Advokat koji je Johnsona otjerao na (Supreme) sud i sprijecio dalju prorogaciju parlamenta,  ceka da vidi hoce li taj deal biti stavljen pred parlament uopste. U slucaju da se tuzba podnese, sud ce razmotriti tuzbu i donijeti odluku sutra, prije super-subote.

 

DUP kazu da nece podrzati deal i ako opni nece, nece ga podrzati niko u parlamentu, tako da je i ovo najvjerovatnije mrtvorodjeno.

 

Sa ovim postom, ja sam out iz rasprave, sacekacu rasplet dogadjaja, sve drugo je gubljenje vremena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo nema granice unutar UK 
To je suština ovog Deal 

 

*neka ni na nebu - ni na zemlji varijanta gde, je SI i u UK (bez granice) i u EU (bez granice sa IR) 

 

Svakako sačekati Subotnji spektakl. No, imate priliku da izađete i kupite vreme za usaglašavanje raspoloženja po tom pitanju, bez pucanja po šavovima. Sada, to što zapravo skoro niko ne želi da izađe, je drugi par cipela, o kojem sam postavio i ono objašnjenje na francuskom. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, GlennGould said:

Pa upravo nema granice unutar UK 
To je suština ovog Deal 

 

 

Granica bi bila u irskom moru, sto efektivno ostavlja dio UK u EU. Razbija se drzava i DUP za sad odbijaju deal, odbija ga i Labour ali cak i ako ga prihvate, bice vezano za konfirmativni referendum gdje ce Remain biti opcija.

 

Najbolje za sad spremiti dovoljno kokica i pratiti situaciju, niko ne zna sta ce iz ovoga izaci, sve je nagadjanje.

 

I dalje stoji da su sve opcije otvorene; deal, no deal i remain. Niko ni sa kakvom sigurnoscu ne moze tvrditi da je i jedna od opcija u prednosti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GlennGould said:

Ja ti samo prenosim kontinentalni deo priče. Od nas - toliko (progutasmo žabu zvanu SI). Loptica je definitivno u vašem polju... 

 

Ovaj deal je jos gori od onoga sto je izpregovarala Tereza, ne vjerujem da ce se tek tako prihvatiti samo da Johnson moze da kaze - "jesam li vam rekao da je brexit 31."

~~~

 

Apliciram za neki posao u Shangaju. Odlicni uslovi, dobra lova.

 

Pitam jednog druga Kineza, kakav je zivot u Kini, kaze da se ne moze zaliti. 

 

 

Ne moze se zaliti - geddit? Opresivna drzava. 

:lol_2:

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Da nije ovako zalosno, bilo bi presmijesno.

 

Scotland’s highest court is to hear a fresh challenge from anti-Brexit campaigners as they seek to have Boris Johnson’s agreed deal with the EU declared unlawful, arguing that it contravenes legislation – originally amended by the Brexiter Jacob Rees-Mogg – that prevents Northern Ireland forming part of a separate customs territory.

 

qIMdPD7.jpg

Link to comment
Share on other sites

In the mean time...

 

Ova rulja što želi pravo na drugi referendum, vodeći se ‘logikom’ ne uvažavanja rezultata prethodnog referenduma je “demokratski” vrh. 
 

Kapiram da si protiv konzervativaca, razumem da si nezadovoljan rezultatima referenduma, jasno mi je da si proEU - ali kako možeš da veruješ da će ne poštovanje volje glasača & koalicija sa nacionalistima unutar UK dovesti do nekog zadovoljavajućeg rešenja ostaje misterija. 
 

Od dve stvari jedna: ako ne želite priliku da pregovarate dogovor sa EU (14 meseci, sa mogućnosti produžetka) - novi izbori ili no deal. Odaberite. Dosta demagogije.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...