Jump to content

UK: After Brexit


McCarthy

Recommended Posts

Ova tema ili da se preimenuje ili da jos sacekamo prije nego de Brexit u stvari desi.

 

6 minutes ago, melankolic said:

Vrhovni sud UK presudio da je nezakonita odluka BJ da suspenduje parlament.
Da li će BJ biti premijer sa najkraćim mandatom u istoriji ove zemlje?

 

Ko ce ga znati? Ako bude dovoljno pritiska na njega, morace. Problem je i glupavi Corbyn, njega se boje vise nego Brexita. Lik je uspio da izlazira glasove na laburistickoj konferenciji da ne mora da podrzi Remain u slucaju jos jednog referenduma. Ja se takodje bojim da ce, ako Corbyn dobije izbore i postane PM, to biti zadnji izbori za dugo vremena. Ta klika u vrhu Labour partije je jedna banda koju takodje treba protjerati iz politike, kao i ove disaster-kapitaliste iz ERG i Faraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, melankolic said:


Da li će BJ biti premijer sa najkraćim mandatom u istoriji ove zemlje?

 

Prvi mandat sigurno. Nisam proveravao, ali sigurno jedan od kracih u istoriji britanskog parlamentarizma.

 

Na zalost ne vidim mogucnost da ne dobije drugi mandat. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Honey Badger said:

Ova tema ili da se preimenuje ili da jos sacekamo prije nego de Brexit u stvari desi.

 

 

Ko ce ga znati? Ako bude dovoljno pritiska na njega, morace. Problem je i glupavi Corbyn, njega se boje vise nego Brexita. Lik je uspio da izlazira glasove na laburistickoj konferenciji da ne mora da podrzi Remain u slucaju jos jednog referenduma. Ja se takodje bojim da ce, ako Corbyn dobije izbore i postane PM, to biti zadnji izbori za dugo vremena. Ta klika u vrhu Labour partije je jedna banda koju takodje treba protjerati iz politike, kao i ove disaster-kapitaliste iz ERG i Faraza.

 

Tako nekako.

 

Kao sto smo se vec vise puta slozili, Korbin je glavni krivac sto je na referendumu izglasan Brexit. A sada ce biti glavni krivac sto ce Dzonson dobiti parlamentarne izbore. Sa njegovom politikom nema dogovora u remain bloku. Mada, on je jasno stavio do znanja da laburisti uopste i nisu remain blok i da je on neutralan sto se tice novog referenduma. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, A sad said:

Na zalost ne vidim mogucnost da ne dobije drugi mandat. 

 

Sta ce biti ako za dan-dva podnese ostavku?

 

Ako Johnson ostane, sve zavisi od toga hoce li biti Brexit 31.10 ili ne. Ako ne bude Brexit, nego neki produzetak, onda ce Faraz da mu bude konkurencija, osim ako ne naprave neki pakt ili cak i koaliciju ako niko ne dobije vecinu. 

 

U drugu ruku, imamo Corbyna koji je satjeran da podrzi drugi referendum, iako mu je vecina stranke striktno pro-remain. Ima ta unionisticka banda oko Corbyna, stari marksisti i trockisti, Putinovi ljudi, ne sumnjam uopste ali vecina laburista MP obecavaju da ce voditi pro-remain kampanju u slucaju referenduma ili izbora. Moguce je i da se i medju remainerima organizuje neki pakt o ne napadanju na marginalnim mjestima gdje bi mogli da se uhvate u kostac protiv Farazeve Brexit partije i Torijevaca. 

 

Sve je zamuljano, ne zna se nista i taman kad pomislis da se nesto rijesilo, pojavi se neko novo, jos vece sr.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Ne pratim posebno tu politicku scenu, pa bih molio pojasnjenje zasto je bas Korbin glavni krivac:smiley33:

 

Nije Corbyn glavni krivac, to je pretjerano. Glavni krivci za Brexit su Faraz, Johnson, Gove, razni drugi profiteri. Korbinova krivica je sto u pre-referendumskoj kampanji nije podrzavao Remain (mislim da je cak otisao na godisnji) i Leave je prevagnuo.

 

On je stari komunjara, okorjeli anti-EU, jer mu EU ne dozvoljava da od Engleske stvori zemlju proletersku, bez preispitivanja vodje i partije i naravno, bez izbora (ili sa namjestenim izborima kakve smo vidjeli juce na njihovoj konferenciji).

 

Ja se nadam da ce ga uspjeti smijeniti i ove oko njega izbaciti iz partije, ako uspije doci do Brexit produzetka nakon oktobra.

 

Jel' jasnije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Tako nekako.
 
Kao sto smo se vec vise puta slozili, Korbin je glavni krivac sto je na referendumu izglasan Brexit. A sada ce biti glavni krivac sto ce Dzonson dobiti parlamentarne izbore. Sa njegovom politikom nema dogovora u remain bloku. Mada, on je jasno stavio do znanja da laburisti uopste i nisu remain blok i da je on neutralan sto se tice novog referenduma. 


Nismo se složili, barem ne ja.
Glavni krivac što je referendum uopšte održan je David Cameron, po meni najlošiji premijer u istoriji VB. “Za” Brexit je bila presudna uloga Farage i populističke retorike po kojoj se vlast oduzima elitama (kako domaćim tako i briselskim) i vraća (a kome drugome ;) ) “narodu”.
Koliko se vlast vratila narodu vidimo kako Vladu vodi BJ.

“Decision to call referendum

The referendum was first announced by then-Prime Minister David Cameron on 23 January 2013. Cameron announced that he would attempt to re-negotiate Britain's terms with the EU before holding an in-out referendum no later than two years after the next general election – should he still be Prime Minister.[47] This was seen as a move to appease Eurosceptics within his own party as well as an attempt to regain voters who had been switching allegiance to UKIP since the previous election. Upon the Conservatives surprise majority victory in the 2015 general election, Cameron upheld his pledge and announced the date for the referendum to be 23 June 2016.[48]”

Wiki
Link to comment
Share on other sites

Jbt. Pa ti koje vi nabrajate i jesu Brexitasi, njihov posao i jeste bio da Brexit prodje. Korbinov je bio da ne prodje, a on je sabotirao kampanju. Vecina za Brexit je namaknuta u sredinama koje su laburisticke baze, a ocekivalo se da ce tu remain opcija dobiti. Naravno da je za to glavni krivac Korbin, brexitas na celu remain stranke. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Boris Johnson’s donor Crispin Odey eyes Brexit jackpot with £300m bet against British firms

 

 

Boris Johnson’s pro-Brexit backer Crispin Odey has made a £300m bet against British businesses and stands to make huge profits from the woes of the UK economy.

The firm owned by the multimillionaire hedge fund tycoon, who made millions betting against the pound after the 2016 referendum, has taken out £299m in “short” positions on some of Britain’s biggest firms.

His apparent lack of confidence in flagship British groups, including Royal Mail and the shopping centre owner Intu, implies that he expects their share prices to fall as the pound continues to tumble.

According to fresh data obtained by IHS Markit and Short Tracker, Odey Asset Management has “short” positions on 16 UK listed firms — and has increased its “short” position on six of them since Theresa May announced her resignation in May. On the day Johnson was elected leader of the Tory party, Odey’s firm increased its “short” position in the high street lender Metro Bank. It currently has a £17.6m bet against the company.

Marshall Wace, co-founded by Sir Paul Marshall, who gave £100,000 to the Vote Leave campaign, has also made bets against UK firms. The firm has taken “short” positions on 47 companies worth £1.14bn, including the outsourcing giant Kier Group, the budget airline easyJet and Severn Trent.

Marshall Wace announced plans in December to move some of its operations to Dublin to ensure it can serve EU clients after Brexit, and is ultimately owned by an entity based in the Cayman Islands.

The Labour MP Ian Murray, a supporter of the People’s Vote campaign, said: “His [Boris Johnson’s] funders don’t care about the devastation their . . . gambles might cause. A vicious Brexit, which they want, would devastate our high streets but they’d be quids in, even if thousands lost their jobs.

“It’s a disgrace to democracy that Johnson is happy to take money from a man who is betting against the country and who stands to make a mint if he forces no deal on us. It might not be illegal, but it stinks.”

However, Odey is also backing shares in some UK firms to rise, including the supermarket chain Tesco.

Odey, who gave £10,000 to Johnson in June, made £220m betting that a leave result would cause the pound to crash, boasting the following day that “the morning has gold in its mouth”.

The hedge fund boss has previously given more than £800,000 to pro-Brexit campaigns, as well as £32,000 to Ukip under Nigel Farage’s leadership. It makes him the second former Ukip backer to support Johnson after the Mayfair club owner Robin Birley, who donated £20,000 to his leadership campaign. Details of the donation were revealed in the register of MPs’ interests.

Odey was not available for comment.

 

Meet the gold-plated ‘Posh and Becks’ of the city


Crispin Odey and his wife, fellow fund manager Nichola Pease, have been dubbed the “Posh and Becks” of the City — a nickname that he is rumoured to hate.

Educated at Harrow and Christ Church, Oxford, Odey founded his eponymous asset management firm in 1991.

The Brexit supporter has taken controversial positions, including betting that the pound would fall after a vote to leave the EU. The couple are worth £775m, according to The Sunday Times Rich List. They split their time between Chelsea and their Gloucestershire mansion, Eastbach Court.

Odey, 60, who is friends with Jacob Rees-Mogg, once spent £150,000 on a stone hen house, dubbed “Cluckingham Palace”, to house prize poultry.

 

 

Izvor je The Times, 04.08.2019.

https://www.thetimes.co.uk/article/boris-johnsons-donor-crispin-odey-eyes-brexit-jackpot-with-300m-bet-against-british-firms-0lwjbnqsn

 

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Honey Badger said:

 

Nije Corbyn glavni krivac, to je pretjerano. Glavni krivci za Brexit su Faraz, Johnson, Gove, razni drugi profiteri. Korbinova krivica je sto u pre-referendumskoj kampanji nije podrzavao Remain (mislim da je cak otisao na godisnji) i Leave je prevagnuo.

 

On je stari komunjara, okorjeli anti-EU, jer mu EU ne dozvoljava da od Engleske stvori zemlju proletersku, bez preispitivanja vodje i partije i naravno, bez izbora (ili sa namjestenim izborima kakve smo vidjeli juce na njihovoj konferenciji).

 

Ja se nadam da ce ga uspjeti smijeniti i ove oko njega izbaciti iz partije, ako uspije doci do Brexit produzetka nakon oktobra.

 

Jel' jasnije?

 

Sad sam malo i proguglo. On se izgleda nije htio izjasnjavati u tom trenutku, valjda je kalkulisao i predpostavljao da ce to da prodje, pa da se ne provaljuje, a da nije proslo rekao bih eto ja nisam bio za to.

Uglavnom koliko sam shvatio Engleska je svojom vecinom izglasala Brexit, dok to prakticno nije proslo u Skotskoj i Sjevernoj Irskoj, ali zbog svoje brojnosti doslo je do preglasavanja.

Sve u svemu cirkus, referendum prosao, a sada ovo natezanje, pa nek zavrse vise posao.

Licno ne vjerujem da ce se nesto posebno promijeniti u zivotu obicnog covjeka sto se tice standarda, mozda i bude bolje, ko zna, Britanija je ozbiljna drzava, ima svoj komonvelt i veze po cijelom svijetu, tradiciju, kraljicu, princeve, princeze, funtu... libo vas ona stvar, EU ili ne, ostrvo je ostrvo.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, A sad said:

Jbt. Pa ti koje vi nabrajate i jesu Brexitasi, njihov posao i jeste bio da Brexit prodje. Korbinov je bio da ne prodje, a on je sabotirao kampanju. Vecina za Brexit je namaknuta u sredinama koje su laburisticke baze, a ocekivalo se da ce tu remain opcija dobiti. Naravno da je za to glavni krivac Korbin, brexitas na celu remain stranke. 

 

Moguce je da bi Leave dobio i da je Corbyn iskreno vodio kampanju za remain, mada ja razumijem tvoj rezon. Corbyn je Brexitovac kao i Faraz. Johnson je pro EU i uopste nije trebao dobiti ovaj referendum. Da je dobio Remain, on bi sad bio PM sa velikom vecinom u parlamentu, pricao viceve bez punchline i zajebavao Korbina svake srijede u parlamentu na PM questions.

 

Vidi ovo:

 

nOzg4kf.jpg

 

Ovako izgledaju kerovi kada uhvate auto. Ovo je jutro kada su dobili referendum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Honey Badger said:

Moguce je da bi Leave dobio i da je Corbyn iskreno vodio kampanju za remain, mada ja razumijem tvoj rezon. Corbyn je Brexitovac kao i Faraz. Johnson je pro EU i uopste nije trebao dobiti ovaj referendum. Da je dobio Remain, on bi sad bio PM sa velikom vecinom u parlamentu, pricao viceve bez punchline i zajebavao Korbina svake srijede u parlamentu na PM questions

 

Ako je tacno da je u sustini Remain, ambicija ga naterala da se preigra, za sada. Gde je na’vatao savetnike ili oni njega? Onog Cummingsa sto je radio u Rusiji ‘90tihi izgleda ko ispao iz romana Dostojevskog.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Ako je tacno da je u sustini Remain, ambicija ga naterala da se preigra, za sada. Gde je na’vatao savetnike ili oni njega? Onog Cummingsa sto je radio u Rusiji ‘90tihi izgleda ko ispao iz romana Dostojevskog.

 

Bilo je veliko iznenadjenje kada je on podrzao leave opciju, ali za razliku od laznih rimajnera on se istinski angazovao u toj prici. Tako da sta je on privatno ovde ne igra veliku ulogu, za razliku od Korbina kod kojeg igra jako veliku ulogu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Ako je tacno da je u sustini Remain, ambicija ga naterala da se preigra, za sada. Gde je na’vatao savetnike ili oni njega? Onog Cummingsa sto je radio u Rusiji ‘90tihi izgleda ko ispao iz romana Dostojevskog.

 

Od svih Brexitasa, Corbyn je vjerovatno najcvrsci u uvjerenju da UK treba izaci iz EU. Faraz je jajara koji bez kampanje protiv EU ne bi imao svrhe politickog postojanja. Boris Johnson je prilicno razmazen lik, skolovan i inteligentan i sve je ovo trebala da bude jedna super zajebancija u kojoj ce on da postane PM i vlada par mandata, u tome napraviti nekoliko cool politickih poteza da sebe vidi kao drugog Cercila. Medjutim - trrrt! Dobio je referendum koji nije iskreno htio dobiti i sad je prinudjen da se suoci sa posljedicama.

 

Cummings je imao svoju ulogu u Leave kampanji, znao je iskoristiti data, targetovao je prave ljude preko fejsbuka, beskurpulozan lik, za kog su rekli da je toliko pametan da igra neki "sah cetvrte dimenzije". Za sad, politicki protivnici su procitali svaki njegov potez i konstantno je u sahu, i ako ne napravi neko cudo, uskoro bi mogao biti i matiran. Lik i izgleda kao tipicni negativac iz filmova B produkcije. 

 

Situacija je vise nego interesantna, ko voli politiku ali bih radije da pratim iz Kanade ili NZ ili tako negdje. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sto je onda zagrizao za Bregzit, posto mi ne deluje kao principijalna osoba, vise kao (pre)ambiciozni oportunista?

 

Kao da su ga namerno uvukli u tu pricu racunajuci na sujetu i da ce da ga drze u saci sa takoreci francuskim lajfstajlom.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Pa sto je onda zagrizao za Bregzit, posto mi ne deluje kao principijalna osoba, vise kao (pre)ambiciozni oportunista?

 

Kao da su ga namerno uvukli u tu pricu racunajuci na sujetu i da ce da ga drze u saci sa takoreci francuskim lajfstajlom.

 

Sam je on to izabrao. Kameron je najavio da ce se povuci kakav god ishod bio. Jasno je bilo da ce premijer biti iz porazene struje da bi se ocuvalo jedinstvo stranke (Tereza Mej je bila u remain opciji).Dzonson je racunao da ce leave opcija izgubiti, ali dobiti veliki broj glasova, ako bi se nametnuo kao lider te opcije medju konzervama bio bi mu otvoren put da postane premijer. Medjutim, preracunao se jer je opcija Leave pobedila i sad treba vaditi kestenje iz vatre i donositi teske odluke. Ipak on je i dalje u sasvim solidnoj poziciji i ja zaista ne vidim kako on moze izgubiti naredne izbore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Honey Badger said:

Cummings je imao svoju ulogu u Leave kampanji, znao je iskoristiti data, targetovao je prave ljude preko fejsbuka, beskurpulozan lik, za kog su rekli da je toliko pametan da igra neki "sah cetvrte dimenzije". Za sad, politicki protivnici su procitali svaki njegov potez i konstantno je u sahu, i ako ne napravi neko cudo, uskoro bi mogao biti i matiran. Lik i izgl

 

My feelings as well. Mozda ga stave u nekog sledeceg Bonda 😂.

 

Da se ne radi o sudbini toliko ljudi kojima se zivot ozbiljno remeti, sjajna zabava. 

 

Pomalo mi bilo, ali samo malo zao Borisa, ona epizoda sa bratom, kao sekspirovska tragedija.

 

A onaj Faraz ko da je nas, jednom nogom u UK, drugom u Evropi, mislim privatno i lozi onaj narod. Strasno!

 

 

Kakve su sanse Liberala?

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, A sad said:

 

Bilo je veliko iznenadjenje kada je on podrzao leave opciju, ali za razliku od laznih rimajnera on se istinski angazovao u toj prici. Tako da sta je on privatno ovde ne igra veliku ulogu, za razliku od Korbina kod kojeg igra jako veliku ulogu. 

 

Slazem se u osnovi, razlika je u nijansama. Kakve je opcije imao Johnson nego da se istinski angazuje? 

 

Za Korbina se slazemo 100%.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

 

 Faraz je jajara koji bez kampanje protiv EU ne bi imao svrhe politickog postojanja.

 

Ovde si potpuno u pravu. Ali to je i kljuc za saradnju u Brexit bloku. Faraz nema stranku, tj ona je fakticki fiktivna, bez infrastrukture i icega. Njega je bas briga da gradi stranku i savrseno mu odgovara u ovakvoj situaciji. Zato ce se on veoma lako dogovoriti sa Dzonsonom, a i ranije je najavljivao da ce podrzati mnoge konzervativne hard brexitase. Dogovor konzervi i brexitasa je vise nego izvestan.

Sa druge strane dogovor na remain bloku je nemoguc. Bez Korbina bi bilo tesko dogovoriti se, sa njim je to nemoguce. Tu je velika prednost na brexit strani. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:

Kakve su sanse Liberala?

 

Otkud znam? :classic_smile:

 

Ja glasam za liberale otkako imam pravo glasa. Zadnji put sam glasao Labour jer sam mislio da ce Theresa May uzeti landslide i Corbynov Labour je makar bio sansa za Remain. Ja zivim u Labour safe seat, tako da moj glas malo ima znacaja ali ko zna? Vidjam LD aktiviste na pijaci, na ulici, dijele materijal, mozda se ljudi promijene. 

 

Ovo sad sto dolazi je nesto sto do sad nije vidjeno ili nije bilo jako dugo i sva predvidjanja su bez osnove. Pa svi su bili ubijedjeni da Remain dobija referendum 2016.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

A novi referendum pre izbora?

 

Nema sanse. Referendum je moguc tek posle izbora, naravno u slucaju dobrog rezultata remain opcije i prolaska veceg broja pro remain konzervativaca.

 

E sad, novi referendum ne bi doneo nista novo, cak i da remain opcija pobedi. generalno ja sam za novi referendum na kojem ocekujem tanku pobedu remain. Medjutim, to bi bio samo jos jedan pokazatelj podeljenosti britanskog drustva. Vecina ljudi je glasala za Brexit, ali vecina sigurno nije za hard brexit. Sa druge strane ni vecina rimajnera nije za ono cemu EU tezi. Tu dolazimo do jednog velikog nesklada izmedju EU i Britanije. Bez obzira kako se sve ovo zavrsi, buducnost Britanije u EU ostaje neizvesna. Jednostavno ideje koje su se primile u Evropi, nisu se primile u Britaniji. Mali broj biraca je za ono cemu EU tezi, bas mali. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...