Jump to content

UK: After Brexit


McCarthy

Recommended Posts

50 minutes ago, melankolic said:

Za one s Balkana koji nemaju tu demokratsku tradiciju kao Britanci mi je jasno zašto slave pobedu populizma i nazadnjaštva i zašto im je prethodno ukidanje parlamenta od strane BJ bitno kao lanjski sneg ali mi je čudno da niko to nije u britanskoj javnosti postavio kao ključni argument da tako nešto (pogotovo sada kada su konzervativci ubedljiva većina) može da se ponovi?

 

Nista nije imalo svrhe kad na drugoj strani mas Corbyna. U zadnjih nekoliko postova sam nabrojao samo neke njegove nedostatke, nisam stigao napomenuti prijateljski pristup Hezbolahu, iranskim mulama, IRA, obecanje da ce uzimati od bogatih da dijele sirotinji, obecavao je minimum wage od £10/h i silne kule i gradove sto je zvucalo kao iz neke bajke o Aladinu i carobnoj lampi. Lose postavljena prica, glasaci nisu popusili. Simples.

Link to comment
Share on other sites

 
Nista nije imalo svrhe kad na drugoj strani mas Corbyna. U zadnjih nekoliko postova sam nabrojao samo neke njegove nedostatke, nisam stigao napomenuti prijateljski pristup Hezbolahu, iranskim mulama, IRA, obecanje da ce uzimati od bogatih da dijele sirotinji, obecavao je minimum wage od £10/h i silne kule i gradove sto je zvucalo kao iz neke bajke o Aladinu i carobnoj lampi. Lose postavljena prica, glasaci nisu popusili. Simples.


Možeš li malo opširnije da objasniš kako je stranka mogla kolektivno da pređe u ruke takvoj ekstremno levoj političkoj štetočini?
Zar tamo nema nikog ko može da je vrati na socijal- demokratski put?
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2019 at 11:47 PM, Honey Badger said:

Sto se Corbyna i njegove vesele druzine tice, znam da je sumanuto ali pocinjem da sumnjam da su podmetnuti ljudi da sjebu opoziciju u korist Konzervativne partije.

 

Ovo je i meni padalo na pamet. I ne samo kad je Brexit u pitanju. Kao prodana utakmica. Lose za nevericu i dqa je usled trapavosti i gluposti. Sta se desava sa Milibandima?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, melankolic said:

 


Možeš li malo opširnije da objasniš kako je stranka mogla kolektivno da pređe u ruke takvoj ekstremno levoj političkoj štetočini?
Zar tamo nema nikog ko može da je vrati na socijal- demokratski put?

 

 

Nakon sto je Blair ostavio premijerstvo Gordon Brown-u, koji je odmah izgubio izbore 2010, zamijenio ga je Ed Milliband. Milliband je izgubio sljedece izbore 2015 koje je Cameron osvojio sa mrsavom vecinom i Miliband je podnio ostavku, kako je i red valjda. U stranci su vjerovatno odlucili da probaju radikalnije metode nakon dva ciklusa izgubljenih izbora i dovukli su Corbyna. Koliko sam ukapirao, sve ove godine otkako je MP, on je ovakav i nikada nije bio ni blizu nekog ministarskog mjesta, pa ni shadow governmenta. On je MP od ranih '80 i ni u jednom momentu ni jednom lideru Laburista nije palo na pamet da zovne Corbyna u kabinet na neku visu funkciju. Odjednom je 2015 isplivao kao vodja stranke i poceo se stvarati kult oko njega. 

 

Sad, da se vratim na tvoje pitanje - moze li se stranka vratiti na socijal-demokratski put? Laburisti su tradicionalno lijeva stranka koja se sa Blerom modernizovala i prisla blize centru, pa i u desno ali su se dokopali vlasti sto im dugo nije polazilo za rukom. Toni Blair je izasao kao najuspjesniji Labour PM u istoriji, dobio je 3 ciklusa izbora u 10 godina karijere. Ovo sa Corbynom je kao neki glitch u matrixu, povratak u proslost. Za ovih nekoliko godina, oni su izmijenili stranacke zakone tako da su se duboko ukopali i metastazirali i ne znam hoce li se stranka vratiti lijevom centru ili ce se raspasti. Ako Corbyn i Co uspiju postaviti svoje ljude, onda Labour propada jos dublje i na iducim izborima ce ih Johnson jos gore istelamabati.

 

36 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Ovo je i meni padalo na pamet. I ne samo kad je Brexit u pitanju. Kao prodana utakmica. Lose za neverovati da je usled trapavosti i glupisti. Sta se desava sa Milibandima?

 

Kad su se konzervativci raspadali po savovima ERG vs One Nation Tories i stranka im bila pred raspadom, on nije kapitalizirao na tome. Da nije pristao na ove izbore, ko zna sta bi bilo ali sigurno ne bi sad imali 60 poslanika manje.  

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Za one s Balkana koji nemaju tu demokratsku tradiciju kao Britanci mi je jasno zašto slave pobedu populizma i nazadnjaštva i zašto im je prethodno ukidanje parlamenta od strane BJ bitno kao lanjski sneg ali mi je čudno da niko to nije u britanskoj javnosti postavio kao ključni argument da tako nešto (pogotovo sada kada su konzervativci ubedljiva većina) može da se ponovi?

 

Pa to ti pricam. Morao bi nekako da se nametnes i da britanskoj javnosti skrenes paznju na te propuste koji su zaista neshvatljivi. Tebi ce biti lakse sto si obavio svoju duznost, a oni ako te poslusaju ..... ako ne, neka propadnu, ne mozes ih ti k'o slepce za ruku voditi, imas ti i svoje obaveze, moras i na Norvesku misliti. Jer i tamo su desnicari na vlasti, opasnost.

 

Sto se mene tice ja smatram da ce oni i bez tebe i vas nekoliko ovde koji ste vidno zabrinuti i uznemireni nekako preziveti ....... 

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Nista nije imalo svrhe kad na drugoj strani mas Corbyna. U zadnjih nekoliko postova sam nabrojao samo neke njegove nedostatke, nisam stigao napomenuti prijateljski pristup Hezbolahu, iranskim mulama, IRA, obecanje da ce uzimati od bogatih da dijele sirotinji, obecavao je minimum wage od £10/h i silne kule i gradove sto je zvucalo kao iz neke bajke o Aladinu i carobnoj lampi. Lose postavljena prica, glasaci nisu popusili. Simples.

 

Pa to je u potpunom skladu sa najnovijim socijal(isticko)-"demokratskim" gibanjima :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

Sta sam ti rekao za Severnu Irsku? 🙂

Za mene to nije bilo iznenadjenje vec nesto sto sam ocekivao. Medjutim, ne slazem se sa tim da je najveci gubitak za DUP I protestante to sto su izgubili Severni Belfast, bez obzira na to sto su oni tamo uvek pobedjivali I sto republikanci nikad nisu tamo pobedili. Ta izborna jedinica je mesana, prakticno pola pola, sa blagom protestantskom vecinim. Republikanci su tu uvek bili blizu, sa pojavom Alijanse I zajednickim nastupom proirskih partija (tu racunam I zelene koja je kao I Aliansa zvanicno neutralna po tom pitanju, ali za njih vecinom glasaju katolici, za razliku od Alianse za koju vecinski glasaju protestanti) oni su potpuno konkurentni unionistima. Usled demografskih promena su I jaci, tako da ako budu takticni mogu pobedjivati tamo sve cesce.

U juznom Belfastu je SDLP pobedjivao I ranije. Zasto je ova pobeda toliko bitna I za mene znacajnija od pobede na severu? Zbog procenta glasova koje je SDLP dobio. Taj procenat pokazuje da za SDLP ovog puta nisu glasali samo katolici, vec da su uspeli da privuku I protestantske glasace. Naravno ne mnogo, ali nekoliko procenata je glasalo za njih. To je nesto na cemu oni rade vec dugo I ako bi nastavili da grade svoju poziciju I medju protestantskim biracima to bi moglo da izazove tektonske promene u severnoirskoj politici. 

Treba napomenuti da je SDLP pobedio I u Londonderiju I uzeo mandat Sinn Feinu, tako da su se sa stilom vratili na veliku scenu. 

 

Aliansa je napravila sjajan rezultat u procenatima, a uzeli su I jedan mandat. Posle povlacenja lejdi Hermon iz izborne trke otvorio se prostor da pobede u North Down, sto su oni uspesno iskoristili. Ipak mislim da su propustili veliku sansu da pobede u istocnom Belfastu I da iako su ostvarili dobar rezultat tamo, poraz Naomi Lang na tim izborima baca senku na celokupni rezultat zutih.

 

Jedna mala ispravka, libdemsi su u Skotskoj uzeli cetiri mandata, ne tri.

 

 

Brexit partija je kada se pogledaju rezultati po regionima napravila najbolji rezultat u Velsu, ali o tome nekom drugom prilikom... 

 

Gubitak je jer je van parlamenta ostao Nigel Dodds.

 

UUP je takodje opet ostao bez mandata, za nekoliko stotina glasova razlike.

 

SDLP nije pobedio u Londonderriju, tu je dobio DUP. SDLP je dobio u Foyleu mandat od SF i osvojili su juzni Belfast.

 

Jeste Brexit jak u Velsu u nekim mestima. Njihov MEP Nathan Gill je bio kandidat tamo, on im dodje treca ili cetvrta najjaca figura u stranci.

 

Lib demsi su izgubili mnogo mesta na jugu od konzervativaca, neka malom razlikom. Tu je pomoglo sto Bregzitasi nisu imali kandidate, ali je odmoglo Faragu jer ga je kostalo kredibiliteta kod biraca na severu.

 

 

3 hours ago, melankolic said:

Za one s Balkana koji nemaju tu demokratsku tradiciju kao Britanci mi je jasno zašto slave pobedu populizma i nazadnjaštva i zašto im je prethodno ukidanje parlamenta od strane BJ bitno kao lanjski sneg ali mi je čudno da niko to nije u britanskoj javnosti postavio kao ključni argument da tako nešto (pogotovo sada kada su konzervativci ubedljiva većina) može da se ponovi?

 

1 hour ago, melankolic said:

 


Možeš li malo opširnije da objasniš kako je stranka mogla kolektivno da pređe u ruke takvoj ekstremno levoj političkoj štetočini?
Zar tamo nema nikog ko može da je vrati na socijal- demokratski put?

 

 

Odgovor na oba pitanja je isti: sistem u UK je FPTP.

 

Kada si pitao kako stranka sa 11% nece imati nijednog MP, odgovor je da ne bi tako nesto ni pitao da znas koji je izborni sistem u UK.

 

UK je podeljena u 650 izbornih jedinica i pobednik u svakoj postaje MP. Zasto je to vazno?

 

Zato sto gomila biraca koji su na ovim i na nekim proslim izborima glasali za konzervativce mozda ne bi glasali za njih, ali ne zele nikako laburistu u parlamentu i zato su primorani da se opredele da li im je vaznije da daju glas protiv laburista ili da glasaju za nekoga ko im je najblizi, ali ko nema sanse da dobije mandat i udje u parlament.

 

Kako se dogodilo da Corbyn otme stranku i preusmeri je ulevo? Pa The Labour Party i jeste koalicija ekstremnih levicara, radnika sa severoistoka i severa koji vise od svega mrze mere srednje, studenata i manjina iz Londona i nekih levih liberala. U Nemackoj bi to bila partija koja bi obuhvatala glasace Die Linke + Grune + SPD, konzerve bi bili CDU + CSU + AfD (pricam po profilu onih koji glasaju za njih).

 

U sustini, na svakim izborima ces imati neko krilo u obe najvece stranke nezadovoljmo, ali zbog FPTP sistema niti imas ozbiljnu alternativu niti se isplati glasati za alternativu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu za konzervativce ali namerno neće za laburiste a alternativa nema smisla.

To bi u Nemačkoj ‘30 i neke otprilike bilo da nisu za Hitlera ali pošto neće ni socdemove a ostali nemaju šanse onda daj “zighajl” (paralela sa danas AfD).

Hoće da zadrže povlašćeni položaj kao da su članica EU ali neće da poštuju zajedničke odluke članica EU odnosno briselske administracije.

Kao neka baba- devojka koja bi da je zasipaju poklonima a ona samo da izgleda.

 

Jadno je to sve, kako god da okreneš, sa ili bez FPTP.

 

Btw, kako vreme prolazi sve više zauzimam stav da treba ove trumpovske podguzne muve što pre otkačiti, ove sa istoka Evrope prepustiti finansijerima iz Moskve (čijeg su deo mentaliteta uvek bili) a da EU bude ono što je od početka trebala da bude - konfederacija Nemačke, Francuske i zemalja Beneluksa.

 

Link to comment
Share on other sites

@goldberg Ne, SDLP je pobedio u Londonderiju. Foyle je naziv izborne jedinice koja obuhvata grad Londonderi sa predgradjima. Inace grad je vecinski katolicki, tri cetvrtine stanovnistva, ipak to je jedno od retkih mesta u Severnoj Irskoj gde raste broj protestanata, u vecini mesta se povecava broj katolika. Intresantna stvar da je Londonderi jedno od par mesta u Irskoj koje je zabelezilo rast stanovnistva za vreme gladi, kada je Irska bila populaciono devastirana, I to je kljucni razlog za toliku brojcanu nadmoc katolika nad protestantima, veliki broj ljudi se tada iz ruralne Irske doselio tamo.

DUP je pobedio u izbornoj jedinici Istocni Londonderi koja obuhvata nekadasnje okruge Coleraine I Limavady, pretezno ruralna oblast. Coleraine ima dvotrecinsku protestantsku vecinu, dok Limavady ima katolicku vecinu, ali je Coleraine duplo veci. Ipak Istocni Londonderi je srednjerocno izborna jedinica u kojoj bi katolici zajednickim nastupom mogli da priprete DUPu, usled demografskih promena I jacanja Alianse. 

2 hours ago, melankolic said:

 

 

Btw, kako vreme prolazi sve više zauzimam stav da treba ove trumpovske podguzne muve što pre otkačiti, ove sa istoka Evrope prepustiti finansijerima iz Moskve (čijeg su deo mentaliteta uvek bili) a da EU bude ono što je od početka trebala da bude - konfederacija Nemačke, Francuske i zemalja Beneluksa.

 

 

To bi bilo najbolje, dok I tamo ne pobedi neko ko se tebi ne svidja. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, melankolic said:

Nisu za konzervativce ali namerno neće za laburiste a alternativa nema smisla.

To bi u Nemačkoj ‘30 i neke otprilike bilo da nisu za Hitlera ali pošto neće ni socdemove a ostali nemaju šanse onda daj “zighajl” (paralela sa danas AfD).

Hoće da zadrže povlašćeni položaj kao da su članica EU ali neće da poštuju zajedničke odluke članica EU odnosno briselske administracije.

Kao neka baba- devojka koja bi da je zasipaju poklonima a ona samo da izgleda.

 

Jadno je to sve, kako god da okreneš, sa ili bez FPTP.

 

Btw, kako vreme prolazi sve više zauzimam stav da treba ove trumpovske podguzne muve što pre otkačiti, ove sa istoka Evrope prepustiti finansijerima iz Moskve (čijeg su deo mentaliteta uvek bili) a da EU bude ono što je od početka trebala da bude - konfederacija Nemačke, Francuske i zemalja Beneluksa.

 

 

Corbyn se pokazao kao neodlucan i los vodja sa losim programom i glasaci su ga odbacili. Gotova prica. Poredjenja sa Njemackom '30 i neke ne stoji, Konzervativna partija nije Nazi, niti je Johnson isti kao Hitler, ne treba pretjerivati.

 

Jeste, FPTP sistem je razlog zasto se sve ovo desava. Prvo je arogantni David Cameron organizovao referendum za koji je bio ubijedjen da ce dobiti na krilima dobivenog Indy Ref u Skotskoj, a sve u namjeri da skine sa grbace Farazev UKIP. Boris Johnson je bio na strani Leave jedino iz licne ambicije da postane PM, i on se nadao da ce izgubiti opcija koju je podrzavao ali bi dobio podrsku u stranci i priblizio bi se PM fotelji. Sad imamo sto imamo i ovolika vecina u parlamentu koju je dobio je najbolje od svega sto se moglo desiti jer sad ne moze imati izgovore da ga parlament ometa u sprovodjenju svih obecanja koje je u predizborenoj kampanji dao. Izborni sistem se nece mijenjati najmanje 10 godina, nece ga Boris Johnson promijeniti sad, to moze uraditi samo neka stranka iz opozicije kada osvoje neke buduce izbore. Racunam da je najvjerovatnije da se sistem promijeni nekada u buducnosti kada u vlasti bude neka koalicija stranaka koje PR budu imale u predizbornom partijskom programu i ja navijam za to da se desi sto prije. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Oglasio se i Bler povodom fijaska Laburista :

 

https://www.danas.rs/svet/bler-za-poraz-kriv-ludacki-socijalizam/

 

 

U pravu je Bler, sve sto kaze je tako. 

 

Mene jedino zanima zasto se Corbynu i toj gubitnickoj kamarili ne pokazu vrata i istjeraju iz stranke. Uzrokovali su najveci poraz od 1935 i on ostaje "da pomogne".

 

Mogu zamisliti, da je kojim slucajem dobio ove, ne vjerujem da bi dozvolio sljedece ako ne bi on brojao glasove.

Link to comment
Share on other sites

To isto sto se desava u Engleskoj ja vec 3 godine govorim da se dogadja u USA, LUDACKI SOCIJALIZAM ............  samo sto ga je u GB doneo Corbyn, a u USA ga je instalirao Hussein Obama, a nastavili pod njegovom dirigentskom palicom razni debili kao kubanska konobarica Nakazio_Okazio i chika Bernie Staljin, stari lenjinista.

 

Srecom ni Englezi ni Amerikanci ne kupuju to djubre ......... bar za sada.

 

To sve ima i svoju cenu, naravno. A cena je poremecaj u izboru predstavnika vlasti, pa su tu neki koji u normalnim okolnostima verovatno ne bi bili prvi izbor. No, kada komunizam naidje, treba se spasavati, a ne gledati kandidatu u zube.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ha!

 

Frank Zacharias Robin Goldsmith, also known as Zac Goldsmith, sin skromnog milijardera Sir James Goldsmith i Lady Anabel Vane-Tempest-Stewart. Iako je izgubio izbore jedne za drugim, nije se dao omesti, nego je preko veze postao Lord i kao takav pozvan da bude clan kabineta novog premijera.

 

Da upitate Mileta Dodika, on bi vjerovatno bi na to rekao: "pa sta fali momku, ne drogira se!"

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Honey Badger said:

 

U pravu je Bler, sve sto kaze je tako. 

 

Mene jedino zanima zasto se Corbynu i toj gubitnickoj kamarili ne pokazu vrata i istjeraju iz stranke. Uzrokovali su najveci poraz od 1935 i on ostaje "da pomogne".

 

Mogu zamisliti, da je kojim slucajem dobio ove, ne vjerujem da bi dozvolio sljedece ako ne bi on brojao glasove.

 

Pa on da je dobio, dobio bi jedino ako bi mogao da pravi koaliciju sa SNP i Lib Demsima.

 

Sam sigurno ne bi dobio vecinu.

 

Nevezano za to, citam jedan podatak koliko je MPs doslo iz stranaka koje nisu najvece tri, SNP ili Plaid Cymru. Ispostavlja se da je od 1950. izabrano samo 13 takvih poslanika. Caroline Lucas je na poslednja cetiri izbora izabrana kao kandidat iz redova zelene stranke (u Brighton Pavillon, na jugu Engleske), Douglas Carswell i Mark Reckless su izabrani iz redova UKIP (radi se o konzervativcima koji su promenili stranku), tu je i George Galloway, bivsi clan laburista.

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

 

Pa on da je dobio, dobio bi jedino ako bi mogao da pravi koaliciju sa SNP i Lib Demsima.

 

Sam sigurno ne bi dobio vecinu.

 

 

 

To mi je jasno, mislio sam da je nekim slucajem dobio apsolutnu vecinu i postao PM. Ne vjerujem da bi dozvolio sljedece izbore ili bi ih barem namjestio u svoju korist. Mozda grijesim ali nakon brojanja glasova na PLP Conference, nisam vise siguran. Ne vjerujem vala ni ovim drugima, da stavim na record.

 

Quote

 


Nevezano za to, citam jedan podatak koliko je MPs doslo iz stranaka koje nisu najvece tri, SNP ili Plaid Cymru. Ispostavlja se da je od 1950. izabrano samo 13 takvih poslanika. Caroline Lucas je na poslednja cetiri izbora izabrana kao kandidat iz redova zelene stranke (u Brighton Pavillon, na jugu Engleske), Douglas Carswell i Mark Reckless su izabrani iz redova UKIP (radi se o konzervativcima koji su promenili stranku), tu je i George Galloway, bivsi clan laburista.

 
 

 

 

With 649 seats declared, the ERS have analysed the number of votes needed per MP elected.

 

It took:

864,743 to elect the lone Green MP
642,303 votes for zero Brexit Party MPs
334,122 to elect each Liberal Democrat
50,817 to elect each Labour MP
38,300 votes to elect each Conservative MP
38,316 to elect each Plaid Cymru MP
25,882 to elect each SNP MP

 

https://www.electoral-reform.org.uk/latest-news-and-research/media-centre/press-releases/analysis-millions-of-votes-go-to-waste-as-parties-need-wildly-different-number-of-votes-per-mp/

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Inspirisana ili isprovocirana kako se zeli dilemama srpske politike prilazem kolumnu iz danasnjeg (23.01.2020.) The Times

I’m the person Dominic Cummings is looking for – but I won’t be applying

 

 

Dominic Cummings started 2020 with a job ad containing an eccentric set of skills for shaking up government forecasting and decision-making. Is this pure disruption, or do those topics and technologies offer a clue to his plans?

The keywords lay a very specific trail of breadcrumbs. Prediction science, cognitive technologies, Cialdini, Pearl’s calculus of causation. Agent-based models, storytelling, the Neo4j database his programmers will use. What could this collection of buzzwords mean?

I have a pretty good idea, because the expertise Dom wants is a near-perfect description of my work. But I’m unlikely to apply.

 

For a decade I’ve used exactly this combination of mathematical, economic and computing disciplines to model the economy and the human imagination, giving me a distinctive insight into what Cummings might be up to. I believe he has two ambitious plans – but a critical third step is missing.

 

The first is advanced data science. Finding cause-and-effect levers in huge datasets; approximating when perfect decisions aren’t possible. Programming languages, machine learning: essential tools of modern life. Nothing wrong with the civil service getting better at that.

 

The second step is less neutral. Agent-based models are a tool (which I endorse) for running computer simulations of society and testing new policies. Behavioural economics and persuasion technology can sell ideas to a sceptical population: this is what made Cummings famous.

 

But ten years of doing this has taught me a third component is indispensable. It’s absent from Silicon Valley’s move-fast-break-things philosophy, and from Dom’s blog post. The third element is values.

For humans, values are our motivation to solve problems and a measure of whether we’ve succeeded. AI has motivations too. Nudge theory says ‘there is no neutral choice architecture’, and there is no neutral goal for an algorithm. If you don’t give it values, it will inherit them by default.

Programmers and economists (I’ve been both) prefer simple values. The greatest happiness for the greatest number: the perfect algorithmic principle? Until you start to ask: are UK-resident, taxpaying EU nationals included in “the greatest number”, or only British citizens? If someone needs £30,000 for mobility support or cancer treatment, how is that weighed against the 30 people who’ll give up £1,000 to provide it?

 

Until we give values to machines, they can’t apply the good judgement that is essential to policy design.

 

Traditional economics seeks the best way for people to get what they want. Dom’s ideas will optimise that process. The next step needs cognitive economics: the study of how our brains decide what we want, before we ask how to get it. We are just starting to answer that for humans, let alone AI.

 

To give values to algorithms, we must agree on those values. That means democratic debate, not civil service rules. Only then can we let AI loose on running the country. Policy is not just an optimisation problem, it’s a set of choices about the society we want to live in. And until Cummings – and his boss – have shown us what their values are, I’m not ready to help implement them.

 

 

Leigh Caldwell is a cognitive economist and partner at Irrational Agency. He blogs at www.knowingandmaking.com and tweets at @leighblue.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
55 minutes ago, Atreid said:

 

:lol_2:

 

Meni nekako najzalije Slovenaca u citavoj prici, jbga, sad i oni vide kako to izgleda kad neko drugi nece da bude u Uniji sa njima. :classic_sad:

 

Da, jadni Slovenci, nekako su najgore prosli od svih ex - YU zemalja. :cry:

 

Evropski parlament se odlaskom poslanika iz UK smanjuje sa 751 na 705 poslanika. EPP ce dobiti jos pet poslanika, unija Socijalista i Demokrata ce izgubiti sest, RE 11, a evroskeptici iz ID ce prestici zelene i postati cetvrta najveca grupa u parlamentu.

 

Farage je najavio da osniva novu partiju koja ce imati naziv The Reform Party (mozda po ugledu na partiju Ross - Perota). Ona ce imati za cilj promenu izbornog sistema.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

 

 pa dobro sad kakve to veze ima, koga briga da mu prebrojava krvna zrnca dece ... a nije jedini cija deca mogu da biraju

ma ostrvljani su to, meni je i bilo cudno da budu deo kopna 🙂

 

nego ovo, sada je upraznjeno to mesto u Eu

stvar je zanimljiva za Srb...da popuni prazno mesto, a eto i zbog slovenaca i usamljenosti ...

 

sada vise ne znam da li se vec nesto govorilo o tome ili se meni pricinilo pa ispada komicno?

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

 pa dobro sad kakve to veze ima, koga briga da mu prebrojava krvna zrnca dece ... a nije jedini cija deca mogu da biraju

ma ostrvljani su to, meni je i bilo cudno da budu deo kopna 🙂

 

nego ovo, sada je upraznjeno to mesto u Eu

stvar je zanimljiva za Srb...da popuni prazno mesto, a eto i zbog slovenaca i usamljenosti ...

 

sada vise ne znam da li se vec nesto govorilo o tome ili se meni pricinilo pa ispada komicno?

 

 

 


Meni licno takve stvari imaju veze, a uocljiva mi je i paralela sa srpskom politikom s leva u desno, pa natrag.

 

Ko mu broji krvna zrnca (jeftin stos btw.) dovodim u pitanje licni integritet spram politike koju prodaje.
 

Zanimljiva mi je ta opustenost u namestanju da deca mogu da ti biraju, a onda trimerovati mogucnosti druge dece da bi interesni lobi koji zastupas profitirao, sve u saradnji sa lumpenproletarijatom. Sve sa ovim poludebilnim kezom jer je tako u mogucnosti. 


Ako je to tebi normalno i OK, sve u redu.  Meni nije. Sta cu, zadrta sam. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...