Jump to content

UK: After Brexit


McCarthy

Recommended Posts

47 minutes ago, A sad said:

 

Ali kako to da ta manipulacija postoji samo kad tvoji izgube, kako to da demokratija ne valja samo kad pobedi druga strana? Kad pobede oni koji "treba da pobede" tada je sve ok i demokratija je najbolji sistem. 

 

Ili ne postoje manipulacije samo kada tvoji dobiju? 

 

Ovako mozemo da vrtimo u krug do besvesti. 

 

Kada se na kraju dokaze da je bilo manipulacije onda oni zadovoljni "demokratskim" glasanjem krenu u novo talasanje "eto izgubili, hoce da otmu vlast"

 

Jbg spinovanju nikad kraja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ili ne postoje manipulacije samo kada tvoji dobiju? 

 

Ovako mozemo da vrtimo u krug do besvesti. 

 

 

E, pa ne mozemo. Vi ste ti kojima su puna usta demokratije, ali samo kada pobedjuju vasi. Cim izgube, demokratija ne valja, treba je ukinuti, to su manipulacije... Takve gluposti i takvo licemerstvo od mene nikada niste i necete moci cuti. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, A sad said:

 

E, pa ne mozemo. Vi ste ti kojima su puna usta demokratije, ali samo kada pobedjuju vasi. Cim izgube, demokratija ne valja, treba je ukinuti, to su manipulacije... Takve gluposti i takvo licemerstvo od mene nikada niste i necete moci cuti. 

 

Iz ovog se naslucuje da su sada tvoji (da ne kazem vasi) na vlasti, pa se pitam gde su nestali ljudi koje citam vec evo 12 godina i koji su imali uvek ruznu rec za ruzna stanja kao sto su nacionalizam, prevara, kriminal, diktatura... Za mene je to licemerno. Poturati nekom demokratiju koja je stecena na prevari i lazi. 

Ne smeta ti sto nacionalizam buja u sve vecem broju drzava, sto vlast koja je sada u ponekim drzavama nece da sidje na demokratski nacin.. da ne nabrajam?

 

Sta je napravio ovaj mamlaz Dzonson u Engleskoj? Cirkus najobicniji da bi nekolicina njih uzela kintu, posle bilo "ups sorry, malo smo se zezali"

 I kada su ljudi skapirali traze da se ponisti brexit, a onda im se potura "pa ljudi su izabrali"

Da, bas licemerno od njih. Treba da cute i jedu g***a, birali su, jel?

 

btw da dodam, upravo jeste demokratija boriti se za svoja prava pa cak iako je protiv vlasti, nisu sve vlasti ispale dobre kao sto su se predstavile... 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Baby ovo je podmetanje, verovatno iz čistog nerazumevanja. Nije tačno da je iko ovde od ljudi sa kojima si ozbiljnije pisala ikada promovisao, ili podržavao nacionalizam, već se uvek podržavalo pravo na izbor, makar nam i bio mrzak. I na drugim si topicima ovo koristila kao argument. Kad su izbori prošli, ili suck it up, ili slavi, ali nemoj da pričaš kako nisu bili dobri.
Na žalost svet je ponovo ušao u neku netolerantnu fazu. Ne brini izaći će opet, ali nemoj oda pšeš da neko to podržava, kad napiše, da moramo da poštujemo odluku većine. Ta smo demokratska pravila svi izabrali.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mrd said:

@Baby ovo je podmetanje, verovatno iz čistog nerazumevanja. Nije tačno da je iko ovde od ljudi sa kojima si ozbiljnije pisala ikada promovisao, ili podržavao nacionalizam, već se uvek podržavalo pravo na izbor, makar nam i bio mrzak. I na drugim si topicima ovo koristila kao argument. Kad su izbori prošli, ili suck it up, ili slavi, ali nemoj da pričaš kako nisu bili dobri.
Na žalost svet je ponovo ušao u neku netolerantnu fazu. Ne brini izaći će opet, ali nemoj oda pšeš da neko to podržava, kad napiše, da moramo da poštujemo odluku većine. Ta smo demokratska pravila svi izabrali.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Pa meni se stalno podmece da kukumavcim jer ne vladaju moji. Ja nemam moje, vidim sta valja, a sta ne valja. To moji - tvoji mi je nekako vise za uzrast osnovne skole. Svi se kuvamo u istom loncu. Kakav je argument ovo: "Vi ste ti kojima su puna usta demokratije, ali samo kada pobedjuju vasi?"

 

Vecina sada na vlasti su cisti nacionalisti, koji da, ukidaju prava (nekim drugima pa mi to mozda i ne osetimo), nece mirno da sidju sa vlasti, kradu izbore i koriste glasanja kao opravdanja za svinjarije koje prave. Pritom vecina njih gura veru na velika vrata i krade sakom i kapom. 

Kada oni drugi koji nisu na vlasti objave kradje, prevare, utaje, krsenja ustava i zakona, e onda "ljudi su birali" 

Da niste mozda ocekivali od lopova i lazova da kaze da je lopov i lazov?

 

Dogod se politicari naplacuju iz drzavne kase koje pune gradjani, ti gradjani imaju pravo da se bune. Nisu ih birali da ih sistematski unistavaju sigurno. Da se samo jednom ne dopada, taj jedan moze i mora da stane i kaze sta ne valja, ako cemo vec o demokratiji.

 

Moj licni zakljucak je da se nekako nagnulo na forumu da se brane sadasnje krs nacionalisticke vlasti, ako ni zbog cega drugog, onda zbog ucitkivanja onih "ciji nisu na vlasti"

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Pa meni se stalno podmece da kukumavcim jer ne vladaju moji. Ja nemam moje, vidim sta valja, a sta ne valja. To moji - tvoji mi je nekako vise za uzrast osnovne skole. Svi se kuvamo u istom loncu. Kakav je argument ovo: "Vi ste ti kojima su puna usta demokratije, ali samo kada pobedjuju vasi?"

 

Vecina sada na vlasti su cisti nacionalisti, koji da, ukidaju prava (nekim drugima pa mi to mozda i ne osetimo), nece mirno da sidju sa vlasti, kradu izbore i koriste glasanja kao opravdanja za svinjarije koje prave. Pritom vecina njih gura veru na velika vrata i krade sakom i kapom. 

Kada oni drugi koji nisu na vlasti objave kradje, prevare, utaje, krsenja ustava i zakona, e onda "ljudi su birali" 

Da niste mozda ocekivali od lopova i lazova da kaze da je lopov i lazov?

 

Dogod se politicari naplacuju iz drzavne kase koje pune gradjani, ti gradjani imaju pravo da se bune. Nisu ih birali da ih sistematski unistavaju sigurno. Da se samo jednom ne dopada, taj jedan moze i mora da stane i kaze sta ne valja, ako cemo vec o demokratiji.

 

Moj licni zakljucak je da se nekako nagnulo na forumu da se brane sadasnje krs nacionalisticke vlasti, ako ni zbog cega drugog, onda zbog ucitkivanja onih "ciji nisu na vlasti"

 

 

 

 

Ma to sve može da stoji. Šta misliš zbog čega "neinteligantan", ili da budem nežniji, manje inteliGentan puk, ili glasač, bira ovo što je sad?

To je uvek bio moj argument, a i većine drugih s'kojima se ti i ostali oponenti kosite sa "nama", koji na ovo gledamo kao neko prolazno stanje sinusoide.

Rokao bih da smo dobro prošli proteklih 70+ godina, bez svetskog rata. Ovo je dobro na neki način, pošto ipak ne pucamo, već još uvek glasamo.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

EDit:

Opet sam skrenuo diskusiju. Da ne brišem post. Možemo o ovome na druGom topiku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Iz ovog se naslucuje da su sada tvoji (da ne kazem vasi) na vlasti, pa se pitam gde su nestali ljudi koje citam vec evo 12 godina i koji su imali uvek ruznu rec za ruzna stanja kao sto su nacionalizam, prevara, kriminal, diktatura... Za mene je to licemerno. Poturati nekom demokratiju koja je stecena na prevari i lazi. 

Ne smeta ti sto nacionalizam buja u sve vecem broju drzava, sto vlast koja je sada u ponekim drzavama nece da sidje na demokratski nacin.. da ne nabrajam?

 

Sta je napravio ovaj mamlaz Dzonson u Engleskoj? Cirkus najobicniji da bi nekolicina njih uzela kintu, posle bilo "ups sorry, malo smo se zezali"

 I kada su ljudi skapirali traze da se ponisti brexit, a onda im se potura "pa ljudi su izabrali"

Da, bas licemerno od njih. Treba da cute i jedu g***a, birali su, jel?

 

btw da dodam, upravo jeste demokratija boriti se za svoja prava pa cak iako je protiv vlasti, nisu sve vlasti ispale dobre kao sto su se predstavile... 

 

Niko nikom ne brani da se bori za svoja prava. U nedostatku argumenata podmeces. Ja sam se na ovoj temi vise puta jasno deklarisao koji su "moji", tako da nema nikakve potrebe za podmetanjem i nekim vratolomijama da bi se doslo do nekog zakljucka, samo je potrebno iscitati temu.

Poenta demokratije i jeste da ce na vlast dolaziti i oni koje mi ne volimo, ne podrzavama, pa i mrzimo. Licemerno je zalagati se za demokratiju samo kada pobedjuju oni koje podrzavamo. Kod nekoliko forumasa je taj stav prisutan vec duze vreme, evo danas si se i ti pridruzila tom klubu. Taj stav ne samo da je licemeran, vec je pre svega opasan.

Ja se zalazem za mnogo toga, ali to mi ne daje za pravo da drugima uskracujem njihovo pravo da podrzavaju druge stvari i da sa takvom platformom preuzmu vlast.

Opcija Brexit je pobedila na referendumu, prilicno ubedljivo. Posle toga su brexitasi pobedili i na parlamentarnim izborima i to sve u roku od  dve ipo godine. Ne postoje nikakve indicije da bi na sledecim parlamentarnim izborima imali drugaciji rezultat, cak sta vise. Ankete za eventualni novi referendum daju remain opciji manje procente nego sto su davale na proslom referendumu. 

 

Mozes ti to da nazivas kako hoces, ali oni su vec vise puta pokazali da imaju vecinu. Naravno, da se treba boriti da se trenutno stanje promeni, ali pozivanjem da se ukine demokratija se salje jedna jasna poruka. A ona je da je (u ovom slucaju) nasa opcija gora od njihove. 

 

A sto se manipulacija tice, nije bilo nikakvih izbornih manipulacija, izbori nisu pokradeni, diktature nema. Sto se tice poruka koje se salju biracima, naravno da su one manipulativnog karektera, ali ne samo jedne, vec obe strane i tako je jos od starog Rima i bice do kraja sveta. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ma to sve može da stoji. Šta misliš zbog čega "neinteligantan", ili da budem nežniji, manje inteliGentan puk, ili glasač, bira ovo što je sad?

To je uvek bio moj argument, a i većine drugih s'kojima se ti i ostali oponenti kosite sa "nama", koji na ovo gledamo kao neko prolazno stanje sinusoide.

Rokao bih da smo dobro prošli proteklih 70+ godina, bez svetskog rata. Ovo je dobro na neki način, pošto ipak ne pucamo, već još uvek glasamo.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

EDit:

Opet sam skrenuo diskusiju. Da ne brišem post. Možemo o ovome na druGom topiku.

 

 

 

Pa pazi, postoje socijoloska istrazivanja koja su dosla do zakljucka da kada se neko drustvo uljuljka u relativno dobro stanje u drzavi onda pocne da im smetaju najmanje sitnice i hoce promenu. Uglavnom te promene ne idu na bolje, nego na gore. 

 

Ja se nadam da je prolazno stanje sinusoide, ali nekako mi nesto govori da sto se duze ignorise, kao i svaki problem, teze ga je posle resiti. Pa sta onda, sedimo mirno i cekamo da samo od sebe prodje, kao da imamo jedno sest zivota? 

 

Ja sam duboko sigurno da ti ciji su sada na vlasti nije im nista bolje nego onima kojima nisu njihovi na vlasti (forumski da se izrazim 😄 ) ali eto, zakace se za neku sitnicu i onda zmure na realne probleme i cekaju da se stanje samo od sebe sredi, sretni bar sto su nji'ovi na vlasti. 

 

To sto ne pucamo mi, pitaj danas one u Siriji, a ako mislis na neki globalni rat, pa ko zna, kako je krenulo... nije gotovo neizvesno da i nasa generacija zapati koji... 

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, A sad said:

 

Niko nikom ne brani da se bori za svoja prava. U nedostatku argumenata podmeces. Ja sam se na ovoj temi vise puta jasno deklarisao koji su "moji", tako da nema nikakve potrebe za podmetanjem i nekim vratolomijama da bi se doslo do nekog zakljucka, samo je potrebno iscitati temu.

Poenta demokratije i jeste da ce na vlast dolaziti i oni koje mi ne volimo, ne podrzavama, pa i mrzimo. Licemerno je zalagati se za demokratiju samo kada pobedjuju oni koje podrzavamo. Kod nekoliko forumasa je taj stav prisutan vec duze vreme, evo danas si se i ti pridruzila tom klubu. Taj stav ne samo da je licemeran, vec je pre svega opasan.

Ja se zalazem za mnogo toga, ali to mi ne daje za pravo da drugima uskracujem njihovo pravo da podrzavaju druge stvari i da sa takvom platformom preuzmu vlast.

Opcija Brexit je pobedila na referendumu, prilicno ubedljivo. Posle toga su brexitasi pobedili i na parlamentarnim izborima i to sve u roku od  dve ipo godine. Ne postoje nikakve indicije da bi na sledecim parlamentarnim izborima imali drugaciji rezultat, cak sta vise. Ankete za eventualni novi referendum daju remain opciji manje procente nego sto su davale na proslom referendumu. 

 

Mozes ti to da nazivas kako hoces, ali oni su vec vise puta pokazali da imaju vecinu. Naravno, da se treba boriti da se trenutno stanje promeni, ali pozivanjem da se ukine demokratija se salje jedna jasna poruka. A ona je da je (u ovom slucaju) nasa opcija gora od njihove. 

 

A sto se manipulacija tice, nije bilo nikakvih izbornih manipulacija, izbori nisu pokradeni, diktature nema. Sto se tice poruka koje se salju biracima, naravno da su one manipulativnog karektera, ali ne samo jedne, vec obe strane i tako je jos od starog Rima i bice do kraja sveta. 

 

 

Znaci ja podmecem, a pogledaj par strana unazad, na svaciju zamerku si imao zamerku, bez argumenata, ako ne mislis da je argument "ko gubi nema prava da se ljuti"...

 

Za brexit su ih izlagali, izmanipulisali a referendum je najlaksi nacin da se neko izmanipulise. Dovoljno je postaviti poludefinisano pitanje. Ukucaj u google "manipulisanje referendumom" lista je neogranicena, argumenata koliko hoces ako zelis da ih procitas. 

 

Za izborne manipulacije nisam mislila samo Britanija, nego vecina zemalja u svetu je pocela da koristi slicne ili iste metode kradje glasova, zato su rezultati kakvi jesu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Znaci ja podmecem, a pogledaj par strana unazad, na svaciju zamerku si imao zamerku, bez argumenata, ako ne mislis da je argument "ko gubi nema prava da se ljuti"...

 

Za brexit su ih izlagali, izmanipulisali a referendum je najlaksi nacin da se neko izmanipulise. Dovoljno je postaviti poludefinisano pitanje. Ukucaj u google "manipulisanje referendumom" lista je neogranicena, argumenata koliko hoces ako zelis da ih procitas. 

 

Za izborne manipulacije nisam mislila samo Britanija, nego vecina zemalja u svetu je pocela da koristi slicne ili iste metode kradje glasova, zato su rezultati kakvi jesu. 

 

Da li ti shvatas da ne postoji argument protiv demokratije? 

 

Koja je tacno razlika izmedju tebe i onih koji navodno kradu izbore? Nema je i jedni i drugi se zalazete za isto. 

 

Da, ti podmeces i ucitavas stavove. Da li ti zaista mislis da ja sad treba da dajem neke argumente zasto je demokratija najbolji sistem i ne treba je menjati? Naravno da za tim nema nikakve potrebe. Mene zaista fascinira to dokle su ljudi u stanju da idu, ako im se nesto ne svidja. Dok za druge mogu da poverujem, ja stvarno jos uvek ne verujem da je ovo stvarno tvoj stav. Razumem i ogorcenost i sve, ali sa nekim stvarima se ne treba zezati.

 

Rezultati su takvi kakvi jesu ne zato sto neko krade glasove, vec zato sto su ljudi nezadovoljni ovakvim stanjem sirom sveta i traze promene. Tramp nije dosao na vlast kradjim glasova. Brexit se nije desio kradjom glasova, oni ludaci u Italiji nisu dosli na vlast kradjom glasova... oni su pobedili zato sto salju konkretnu poruku koju ljudi razumeju i koja im je prihvatljiva. Ne pricamo ovde o Venecueli, Rusiji, Srbiji i slicnima, vec o razvijenim demokratijama. 

 

Sama teza da u izbornom procesu samo jedna strana laze i manipulise sa gradjanima je veoma naivna. Pa pogledaj sta pricaju ovi iz remain opcije i sta su pricali u kampanji. Pa to su mnogo vece bajke od ovih iz brexit tabora.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

 

Najbolji borci za slobodu su oni koji bi svaku slobodu ukinuli. 


Ciju i koju slobodu? Onu slobodu koja marifetlucima, potkupljivanjem, zastrasivanjem, paktom sa najnasilnijim segmentima drustva ukida identicnu slobodu drugih koji nisu vidjeni da dele tekovine iste slobode (Pri tom mislim na sansu, ne na redistribuciju) vec da se njima upravlja i stavi ih u funkciju licnog bogacenja.

 

Necija sloboda ne podrazumeva pravo na ukidanje slobode druge osobe u jednom drustvu. Sem ako sloboda na koju misle neki nije sloboda da sa zivotima drugih rade sta im je volja inace ce da pale i ruse unaokolo, posto nemaju unutrasnje inhibicije ka nasilju ukoliko je njima u naopakim mozgovima necije dobro istovremeno njihovo zlo.

 

Zene poslanik ja ubijena na ulici pre tri godine od jednog borca za slobodu i obozavaoca berzanskog mesetara kome ne smeta da drzi jednu nogu u UK, a drugu u EU (preko zenine suknje), da regularno uzima platu i da pljuje po istoj.


Vezano za Brexit. Za EU je po meni bolje da se resi Engleza i njihovog cinculiranja.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, A sad said:

 

Da li ti shvatas da ne postoji argument protiv demokratije? 

 

 

Predlazem ti nesto da procitas, mislim, nije nesto sto mi ovde ne znamo, pitanje je samo da li hocemo da prihvatimo ili ne

 

https://www.washingtonpost.com/news/monkey-cage/wp/2019/01/04/how-do-you-know-when-a-democracy-has-slipped-over-into-autocracy/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2019 at 10:17 AM, Plavi Golub said:


...

Vezano za Brexit. Za EU je po meni bolje da se resi Engleza i njihovog cinculiranja.

 


Da, naravno. 

Vezano za Brexit. Za UK je po meni bolje da ispoštuje onaj bluff i krene u pregovore o budućem trgovinskom ugovoru sa EU. To što Labour ne ume da artikuliše nikakvu smislenu politiku van prizme EU - nije problem većinske/vladajuće garniture.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2019 at 12:20 AM, Plavi Golub said:

Ma jasta, ostaviti ove neofeudalce i lopuze ala Donald, Orban i AV and comp. dozivotno sa pretorijanskom gardom, a ostale upregnuti u jaram i eto nama vrli novi (srednji) vek.

 

 

Pa ako dobijaju na izborima i ako imaju vecinu da ostanu na vlasti, onda ce ostati na vlasti.

 

Pritom, malo je pogresno uporedjivati AV i Trumpa. Trump je pobedio na izborima cije rezultate niko nije osporio, osim sto se nekima nisu svideli ti rezultati. AV pobedjuje na fingiranim izborima u uslovima u kojima je samo on prisutan u medijima, gde se na svakim manjim lokalnim izborima angazuje citav drzavni aparat ne bi li u svakom mestu dosli "pravi ljudi iz partije".

 

Ne mozes da trazis novi referendum, jer, ako on pokaze da 53% sada ne zeli BREXIT, sledeci put ce pristalice BREXIT - a da traze treci referendum i cirkusu nikad kraja. Takodje, koliko mi se cini, uslovi na referendumu su bili jasni, to je bio referendum koji je odlucivao da li ce UK izaci ili nece iz EU. Nije pominjano nista oko toga sta se desava ako je sad 51% ili 53% protiv odluke donete na referendumu.

 

Resenje su samo izbori i promena izbornog sistema pre izbora. Pa onda svaka stranka moze u svom programu da kandiduje ponovno clanstvo u EU. UK i gradjani su zarobljenici ovakvog izbornog sistema u kojem na celo stranke dodje Cameron, koji u strahu od gubitka glasova organizuje referendum, pa na celo dve ubedljivo najvece partije dodju brexitas i krajnji levicar i sad gledamo cirkus u parlamentu.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, goldberg said:

Pritom, malo je pogresno uporedjivati AV i Trumpa.


Raspitaj se malo oklen nas “lutka” ima savetnike, ali one za koje se ne zna nevidljive instruirane od cika Bannona. Pa instrumentalizovane botove (dakle ne slobodne strelce) sa onim Trampe Srbine i fuj odvratni liberalizam, feminazi i ziveo Putin i slicno.

 

Ekonomski program, program americkih republikanaca naravno sa balkanskim zacinima. 

 

Ista prica i sa velikim konzervativcem i hriscaninom Orbanom gde mu se gradonacelnici sve zabavljaju u hrvatskoj varijanti Portomontenegra (bokte oni austrijski po Ibici i sl), a on radi posao unutar familije i prijatelja sa parama iz evropskih fondova. I usput vraca zakone vezane za radne odnose na najnizi nivo ikad. Da me ne shvatis pogresno boli me uvo s kim ce ko i gde da ubija slobodno vreme, ali nemoj onda da kakis. I tako njega bar kaznise na lokalu.

 

Sta se moze ili ne moze u UK odlucice oni u okviru svoje pravne regulative i sistema. Tu ja nemam sta da mislim ili ne. 
Cisto sumnjam da su oni matori torijevci postali komunisti pod stare dane ili da im je zafalilo para ili da nemaju u vidu te dileme koje si postavio. Verovatno imaju neku ideju u sta sve moze da se izrodi, pa ne bi da im to bude legacy politicke karijere.

 

Jasno se vidi da je deo finansijskih mesetara izmanipulisao prethodni referendum. Onaj jedan pola crv, pola covek odmah otvorio filijalu sa irske strane. Da je master mind cele kampanje proveo devedeste u Moskvi. Ako je to demokratija neka ti bude. Mene strahovito vuce na tridesete godine proslog veka. Znas kako ja to gledam malo sire od obicnog glasanja.

 

Vezano za @GlennGould komentar gore, mom ukusu su blizu UK liberali, laburisti mi nisu nesto preblizu srcu, a ni mozgu pre svega.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2019 at 4:14 PM, goldberg said:

Ne mozes da trazis novi referendum, jer, ako on pokaze da 53% sada ne zeli BREXIT, sledeci put ce pristalice BREXIT - a da traze treci referendum i cirkusu nikad kraja

 

A zašto ne? Gde to piše koliko traje važnost odluke na jednom referendumu? Ako se volja naroda toliko promenila u roku od godinu dana, zašto je ponovo ne testirati? Jer o tome se radi, referendum treba da odslika pravu volju naroda, demokratski. Pa ako treba da je testirati na svakih šest meseci, why not? Pa uostalom nije neuobičajeno da se i izbori ponavljaju nakon godinu dana ili kraće jer se u međuvremenu nešto promenilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

 

A zašto ne? Gde to piše koliko traje važnost odluke na jednom referendumu? Ako se volja naroda toliko promenila u roku od godinu dana, zašto je ponovo ne testirati? Jer o tome se radi, referendum treba da odslika pravu volju naroda, demokratski. Pa ako treba da je testirati na svakih šest meseci, why not? Pa uostalom nije neuobičajeno da se i izbori ponavljaju nakon godinu dana ili kraće jer se u međuvremenu nešto promenilo. 

 

Da, ali ne postoje nikakve indicije da se volja naroda drastično promenila. Posle referenduma su bili izbori, rezultati su poznati. Nema nikakvih indicija da bi novi referendum doneo drugacije rezultate, zato ga je i apsurdno raspisivati pre novih izbora i nekih eventualnih promena na njima, koje su takodje jako malo verovatne.

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...