Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Jir-Lo said:

e, ovo je bas dobar primer. sad ja tu treba nesto da odgovaram na ove budalastine, pominjem cedinih 2000 glasova i fakat da uopste nije opozicija, kao ni raspali db bednik seselj, pominjem kako se, u diktaturi, ne zna ko koliko ima procenata jer... pa dikattura je, i vi iz moderacije to smatrate za nekakvu diskusiju? pa mojne da me zajebavate, ipak nisam dovoljno retardiran da se valjam u tom blatu.

Jbg očigledno nisi pratio banetove "bravure" na prošlom forumu... da jesi ne bi to ovde ni čitao, a kamoli mu odgovarao i nervirao se... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Ja bih se ipak bavio time šta će biti posle AV-a jer zaista ne bih voleo da sjaše Kurta kako bi došao Murta.

Da odgovorim i na poslednje pitanje – ili neka revidiraju program, ili da sačekamo nekog normalnog, premda mi se čini da je ovo drugo izglednija opcija. Ukoliko neko hoće da nekoga pobedi, mora da bude bolji (brži, jači, pametniji i sl.), a ne gori.

recenica 1. - tako je, posto su AV i ovi pre njega neki slican nivo zla..

recenica 2- dok sacekamo normalnog jos nekoliko desetina hiljada ljudi ce se iseliti, reke  isusiti, zemlja rasprodati, ekonomija urusiti. Kakvo cekanje vas je spopalo ljudi, ja mogu da zamislim da samo neko ko nije dovoljno svestan sta ovo zlo radi moze misliti da je ok da se ceka. Ako je neko dovoljno informisan onda nema izgovora za ovakav stav. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

Problem je što mi ne treba da idemo samo na to da menjamo "vlast", nego da vratimo stvari u institucije sistema. Da li treba da se menja sadašnja vlast, pa naravno što je pre moguće, ali ako se menja, ne treba da je menja druga vlast, nego da je zamene ljudi koji će tu vlast vratiti u ruke građana, baš tamo gde i pripada.

Cinjenica koju oni ne zele da vide je da se u Srbiji ne radi o diktaturi, vec o cinjenici da vladajuca koalicija ima ogromnu vecinu u parlamentu, zajedno sa SPS-om imaju preko 2/3. A sa tolikom vecinom mozes da radis "sta hoces" mozes cak i da promenis ustav. Sva moc AV-a dolazi usled tolike vecine. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

Misliš na brojnost? Ne bih ozbiljno uzimao korisnike FB kao reper jer ionako se tamo pojavljuju razni. Ovo što si sam naveo je sasvim dobro za ozbiljan početak.

eto vidis.... kazem ti ja sam pratio tu grupu za gorivo... i za prvi njihov protest su se organizovali fenomenalno... javljali su se ljudi iz raznih gradova i sela.... osim glavnog organizovanja su se i oni sami organizovali u lokalu u njihovim mestima...  i negde je to vise uspelo , kao kod nas u Pancevu , a negde nije...  i nije tesko zamisliti da se medju njima pojave neki ljudi sa vecim liderskim sposobnostima.....  e zato se u to umesala sluzba , ubacivsi opoziciju , i napravila od protesta to sto je napravila

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

Problem je što mi ne treba da idemo samo na to da menjamo "vlast", nego da vratimo stvari u institucije sistema. Da li treba da se menja sadašnja vlast, pa naravno što je pre moguće, ali ako se menja, ne treba da je menja druga vlast, nego da je zamene ljudi koji će tu vlast vratiti u ruke građana, baš tamo gde i pripada.

upravo to i objasnjavam- to se postize iskljucivo smenjivanjem vlasti. nikako drugacije. ti neki ljudi koji ce vlast vratiti u ruke gradjana se ne mogu pojaviti tek tako, niti je slican primer zabelezen u istoriji. potrebno je da prodje odredjen broj izbornih ciklusa, da se ljudi naviknu da mogu da smenjuju vlast i da se ne boje glasanje za koju god opoziciju, i to je preduslov. dakle, smeniti ovu vlast, sa njom u zatvor i/i;li vesala, po zasluzi, smeniti posle djilasa, trifunovica, koga god, cak i boska ako predje svojih 2%, pa one sledece... i onda mozda. a mozda i ne. ali to je jedini put.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Magia said:

recenica 1. - tako je, posto su AV i ovi pre njega neki slican nivo zla..

recenica 2- dok sacekamo normalnog jos nekoliko desetina hiljada ljudi ce se iseliti, reke  isusiti, zemlja rasprodati, ekonomija urusiti. Kakvo cekanje vas je spopalo ljudi, ja mogu da zamislim da samo neko ko nije dovoljno svestan sta ovo zlo radi moze misliti da je ok da se ceka. Ako je neko dovoljno informisan onda nema izgovora za ovakav stav. 

Ja sam samo rekao da je ovo drugo izvesnije, bar u ovom trenutku. Ako se gospoda blagoizvole promeniti iznutra, onda se čekanje skraćuje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jir-Lo said:

upravo to i objasnjavam- to se postize iskljucivo smenjivanjem vlasti. nikako drugacije. ti neki ljudi koji ce vlast vratiti u ruke gradjana se ne mogu pojaviti tek tako, niti je slican primer zabelezen u istoriji. potrebno je da prodje odredjen broj izbornih ciklusa, da se ljudi naviknu da mogu da smenjuju vlast i da se ne boje glasanje za koju god opoziciju, i to je preduslov. dakle, smeniti ovu vlast, sa njom u zatvor i/i;li vesala, po zasluzi, smeniti posle djilasa, trifunovica, koga god, cak i boska ako predje svojih 2%, pa one sledece... i onda mozda. a mozda i ne. ali to je jedini put.

Pa ti menjaj vlast, slobodno sto se mene tice. Ali, jeste li pokusali protestima- pa nije islo. Okupi se po par stotina ljudi po gradovima, cesto ni toliko. Jednostavno: nemate vecinsku podrsku naroda. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Velecasni said:

Sto Spanci ne priznaju cinjenicno stanje Kataloncima? Ili sto se Srbima u BiH ne prizna pravo na otcepljenje? Nije bas da su pitanja nebitna i da je to samo puka formalnost.

Velika je razlika. Katalonija je u sastavu Spanije vekovima, a Katalonci ravnopravni. Razlozi njihove zelje za otcepljenjem su iskljucivo eotnoplemenski.

 

Kosovo je uslo u sastav Srbije tek 1912, kao ratni plen u Balkanskim ratovima. Dalje, tamosnje Albance je Yu i Srbija sikanirala na ko zna koliko nacina.

Nisam nikada ziveo tamo, ali znam sta sam video u posetama i drugde u SFRJ. Odsluzio sam vojni rok u JNA, debelo pre raspada Juge. U kasarni, upoznao sam i neke Albance koji su bili izuzetno pro-jugoslovenske orijentacije. Ipak, tokom citavog mog sluzenja, za unapredjenje makar u desetara, za preporuku za podoficirsku skolu, za prijem u SKJ (tada je to bilo jako pozitivna stvar) itd. nikada nije predlozen ni jedan Albanac. Za sve ovo, bilo je predlozeno vise stotina svih ostalih. Velika kasarna, 4 kontigenta (svaka 3 meseca  po par ili tri stotine novih ljudi), pa ipak...

Uostalom, vise nije ni bitno. Pojeo vuk magare. Imam deo familije koji je izbegao sa Banije u Srbiju nakon Oluje. Danas mogu da se vrate, Hrvatska bi ih htela jer u njihovim mestima nema stanovnika, niko ne placa porez, niko ne radi... ali ovima ne pada na pamet. Nekadasnja deca su se snasla a matorci ostaju pored njih ili naprosto nemaju volje da se opet bakcu sa problemima kakve su ostavili. Ili se plase - pri cemu nije bitno je li strah opravdan ili nije, dovoljno je da se tako osecaju.

A na Kosovu nije sjajno ni Albancima. I oni iseljavaju. Sta sad, je li bitno da li deca odlaze iz jedinstvene Srbije ili iz dva odvojena dela?

Dalje, u poredjenju koje si naveo, Katalonija sasvim lepo funkcionise, svejedno da li sama ili kao deo Spanije. A Kosovo ne bi opstalo ni ovakvo kakvo jeste bez strane pomoci. Dotle, Srbija nema para ni da okrpi sopstvene puteve i pruge - ne bih opravljala ni na Kosovu. Sta ce joj Kosovo?

 

 

45 minutes ago, Jir-Lo said:

eto jos jednog besmislenog posta. pod jedan, investitori se u normalnom okruzenju ne dovlace za ruku. vec, ako ne moraju da sklapaju dilove sa korumpiranim politicarima i mafijasima, dolaze sami. zato sto im je to u interesu, a ne zato sto vole vucice ili tadice. otkricu ti jednu veliku istinu- investirtori investiraju radi sopstvene zarade! ko bi reko?

.....

Jos kako se dovlace. A to ni ne mora da bude medjunarodna politika.

Evo ti slucaj koji sam video. Mali gradic u Oklahomi. Gradski vecnici su obilazili razne firme trazeci investitore i nudili uslove. Na kraju je jedna velika firma, mesna industrija, otvorila klanicu i pogon za pakovanje mesa. Dobili su zemljiste za $1, a oslobodjeni svih lokalnih poreza na 20 godina. Ej, gradic od 10-ak 000 stanovnika, a 500 novih radnih mesta! Kao rezultat, kuce koje su pre toga bile bezvredne su odjednom prodavane za sumanute pare. A i svi ti novozaposleni treba negde da idu u nabavku, tankiraju gorivo itd. Gradic je zivnuo.

 

Jedna od razlika u poredjenju sa Srbijom je da niko od tih lokalnih vecnika nije "omastio brk".  A u Srbiji maltene za svaki papir treba da podmitis nekoga u opstini...

Ali, investitore jeste moguce dovuci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jir-Lo said:

upravo to i objasnjavam- to se postize iskljucivo smenjivanjem vlasti. nikako drugacije. ti neki ljudi koji ce vlast vratiti u ruke gradjana se ne mogu pojaviti tek tako, niti je slican primer zabelezen u istoriji. potrebno je da prodje odredjen broj izbornih ciklusa, da se ljudi naviknu da mogu da smenjuju vlast i da se ne boje glasanje za koju god opoziciju, i to je preduslov. dakle, smeniti ovu vlast, sa njom u zatvor i/i;li vesala, po zasluzi, smeniti posle djilasa, trifunovica, koga god, cak i boska ako predje svojih 2%, pa one sledece... i onda mozda. a mozda i ne. ali to je jedini put.

Ali to nije tako jednostavno. Mi nismo Norveška (na primer), mi vremena za čekanje jednostavno nemamo. 

Naša skorija istorija nas je naučila da vlast sačinjena od ideološki suprostavljenih frakcija i partija nema budućnost. Nije imala ni 2000, neće imati ni sada. Hipotetički, šta misliš koliko bi trajala vlast SzS kada bi nekako uspeli da osvoje 50%+1? Vrlo kratko. Vrlo kratko, iz prostog razloga što bi već na startu se našli u ozbiljnom problemu - eu, Kosovo, Nato, itd. 

Dakle, jedino rešenje je da se obezbedi nezavisnost institucija koje sam naveo ranije, i tek tada ćemo imati neku šansu. E sa tim se treba izaći u javnost. Odnosno, treba jasno reći šta uraditi, tj. koji su koraci da se to postigne.

 

edit. i batali ta vešala. Ne možemo imati normlanu diskusiju sa "vešalima".

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

Ali to nije tako jednostavno. Mi nismo Norveška (na primer), mi vremena za čekanje jednostavno nemamo. 

Znaci nemamo vremena za cekanje, pa je bolje da cekamo dok se ne pojavi neko bolji u opoziciji? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DonJuan said:

Ali to nije tako jednostavno. Mi nismo Norveška (na primer), mi vremena za čekanje jednostavno nemamo. 

Naša skorija istorija nas je naučila da vlast sačinjena od ideološki suprostavljenih frakcija i partija nema budućnost. Nije imala ni 2000, neće imati ni sada. Hipotetički, šta misliš koliko bi trajala vlast SzS kada bi nekako uspeli da osvoje 50%+1? Vrlo kratko. Vrlo kratko, iz prostog razloga što bi već na startu se našli u ozbiljnom problemu - eu, Kosovo, Nato, itd. 

Dakle, jedino rešenje je da se obezbedi nezavisnost institucija koje sam naveo ranije, i tek tada ćemo imati neku šansu. E sa tim se treba izaći u javnost. Odnosno, treba jasno reći šta uraditi, tj. koji su koraci da se to postigne.

Ne postoji primer u istoriji da to "da se obezbedi" padne ljudima s neba pa se onda preko noći preko Petra Pana inkorporira u sistemske zakone a njihovi izvršitelji postanu pošteni i pravični.

Mora da postoji ogromna politička volja političkih elita i opšti konsenzus da se stvari urede kako treba.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Magia said:

Znaci nemamo vremena za cekanje, pa je bolje da cekamo dok se ne pojavi neko bolji u opoziciji? 

Ok. Ako treba da se ponavljam ok. Sadašnja opozicija koja ima aspiraciju da smeni Vučića, treba da jasno kaže šta posle Vučića. Zar je to toliko komplikovano? 

Ne verujem Dverima, na primer. Hoću da znam šta će biti ako sutra budu u prilici da formiraju vlast.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

Ne postoji primer u istoriji da to "da se obezbedi" padne ljudima s neba pa se onda preko noći preko Petra Pana inkorporira u sistemske zakone a njihovi izvršitelji postanu pošteni i pravični.

Mora da postoji ogromna politička volja političkih elita i opšti konsenzus da se stvari urede kako treba.

 

Da, tako je. Mora. Bez toga nema ništa, pa i da sutra promenimo Vučića.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DonJuan said:

 

Naša skorija istorija nas je naučila da vlast sačinjena od ideološki suprostavljenih frakcija i partija nema budućnost. Nije imala ni 2000, neće imati ni sada. Hipotetički, šta misliš koliko bi trajala vlast SzS kada bi nekako uspeli da osvoje 50%+1? Vrlo kratko. Vrlo kratko, iz prostog razloga što bi već na startu se našli u ozbiljnom problemu - eu, Kosovo, Nato, itd. 

Dakle, jedino rešenje je da se obezbedi nezavisnost institucija koje sam naveo ranije, i tek tada ćemo imati neku šansu. E sa tim se treba izaći u javnost. Odnosno, treba jasno reći šta uraditi, tj. koji su koraci da se to postigne.

 

 

Kad već spominješ ovakvu koaliciju, najgori scenario bi bio da propadne i da se vrati stara vlast, što se već desilo.

Ne znam put do uspostavljanja institucija, ali mislim da im je potreban reset za početak.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Ok. Ako treba da se ponavljam ok. Sadašnja opozicija koja ima aspiraciju da smeni Vučića, treba da jasno kaže šta posle Vučića. Zar je to toliko komplikovano? 

Ne verujem Dverima, na primer. Hoću da znam šta će biti ako sutra budu u prilici da formiraju vlast.

kolko sam slusao te njihove izjave sa protesta mislim da to i govore.... Da bi nakon sklanjanja AV-a , vlast ogranicili na neki period, godinu dana valjda , pa da se uredi izborni sistem i onda ponovo u izbore kud koji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Ok. Ako treba da se ponavljam ok. Sadašnja opozicija koja ima aspiraciju da smeni Vučića, treba da jasno kaže šta posle Vučića. Zar je to toliko komplikovano? 

Ne verujem Dverima, na primer. Hoću da znam šta će biti ako sutra budu u prilici da formiraju vlast.

Ja ne verujem nikome od njih, ali su i takvi pokazali ( neki od njih dok su bili na vlasti) da su bolji od ove diktature. Oni su ponudili program sta posle koji zvuci sasvim solidno a da li bi ga ispostovali je pitanje koje bih voleo da vidim da li ce ostvariti a ne da cekam ovog dok nas jase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

Kad već spominješ ovakvu koaliciju, najgori scenario bi bio da propadne i da se vrati stara vlast, što se već desilo.

Ne znam put do uspostavljanja institucija, ali mislim da im je potreban reset za početak.

To bi se desilo jako brzo, kao što samo igrom slučaja nismo dobili radikale 2008, pa su se pravile veštačke koalicije (DS, SPS), samo da bi se to sprečilo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

Da, tako je. Mora. Bez toga nema ništa, pa i da sutra promenimo Vučića.

 da , ali mora da se krene.... ako stojimo na mestu potonucemo.... ako krenemo mozda se jednom i spasimo

Edited by Doc Holiday
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Ali to nije tako jednostavno. Mi nismo Norveška (na primer), mi vremena za čekanje jednostavno nemamo. 

Naša skorija istorija nas je naučila da vlast sačinjena od ideološki suprostavljenih frakcija i partija nema budućnost. Nije imala ni 2000, neće imati ni sada. Hipotetički, šta misliš koliko bi trajala vlast SzS kada bi nekako uspeli da osvoje 50%+1? Vrlo kratko. Vrlo kratko, iz prostog razloga što bi već na startu se našli u ozbiljnom problemu - eu, Kosovo, Nato, itd. 

Dakle, jedino rešenje je da se obezbedi nezavisnost institucija koje sam naveo ranije, i tek tada ćemo imati neku šansu. E sa tim se treba izaći u javnost. Odnosno, treba jasno reći šta uraditi, tj. koji su koraci da se to postigne.

pa jbt kako ces da obezbedis nezavisnost institucija ako je na vlasti neko ko ih razgradjuje i obesmisljava? mi smo nakon 5. otkobra* relativno dobro krenuli, vezbali smo demokratiju, vlast se smenjivala. i onda su se desile 2 stvari- ubistvo djindjica i drzavni udar koji je sajko izveo uz pomoc zapada, te uveo diktaturu. sad moramo iz pocetka.

mislis da su norvezani rodjeni demokraticni, ili da su to izvezbali tokom vise generacija?

 

*e taj 5. oktobar bas ne ide u prilog ovdasnjim moderatorskim mrsomudima. opozicija od zla oca i gore majke, kostunice, batici, covici, mihajlovici etc smenili slobu. umesto da su lepo sacekali da se pojavi neko onako epohalan i napravi od nas svajcarsku, ali odmah.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

Ali to nije tako jednostavno. Mi nismo Norveška (na primer), mi vremena za čekanje jednostavno nemamo. 

Naša skorija istorija nas je naučila da vlast sačinjena od ideološki suprostavljenih frakcija i partija nema budućnost. Nije imala ni 2000, neće imati ni sada. Hipotetički, šta misliš koliko bi trajala vlast SzS kada bi nekako uspeli da osvoje 50%+1? Vrlo kratko. Vrlo kratko, iz prostog razloga što bi već na startu se našli u ozbiljnom problemu - eu, Kosovo, Nato, itd. 

Dakle, jedino rešenje je da se obezbedi nezavisnost institucija koje sam naveo ranije, i tek tada ćemo imati neku šansu. E sa tim se treba izaći u javnost. Odnosno, treba jasno reći šta uraditi, tj. koji su koraci da se to postigne.

 

edit. i batali ta vešala. Ne možemo imati normlanu diskusiju sa "vešalima".

Pa rečeno je zilion puta. Trube o tome ovi iz SZS non stop, čak su i potpisali "ugovor sa narodom" (koliko god to glupo bilo) o konkretnim koracima šta posle vučića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Smatram da Srbija pre svega treba da se reši statusa Kosova (do unedogled) i svih onih pitanja koja pozicija i opozicija koriste da bi dodatno mutili vodu.

Kada se to reši, onda će svi politički akteri biti prinuđeni da nude konkretne predloge za rešenja konkretnih a ne mitskih tema i dilema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DonJuan said:

To bi se desilo jako brzo, kao što samo igrom slučaja nismo dobili radikale 2008, pa su se pravile veštačke koalicije (DS, SPS), samo da bi se to sprečilo.

Toga se najviše i plašim, ili još gore varijante da se udruže SRS i Boško kad koalicija pukne.

Link to comment
Share on other sites

ako cemo i iskreno, 

kao sto rece @Belgrade  sa danasnje distance oni Djilasovi platani i mostovi na adi i borci na spram sranja koji ovi prave deluju presmesno....   pa svet se sprda sa nama sto imamo novogodisnju jelku od 80000e i novogodisnju rasvetu u septembru...

ej odlazim u madjarsku redovno... pre NG sve okiceno....  otisao sam  8og januara...  kao da sam otisao 5 avgusta... sve prazno

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DonJuan said:

Ok. Ako treba da se ponavljam ok. Sadašnja opozicija koja ima aspiraciju da smeni Vučića, treba da jasno kaže šta posle Vučića. Zar je to toliko komplikovano? 

Ne verujem Dverima, na primer. Hoću da znam šta će biti ako sutra budu u prilici da formiraju vlast.

opozicija je sve jasno rekla, ali... posto zivis u diktaturi, remember,  nema medija da ti to serviraju. moras malo i sam da se pomucis.

 

dakle, ova opozicija, savez za kurce i palce ce stvoriti uslove za slobodne izbore. na njima mozes da glasas za koga hoces, dakle i za dveri. pa ako hoces izvoli, ako ne- ne moras. niko nije postavio jebenog boska za predsednika nakog psiha, prekinite da se pretvarate da jeste i da ce on sledeci imati svu vlast i uvesti nas u srednji vek.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...