Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

On 7/18/2021 at 12:21 AM, DJ_Vasa said:

 

Nisam gledao niti imam nameru da gledam. Ko beše taj Tadić? Njegov bivši koalicioni partner? Onaj koji se pomirio, izgrlio i izljubio sa Dačićem? Nek se nose obojica u tri lepe.

 

ma to je jasno, kao sto rekoh posluzili su za uveseljavanje i navijanje

 

nego, videvsi da si odgovorio na moj post, pitala sam se kako sam o sebi pocela da pisem u muskom rodu

no, greskom stavio si me u pogresan kvot, pa je ispalo da sam emisiju `gledao` iako nisam...

Link to comment
Share on other sites

...citam tekst/zjavu Milice Kralj, to je prva opoziciona misao na koju nemam zamerke..

zvuci normalno.

 Nisam primetila da se pominje i nemam nekih saznanja o njenom angazovanju.

 

............Kralj je kazala da bi gradjani trebalo da shvate da su iznad svake vlasti, da povrate svoju moć i da razumeju da je vlast njihov servis.

„Ako predstavnici gradjana ne rade svoj posao u javnom interesu, nego u interesu sopstvenog džepa ili čijeg drugog interesa, oni moraju snositi odgovornost i biti smenjivi na izborima. U zemlji gde neki ljudi protestuju protiv ljudi koji nemaju vodu govoriti o gradjanskoj svesti ili bilo kakvoj svesti deluje kao utopija. Ali, mi nemamo drugog puta, osim da se borimo“, istakla je za Novi magazin Milica Kralj.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

...citam tekst/zjavu Milice Kralj, to je prva opoziciona misao na koju nemam zamerke..

zvuci normalno.

 Nisam primetila da se pominje i nemam nekih saznanja o njenom angazovanju.

 

............Kralj je kazala da bi gradjani trebalo da shvate da su iznad svake vlasti, da povrate svoju moć i da razumeju da je vlast njihov servis.

„Ako predstavnici gradjana ne rade svoj posao u javnom interesu, nego u interesu sopstvenog džepa ili čijeg drugog interesa, oni moraju snositi odgovornost i biti smenjivi na izborima. U zemlji gde neki ljudi protestuju protiv ljudi koji nemaju vodu govoriti o gradjanskoj svesti ili bilo kakvoj svesti deluje kao utopija. Ali, mi nemamo drugog puta, osim da se borimo“, istakla je za Novi magazin Milica Kralj.

 

 

 

 

Ispricana prica sto puta. Sustinski problem je sirotinja i ovi sto veze sa mozogom nemaju a takvih je bar 70%. Sitni interesi, posao,njihova nesposbnost da bez stranke zive itd....Nama je u genima ovo i to se nece popraviti sledecih 100godina. Cak i da ovaj padne, to je sto je.

 

Opozicija je otvorila sa njima samima bas dosta afera, ali dzaba to sve kad imas ovakav narod. Pametni su odavno otisli, mi sto smo ostali, pa malo nas je i nismo u nekom fajt modu.Dok tamo negde ne dodje do promene plana, ostace ovako kako je.

 

Ljudima iz opozicije niko ne valja, al eto ova sns elita je ok..tj da ih citiram..''ista govna''

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2021 at 7:51 AM, Devil In My Pants said:

Ispricana prica sto puta.

 

nije uopste u pitanju da me fascinira nesto novo jos nevidjeno, vec mi je dopadljivo kada ono sto treba -  kazes kako treba, odmereno i normalno bez vriske i mlataranja sta je vucic rekao, uradio i oteo...

 

jer kada opozicija non-stop konstatuje rupu na saksiji da je vucic ovakav i onakav

to zvuci debilno, kao da su ocekivali najbolje godine zivota pod njim a on ih, zamisli razocarao ...

 

po meni bi trebalo malo pokusati oponasati likove kako se pokazala ova gospodja Kralj.

 

I jos jednom - ne zbog toga sto je rekla nesto novo vec zbog stila.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2021 at 6:33 PM, ters said:

Ceda i Canak mozda i nisu opozicija, ali definitivno jesu glas kojim se niko drugi ne oglasava i za koji je vazno da se cuje - radi buducnosti. 

 

Pa da, koga briga sto su lopovcine i sto podrzavaju diktaturu zarad licne koristi, bitno je sta laju u medijima (iako ne znam sta ce tamo sa 0,5% podrske, mozda da otpevaju novu odu radosti diktatoru).

 

Samo u Srbiji politicari ostaju politicari do smrti i imaju verne obozavaoce ma sta da urade - u normalnim zemljama uopste nije bitno sta lajes na medijima, ako si to pogazio jednom ili si uhvacen u lazi ili kradji dani u politici su ti odbrojani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, goldberg said:

 

Samo u Srbiji politicari ostaju politicari do smrti i imaju verne obozavaoce ma sta da urade - u normalnim zemljama uopste nije bitno sta lajes na medijima, ako si to pogazio jednom ili si uhvacen u lazi ili kradji dani u politici su ti odbrojani.

 

mene uopste ne cudi da se negativno reaguje na cedu i canka,

ali ne zbog njihovih velikih kradja i lazi, vec zbog politickih stavova...

 

niko i ne kaze da je srb normalna zemlja kada je tamo dovoljno da se politicar prikaze kao veliki patriota

i tada moze da laze i krade koliko hoce...dovoljno je od svega samo podgrevati laznu nadu oko kosova

 

ne mislim da su ceda i canak upropastili bilo sta u srbiji sto vec nije bilo upropasceno da bi njihova imena stajala na stubu srama

kao primer nenormalne zemlje i to zbog toga sto ima daleko boljih primera za primer nenormalnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je zato sto je tebi bitno sta neko kaze, a ne kakav je taj neko, isto kao sto je nekom nacionalisti bitno sto je Seselj "srpski heroj" i sto je "pobedio Haski tribunal", sad sto je pogazio sve za sta se zalagao jedno 20 godina, koga briga.

 

To je i razlog zasto je sadasnji vodja toliko obozavan u Srbiji, bez obzira da li kaze da su u "EU svi srpski neprijatelji" ili se sastaje i grli sa tim istim "srpskim neprijateljima".

 

Meni (a i svakome ko nije zaslepljen licnoscu nekog politicara i obozava ga bez obzira na sve) su bitna dela, a ne reci. Svako moze da se zalaze za bilo sta, proslost i istorija reci i dela najbolje govori zasto je pomenut dvojac na stubu srama kod svakoga ko iole prati politiku u Srbiji i seca se ko je sta govorio i radio.

 

Ako podrzavas diktaturu, ako si ukrao nesto, ako menjas stavove - sta me briga da li si za ili protiv ulaska Srbije u NATO, da li mislis da treba ili ne treba priznati Kosovo, da li si za decentralizaciju Srbije ili za besplatne udzbenike - tebi je mesto na politickom smetlistu, a ne u skupstini, u medijima ili na vlasti.

 

Da li Tadic sada kaze da je opozicionar? Kaze i busa se u grudi da je protivnik Vucicevog rezima. Postoji ipak razlog zasto vecina ljudi koji ne mogu da smisle Vucica, ne mogu ocima da vide Tadica.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2021 at 5:21 PM, goldberg said:

Pa to je zato sto je tebi bitno sta neko kaze, a ne kakav je taj neko,

 

Ne. Jovanovic je prvo nesto govorio sto je meni bilo bitno, zatim se takva njegova politika pokazala vecinski nedopadljivom

i tek na kraju je poceo da radi stvari koje nisu dopadljive...i kakav je zakljucak? Pa zakljucak je - nikada nista od Cede u srbiji nije po volji

sto uopste nije iznenadjenje samo je pitanje laznog morala.

 

Cedini skorasnji ispadi su paravan za mrznju prema njemu koja traje od kada se pojavio u politici. Nema ovde polemike, osim ako neko ne kaze da je zapravo podrzavao Cedinu politiku i odjednom se sablaznio njegovim ponasanjima ...pa ni kriv ni duzan se okrenuo nacionalizmu, antinatou, antieu...Ceda je znaci kriv za taj preokret? Ama nije on kriv - 95% ga je oduvek mrzelo, 5% je rezignirano...

 

On 7/22/2021 at 5:21 PM, goldberg said:

Ako podrzavas diktaturu, ako si ukrao nesto, ako menjas stavove - sta me briga da li si za ili protiv ulaska Srbije u NATO, da li mislis da treba ili ne treba priznati Kosovo, da li si za decentralizaciju Srbije ili za besplatne udzbenike - tebi je mesto na politickom smetlistu, a ne u skupstini, u medijima ili na vlasti.

 

 

aha, znaci to je to...sta te briga...e pa zato ne postoji niko ko uopste postavlja kljucna pitanja

 

tko nije slusao Cedu, sada slusa Vucica - zato udri ave, sto bi rekao basara....

 

Obzirom da Ceda vise ne promovise svoju politiku,

nema potrebe ni da razmisljas o tome o cemu te vec ni inace nije briga a sto jeste glavna smetnja njegove politike...pa ovde kao i sire ljudi najnormalnije kazu da izmedju ava i cede biraju ava, o cemu mi?

 

Pa ovde kao i sire, ceni(o) se jedan boskic a ceda prezirao kao i uvek. O cemu mi?

Inace, Boskic je pao u nemilost tek skoro kada je bilo i previse  ocigledno da je podrska njemu - sramota.

 

...i molim da mi se vise ne inputira nikakvo obozavanje likova politicara, jer nisam mogla kroz istorijat po forumu od starog do ovog da budem jasnija da je liberalno demokratska opcija ono sto je jedino doslo dobro kada su vec narodnom i politickom voljom uspeli da savladaju Djindjica. Tada su krenuli na Cedu...sjajno je sto je postao huligan, tako treba, kome on omrazen da utera politiku, kakvom to drustvu?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mama_mia said:

Ne. Jovanovic je prvo nesto govorio sto je meni bilo bitno, zatim se takva njegova politika pokazala vecinski nedopadljivom

i tek na kraju je poceo da radi stvari koje nisu dopadljive...i kakav je zakljucak? Pa zakljucak je - nikada nista od Cede u srbiji nije po volji

sto uopste nije iznenadjenje samo je pitanje laznog morala.

 

Cedini skorasnji ispadi su paravan za mrznju prema njemu koja traje od kada se pojavio u politici. Nema ovde polemike, osim ako neko ne kaze da je zapravo podrzavao Cedinu politiku i odjednom se sablaznio njegovim ponasanjima ...pa ni kriv ni duzan se okrenuo nacionalizmu, antinatou, antieu...Ceda je znaci kriv za taj preokret? Ama nije on kriv - 95% ga je oduvek mrzelo, 5% je rezignirano...

 

To sto ti pises je elitizam - svi koji ne misle isto kao ti su isti.

 

I to je srz tvog stava i koren naseg neslaganja - to sto se neko ne slaze sa stavovima LDP ne znaci da je okoreli nacionalista ili da mrzi glasace LDP.

 

Ni za DJB kada je nudio borbu protiv part(it)okratije nije glasalo vise od 6% ljudi, ali to ne znaci da su ovih 94% isti. Niti znaci da je 94% glasaca (jer je jos vise onih koji nisu glasali za DJB ako racunamo sve gradjane) mrzelo Sasu Radulovica.

 

Mislim, ovo mi dodje kao neka verska sekta - naseg gurua mrze jer prica drugacije. Pa mozda ga neki mrze, ali vecina prosto ne misli da je on neki veliki guru.

 

21 hours ago, Mama_mia said:

 

aha, znaci to je to...sta te briga...e pa zato ne postoji niko ko uopste postavlja kljucna pitanja

 

tko nije slusao Cedu, sada slusa Vucica - zato udri ave, sto bi rekao basara....

 

Obzirom da Ceda vise ne promovise svoju politiku,

nema potrebe ni da razmisljas o tome o cemu te vec ni inace nije briga a sto jeste glavna smetnja njegove politike...pa ovde kao i sire ljudi najnormalnije kazu da izmedju ava i cede biraju ava, o cemu mi?

 

Pa to je problem - to za mene nisu "kljucna pitanja", to su kljucna pitanja za bogatiji sloj ljudi koji emotivno pristupa politici. Isto kao sto je za nekoga kljucno da li "stiti srpske interese".

 

Ta pitanja su samo jedna od mnogobrojnih u politici, kao i ovo o partokratiji, pa o korupciji, pa o zivotnim navikama, pa o medijima.

 

Sve do 2012. ili 2014. LDP i LSV su imali svoje glasace i ta politika i inace nema ogromnu podrsku skoro ni u jednoj zemlji (imas konzervativce, socijaliste, socijal - demokrate, ekstremne desnicare - niko od njih nema mnogo toga zajednickog sa LDP/LSV).

 

I onda se desava sta - dvojica pomenutih politicara se ponasaju kao da su stranke njihovo vlasnistvo, na najvulgarniji moguci nacin se svadjaju sa drugim "opozicionarima" poput Seselja, dok slave diktatorovih 60%.

 

Tvoje rezonovanje je da politicar moze da bude i lopov i da otme stranku i otera sve iz nje i da podrzava diktaturu i da se obracunava sa opozicijom i mnogo sta drugo, samo ako govori "prave stvari". Zvuci mi kao isti rezon koji koriste glasaci DJB ili SRS.

 

Inace, Djindjic, Jovanovic, Tadic, Seselj, Canak, Vucic, Obradovic, Kostunica, Dinkic su nebitni - bitne su njihove politike i dela. To se samo kod nas neka politika ili sistem vrednosti vezuje za jednog coveka, zato i imamo diktatora na vlasti.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

Ovo oko Ceda: on je vremenom postao takav tj zadnjih par godina se cini kao da se slizao sa Vucicem. Medjutim sta se desavalo i sa njime i sa njegovom politikom od .... recimo 2003 pa do , negde 2016-17? Koliko je on bio popljuvan a najveci razlog je bio ovo sto Mama Mia istice: njegova politika koja je ududarala od srpskog mainstreama - priznanje Kosova, evroatlantske integracije its. A najveci izgovor za pljuvanje Cede je bio "Ceda -lopov" kao da i svi drugi nisu bili " lopovi". Ali narodu vecinski su bili drazi "lopovi-patriote" od "lopova izdajnika"! 

Sta je Cedi ostalo na kraju? Ili da se totalno povuce iz politike, ili da i on pokusa da nadje nekakvo "uhlebljenje". Tako da sto se tice Cede, prica nije od juce vec je to prica stara jedno 20-ak godina. 

Eto i sto se tice tog Djindjica: sada ga svi smatramo za nekog sveca ili mesiju. A da je nekako preziveo, kladim se da bi bio zestoko napadan i pljuvan sa svih strana. I s leva i s desna! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako neko želi da se bavi politikom osnovno je da poznaje uslove u kojima živi i radi, da zna raspoloženje naroda, da ima saradnike, da odabere s kim hoće i može u koaliciju, da poznaje političke protivnike i neprijatelje, da zna može li da dobije podršku sa strane, ukoliko nema dovoljnu podršku javnog njenja da radi na povećanju podrške, ništa mi ne znači što se sa nečijim mišljenjem slažem ako vidim da nije sposoban ili mu nije cilj da menja raspoloženje u društvu nego da ponavlja svoju stotinama puta ponovljenu priču. Onomad, opet Čanak na nekoj od ovih novokomponovanih televizija, čuo sam samo deo priče, njen kraj, sve je ovo tako kako je jer nisu njega slušali, tamo 2000. kad je tražio da se zabrane SPS, SRS, JUL a da se ćelnicima sudi, Đinđić nu je rekao: Ajde, Nenade, ne može to tako, verovatnije mu je rekao, ne seri, i sad, Čanak ima puno moralno pravo da hvali Vučića, svi su krivi za lošu stranu vlasti osim njega, pazi, on je rekao pre 20 godina, pa što nije istupio iz DOSa, ako mu je domet da samo kaže, OK, reka je, nek se skloni, u krajnjem slučaju neka ne očekuje podršku, poverenje, da sutra bude na nekoj funkciji na kojoj može da odlučuje, što bih danas očekivao od njega nešto više nego pre dvadeset godina, sigurno nije danas sposobniji i pametniji.

Čeda isto, on priča ovo ili ono, kome priča i šta postiže pričom. Čuj, ne voli ga 95%, pa neka razmisli zašto, nije valjda nije i do njega, i šta radi da promeni to, mišljenje, ili ljubav, naroda nije nepromenjiva konstanta, u politici se pridobijaju glasovi, radom, menjenjem sebe i menjanjem mišljenja drugih o sebi. Ako ti popularnost pada, pritom nisi postigao ništa od svojih proklamovanih ciljeva, znači da nisi sposoban, skloni se iz politike, bavi se nečim drugim ako umeš, ako ne, upiši neki kurs, školu, nauči.

Naravno, sve isto važi i za druge, pogotovo za ove koji su već bili na vlasti, Tadić, B. Stefanović, Đilas, Živković...

 

Naravno da bi Đinđić bio napadan i pljuvan da je preživeo, i sam je govorio da mu nije cilj da ga vole nego da postigne rezultate, a da je bio svetac, nije, kritikovan je i s pravom i onda. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ceda Jovanovic nikada nije morao da se bori za birace. Dobio ih je na tacni, mnogo odjednom, jos u vreme Koalicije Zajedno, kada je percipiran kao neko pred kim je svetla buducnost. Ni za jedan glas se nije licno potrudio, kao da je verovao da mu prirodno pripadaju. Nije morao da se pomera iz kruga dvojke, da srece siromasnu i neobrazovanu Srbiju, da razbija predrasude, trpi uvrede licem u lice. Pre svega nije morao da ubedjuje nikoga ni u sta, vec je samo dobijao aplauze od vec ubedjenih. I od te 96-te se svojski trudi da i njih sto vise rastera. I to ne zato sto iznosi nekom neprihvatljive stavove, vec samo i iskljucivo svojom bahatoscu. Pravo je cudo da uopste jos postoji neko ko bi stao uz takvog coveka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tako je. Moje neko mišljenje je da je LDP projekat DS-a da pokupe glasove koje će neminovno izgubiti ili su već izgubili zbog flertovanja sa desnim temama, pre svega Kosovom. Takođe zbog sukoba između te frakcije i ostatka DS-a stranka je trpela negativne poene. Flertovanje je započeo još Đinđić kada je insistirao da se započnu pregovori za status Kosova ali to nije zaživelo toliko da bi bilo prepoznatljivo. Za vreme Živkovića i posle Tadića su već svi znali za "4 stuba politike" odnosno kulturni način da se pošalje poruka "Ne damo Kosovo". Čeda je praktično bio čuvar izgubljenih glasova i da je bilo potrebno bio bi aktiviran od strane DS kao danas Šapić od strane diktatora, i bio bi deo neke vlasti. Naravno kada je DS propao ostao Čeda bez "gazde" i našao novog u Vučiću.

 

Gore je lepo rečeno, političari se cene po delima a ne po onome što govore. Po onome što govori čak bi i Vučića mogli vrlo visoko da ocenimo. Sa druge strane moje mišljenje je da Đinđića danas niko ne bi pljuvao da je živ jer je činjenica da je za vreme njegovog mandata Srbija napredovala krupnim koracima. Do kraja mandata sigurno da, ali to je sudbina svakog političara kod nas jer smo mi takvo društvo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kazu da je Đindjic planirao da posle prvog mandata ode u opoziciju, i prepusti patrijotama da se bave reformama koje bi morali da nastave,  a u ono vreme ne bi mogli da drobe o nacionalizmu, i onda posle da se DS vrati, kad "narod" zbog reformi bude kivan na otadzbinoljube, pa glasa protiv njih na onim sledecim izborima, recimo 2008. Nije los bio plan, a mozda su ovi i znali za njega, sto ih je jos vise podstaklo da izvrse atentat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:

Ceda Jovanovic nikada nije morao da se bori za birace. Dobio ih je na tacni, mnogo odjednom, jos u vreme Koalicije Zajedno, kada je percipiran kao neko pred kim je svetla buducnost. Ni za jedan glas se nije licno potrudio, kao da je verovao da mu prirodno pripadaju. 

Tu pre svega treba da zahvali Vesni Pesic koja mu je stavila  GSS na tacnu i jos jednom pokazala da joj izbor saradnika nija jaca strana. 

 

5 hours ago, Klotzen said:

Tako je. Moje neko mišljenje je da je LDP projekat DS-a da pokupe glasove koje će neminovno izgubiti ili su već izgubili zbog flertovanja sa desnim temama, pre svega Kosovom. Takođe zbog sukoba između te frakcije i ostatka DS-a stranka je trpela negativne poene. Flertovanje je započeo još Đinđić kada je insistirao da se započnu pregovori za status Kosova ali to nije zaživelo toliko da bi bilo prepoznatljivo. Za vreme Živkovića i posle Tadića su već svi znali za "4 stuba politike" odnosno kulturni način da se pošalje poruka "Ne damo Kosovo". Čeda je praktično bio čuvar izgubljenih glasova i da je bilo potrebno bio bi aktiviran od strane DS kao danas Šapić od strane diktatora, i bio bi deo neke vlasti. Naravno kada je DS propao ostao Čeda bez "gazde" i našao novog u Vučiću.

Ne bih rekao da je to projekat DS-a, pogotovo sto su vec imali GSS kao koalicionog partnera. Deo ljudi koji je napustio DS kada je izabran Tadic se nije slagao sa okretanjem stranke populizmu, bas kao sto je to bio razlog za stvaranje Demokratskog centra 90tih. Medjutim, 2000tih Micunovic je postao manje gadljiv na populizam , a Jovanovicu je je primaran cilj bio da ima svoju stranku u kojoj je on Bog i batina. To mi potvrdjuju i ljudi koji su bili u tom LDP-u   kada je formiran , ali su se vrlo brzo udaljili iz istog, posto nisu imali nameru da budu Cedini pioniri.

Meni kod njega nikada nisu bile problem ideje koje zastupa, vec ponasanje koje je dijametralno suprotno  idejama koje je promovisao. Uostalom, na tome je pao i DOS i sada smo se vratili na 90tu sa manjim modifikacijama.

Edited by DJORDJE
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto meni nije jasno je sta nije u redu sa ljudima koji tu zive. Kao sto je onaj Amer rekao zameni kad je napustao ambasadu "bio sam ovde pet godina i ja uopste ne razumem ove ljude". Hajde palanacko - plemenski mentalitet moze da objasni strahovitu nekulturu, bahaćenje tipa bacanje smeća i parkiranje ko gde stigne, pa i hvatanje veza, elementarno nepostovanje drugoga, zadrtost isl, ali ovo drugo, da on sebe gleda sa strane, zivi stihijski i mota ga ko kako stigne 30 godina vaćareći ga na jedne iste očigledno iracionalne priče koje udaraju na najnize emocije, pa takav mora da je mnogo glup. Kako su ti ljudi uopste preziveli do tih godina koje imaju? To nema ni u pravim plemenima da neko toliko nije u kontaktu sa svojim zivotom i da sebe smatra nekim pasivnim elementom ili nesto, koji nema nikakav uticaj ni na sta sto mu se desava. Strasno glupanderstvo. Dobro, to su ovih 20+ posto od ukupnog broja, koji stalno glasaju za bolesnike šta god da ovi urade, ali i to je mnogo. To teorija o slobotomiji ne moze da objasni, tako da mora da je stvar u teeeeškom glupanderstvu.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog cega je toliko bitan Ceda, a o politici koju je zastupao - nikad ni rec? To kao ne svidja mi se promoter, necu ni da slusam sta promovise? ok legitimno. Ali u politici je glupo.

 

eto Ceda nije uspeo da promovise ono za sta se zalagao jer je njegova takva politika bila sablaznjiva - ok i to je legitimno ali tada je trebalo reci njegova politka me odbija a ne posle deset-petnaest godina jos treba da ispadne da je politika vecini onoj od 95% bila bas ono sto su zeleli ali Ceda ih odbija pa tako...ni politika nije bas - bas. A jeste bila i malo izdajnicka, ta politika, bas kao i sam Ceda tzv ceda izdajnik.

 

...zanimljivo bi bilo cuti zbog cega ona elita koja je tu politiku pratila i podrzavala nije nesto preduzela, time ne mislim da mu otmu LDP nekim prevratom, vec da naprave neki svoj savez i pokusaju da promovisu na pametniji, lukaviji nacin?

 

ta elita podrzavalaca su recimo zarko korac, srbljanovic, vojin dimitrijevic, srdja popovic, vesna pesic, turajlic, beba popovic

to od onih koji mi prvi padaju napamet ko zna koga sam sve izostavila...(da kazem da vec umirem od smeha na rec beba popovic, znaci oni sa slabim srcem neka tu rec preskoce)

 

Ali molim fino, kakva je to elita koja ne odgovara nikome i na koje osim na koraca vecina ima uzasne zamerke sto je takodje lazno moralisanje tipa - ovaj je cist a ovaj drugi je prljao ruke, pa biramo onog cistog da nam utera stagod treba od te lib.demokratije

jer, potpisujem da ni zarko korac ne bi imao vecu podrsku - naslo bi se nesto samo da ta politika nikada nedajboze zazivi

 

pravo pitanje je ne sta mislimo o Cedi kakav je on licno, o njegovim kvalitetima i manama

vec sta mislimo o toj politici o kojoj se niko ne izjasnjava -

 odgovor se stalno krije iza toga da Ceda smeta umesto da kazu koga briga za cedu mrzim tu politiku pa taman i da je sveti petar promovise...ok los promoter ceda, ali ko je dobar? Pa niko. Jer svako bi na kraju prosao kao Ceda, cak i da je persona za primer kao sveti petar. Zato moras da se igras nacionaliste koji je pritom vernik i sve ono sto znamo da treba kad se procenjuje necije srpstvo. Rusiju da ne zaboravim.

 

I ako sam ja zaboravna, ne zaboravite, da bi se resila prizemnija pitanja, moraju se resiti prvo kljucna spoljno politicka pitanja.

Ne sarati izmedju istoka i zapada, zemlje i neba i neutralnosti...vec biti nedvosmislen i konkretan. Sada ako kazem kao Ceda, pola sveta ce se najeziti i pobeci jer ipak politicar mora da bude visoko moralna licnost da bi ljudi mogli da veruju toj politici, znaci nesto kao Vucic, Nikolic, Dacic...i mnogi drugi.

 

A ovo sto srb trenutno ima, to je imala oduvek, mislim na brljanje, na blato i crne rupe, nebesko carstvo i ludilo...vucice, dacice, tadice,djilase, ove one...

Djindjicevo doba i ne racunam jer se meri minutima u odnosu na njihove decenije koje su protracili svi oni izabrani od naroda...

 

tako da... trebalo bi probati sa nekom iskrenom molitvom, paljenjem svece ili magijom...jer vudu politika ocito ne radi...bodes onu avovu lutku a on se opet pojavi kao da mu nije nista...

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mama_mia said:

Zbog cega je toliko bitan Ceda, a o politici koju je zastupao - nikad ni rec? To kao ne svidja mi se promoter, necu ni da slusam sta promovise? ok legitimno. Ali u politici je glupo.

 

eto Ceda nije uspeo da promovise ono za sta se zalagao jer je njegova takva politika bila sablaznjiva - ok i to je legitimno ali tada je trebalo reci njegova politka me odbija a ne posle deset-petnaest godina jos treba da ispadne da je politika vecini onoj od 95% bila bas ono sto su zeleli ali Ceda ih odbija pa tako...ni politika nije bas - bas. A jeste bila i malo izdajnicka, ta politika, bas kao i sam Ceda tzv ceda izdajnik.

 

...zanimljivo bi bilo cuti zbog cega ona elita koja je tu politiku pratila i podrzavala nije nesto preduzela, time ne mislim da mu otmu LDP nekim prevratom, vec da naprave neki svoj savez i pokusaju da promovisu na pametniji, lukaviji nacin?

 

ta elita podrzavalaca su recimo zarko korac, srbljanovic, vojin dimitrijevic, srdja popovic, vesna pesic, turajlic, beba popovic

to od onih koji mi prvi padaju napamet ko zna koga sam sve izostavila...(da kazem da vec umirem od smeha na rec beba popovic, znaci oni sa slabim srcem neka tu rec preskoce)

 

Ali molim fino, kakva je to elita koja ne odgovara nikome i na koje osim na koraca vecina ima uzasne zamerke sto je takodje lazno moralisanje tipa - ovaj je cist a ovaj drugi je prljao ruke, pa biramo onog cistog da nam utera stagod treba od te lib.demokratije

jer, potpisujem da ni zarko korac ne bi imao vecu podrsku - naslo bi se nesto samo da ta politika nikada nedajboze zazivi

 

pravo pitanje je ne sta mislimo o Cedi kakav je on licno, o njegovim kvalitetima i manama

vec sta mislimo o toj politici o kojoj se niko ne izjasnjava -

 odgovor se stalno krije iza toga da Ceda smeta umesto da kazu koga briga za cedu mrzim tu politiku pa taman i da je sveti petar promovise...ok los promoter ceda, ali ko je dobar? Pa niko. Jer svako bi na kraju prosao kao Ceda, cak i da je persona za primer kao sveti petar. Zato moras da se igras nacionaliste koji je pritom vernik i sve ono sto znamo da treba kad se procenjuje necije srpstvo. Rusiju da ne zaboravim.

 

I ako sam ja zaboravna, ne zaboravite, da bi se resila prizemnija pitanja, moraju se resiti prvo kljucna spoljno politicka pitanja.

Ne sarati izmedju istoka i zapada, zemlje i neba i neutralnosti...vec biti nedvosmislen i konkretan. Sada ako kazem kao Ceda, pola sveta ce se najeziti i pobeci jer ipak politicar mora da bude visoko moralna licnost da bi ljudi mogli da veruju toj politici, znaci nesto kao Vucic, Nikolic, Dacic...i mnogi drugi.

 

A ovo sto srb trenutno ima, to je imala oduvek, mislim na brljanje, na blato i crne rupe, nebesko carstvo i ludilo...vucice, dacice, tadice,djilase, ove one...

Djindjicevo doba i ne racunam jer se meri minutima u odnosu na njihove decenije koje su protracili svi oni izabrani od naroda...

 

tako da... trebalo bi probati sa nekom iskrenom molitvom, paljenjem svece ili magijom...jer vudu politika ocito ne radi...bodes onu avovu lutku a on se opet pojavi kao da mu nije nista...

 

 

Koju je to politiku zastupao?

Ja sam kontra svih, al` Fidelinke mi i Janjusevica, zakopacu GSS i Vuka Draskovica, a preci cu preko Jova Kapicica i Latinke Perovic u osvajanju srdaca gradjanski nastrojenih Srbalja?

Daj, bre, on je sebe potrosio onda kada je usao sa studentskom organizacijom u DS -  sve posle toga je njegova samopromocija, a ne politika.

 Isto je i sa Cankom - govedo koje je je potrosilo i zadnju trunku simpatije za njegovu ideju zbog njegove bahatosti.

A imao je potencijala,isto kao i propali alpinista....:default_coffee:

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Zbog cega je toliko bitan Ceda, a o politici koju je zastupao - nikad ni rec? To kao ne svidja mi se promoter, necu ni da slusam sta promovise? ok legitimno. Ali u politici je glupo.

Narodski receno, bitan je jer je sjebao ideje koje je promovisao i doveo do toga da gradjanska opcija nema ni 3% u opstini kao sto je Stari grad. Ljudi koji podrzavaju ideje koje je on promovisao ne glasaju za njega jer im se zgadio svojim ponasanjem. Zar je to toliko tesko da se razume? Cindy MacCain je glasala za Bidena, bas kao i mnogi drugi kojima se zgadio Trump.

To je kao kada bi neko postavio pitanje zasto je bitan Tadic? Pa danas je totalno nebitan, bas kao i Ceda, ali je najzasluzniji za rehabilitaciju SPS-a i omogucio ovoj olosi da dodje na vlast. Pri tome je razorio je DS i sveo ga na nivo u Dveri ili Nove Demokratije.

Goldberg je gore spomenuo da se pojedini lideri ponasaju kao da je stranka njihovo privatno vlasnistvo, a ja se pitam koja od vodecih stranaka ne izgleda kao privatno vlasnistvo lidera. Kod nas se stranke osnivaju ne da bi se promovisale nove ideje, nego da bi svaki pajac imao svoju stranku.

Edited by DJORDJE
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

Narodski receno, bitan je jer je sjebao ideje koje je promovisao i doveo do toga da gradjanska opcija nema ni 3% u opstini kao sto je Stari grad. Ljudi koji podrzavaju ideje koje je on promovisao ne glasaju za njega jer im se zgadio svojim ponasanjem. Zar je to toliko tesko da se razume? Cindy MacCain je glasala za Bidena, bas kao i mnogi drugi kojima se zgadio Trump.

To je kao kada bi neko postavio pitanje zasto je bitan Tadic? Pa danas je totalno nebitan, bas kao i Ceda, ali je najzasluzniji za rehabilitaciju SPS-a i omogucio ovoj olosi da dodje na vlast. Pri tome je razorio je DS i sveo ga na nivo u Dveri ili Nove Demokratije.

Goldberg je gore spomenuo da se pojedini lideri ponasaju kao da je stranka njihovo privatno vlasnistvo, a ja se pitam koja od vodecih stranaka ne izgleda kao privatno vlasnistvo lidera. Kod nas se stranke osnivaju ne da bi se promovisale nove ideje, nego da bi svaki pajac imao svoju stranku.

6VQy4Ls.gif

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mama_mia said:

 

...zanimljivo bi bilo cuti zbog cega ona elita koja je tu politiku pratila i podrzavala nije nesto preduzela, time ne mislim da mu otmu LDP nekim prevratom, vec da naprave neki svoj savez i pokusaju da promovisu na pametniji, lukaviji nacin?

 

ta elita podrzavalaca su recimo zarko korac, srbljanovic, vojin dimitrijevic, srdja popovic, vesna pesic, turajlic, beba popovic

to od onih koji mi prvi padaju napamet ko zna koga sam sve izostavila...(da kazem da vec umirem od smeha na rec beba popovic, znaci oni sa slabim srcem neka tu rec preskoce)

 

 

 

 

Sama si sebi ovde odgovorila. Zato sto su i oni sebe videli kao od boga danu elitu. Znaci, neko za njih treba da glasa jer je tako ocigledno da su najbolji od svih, a ko to ne razume, takav im i ne treba. Toga se drzao i GSS sve vreme svog postojanja. 

Secam se kad smo u mom gradu jednom prilikom trazili od Vesne Pesic podrsku za stranacke prostorije. Bilo je vreme DOSa i imali smo tri od 33 odbornika u opstinskoj skupstini. Jedan od njih, moja malenkost, cak clan Izvrsnog odbora. I ’ladno nam ona kaze, sad ste na vlasti, pa se snadjite! Znaci, budite isti kao oni protiv kojih ste galamili, obrukajte i sebe i nas, i jos nam budite zahvalni jer bez nas ne bi bili gde jeste. E pa tako se ne vodi politika. 

To isto je i Ceda ocekivao, da se stvari prosto desavaju, da se ljudi lepe na njegovu retoriku, a da se on u medjuvremenu bavi biznisom i svojim hobbyjima. Pri cemu je jasno da je retorika tu bila najmanji problem. Istu tu pricu smo pricali mi iz GSS na lokalnom nivou, pa su ljudi za nas glasali. Jesmo bili predstavnici DOSa, ali smo u svojim izbornim jedinicama nastupali imenom i prezimenom, nije bio proporcionalni sistem na lokalu (ne znam kako je sad). Znaci, s istom tom pricom o zlocinima i srpskoj krivici smo isli u kampanju na lokalnim izborima, i ljudi su glasali za nas. Zasto to danas vise nije moguce, neka se zapita bas ta elita, na celu s Cedom. Ja licno znam da se u danasnjoj Srbiji, u jednoj maloj sredini, vise ne bih usudila da pricam ono sto sam pricala krajem devedesetih i pocetkom dvehiljaditih.

Pazi molim te, njega ugrozavaju navijaci i strane sluzbe, pa mora s njima da se bije po parkinzima. I onaj Canak bas mora u svaku Cirilicu da njime brisu patos raznorazni probisveti. I njime i idejom za koju i sam vise nije siguran da li u nju veruje. Jer nije stvar samo u ideji, vec i u onom ko je promovise. Ako se njemu ne moze verovati, onda ce i sama ideja doci pod sumnju. Za ovu dvojicu je jasno da su profitirali na toj ideji, zato im se vise nista ne veruje.

I to je neprocenjiva steta, jer pouzdano znam da je za antinacionalisticku pricu postojalo plodno tlo u Srbiji od pre 20 godina. Ne da ikad postane preovladjujuca, ali bar da se zapati i zauvek ostane. Ovako nista od toga. Prokockano poverenje u promotere ideje, donelo je sumnju i u samu ideju. Steta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

Toga se drzao i GSS sve vreme svog postojanja. 

 

Sa ovim se ne mogu složiti,barem iz moje lokalne perspektive ...

Tamo negde početkom 2000ih postojala je u mojoj  opštini organizacija GSS,mahom mladji ljudi,mogu za njih samo reći da su bili sve osim snobova,fino je i odbor funkcionisao...

Čak su uspeli i da udju u skupštinu opštine što je i neka vrsta podviga obzirom da se radi o većinski ruralnoj opštini ....

Malo sam  im i pomagao oko izborne kampanje mada nikada nisam bio član GSS ...

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...