Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Pavaroti said:

DS mora da se distancira od SZS i to im je jedina sansa i to kad se prociste. Dosta njih koce razni likovi koji su ih bukvalno upropastili.Onda tek mozemo videti kako i sta moze Lutovac. Ne znam sta se ocekuje od njih.

 

Da se distancira? Pa spali bi na Čedine procente (čitaj nestali kao stranka). Većina ljudi hoće što pre da skine ovu bandu na vlasti, a ne da se sada daje na silu veštačko disanje posrnuloj DS na uštrb zajedništva cele opozicije. Probali su to na BG izborima (doduše sa bezveznom ekipom na čelu sa Šutanovcem) pa su neslavno prošli. Potpuno zasluženo. Pisao sam o tome i tad, a sad još više to mislim.

 

Slažem se da Lutovac nije lik koji zrači energijom, i nema kapacitet da privuče veći procenat glasača (jbg. od stare slave stranke se ne živi). Deluje kao pošten čovek koji se iskreno trudi da očisti stranku od ucenjenih i potkupljenih likova koji bi majku prodali za pare i privilegije. Želim mu da uspe u tome.

 

Jedini spas im je ono što je Tadić predlagao, i što su i krenuli da rade pa stali. Ujedinjenje DS i SDS, uz još neke pokrete i Zelenovićevu stranku. Sa tim da bi trebalo da ih vodi upravo Zelenović (iako je napravio penal sa ovim izlaskom na izbore, i među prvima sjebao bojkot) a ne neki bivši političari koji bi odbili ljude. Imaju infrastrukturu i još uvek članstvo. Ako se konsoliduju i otrgnu iz Vučićevih kandži, mogli bi da budu deo ekipe koja će da ga sruši. Svaki pokušaj soliranja ih vodi u sigurnu propast. Takođe, ako pobunjenička struja odnese pobedu nad Lutovcem, takođe mogu samo da nabave katanac...

 

Situacija im nije sjajna, kao ni opoziciji u celini. Ali kako seješ tako i žanješ. Uz to, Vučić ima resurse da može skoro svaku stranku u Srbiji da kupi i upropasti, što i radi. Jedino ujedinjena opozicija (nikakve kolone) ima šanse jednog dana da se izbori sa mafijom, kad se steknu uslovi za to, kad se oni sami opamete i zamrznu sujete...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Issey said:

 

Da se distancira? Pa spali bi na Čedine procente (čitaj nestali kao stranka). Većina ljudi hoće što pre da skine ovu bandu na vlasti, a ne da se sada daje na silu veštačko disanje posrnuloj DS na uštrb zajedništva cele opozicije. Probali su to na BG izborima (doduše sa bezveznom ekipom na čelu sa Šutanovcem) pa su neslavno prošli. Potpuno zasluženo. Pisao sam o tome i tad, a sad još više to mislim.

 

Slažem se da Lutovac nije lik koji zrači energijom, i nema kapacitet da privuče veći procenat glasača (jbg. od stare slave stranke se ne živi). Deluje kao pošten čovek koji se iskreno trudi da očisti stranku od ucenjenih i potkupljenih likova koji bi majku prodali za pare i privilegije. Želim mu da uspe u tome.

 

Jedini spas im je ono što je Tadić predlagao, i što su i krenuli da rade pa stali. Ujedinjenje DS i SDS, uz još neke pokrete i Zelenovićevu stranku. Sa tim da bi trebalo da ih vodi upravo Zelenović (iako je napravio penal sa ovim izlaskom na izbore, i među prvima sjebao bojkot) a ne neki bivši političari koji bi odbili ljude. Imaju infrastrukturu i još uvek članstvo. Ako se konsoliduju i otrgnu iz Vučićevih kandži, mogli bi da budu deo ekipe koja će da ga sruši. Svaki pokušaj soliranja ih vodi u sigurnu propast. Takođe, ako pobunjenička struja odnese pobedu nad Lutovcem, takođe mogu samo da nabave katanac...

 

Situacija im nije sjajna, kao ni opoziciji u celini. Ali kako seješ tako i žanješ. Uz to, Vučić ima resurse da može skoro svaku stranku u Srbiji da kupi i upropasti, što i radi. Jedino ujedinjena opozicija (nikakve kolone) ima šanse jednog dana da se izbori sa mafijom, kad se steknu uslovi za to, kad se oni sami opamete i zamrznu sujete...

Ne moze covek da se ne slozi sa ovim tekstom. Samo stvar je u tome da kad bi se ujedinili svi, koji su to svi? Nisam siguran da im ne bi usli trojanci, tesko je ako neko ima miljiardu npr a ti 1m evra, to je bas teska bitka. Retko ko je imun na pare, ucene i zastrasivanje. I sad je opozicija kvalitetnija, ali dzaba kad su Djilas i Jeremic ''kompromitovani'' npr sa njima opozicija nema nikakve sanse. Mogu da se vrte oko 15%-20% i to je to.

 

Treba dosta terenskog rada i novca da bi se ovo dobilo, a nema nijednog. Imas ti pravo, ali to j sve na dugom stapu, a nama zivoti prolaze..

Link to comment
Share on other sites

SPS je stranka koja pokazuje svu besmisao srpske politike. Ne vode nikakvu predizbornu kampanju zadnjih 5 izbornih ciklusa. Bukvalno predaju listu, cute i cekaju svojih 10-12% i ministarska mesta za Dacica, Antica, Dejanovic...

 

Niti stava, niti misljenja, imaju partijske parazite dovoljno da lagano ulaze u parlament. Vise im nista ni ne treba.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

 Većina ljudi hoće što pre da skine ovu bandu na vlasti

 

 

...ako vecina ljudi to hoce, u cemu je problem?

 

ako vecina nesto hoce, to i uradi

bez obzira na izborne uslove koje im niko nece promeniti na bolje osim njih samih i njihove a ne vuciceve politicke volje

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

...ako vecina ljudi to hoce, u cemu je problem?

 

ako vecina nesto hoce, to i uradi

bez obzira na izborne uslove koje im niko nece promeniti na bolje osim njih samih i njihove a ne vuciceve politicke volje

problem je što se banda ne da...započeti mnogi poslovi, treba to završiti.

Banda zna kako da balansira i ne stvori kritičnu masu koja bi ga npr. defenestrirala....iskusno.

Demokratko rešenje, jedino u ovom trenutku je bojkot izbora. Bez obzira što SNS-Banda veštački pravi tzv opozicione stranke. Nešto, što bi moglo da se podvede pod "stvarnu opoziciju" a koja će ipak izaći, u ovim uslovima, predomislivši se, na zakazane izbore je saučesnik Žvalavome u udruženom neprijateljskom poduhvatu zvanom "Devastiranje Srbije"....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

problem je što se banda ne da...

 

 

 

ovo je istinski smesno, pa normalno da ne da...mene to najvise i nervira sto opozicija stalno ceka da im Zver pokloni svoj plen :lol_2:

 

 

nego, pre dve sekunde sam kopirala danasnju basarinu kolumnu - on kaze ako ne daju - otimajte (tako nesto)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 ne.

 

nije smesno na taj smeskajuci nacin sa strane

vec vise da umres od smeha zbog onih gore opisanih ocekivanja od strane opozicije

 

 

Nadam se da će konačno prestati otimanje vlasti na ulici. i da to bude jedini način primopredaje vlasti. Ako smo jednom mogli da dočekamo "vidimo se u nekom drugom filmu" zašto ne bi opet.....i da to postane način. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Nadam se da će konačno prestati otimanje vlasti na ulici. i da to bude jedini način primopredaje vlasti. Ako smo jednom mogli da dočekamo "vidimo se u nekom drugom filmu" zašto ne bi opet.....i da to postane način. 

 

 

a da otmu vlast na izborima?

 

ovaj nas dijalog je tako i poceo, receno je da `vecina hoce sto pre da skine ovu bandu`

 

za to postoje samo dve opcije, ulica ili izbori...ako je bojkot treca opcija, onda ni to nije problem, bojkot ce ih skinuti, jer receno je `vecina`

 

ili nema nade jer:

„Ako želiš da pobediš, moraš da osvojiš glasove glupih, jer su oni većina u svakom narodu.“

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se bas kladio da vecina hoce da skloni SNS sa vlasti...

Zapravo mozda bi i htela kada bi nekako bila sigurna da se sistem nece preterano menjati...

Mnogo ljudi ovde prima plate iz budzeta,a da postenog rada videlo nije, mnogo ih se i ovajdilo raznoraznim trange-frange kombinacijama uz koverat tamo gde treba...

Sada,zamislite da nekih par desetina hiljada zaposlenih u javnom sektoru bude primorano da stvarno zaradjuje svoju platu...Pakao...

Ili da ne daj Boze neki uspesan gradjevinski preduzimac mora da pribavi sve dozvole pre pocetka gradnje,a jos ne sme  bar dva spratica da dozida nelegalno...Pu...pu...Daleko bilo...

Malo mi i precenjujemo na ovom forumu zelju drustva za promenama...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

 

a da otmu vlast na izborima?

 

ovaj nas dijalog je tako i poceo, receno je da `vecina hoce sto pre da skine ovu bandu`

 

za to postoje samo dve opcije, ulica ili izbori...ako je bojkot treca opcija, onda ni to nije problem, bojkot ce ih skinuti, jer receno je `vecina`

 

ili nema nade jer:

„Ako želiš da pobediš, moraš da osvojiš glasove glupih, jer su oni većina u svakom narodu.“

Lepo neguje Žvalča Trumanovo "pravilo"...

 

Фотографија корисника Stop Diktaturi-Protiv sistema

Link to comment
Share on other sites

Lutovac je dobar izbor. Nije problem DS-a Đilas i dug nego Balša i Kena. Naime ma koliko smešno zvučalo ta dvojica kontrolišu većinu lokalnih odbora i oni su ti bez kojih se nije ništa moglo uraditi u stranci. Oni su smenjivali predsednike redom. Lutovac je odlično rešenje da se završi sa čišćenjem stranke. Ovo što gledamo je otpor te grupe a ne Đilasova borba da se vrati u stranku. On se neće nikad vratiti tamo jer DS je toliko ocrnjen da se on kao stranka neće oporaviti nikad dok su ovi na vlasti.

 

DS može da pomogne jer jedan mali deo ljudi i dalje glasa za njih i poštuje njihovu reč ali većina je otpisala DS. Po meni DS ima šansu da se vrati tek kada se mediji otvore, do tada teško. Lutovac je dobar i zbog toga što svaki pokušaj vlasti da ocrni Lutovca u startu propada jer čovek nema mrlje. Jedino gde je loš to su nastupi u javnosti ali džaba bilo kakvo obraćanje javnosti kada svakih par meseci u stranci imamo potrese. Dakle Lutovac je dobar da završi posao čišćenja stranke pa neka posle biraju nekok ko je bolji u nastupima i može da digne rejting stranke. Ali za novo lice im trebaju mediji a njih neće imati dok se ova diktatura ne obori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mare80 said:

Ne bi se bas kladio da vecina hoce da skloni SNS sa vlasti...

Zapravo mozda bi i htela kada bi nekako bila sigurna da se sistem nece preterano menjati...

Mnogo ljudi ovde prima plate iz budzeta,a da postenog rada videlo nije, mnogo ih se i ovajdilo raznoraznim trange-frange kombinacijama uz koverat tamo gde treba...

Sada,zamislite da nekih par desetina hiljada zaposlenih u javnom sektoru bude primorano da stvarno zaradjuje svoju platu...Pakao...

Ili da ne daj Boze neki uspesan gradjevinski preduzimac mora da pribavi sve dozvole pre pocetka gradnje,a jos ne sme  bar dva spratica da dozida nelegalno...Pu...pu...Daleko bilo...

Malo mi i precenjujemo na ovom forumu zelju drustva za promenama...

Samo da podebljam ovo da ne bude zatrpano

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mare80 said:

 

Mnogo ljudi ovde prima plate iz budzeta,a da postenog rada videlo nije, mnogo ih se i ovajdilo raznoraznim trange-frange kombinacijama uz koverat tamo gde treba...

Sada,zamislite da nekih par desetina hiljada zaposlenih u javnom sektoru bude primorano da stvarno zaradjuje svoju platu...Pakao...

 

...i imaš one, koje je partija zaposlila u fabrikama "stranih investitora", nemoj njih da zaboraviš. Pažljivo selektirani, jedan iz porodice. da svaka bude zavisna od te kakve-takve plate, jer vsakom od njih nad glavom visi distribucija, infostan, izvršitelji....

Dodaj i penzose, kojima Žvalavi, svako malo, počeška jajca sa 2 litre zejtina i i kilo brašna...malo 4000, malo 100 €...

Kao što rekoh...nema baš materijala za kritičnu masu, koja u ruci drži govnjivu motku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Фотографија корисника Stop Diktaturi-Protiv sistema

 

Danas Cvjetin Milivojević reče "Tri liste su sam skupile potpise a ostalima je SNS sakupio". Nije precizirao ali kad bi morao da se kladim to su SNS, SPS i SVM. Jedino ne znam da li je ono "3" rekao odokativno ili bukvalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Danas Cvjetin Milivojević reče "Tri liste su sam skupile potpise a ostalima je SNS sakupio". Nije precizirao ali kad bi morao da se kladim to su SNS, SPS i SVM. Jedino ne znam da li je ono "3" rekao odokativno ili bukvalno.

Verujem, prve tri sa liste su same skupile....ostaliam je ustupljeno, potpisujem. Možda je Muftija ima kintu za upis...koliko beše 50 000 €, odakle ovim "kraljevićima"...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marejosip said:

Je l' se ovi Zavetnici aktiviraju samo pred izbore? Deluju kao sezonski placenici.

Pajaci koji iskacu iz DB kutije..Nisu jedini...

5 minutes ago, marejosip said:

Cudi me da Ceda nije otisao u tu ujedinjenu demokratsku Srbiju.

Daj,realno jos je misterija da li je na proslim izborima kada je dobio dva glasa na svom birackom mestu za njega glasala zena ili se nekom drugom omaklo...

Doduse ima jos gomila njuski u UDS koji vise ne mogu da ubede ni clanove porodice da glasaju za njih...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

SPS je stranka koja pokazuje svu besmisao srpske politike. Ne vode nikakvu predizbornu kampanju zadnjih 5 izbornih ciklusa. Bukvalno predaju listu, cute i cekaju svojih 10-12% i ministarska mesta za Dacica, Antica, Dejanovic...

 

Niti stava, niti misljenja, imaju partijske parazite dovoljno da lagano ulaze u parlament. Vise im nista ni ne treba.

 

Ja uopšte ne verujem da oni imaju glasače iskreno, msm da je to izmišljeno, diktira se, stvarno ne znam kako da opišem. 

Ja SPS vidim kao jednu malu interesu grupu koja bukvalno plati ljudima sa dodju ono 1 godišnje na onaj kongres gde god da ga održe i da neka drzava dodje i kaže : SPS upusite, lupam, 10%...

Iskreno ne verujem da to uopšte čudovište može da ima glasace osim ljudi koje su zaposlili i sopstvene familije. 

Nisam čuo nikada da neko glasa za SPS, bukvalno nikada (u zadnjih 15 godina). 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...