Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

NIsam ovih dana pratio desavanja oko Boska Obradovica, medjutim evo danas sam sa YT odgledao utisak nedelje i njega kao jedan od predloga utiska...
  Ono sto Bosko Obradovic radi je apsolutno kontraproduktivno za opoziciju.. Bezmalo od samog pocetka..  Upad u RTS i mnogobrojna druga s...nja koja pravi... 
   Apsolutno isto sto je radio Vucic dok je bio Radikal , dok je bio u opoziciji , a i pre , za vreme 90ih dok je glumio opoziciju Milosevicu...  Evo cak je i gestikulacija rukama , reci , dok daje intervju novinaru N1 je potpuno ista kao Vuciceva....   I sve sam vise ubedjen da je ON , Bosko Obradovic taj koji je ubacen od  Vucica , ili bolje receno od "sluzbe"  da obesmisli svaki pokusaj bilo kakve opozicije...   Dakle , moje je misljenje da Bosko glumi opoziciju  Vucicu kao sto je Vucic sa "tatom " Seseljem glumio opoziciju Milosevicu tamo negde 90ih

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Doc Holiday said:

NIsam ovih dana pratio desavanja oko Boska Obradovica, medjutim evo danas sam sa YT odgledao utisak nedelje i njega kao jedan od predloga utiska...
  Ono sto Bosko Obradovic radi je apsolutno kontraproduktivno za opoziciju.. Bezmalo od samog pocetka..  Upad u RTS i mnogobrojna druga s...nja koja pravi... 
   Apsolutno isto sto je radio Vucic dok je bio Radikal , dok je bio u opoziciji , a i pre , za vreme 90ih dok je glumio opoziciju Milosevicu...  Evo cak je i gestikulacija rukama , reci , dok daje intervju novinaru N1 je potpuno ista kao Vuciceva....   I sve sam vise ubedjen da je ON , Bosko Obradovic taj koji je ubacen od  Vucica , ili bolje receno od "sluzbe"  da obesmisli svaki pokusaj bilo kakve opozicije...   Dakle , moje je misljenje da Bosko glumi opoziciju  Vucicu kao sto je Vucic sa "tatom " Seseljem glumio opoziciju Milosevicu tamo negde 90ih

 

Ja to koristim kao savršen oddgovor na kritike naprednjaka na njegov račun. "Boško je pljunuti vučić iz vremena radikala" i posle toga nema više rasprave. 🙂

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja to koristim kao savršen oddgovor na kritike naprednjaka na njegov račun. "Boško je pljunuti vučić iz vremena radikala" i posle toga nema više rasprave. 🙂

 

 Zato to Bosko i radi...   jer zna da takvi metodi pooprilicno dobro prolaze u dobrom delu "naroda" ..  pa se nada da ce jednog dana postati kalif umesto kalifa..

 

 Jedino mi nije jasno sto ga ostali iz opozicije , a pre svega Djilas, Tadic, Stefanovic... kao takvog trpe uz sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam nikog ko neće glasati za SZS zbog toga što Boško to radi. Oni kojima to smeta su uglavnom u startu škartirali SZS još kod osnivanja i nikad i nisu bili za njih. Pretpostavljam da istraživanja koja oni dobijaju potvrđuju nešto u tom pravcu tako da ga trpe zbog toga. Meni smetaju neki od njegovih istupa (ne svi, za neke smatram da su bili korisni) ali to nikad neće biti razlog da recimo otpišem SZS kao opciju na nekim budućim izborima za koju bih mogao da glasam. Jednostavno ja nisam za SZS zbog njega niti ću da idem u tamo neku apstinenciju zbog njega. Samim ulaskom u SZS šteta je napravljena i ako su progutali tada to nema razloga da ga izbacuju sada jer to neće vratiti glasove nazad. Vratiće se oni sami ako se SZS nametne kao opozicija.

 

To ti je kao Kosovo. Na ispitivanjima je uvek prvo ili drugo po važnosti kod javnog mnjenja ali vrlo malo ljudi glasa zbog politike stranaka prema kosovu. Nažalost to postaje tačno i za EU temu, sve je manje ljudi kojima je put u EU važna stvar kada biraju za koga će glasati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koju to opoziciju u Srbiji minira Boško Obradović? Ko se u Srbiji moze nazvati opozicijom? Da ne nabrajam sad sve partije, pokrete, udruzenja posto ih ima na stotine. Kome to svojim postupcima Obradović ruši rejting i kvari imidž? Svi mi imamo neku ideju kako bi trebalo da izgelda prava opozicija ali forumaši dragi toga u Srbiji nema, sve je to bašibozluk 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, laki perkos said:

Koju to opoziciju u Srbiji minira Boško Obradović? Ko se u Srbiji moze nazvati opozicijom? Da ne nabrajam sad sve partije, pokrete, udruzenja posto ih ima na stotine. Kome to svojim postupcima Obradović ruši rejting i kvari imidž? Svi mi imamo neku ideju kako bi trebalo da izgelda prava opozicija ali forumaši dragi toga u Srbiji nema, sve je to bašibozluk 

 

pa recimo da pravu opoziciju treba da predstavljaju svi koji su nekako proistekli iz DS-a ...  koji su se zarad licnih sujeta razisli...  a koji jednostavno moraju na neki nacin ponovo da se okupe u nesto jedinstveno ukoliko zele da se skloni ovo zlo... Bosko jednostavno nije neko ko bi dolaskom na vlast promenio nesto....  on jednostavno veoma mnogo podseca na Vucica dok je bio radikal...  sto bi rekli Italijani  una faca una rasa

Link to comment
Share on other sites

Bosko jednostavno ne zeli da program Dveri stavi u drugi plan zarad zajednickog interesa cele opozicije...

Nije program Dveri nelegitiman,ali morate da prihvatite da postoje ljudi koji su opoziciono nastrojeni,a kojima je on neprihvatljiv...

Demonstriranje i pisanje grafita po ambasadi CG,rusofilija,saradnja sa AfD i gomila drugih stvari jednostavno debelo odstupa od onoga sto je deklarativno program SZS....

Ja iskreno ne mislim da je Bosko Vucicev "trojanac" ali, cinjenica je da su neki njegovi potezi kontraproduktivni za opoziciju i na unutrasnje i na spoljnom planu....

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Doc Holiday said:

 Budimo realni....  Vucic se ne moze skloniti ukoliko se za to nema "podrska " sa zapada...  A zapad trazi bolju alternativu...  A sa Boskom te alternative nema

Koji zapad tačno ?

Šta njih (ko god bio taj zapad) briga koji je Pera Perić na prestolu srBistana....bitno je da vrši pos'o.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doc Holiday said:

NIsam ovih dana pratio desavanja oko Boska Obradovica, medjutim evo danas sam sa YT odgledao utisak nedelje i njega kao jedan od predloga utiska...
  Ono sto Bosko Obradovic radi je apsolutno kontraproduktivno za opoziciju.. Bezmalo od samog pocetka..  Upad u RTS i mnogobrojna druga s...nja koja pravi... 
   Apsolutno isto sto je radio Vucic dok je bio Radikal , dok je bio u opoziciji , a i pre , za vreme 90ih dok je glumio opoziciju Milosevicu...  Evo cak je i gestikulacija rukama , reci , dok daje intervju novinaru N1 je potpuno ista kao Vuciceva....   I sve sam vise ubedjen da je ON , Bosko Obradovic taj koji je ubacen od  Vucica , ili bolje receno od "sluzbe"  da obesmisli svaki pokusaj bilo kakve opozicije...   Dakle , moje je misljenje da Bosko glumi opoziciju  Vucicu kao sto je Vucic sa "tatom " Seseljem glumio opoziciju Milosevicu tamo negde 90ih

 

Moguće. Ali ako tako gledaš, ko od opozicije nije ubačen?

 

Ko je ta "prava opozicija"? Mi već 5-6 godina ne možemo to da utvrdimo, a ne da krenemo sa nečim konkretnijim... Janković je navodno bio "ubačen", pa ludi Radule, 1od5 miliona su se prodali (ili nisu), evo sad i Segej (ili nije?)... evo sumnja se i na Boška... neki su ovde tvrdili da je jebeni UDS ili Srbija 21, ili kako god da se zove, prava opozicija... 

 

Imam utisak da je deo naroda toliko ispizdeo na ovu vlast, sa razlogom naravno, da bi podržali bilo koga ko im drma kavez, pa bio to i Boško... mislim na građansku opoziciju koja je nekada glasala za DS... u ovim vremenima se cene konkretni potezi, akcije protiv sekte... a opozicija ne radi skoro ništa... Boško je to shvatio, ako je lud nije glup... prošlo je vreme sviranja qrcu, tvitovanja i davanja legitimiteta Vučiću dok krade na izborima... 

Edited by Issey
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

pa recimo da pravu opoziciju treba da predstavljaju svi koji su nekako proistekli iz DS-a ...  koji su se zarad licnih sujeta razisli...  a koji jednostavno moraju na neki nacin ponovo da se okupe u nesto jedinstveno ukoliko zele da se skloni ovo zlo... Bosko jednostavno nije neko ko bi dolaskom na vlast promenio nesto....  on jednostavno veoma mnogo podseca na Vucica dok je bio radikal...  sto bi rekli Italijani  una faca una rasa

Svi ti koji su proistekli iz DS-a da su valjali sačuvali bi barem svoju stranku ali su ih sujeta i pohlepa rasturili i sad očekivati od njih da se drastično promene i pokrenu opoziciju nije nista manje utopija nego očekivati da Obradović mize da vodi neku novu bolju Srbiju. On takav kakav je barem pokusava na svoj nacin da nesto pokrene, malo je to i nema vidljivih rezultata ali još manje ih ima od neke umišljene opozocije koju iskreno ja i ne vidim da nesto pokusava. Obradovic ima puno mana i daleko je od neke moje opcije ali sigurno nije glavni razlog propasti opozicije u Srbiji. To su ipak oni vec pomenuti iz DS-a pa onda iz LDP-a i sve redom. U njih se prosečni srpski građanin razočarao a ne u Dveri.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Doc Holiday said:

Jedino mi nije jasno sto ga ostali iz opozicije , a pre svega Djilas, Tadic, Stefanovic... kao takvog trpe uz sebe

 

Dragan Đilas, Nikola Jovanović i Branko Miljuš, Srđan Milivojević, Zoran Lutovac, Borko Stefanović SVAKODNEVNO dolaze ispred Skupštine i podržavaju Boška Obradovića.

 

Tu su i profesor Slobodan Samardžić, Janko Veselinović..jedino nije Slaviša Ristić, kome su rekli da ako pređe granicu između KiM i Srbije, mora da bude 28 dana u izolaciji..ali šalje mejlove podrške.

 

Đilas je tražio da ga puste gore, da sedi pored Boška i Ivana Kostića, pisao je zahtev, mislim da je bio negativan, jer nije poslanik.

 

Sve ovo znači da jedinstvo u SZS postoji, te da Dveri i Boško Obradović ne smetaju liderima SZS. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

Koji zapad tačno ?

Šta njih (ko god bio taj zapad) briga koji je Pera Perić na prestolu srBistana....bitno je da vrši pos'o.

EU i USA.. 

 Upravo tako. Njih nije nesto briga ko vodi Srbiju. Ali upravo to treba da bude vodilja i opoziciji.  Da ponudi ono sto treba EU pre svega..  Da ce to bolje raditi od AVa i da nece shurovati previse sa Rusijom i Kinom , nego da ce vise biti uz zapad. Da ce npr uzeti tamo neke polovne F16 od nacionalne garde Ohajo ili polovne miraze umesto migova. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mare80 said:

Bosko jednostavno ne zeli da program Dveri stavi u drugi plan zarad zajednickog interesa cele opozicije...

Nije program Dveri nelegitiman,ali morate da prihvatite da postoje ljudi koji su opoziciono civilizacijski nastrojeni,a kojima je on neprihvatljiv...

Demonstriranje i pisanje grafita po ambasadi CG,rusofilija,saradnja sa AfD i gomila drugih stvari jednostavno debelo odstupa od onoga sto je deklarativno program SZS....

Ja iskreno ne mislim da je Bosko Vucicev "trojanac" ali, cinjenica je da su neki njegovi potezi kontraproduktivni za opoziciju i na unutrasnje i na spoljnom planu....

 

evo malo sam ispravio, ostalo sve 5

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, laki perkos said:

. U njih se prosečni srpski građanin razočarao a ne u Dveri.


Sta prosecni srpski gradjanin u tvojoj interpretaciji ocekuje u domenu unutrasnje ili spoljne politike? 

 

Mozda se sve svodi na to da ta ocekivanja nisu realna, pa je sizofrenija koja je nastala upravo posledica toga. Ja gotovo da sam sigurna da je tako.

 

Dakle ne moze lova od EU i korupcija (da se kraducka), ali ne i zakoni. Da mozemo malo da bijemo koga stigemo. 

 

Da li se to sto prosecni gradjanin zeli nalazi na svedskom stolu uopste? Da podjemo od korena problema.

 

Pa oni koji su racionalni to nisu mogli da isporuce, a ovog koga u osnovi boli zadnjica to isporucuje pro forme, pa se svaki dan druga glupost vrti.

 

Uz napomenu da ovo dalje nije vezano za tvoj post.

 

U sustini imam manji problem sa onima koji se ne kriju ko su i sta su,  kao Bosko Obradovic. Veci su problem ustirkani pasivno agresivni foliranti koji intimno zastupaju isto, ali se foliraju da bi popunili politicki spektar jer je tu svaka stranka tako reci porodicna manufaktura. Pa nicu kao pecurke isto profilisane stranke samo sa drugim «vodjom». Ili su oportunisti koji bi bacili pod autobus neka civilizacijska dostignuca koja ugrozavaju neke prosecne gradjane zarad kratkorocne politicke dobiti.
 

Zasto se i «preotimaju» drugacije stranke kad vec postoje programski identicne?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Prvo, on nije Boškić. Zove se Boško. 

 

Drugo, radi pravilnog informisanja javnosti, pored Boška Obradovića i poslanik Dveri Ivan Kostić štrajkuje glađu.

 

I treće, ovo su zahtevi  Boška Obradovića i Ivana Kostića: 

 

Da bi se stvorila normalna i demokratska atmosfera u društvu ZAHTEVAMO:
 
         1. Poštovanje Ustava i Rezolucije 1244 po pitanju očuvanja Kosova i Metohije u sastavu Srbije
         2. Neselektivan rad tužilaštva i sudova
         3. Zaštitu eparhija SPC i pravoslavnih vernika u Crnoj Gori
         4. Oslobođenje medija
         5. Odlaganje izbora i stvaranje uslova za slobodne i poštene izbore

 

Kopirano sa sajta SP Dveri.

 

 

Prvo. U cilju pravilnog informisanja javnosti, javne licnosti ne oslovljavam samo krstenim imenom bez prezimena, izuzetak je samo ceda :classic_love:

kao i moj omiljeni avov naslednik - bosko obradovic koga iz milja neki zovu boskic, a ava - avic.

 

Drugo. Zainteresovana javnost je, sigurna sam informisana da tu ima i neki ivan kostic, tu na stepenicama. Nebitno za forum.

 

Trece. Bold sa oznakom 1. nije bez veze prvi. Ostatak je nesto sto bi svaki drugi opozicioni zahtevao i bez gladovanja.

 

Opet kad pomislis, smesno je gladovati na stepenistu i zahtevati da se neko sazali i pozuri da ti ispuni zahteve.

Posebno da se sazali jedna zver kakva ja av.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:


Sta prosecni srpski gradjanin u tvojoj interpretaciji ocekuje u domenu unutrasnje ili spoljne politike? 

 

Mozda se sve svodi na to da ta ocekivanja nisu realna, pa je sizofrenija koja je nastala upravo posledica toga. Ja gotovo da sam sigurna da je tako.

 

Dakle ne moze lova od EU i korupcija (da se kraducka), ali ne i zakoni. Da mozemo malo da bijemo koga stigemo. 

 

Da li se to sto prosecni gradjanin zeli nalazi na svedskom stolu uopste? Da podjemo od korena problema.

 

Pa oni koji su racionalni to nisu mogli da isporuce, a ovog koga u osnovi boli zadnjica to isporucuje pro forme, pa se svaki dan druga glupost vrti.

 

Uz napomenu da ovo dalje nije vezano za tvoj post.

 

U sustini imam manji problem sa onima koji se ne kriju ko su i sta su,  kao Bosko Obradovic. Veci su problem ustirkani pasivno agresivni foliranti koji intimno zastupaju isto, ali se foliraju da bi popunili politicki spektar jer je tu svaka stranka tako reci porodicna manufaktura. Pa nicu kao pecurke isto profilisane stranke samo sa drugim «vodjom». Ili su oportunisti koji bi bacili pod autobus neka civilizacijska dostignuca koja ugrozavaju neke prosecne gradjane zarad kratkorocne politicke dobiti.
 

Zasto se i «preotimaju» drugacije stranke kad vec postoje programski identicne?

Sa ovim sto nije vezano za moj komentar se potpuno slazem a oko ocekivanja prosečnog građanina u Srbiji moj je utisak da bi najradije da imaju opciju neutralnog i netavisnog od bilo koje svetske sile. Da bi konacno zive u uređenoj državi ali da nisu spremni da se zrtvuju za tako vec bi da im ti neko servira na tacni. Nikad nisu imali mogucnost da biraju neku ozbiljnu političku stranku koja bi sprovodila ozbiljne promene pa su vremenom poceli da biraju manje zlo ili iz koristi.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Prvo, on nije Boškić. Zove se Boško. 

 

 

 

Pa dobro, svako ima neki nadimak. I ja ga zovem Boškić, od milja. Pa ne zovemo ga Boško fašista ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki perkos said:

 Sa ovim sto nije vezano za moj komentar se potpuno slazem a oko ocekivanja prosečnog građanina u Srbiji moj je utisak da bi najradije da imaju opciju neutralnog i netavisnog od bilo koje svetske sile. Da bi konacno zive u uređenoj državi ali da nisu spremni da se zrtvuju za tako vec bi da im ti neko servira na tacni. Nikad nisu imali mogucnost da biraju neku ozbiljnu političku stranku koja bi sprovodila ozbiljne promene pa su vremenom poceli da biraju manje zlo ili iz koristi.


A sta ako to nije moguce? Ili nije moguce za nasega vakta? Ta neutralnost.  Sta radi onda prosecni gradjanin i sta da radi relativno posten srpski politicar sa tim istim gradjaninom? Da mu prodaje ono za bubrege dok ga drugom rukom dzepari? Pa eto to su i dobili.

 

Da se nastavi besomucno udaranje glavom o zid dok svet ide dalje, uzimanje obicnoj deci koja se ne izvuku negde buducnosti, da napreduju u zanatu, struci, sportu. 
 

Kada sam konacno otisla, delimican razlog je bila ta nedokaznost naseg prosecnog gradjanina.
I ako mi ista vise nervira od nasih lokalnih bukvi, nerviraju me one koje su zaradile napolju pa bi sad za sebe da kapitalizuju prodajuci izolacionizam Srbima. Sta da radi stanovnistvo centralne Srbije koje okolnostima ili geografijom nema visestruke pasose? Srbi da bi opstali to sranje ne smeju da prihvate ni pod razno.
 

Nesvrstanost ne postoji vise. NEMA JE, nema.

Cak ce i Orban da ukine VS, nece ici toliko daleko da ispizdi EU. Ni Svajcarskoj se ne moze kao pre. 
Evropska zajednica mora da opstane jer digitalna ekonomija diriguje ukrupnjavanje poslovanja pa i upravljanje koje je efikasnije. Male drzave kao takve nemaju sta da traze u obracunu dzinova. Stanovnistvo se stiti ucescem u istoj i to ne sa obor knezovima (koji su od pelena videli sebe kao takve) kao posrednicima. Srbija pripada evropskoj civilizaciji, a ne poluorjentu i Dalekom Istoku.

 

Dao je @Constantin mislim na Vox onu jezivu pricu iz Yure. Nekako u neko drugo vreme na drugom kraju sveta ja sam zbog principa zastite na radu evropske firme jurila pri testovima unaokolo neke druge da ne zavuku nos gde ne teba i ne izginu, a sad u zemlji iz koje sam poreklom zene treba da klece kao u azijskom logoru i odlazu nuzdu. Ne mogu da opisem kakav je moj osecaj u vezi sa tim.

 

Secam se kad je poceo normalan kapital da se povlaci odatle (onaj sto nije spekulativni i ne placa tri na karte lokalnim serifima). Kakve god da su zapadne firme poslovno okruzenje je jos uvek drugacije, a ja znam i za price iz NISa.

 

Ti si se slozio sa mnom oko ovoga . Mozda mislimo na iste ljude, mozda i ne, mozda se samo za neke preklapamo.

 

Ja ne mogu da zamislim da dete moje sestre u socijalnom okruzenju koje ni moja baba nije imala gde ce neki ustirkani oportunista  da baci pod autobus civilizacijska dostignuca koja su za nju bitna zbog svog trenutnog politickog interesa. Kakva je on alternativa ovome sto mu zena ide u kafic sa drugaricama kad joj on dozvoli.

 

A prosecan gradjanin danas na portalima raspravlja odakle ubijenoj direktorki skole vozac (iako nije njen vozac), a ne od kuda lovocuvaru kalasnjikov koji je izgleda deo kucnog aksesoara.

 

A ovde je kako stvari stoje gdja Srbljanovic uvalila Vucica Srbima. Nista ostali drugari koji su isli u neprincipijelne dilove dok je ‘teo, a posle alav izradio. 

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Na srpskoj političkoj sceni nema nevinih ni naivnih, čitam ovde kako se pokusava neki svoj favorit izvući iz opravdane kritike. To je isto problem kod srpskih birača to sto ne zele da vide istinu i uvek im je neko drugi kriv.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, laki perkos said:

Na srpskoj političkoj sceni nema nevinih ni naivnih, čitam ovde kako se pokusava neki svoj favorit izvući iz opravdane kritike. To je isto problem kod srpskih birača to sto ne zele da vide istinu i uvek im je neko drugi kriv.

 

Jeste, nema naivnih, ni nevinih, ali postoji konstanta i vrlo simptomaticno da se slajmarom zapljune lajava zena, a ostali ce da sklapaju dilove kad se steknu okolnosti onako u senci. Jer su ionako u toj prici zbog toga. 
 

Tako da se svaki glas liberalnog drustva sistematski ocisti i da ostatak popuni siroki spektar za srpskog prosecnog gradjanina. Ako je to cilj, neka im je na cast.
Vidi srpski birac istinu, ovaj nekad srpski birac je video tu stvarnost pre nego se otelotvorila. Ponovo. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Plavi Golub said:

Sta prosecni srpski gradjanin [...] ocekuje u domenu unutrasnje ili spoljne politike? 

 

Odgovor koji dajem je opšte prirode i ne odnosi se na razgovor PG i LP. Evo šta očekuje prosečan građanin:

a) Spoljna politika:

- Da EU bude krava muzara i da baca evre, ali da se ne meša ni u šta

- Da se bez ograničenja može otići bilo kuda u EU kako bi se zaradili evrići, a naročito u Nemačku

- Da EU propadne, ali i da nastavi da šalje pare

- Da Tramp povuče priznanje Kosova, a da se USA izvini za bombardovanje

- Da sud u Hagu bude spaljen

- Da mu Rusija vrati Kosovo i da lupi šakom o sto kad god je potrebno

- Da mu svi Kinezi budu braća, ali tako da ostanu u Kini

 

b) Unutrašnja politika:

- Da se vrati samoupravljanje i da se uvede kod privatnika

- Da plata bude nemačka, a radno vreme dva sata dnevno

- Da uveze dizlo bez carine i da mu država plati ako je to nemačko dizlo

- Da preko kuma uvali sina debila na mesto gde se za više para radi manje od navedena dva sata

- Da država nešto d'uradi kad mu zafali novac

- Da se poštuje zakon, ali da sitnice (vožnja u pijanom stanju, krađa od firme i sl.) mogu da se i previde za jednu crvenu

 

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Odgovor koji dajem je opšte prirode i ne odnosi se na razgovor PG i LP. Evo šta očekuje prosečan građanin:

a) Spoljna politika:

- Da EU bude krava muzara i da baca evre, ali da se ne meša ni u šta

- Da se bez ograničenja može otići bilo kuda u EU kako bi se zaradili evrići, a naročito u Nemačku

- Da EU propadne, ali i da nastavi da šalje pare

- Da Tramp povuče priznanje Kosova, a da se USA izvini za bombardovanje

- Da sud u Hagu bude spaljen

- Da mu Rusija vrati Kosovo i da lupi šakom o sto kad god je potrebno

- Da mu svi Kinezi budu braća, ali tako da ostanu u Kini

 

b) Unutrašnja politika:

- Da se vrati samoupravljanje i da se uvede kod privatnika

- Da plata bude nemačka, a radno vreme dva sata dnevno

- Da uveze dizlo bez carine i da mu država plati ako je to nemačko dizlo

- Da preko kuma uvali sina debila na mesto gde se za više para radi manje od navedena dva sata

- Da država nešto d'uradi kad mu zafali novac

- Da se poštuje zakon, ali da sitnice (vožnja u pijanom stanju, krađa od firme i sl.) mogu da se i previde za jednu crvenu

 


E ne lipsi magarce do zelene trave. 

 

I da komsiji crkne krava, a nek crkne i moja da ne bi imao odakle mleko da zajmi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...