Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

8 minutes ago, 4_Webber said:

Desavaju se. Ali to zelimo mi, koji idemo na proteste. Mozda trenutno zele iskreno i neki lideri opozicije. Ali sta ako se ponovi situacija iz 2000, pa jednostavno promene dres i sutradan postanu deo SzS i to im bude dozvoljeno?

Ima onih koji su vec promenili dres pa ne vidim da se to pominje na ovim protestima

Link to comment
Share on other sites

Pola gradskog odbora Narodne Stranke bilo u SNS,DSS...Ne verujem da ce sutra neko odbiti npr Ziku iz Sopota koji sam bez stranke tamo moze da dobije izbore da predje kod njih

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexanderTheGreat said:

Da li u EU ili ne? Kosovo izgubljeno ili nije? Ni mi sami ne mozemo da se slozimo.
Ocigledno je da Vucic najbolje balansira izmedju svih spoljnih pritisaka i uslova zarad ocuvanja nekog mira a sada se svima digla ona stvar pa hoce da postanu sultan umesto sultana.

 

Ček, znači poenta je da pošto su i pozicija i opozicija loše, onda treba prosto dići ruke od svega i ostaviti vlast poziciji (tj. vučiću) ad infinitum, jer eto "najbolje balansira stvari"?!

 

Trebalo bi da je dužnost svakog građanina da se bori protiv loše vlasti, pa ako to znači i biranje manjeg zla, onda i na taj način. Jer SNS je arhizlo, i nikakve relativizacije, poređenja sa drugima i peglanja ga neće učiniti manjim zlom nego što jeste. Nemamo mi ništa od tog vučićevog balansiranja spolja, dok nas on pod tom paralom pljačka iznutra i uvodi nam diktaturu. 

 

Poenta je da dođemo do toga da je svaka vlast smenjiva, da će svako ko je trenutno na vlasti imati strah od lustracije i smenjivosti ako ne poštuje zakone i Ustav. Mene kao građanina zanima uređena država, u kojoj institucije rade svoj posao. A ne umišljeni diktator koji je privatizovao istu da bi mogao da "balanisira"...

 

Mogu da se složim da je i ova opozicija loša. Najviše bih voleo da se pojavi neko treći, "nov i neukaljan", ali pošto takvog nema ni na vidiku, uvek ću podržati "manje zlo", boriti se i gajiti nadu da će bar nešto promeniti nabolje, jer nemam pravo da to apriori odbacim. Ako ne, onda se borba nastavlja. Jedino što je izvesno je da će nas ovo arhizlo odvesti u sigurnu propast...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E to je sustinski problem ovog drustva,u nekom idealnom svetu bi istog tog Ziku iz bilo kakve institucije drzave isterali g.....m motkama zajedno sa onim ko ga je rehabilitovao...

To sam pisao i na starom forumu,najveci problem po promeni vlasti je taj treci,cetvrti esalon SNS,koji ce pokusati da se prisljamci uz pobednike izbora,jer to se do sada uvek desavalo...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

E to je sustinski problem ovog drustva,u nekom idealnom svetu bi istog tog Ziku iz bilo kakve institucije drzave isterali g.....m motkama zajedno sa onim ko ga je rehabilitovao...

To sam pisao i na starom forumu,najveci problem po promeni vlasti je taj treci,cetvrti esalon SNS,koji ce pokusati da se prisljamci uz pobednike izbora,jer to se do sada uvek desavalo...

 

 

 

Nece samo pokusati vec ce biti oberucke prihvacen,i to od drugog esalona pa nadalje

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdarac said:

Pola gradskog odbora Narodne Stranke bilo u SNS,DSS...Ne verujem da ce sutra neko odbiti npr Ziku iz Sopota koji sam bez stranke tamo moze da dobije izbore da predje kod njih

 

Mogu da pokušaju. Ako dođe do toga da se opet rehabilituju lopovi iz bivše vlsati, ma iz kog ešalona bili, narod neće čekati 5 godina i da sve ode u qrc dok se ponovo ne pobuni. Biće takvih stvari naravno, ali upravo sada se borimo da to promenimo. I uvek treba da se borimo. Kao braća Rumuni, koji na svako sranje i pokušaj vlasti da sebi legalizuje krađu, izlaze u velikom broju na ulicu. Moramo i mi da dođemo do toga...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

 

Mogu da pokušaju. Ako dođe do toga da se opet rehabilituju lopovi iz bivše vlsati, ma iz kog ešalona bili, narod neće čekati 5 godina i da sve ode u qrc dok se ponovo ne pobuni. Biće takvih stvari naravno, ali upravo sada se borimo da to promenimo. I uvek treba da se borimo. Kao braća Rumuni, koji na svako sranje i pokušaj vlasti da sebi legalizuje krađu, izlaze u velikom broju na ulicu. Moramo i mi da dođemo do toga...

Za to se treba boriti sada a posle ce biti kasno,ja sam dao konkretan primer dosta ispaljenih iz SNS je na celnim pozicijama u NS...ne vidim da ih novinari ili demonstranti resetaju zbog toga

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

 

Mogu da pokušaju. Ako dođe do toga da se opet rehabilituju lopovi iz bivše vlsati, ma iz kog ešalona bili, narod neće čekati 5 godina i da sve ode u qrc dok se ponovo ne pobuni. Biće takvih stvari naravno, ali upravo sada se borimo da to promenimo. I uvek treba da se borimo. Kao braća Rumuni, koji na svako sranje i pokušaj vlasti da sebi legalizuje krađu, izlaze u velikom broju na ulicu. Moramo i mi da dođemo do toga...

Ja bih stvarno najsrecniji bio da se pobuna i izlazak na ulice desi sutradan ukoliko do takvih stvari dodje,ali poucen dosadasnjm iskustvom nisam bas siguran....

Meni bi bio i iskorak ukoliko stranke koje budu primale preletace budu kaznjene na nekim sledecim izborima...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexanderTheGreat said:


Pa vise ne jer nemaju smisao. Sto se tice ekonomije svi su fazonu: “Lose nam je, nemamo para a bice nam dobro kada budemo imali para”, niko ne spominje ni kako ni zasto.
Niko ne spominje pasulj iz Kitgistana, beli luk iz Kine, paprike iz Albanije itd. Jedino mozda ludi Radule.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zar tome nije najvise doprinelo ucesce Vucica i Dacica uz oceve Voju i Slobu tokom `90ih?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexanderTheGreat said:


A ti nastavljas da ponavljas “banalizovanje i relativizovanje” kao mantru. Kao i ostali koji “slobodno misle”.
Ja nisam rekao da je Vucic garant bilo cega, nego da po mom misljenju pokusava da balansira stvari, sada mozemo diskutovati koliko uspesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Koliko je uspešan ovaj wannabe balansero? Evo ovoliko:

 

Ministar odbrane Aleksandar Vulin izjavio je da je Srbija strateški orijentisana ka Evropskoj uniji, ali da ukoliko Evropa ne želi Srbiju postoje drugi savezi koji je žele.

"Ako nas neće Evropa ima ko hoće, nismo mi osuđeni na Evropu. Mi želimo da pripadamo, to je naša strateška orijentacija, želimo da pripadamo evropskim vrednostima i hoćemo da sarađujemo, ali ne po cenu da mi moramo da molimo za ulazak u Evropu koja nas ne želi, ako nas ne želi. Kao što vidite postoje i drugi savezi i nacije i narodi koji hoće da sarađuju sa nama na ravnopravnoj osnovi", rekao je Vulin za televiziju Pink.

 

Umislio maher da je ćopavi lično i javlja se kao propali trbuhozborac, preko ovog svog krpenog lutka.

Čitav život se krije iza tuđih leđa i zato uvek potura ovakve klovnove da bi olakšao napaćenu radikalsku dušu...

I onda dođu neki rutineri da mi pričaju kako su svi isti jer se eto i on "zalaže" za EU.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mare80 said:

Ja bih stvarno najsrecniji bio da se pobuna i izlazak na ulice desi sutradan ukoliko do takvih stvari dodje,ali poucen dosadasnjm iskustvom nisam bas siguran....

Meni bi bio i iskorak ukoliko stranke koje budu primale preletace budu kaznjene na nekim sledecim izborima...

 

Jbg nema ništa preko noći. Prvo se treba izboriti za osnovne stvari. A to što je neki razočarani SNSovac došao kod Jeremića, govori samo o njemu. Već su ga iznapušavali na TW pre par meseci zbog jednog takvog slučaju, i to treba stalno raditi gde god se može. Misliš da meni nije smetala hebena Dijana Vukomanović, jedan od glavnih SPS parazita, kad je prešla kod Jeremića čim nije dobila od bivše stranke poziciju koju je očekivala? I to postala treći ili četvrti čovek u stranci?  Ista priča je Selja Ilić... i sad se oni kao bore protiv vučića? I ima takvih slučajeva još. Nadam se da će te stranke, kad se ponovo vrati demokratija u Srbiju,  platiti visoku cenu na izborima.

 

Ali ne treba ništa od toga da nas obeshrabri i odvrati od glavnog cilja, a to je borba za državu, bukvalno. Mnoge jeste, nažalost, i to je glavni razlog što ovaj jaše i što će još jahati...

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Zvezdarac said:

Za to se treba boriti sada a posle ce biti kasno,ja sam dao konkretan primer dosta ispaljenih iz SNS je na celnim pozicijama u NS...ne vidim da ih novinari ili demonstranti resetaju zbog toga

 

Kako mogu demonstranti da ih resetaju?

Bice izbora, pa cemo videti kako ce ljudi odreagovati na takve stvari.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Kako mogu demonstranti da ih resetaju?

Bice izbora, pa cemo videti kako ce ljudi odreagovati na takve stvari.

a imamo i izbori.live portal, samo neće niko da nam pomogne.
Jer, jbg, imamo live rezultate

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato sam vec pisao da bi bilo dobro da ovaj Gradjanski front zazivi,a ima i ta Olenikova stranka i PSG,tako da ljudi imaju kakvu takvu alternativu na izborima ako ovi iz SZS pocnu da bivsim SNSovcima  "peru biografije "

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Issey said:

.....

 Nadam se da će te stranke, kad se ponovo vrati demokratija u Srbiju...

.....

 

Vrati? Kada je, ne mora tacno nego je dosta i priblizno, bilo demokratije u Srbiji?

Ne bih ovde o komunizmu i periodu SFRJ. Nego, kad citam Domanovica, Nusica, Steriju... koji su svi stariji od post-WW2 Yu, imam osecaj da se nista nije promenilo. Izuzev tehnologije, pa vise ne saljes kurira ili depesu nego email.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gradjanski front je jako neozbiljan i otvoreno se loze na komunizam. Sto je najgore, znam neke ljude koji su tamo i postujem ih, ali sve sto su do sada uradili je totalno amaterski.

 

Mnogo je bolje da se drze iskljucivo lokalne politike, odnosno da je ovo umrezavanje bilo u tu svrhu, reagovanja na gluposti lokalnih serifa.

Link to comment
Share on other sites

A ja opet pisem,ne vidim Gradjanski front kao nosioca buduce post SNSovske vlast vec kao jedan  sir deo fronta gradjanske opozicije koji ce stajati nasuprot Dverima i Jeremicu i ostalim nacionalistima...

Uostalom GF je sastavljen od vise organiacija i nije se jos profilisao,hajde da malo sacekamo pa da onda donosimo zakljucke...

Za ovo lokalno delovanje  se slazem...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

Vrati? Kada je, ne mora tacno nego je dosta i priblizno, bilo demokratije u Srbiji?

Ne bih ovde o komunizmu i periodu SFRJ. Nego, kad citam Domanovica, Nusica, Steriju... koji su svi stariji od post-WW2 Yu, imam osecaj da se nista nije promenilo. Izuzev tehnologije, pa vise ne saljes kurira ili depesu nego email.

 

2000-2012. Živković, Koštunica i Tadić, odnosno njihove stranke, su izgubili vlast na demokratskim izborima. Ni tadašnji radikali nisu dovodili u pitanje te izbore. Jel možeš danas da zamisliš vučića da organizuje takve izbore? Makar pod uslovima koji su bili u pomenutom periodu? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Kako mogu demonstranti da ih resetaju?

Bice izbora, pa cemo videti kako ce ljudi odreagovati na takve stvari.

Pa kao sto su Tadica izvizdali npr zbog nekih stvari izvizdali bi i Jermica ali je pitanje koliko ljudi zna o tome trenutno.U principu i bolje da se mnogo u ovom momentu o tome i ne prica zbog mnogo stvari poenta price je da ce svi prihvatati preletace iz vise razloga u to sam ubedjen

Link to comment
Share on other sites

Verujem i ja da vecina stranaka nece biti gadljiva na njih, ali za to ce na izborima uslediti adekvatan odgovor.

Sa druge strane, nakaradna stranka ima 700k clanova, tesko je bas toliko procistiti da nikog od njih ne zahvatis.

Mada sam ja davno rekao da crvenu liniju povlacim ispod onih koji su direktno umesani u kriminalne radnje plus oni koji su otvoreno agitovali.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Issey said:

 

2000-2012. Živković, Koštunica i Tadić, odnosno njihove stranke, su izgubili vlast na demokratskim izborima. Ni tadašnji radikali nisu dovodili u pitanje te izbore. Jel možeš danas da zamisliš vučića da organizuje takve izbore? Makar pod uslovima koji su bili u pomenutom periodu? 

Jesu izgubile vlast na skoro pa demokratskim izborima ali bilo je tu stvari koje nisu bas demokratske.Najvecu kradju izborne volje gradjana posle 2000 je napravio Zoran Djindjic oduzimanjem poslanickih mandata DSS(cilj ne opravdava sredstvo),kod nas je Bugarski voz doneo G17(po nekim Romskim naseljima su imali i po 15-20% znatno vise nego njihov prosek),diplome su prvi kupovali lokalni DS funkcioneri(KG pravni)...Naravno da SNS ovo radi x 100 ali mi smo svi cutali na sve ovo jel su to bili 'nasi'...takve stvari jednog dana kada ne bude SNS na vlasti vise ne smeju da se ponove inace ce opet doci neki novi Vucic

Edited by Zvezdarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, knight rider said:

Ministar odbrane Aleksandar Vulin izjavio je da je Srbija strateški orijentisana ka Evropskoj uniji, ali da ukoliko Evropa ne želi Srbiju postoje drugi savezi koji je žele.

"Ako nas neće Evropa ima ko hoće, nismo mi osuđeni na Evropu. Mi želimo da pripadamo, to je naša strateška orijentacija, želimo da pripadamo evropskim vrednostima i hoćemo da sarađujemo, ali ne po cenu da mi moramo da molimo za ulazak u Evropu koja nas ne želi, ako nas ne želi. Kao što vidite postoje i drugi savezi i nacije i narodi koji hoće da sarađuju sa nama na ravnopravnoj osnovi"

 

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes? Ovo izjava definitivno dokazuje pametno balansiranje. Ko nas hoce sa njim smo a ko ne, vidimo se drugom prilikom. Samo da se ti i sprovede...

 

Quote

@The Walking DravotProtesti do kraja => gradjanska neposlusnost => linc.

 

Izgleda da je tako i najbolje. Dati narodu na svakih 20 godina jedan peti oktobar kao adrenalin u srce da mogu funkcionisati do sledece prigodne prilike.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...