Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Darth Bane said:

Znamo mi ko je Vucko ... ali treba znati i ko su ovi sto nude "preporod drustva". 

A kakvi oficiri takvi i vojnici. Primer iz reality: licno poznajem osobu koja je nekad pozajmila neke pare od neke druge osobe - i nikad ih nije vratila! Godinama se vikla na lazno bolovanje i na kraju dobila otkaz. Sada je jedna od glavnih "revolucionara " na facebook-u. Stalno trtlja o nekom postenju, fairplay-u, krsenju ustava i ostale andramolje ... a tehnicki crtac po struci, mnogo se razume u ustav, do mojega. 

I takve moralne nakaze (a ima ih na buljuke ...) ce sutra reformisati drustvo i vrsiti lustraciju?! 

Ne traze oni lustraciju vec revansizam! 

 

 amaan .... jel ti znas da "lekari" po ambulantama u unutrasnjosti, dijagnozu pacijentima traze na googlu.... ali bukvalno....

 spremacica je postala sestra....  o cemu ti pricas ????

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Walking Dravot said:

Ti, bogami, ne znas.

Evo 10 strana unazad ti se objasnjava.

A ti ne znas ko su ovi tvoji. Bosko Ljotic je za : Srbiju van EU u savezu sa Rusijom, a zena po njemu treba da bude -domacica u kuci i masina za radjanje! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

 

Meni se čini da se podrška zapada vučiću polako ali sigurno smanjuje, jer je očigledno da ne isporučuje ono što je obećao. Pitanje je vremena kada će se on potpuno okrenuti Kini i Rusiji, jer se plaši da će posle "rešavanja Kosova" biti pušten niz vodu od strane zapada. Ova njegova poseta Kini pre odlaska u Berlin mnogo toga govori. Neće moći još dugo da u dilu sa Haradinajem i Tačijem drži tenziju (uz koju najradije pliva) i izbegava dogovor koji zapad očekuje.

Opozicija treba da se konsoliduje, pritiska još više protestima i da ga "udara" sa svih strana. Ako ništa drugo, da sačeka da zapad okrene ćurak, što se može brzo desiti. Tad će vučić morati da popusti. Iskreno se nadam da će pod velikim pritiscima spolja dići ruke od svega i zapaliti negde, jer je to najbezbolniji način da ode bez velikog sranja, koje se neće moći izbeći ako se bude ponašao kao milošesku. Ovaj horor koji je napravio od Srbije ipak ne može da traje večno...

Nema sanse da okrene ledja EU, kao sto nema sanse opozicija da krene u neke konkretne poteze dokle god se ne resi status Kosova. 

Pre nekih deset dana na n1 je gostovao neki analiticar koji je rekao da AV ima veliki otpor u svom clanstvu za priznanje Kosova, valjda oko 70% je protiv. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

A ti ne znas ko su ovi tvoji. Bosko Ljotic je za : Srbiju van EU u savezu sa Rusijom, a zena po njemu treba da bude -domacica u kuci i masina za radjanje! 

Sta cu, moram da ih volim kad su moji.

Bosko i ja se nocima po kafanama oblokavamo zato sto on ne moze da prezali sto nije smislio Vucicev slogan Noge kreci, nek zakmeci.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, The Walking Dravot said:

Cenis da treba da budes Nasin inzinjer da bi razumeo Ustav?

Trebas biti pravnik po struci. 

Nego ovo drugo je vaznije :znaci vi niste za "Evropa zdaj" !? Prvo da se srede drugi goruci problemi : izvrsi lustracija, srede institucije itd. a Evropa je "zadnja rupa na svirali"? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Issey said:

Meni se čini da se podrška zapada vučiću polako ali sigurno smanjuje, jer je očigledno da ne isporučuje ono što je obećao. Pitanje je vremena kada će se on potpuno okrenuti Kini i Rusiji, jer se plaši da će posle "rešavanja Kosova" biti pušten niz vodu od strane zapada. Ova njegova poseta Kini pre odlaska u Berlin mnogo toga govori. Neće moći još dugo da u dilu sa Haradinajem i Tačijem drži tenziju (uz koju najradije pliva) i izbegava dogovor koji zapad očekuje.

Pa evo, koliko jucer-danas Njemacki mediji ga prozivaju:

Nemački FAZ: Srbiji nije mesto u EU

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govori da svoju zemlju vodi u EU, a istovremeno mediji koji su oslonac njegove vlasti koriste svaku priliku da huškaju protiv Evrope, i zato takvoj Srbiji nije mesto u Uniji, piše nemački dnevnik Frankfurter algemajne cajtung (Frankfurter Allgemeine Zeitung – FAZ).

(...)

Građani Srbije, piše FAZ, u anketama pokazuju najnižu stopu naklonosti prema EU koja je ikada izmerena u nekoj zemlji kandidatu. Predsednik Vučić to objašnjava činjenicom da je većina članica EU priznala nezavisnost Kosova, piše list.

„Ipak, nije dovoljno ukazivati na Kosovo da bi se objasnio odbojan stav mnogih Srba prema EU. Jer, dok Vučić tvrdi da želi da povede svoju zemlju u EU, upravo mediji koji su mu potpuno odani u svakoj prilici huškaju protiv Evrope, sistematski i svakodnevno. Primeri za to su televizija Pink, kojoj Vučić rado daje intervjue, i agresivni tabloid Informer“, piše FAZ.

„Oba medija su odlučujući elementi njegove vlasti. Od poreske uprave, policije i tajnih službi (koji su pod Vučićevom kontrolom) redakcije dobijaju materijal o neposlušnim novinarima ili opozicionarima. Slede nekada i nedeljama duge kampanje protiv žrtava. Jeste da je materijal nekada potpuno izmišljen, ali je to dovoljno za narušavanje ugleda“, piše nemački dnevnik.

Prema pisanju FAZ, Informer, kada se ne bavi blaćenjem Vučićevih protivnika, najmanje jednom nedeljno upozorava da se sprema rat protiv Srbije, EU predstavlja kao savez prijatelja Albanaca i gej-lobista čiji je cilj islamizacija Evrope, i širi uverenje da bi Srbiji došao kraj da nema zaštitničke ruke Vučića i ruskog predsednika Vladimira Putina.

„Pa ipak Vučić šefa Informera naziva ličnim prijateljem. Da li se to slaže sa njegovom namerom da povede zemlju u EU? U predsednikovom okruženju kažu da se to mora razumeti. Da u Srbiji postoji jako prorusko, antizapadno raspoloženje. Kažu da bi, da toj struji ne podilaze Vućić i njemu naklonjeni mediji, to radili drugi, a to nije u interesu Evrope“, piše dnevnik.

„Ako je to objašnjenje tačno, to bi bio odlučujući argument protiv članstva Srbije u EU. Zašto bi EU omogućila političko učešće državi u kojoj se huškanje protiv Unije smatra instrumentom neophodnim za osiguranje vlasti. Onaj ko želi da primi Srbiju u EU mora da zna da bi tako samo još jedna Mаđarska ušla u blok. Država u kojoj je sada huškanjem protiv EU mogu dobiti izbori. Takva članica samo bi oslabila EU. I zato takvoj Srbiji mesto jeste u Evropi, ali ne i u Evropskoj uniji. Barem ne danas i ne sutra“, zaključuje FAZ. https://www.danas.rs/politika/nemacki-faz-srbiji-nije-mesto-u-eu/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Trebas biti pravnik po struci. 

Nego ovo drugo je vaznije :znaci vi niste za "Evropa zdaj" !? Prvo da se srede drugi goruci problemi : izvrsi lustracija, srede institucije itd. a Evropa je "zadnja rupa na svirali"? 

Lustracija je na prvom mestu naravno,. Ako se sprovede kako treba sredice se i institucije. Evropa se podrazumeva ali je bitnije uspostaviti sistem. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Trebas biti pravnik po struci. 

Nego ovo drugo je vaznije :znaci vi niste za "Evropa zdaj" !? Prvo da se srede drugi goruci problemi : izvrsi lustracija, srede institucije itd. a Evropa je "zadnja rupa na svirali"? 

Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj.

I ja ne trebam biti pravnik, jer to tako ne moze. Ja mozda treba da budem pravnik, da bi razumeo ustav, ali to nije tacno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja insistiram na jasnom programu i sta posle, jer je najveci problem ove zemlje ne Vucic, nego sistem koji obezbedjuje Vucice. Mi smo jedini koji nismo rasformirali komunisticki aparat moci na tlu Evrope, uz Ruse i valjda Beloruse. Nema ovde leba bez lustracije, mada je verovatno i kasno posto su vec decica zlotvora koji su nam krojili sudbinu pre 30 godina stasala dovoljno da udju u te strukture.

Bez toga dzabe krecimo.

Ali da mozemo da popravimo stanje, sigurno mozemo. Sta je dodatni problem? Moras da pricas ono sto biraci zele da cuju. A biraci zele da cuju idiotske floskule i price za malu decu oko kojih se vrtimo tih 30 godina. Ako politicare ne mozes da promenis (vidimo kako nam ide, opasno), sta da kazemo za birace? Njih moras da edukujes. Niko nece to da radi jer tako sebi puca u koleno.

I vracamo se na pocetak. Sta onda? Jedini put koji ja vidim je da se ono malo ljudi od integriteta sto nam je ostalo angazuje u javnom zivotu i svojim autoritetom utice na vlast da odstupi, sto vidimo u poslednje vreme, ma kako malo bilo. Ovi protesti mogu posluziti kao oslobadjanje od straha, ali moraju se takodje pokrenuti za konkretne stvari, kada god se desi neki kretenizam, pogotovo na lokalu.

Ovo sa Jutkom je dobar primer - posto je Brus jako malo mesto i niko ne sme da krene protiv njega - potegni brajko iz Beograda u lakiranim cipelama i suprotstavi mu se na njegovom terenu. Organizuj mrezu ljudi po lokalu koji mogu da se bore protiv lokalnih serifa, jer samo tako mozes otkaciti ucenjene i uplasene glasace od Vucica.

A sta posle, da ko kod dodje ne pustamo da pusti pipke svuda, vec da reagujemo na vreme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Walking Dravot said:

Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj.

I ja ne trebam biti pravnik, jer to tako ne moze. Ja mozda treba da budem pravnik, da bi razumeo ustav, ali to nije tacno.

 

... U medjuvremenu, javno mnjenje treba pripremiti za priznanje nezavisnosti  Kosova, a ja cu vam reci na koju foru to treba odigrati! Ali, da se razumemo : znanje se ne daje dzabe! 

6 minutes ago, Dolce gusto said:

Lustracija je na prvom mestu naravno,. Ako se sprovede kako treba sredice se i institucije. Evropa se podrazumeva ali je bitnije uspostaviti sistem. 

Bez Evrope nemate kapaciteta da to sami uradite. Zato : prvo Evropa , pa ce zatim biti lakse uraditi i sve drugo. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dolce gusto said:

Nema sanse da okrene ledja EU, kao sto nema sanse opozicija da krene u neke konkretne poteze dokle god se ne resi status Kosova. 

Pre nekih deset dana na n1 je gostovao neki analiticar koji je rekao da AV ima veliki otpor u svom clanstvu za priznanje Kosova, valjda oko 70% je protiv. 

 

Miting Putku u čast, odlazak na "pokušaj grljenja" sa Sijem nisu slučajne akcije... sve više poruka sa zapada o njegovom lažnom evropejstvu i sedenju na dve stolice... Uradio bi taj sve što mora samo da zadrži i produži vlast...  Ako zbog straha bude morao da odjebe EU, uradiće to bez problema, samo će da okrene priču...

A opozicija je već napravila nekoliko konkretnih poteza. Trenutne mogućnosti za nečim radikalnijim su ograničene jer nema kritične mase, pa se stvari rade u hodu... Bitno da je da protesti traju i da se sns pritiska i drži u defanzivi...

Pa naravno da ima otpor u članstvu jer su to sve na papiru bivši radikali, a u duši će to zauvek ostati. Ali za lovu, posao i privilegije izdali bi ti i rođene majke, a ne Kosovo. Neće vučić imati problema sa svojim članstvom pa tačno da sutra prizna Kosovo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 8:30 PM, Skyglider said:

Ok, recimo da resim da glasam za SzS, ali opet ta koalicija ne moze da osvoji na izborima vise od 15ak posto glasova. Kako onda zamisljas da ce oni da sruse Vucica? Na koji nacin ?

potpuno je nebitno koliko % uzimaju na namestenim izborima. to moze da bude 5% ili 45%, u diktaturi se vlast ne preuzima demokratskim putem. realniji indikator stanja je broj ljudi koji izlaze na proteste. za opoziciju izadje dobrovoljno otprilike isto koliko je sendvicara dovezeno autobusima i prisustvovalo kontramitingu. od njih se 2/3 razmilelo po gradu, nije im padalo na pamet da mitingase.

sve u svemu tvoje, tj nase je da glasamo i idemo na proteste. ako je isto toliko nakaradni dos uspeo da srusi 1 slobu, pasce u nekom momentu i ova jajara.

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bas tako sto se tice odjebavanja EU. Vise puta su ga izribali, dogovor AV sa predstavnicima Kosova postoji. 

Mislim da bas zbog tog otpora odugovlaci, ostaje mu se jos na vlasti. 

Po meni, bar iz nekog svog dosadasnjeg iskustva, opozicija mora da krene po lokalu, vlast se dobija na lokalu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dolce gusto said:

Nije bas tako sto se tice odjebavanja EU. Vise puta su ga izribali, dogovor AV sa predstavnicima Kosova postoji. 

Mislim da bas zbog tog otpora odugovlaci, ostaje mu se jos na vlasti. 

Po meni, bar iz nekog svog dosadasnjeg iskustva, opozicija mora da krene po lokalu, vlast se dobija na lokalu. 

naravno da mora da krene po lokalu, da pokaze ljudima da postoji i da nisu ostavljeni sns kriminalcima na milost i nemilost. psihojajara ima trenutno podrsku (isto tako jajarskog, serem im se u principe) zapada da bi resio kocobo, ali to se vrlo brzo moze izmeniti. ako prizna nezavisnost postaje nepotreban, a ako ne prizna ima da ga zamene nekim drugim kvislingom. nije njemu lako, zato i sizi toliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Issey said:

 

Pa naravno da ima otpor u članstvu jer su to sve na papiru bivši radikali, a u duši će to zauvek ostati. Ali za lovu, posao i privilegije izdali bi ti i rođene majke, a ne Kosovo. Neće vučić imati problema sa svojim članstvom pa tačno da sutra prizna Kosovo...

pa ne bas- vecina clanova su jednostavno nesretnici koji bi clanstvom da dobiju posao, unapredjenje, rese neki sudski spor ili nepravdu, nema tu nikakve ideologije. pola njih je pretrcalo iz ds. zato je i u situaciji da moze da izvali bilo kakvu budalastinu ili gadost bez ikakvih posledica- za njega glasaju iz nekih drugih razloga, ne sto ga vole.

kad jednom konstrukcija pocne da se trese, pacovi ce se razbezati svako na svoju stranu, a dacici, mihajlovicke i brnabicke ce mu prvi zabiti noz u ledja. taj ce da prodje gore od gadafija, bice tzv libijski scenario.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Atreid said:

Pa evo, koliko jucer-danas Njemacki mediji ga prozivaju:

Nemački FAZ: Srbiji nije mesto u EU

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govori da svoju zemlju vodi u EU, a istovremeno mediji koji su oslonac njegove vlasti koriste svaku priliku da huškaju protiv Evrope, i zato takvoj Srbiji nije mesto u Uniji, piše nemački dnevnik Frankfurter algemajne cajtung (Frankfurter Allgemeine Zeitung – FAZ).

(...)

Građani Srbije, piše FAZ, u anketama pokazuju najnižu stopu naklonosti prema EU koja je ikada izmerena u nekoj zemlji kandidatu. Predsednik Vučić to objašnjava činjenicom da je većina članica EU priznala nezavisnost Kosova, piše list.

„Ipak, nije dovoljno ukazivati na Kosovo da bi se objasnio odbojan stav mnogih Srba prema EU. Jer, dok Vučić tvrdi da želi da povede svoju zemlju u EU, upravo mediji koji su mu potpuno odani u svakoj prilici huškaju protiv Evrope, sistematski i svakodnevno. Primeri za to su televizija Pink, kojoj Vučić rado daje intervjue, i agresivni tabloid Informer“, piše FAZ.

„Oba medija su odlučujući elementi njegove vlasti. Od poreske uprave, policije i tajnih službi (koji su pod Vučićevom kontrolom) redakcije dobijaju materijal o neposlušnim novinarima ili opozicionarima. Slede nekada i nedeljama duge kampanje protiv žrtava. Jeste da je materijal nekada potpuno izmišljen, ali je to dovoljno za narušavanje ugleda“, piše nemački dnevnik.

Prema pisanju FAZ, Informer, kada se ne bavi blaćenjem Vučićevih protivnika, najmanje jednom nedeljno upozorava da se sprema rat protiv Srbije, EU predstavlja kao savez prijatelja Albanaca i gej-lobista čiji je cilj islamizacija Evrope, i širi uverenje da bi Srbiji došao kraj da nema zaštitničke ruke Vučića i ruskog predsednika Vladimira Putina.

„Pa ipak Vučić šefa Informera naziva ličnim prijateljem. Da li se to slaže sa njegovom namerom da povede zemlju u EU? U predsednikovom okruženju kažu da se to mora razumeti. Da u Srbiji postoji jako prorusko, antizapadno raspoloženje. Kažu da bi, da toj struji ne podilaze Vućić i njemu naklonjeni mediji, to radili drugi, a to nije u interesu Evrope“, piše dnevnik.

„Ako je to objašnjenje tačno, to bi bio odlučujući argument protiv članstva Srbije u EU. Zašto bi EU omogućila političko učešće državi u kojoj se huškanje protiv Unije smatra instrumentom neophodnim za osiguranje vlasti. Onaj ko želi da primi Srbiju u EU mora da zna da bi tako samo još jedna Mаđarska ušla u blok. Država u kojoj je sada huškanjem protiv EU mogu dobiti izbori. Takva članica samo bi oslabila EU. I zato takvoj Srbiji mesto jeste u Evropi, ali ne i u Evropskoj uniji. Barem ne danas i ne sutra“, zaključuje FAZ. https://www.danas.rs/politika/nemacki-faz-srbiji-nije-mesto-u-eu/

Akcenat je na "ovakvoj" Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, The Walking Dravot said:

Svako vidi ono sto zeli.

 

Ne. Ja ne vidim to sto bih zeleo da vidim :s_d:, jer toga nema ……… vidim nesto potpuno suprotno …… vidim neka vesala, vidim "Dole Kapitalizam"  i slicne maloumnosti. Koji kapitalizam kad se jos nije prikazivao u Srbiji? Bio feudalizam, dosli komunisti i kad su prdnuli u cabar, kao i svuda u svetu, vratli se na pusto tursko, samo novi feudalci, kmetovi stari. 


Kapitalizam je tamo gde beziiiiiiite :whistling: ….. u Jevropi.

 

I to ne bi bio nikakav problem, koga boli mishkovic sta ja hocu da vidim.

 

Vas problem je sto ovako kako ja vidim, tako vide i oni koji odlucuju o vama ………… da im je bolje da ostave aleksandra vucica. 

 

Vi ne odlucujete nista, ne pitate se. Aj' se kladimo?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Edward Coke said:

Netačno...Za Srbiju u EU se otvoreno zalažu i DS, SDS, ZZS, GDF,Tolerancija Srbije, PSG, Građanski front, Ne davimo Beograd, SMS i Građanska platforma…

 

Chuo sam za Sergeja Milinkovica Savica.

 

Za ove ostale nisam. Zvuči mi kao Udruzenje mladih pčelara Srbije, ONO i DSZ,  OOUR ……. jel ima tamo neka partija/stranka?

 

E da, čuo sam i za DS, to su oni sto su za kopulaciju sa SPS, jel tako?

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...