Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni nije jasno zašto bilo ko pravi bilo kakvu razliku između sns i sps (i njihovih satelita). Ista banda, jedna je samo trenutno brojnija.

 

Ozbiljna razlika. SNS je dzungla, i to sam video odavno, tu jedni drugima rade o glavama samo tako, jedan od kolega sa faksa je bio od stvaranja stranke u sns (ex radikal nisam imao pojma) i imao je neko zaduzenje u omladini inace lik o politici nikad nije pricao i ne bi znao da je upleten u politiku da radikal kolega nije krenuo da ga non stop proiziva.

 

Elem sns kolega je imao par telefona i cesto kuckao (nesto oko stranke) stize njemu sms, vidim ja on pozeleneo, a inace je imao ozbiljan zdravstveni problem koji je operacija resila pa ja pomislim da mu nije neka komplikacija, pitam ga sta ti je i da li mu treba neka pomoc, kaze ma jok, pakuju mi u stranci u vezi para. Dakle jos nisu ni bili vlast a krenula je igra prestola.

 

E sad ako su tad bili takvi kakvi su tek danas sa vucicem koji ih je pustio sa lanca. Na kraju krajeva i sami vidimo da bitni likovi u sistemu ladno pricaju o strujama u stranci koje rade o glavama bitnim likovima, npr poruka zvonka veselinovica u vezi kuma mu generala policije valjda andreju vucicu. 

 

Sns odavno nije stranka vec preduzece ili bolje reci mafija+sekta.  

 

Takodje u sps imas struju koja nije bas mnogo happy sa sns, i jasno ceka momenat da im zabije noz. To su pre svega bajati i ruzic. Zato ih vucicevi blatoidi cesto provlace kroz blato.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, fancy said:

Stavi to u potpis, eo seci me ako broj Jeremićevih glasača ne poraste za 50%, tj. bar za još pola čoveka :default_coffee:

Sorry golberže na moj žovijalni pristup ovom postu, ali ponelo me to što sam prvi put, od kad ta opskurna grupacija postoji na političkoj sceni Srbije, sreo nekog da trezan i pri punoj svesti i bez trunke blama najavljuje da će glasati za NS / Jeremića.

Meni je to lično događaj u rangu svedočenja prolaska Halejeve komete, zato ne zameri emoji846.png

 

 

Nema potrebe za izvinjavanjem, postujem svaciji stav. Reagujem samo na svaki pokusaj podmetanja na politickoj sceni, jedan od njih je i pokusaj da se izjednace termini "opozicija" i "gradjanska opcija". To prosto nije isto, a pogotovo je tacno na ovim izborima.

 

Na primer, u Srbiji je 2000. godine na izborima ucestvovala koalicija Demokratska Opozicija Srbije (skraceno DOS). Ta koalicija je trebalo da u svom sastavu objedini sve politicke stranke koje nisu SPS i SRS (i njihovi sateliti tipa JUL), ali je Vuk Draskovic trazio previse mandata, isao sam i ostao van parlamenta. Kandidat te liste za predsednika SRJ je bio Vojislav Kostunica. To bi bilo kao kada bi na predsednickim izborima zajednicki kandidat bio Vuk Jeremic ili Milos Jovanovic. Dakle, naglasak je na reci "opozicija" sto znaci da je rezim toliko zabrazdio u autokratiju i izbori se toliko kradu da je doslo vreme za zamrzavanje politickih i ideoloskih razlika u cilju razvlascivanja stranaka koje cvrsto drze vlast i ogranizovanja novih, postenijih izbora na kojima ce svako imati sansu da predstavi svoj program i pokusa da dobije sto siru podrsku gradjana.

 

Sto se tice Jeremica i NS, njihova politika je mix desnog krila DS i starog DSS. Problem koji neki ljudi mozda imaju na ovim izborima sa njima je sto oni zamisljaju neku idealnu Srbiju u kojoj nece biti mesta ni za jednu politicku partiju za koju ne mogu da glasaju. Takvi ljudi se zapravo nadaju da ce desnicari (ovi i oni, ima ih raznih) ostati ispod cenzusa ili uci u savez sa Vucicem i Dacicem nakon izbora, a to mi govori da njima i nije prioritet da se smeni ovaj rezim i uspostave slobodni izbori. Posteno, ali onda bi tako trebalo reci i napisati - neka Vucic ostane na vlasti, to i nije toliko lose, Srbiji i ne treba demokratija i tome slicno.

 

Jednostavno, u pitanju je jedna ekstremna pozicija (nista lose u tome, svako od nas ima svoje politicke stavove koji su blizi centru ili su blizi ekstremima), a ekstremne pozicije prosto nisu kompatibilne sa zeljom za promenom vlasti. Te ekstremne pozicije mogu biti razne - svi politicari su lopovi i lazovi (i zato ne glasam), sve politicke organizacije desno od SSP su fasisti i treba ih zabraniti, sve politicke opcije levo od NS su peta kolona i treba ih ukinuti i tome slicno. Te pozicije mozda jesu legitimne, ali onda ne moze istovremeno da se zagovara i prica kako postoji iskrena zelja za smenom ovog rezima.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Sto se tice Jeremica i NS, njihova politika je mix desnog krila DS i starog DSS. Problem koji neki ljudi mozda imaju na ovim izborima sa njima je sto oni zamisljaju neku idealnu Srbiju u kojoj nece biti mesta ni za jednu politicku partiju za koju ne mogu da glasaju. Takvi ljudi se zapravo nadaju da ce desnicari (ovi i oni, ima ih raznih) ostati ispod cenzusa ili uci u savez sa Vucicem i Dacicem nakon izbora, a to mi govori da njima i nije prioritet da se smeni ovaj rezim i uspostave slobodni izbori. Posteno, ali onda bi tako trebalo reci i napisati - neka Vucic ostane na vlasti, to i nije toliko lose, Srbiji i ne treba demokratija i tome slicno.

Da, DOS je dobio dodatnu podršku zato što je ujedinio dosta heterogenu grupu partija, pokreta i grpa i pojedinaca, to mu je donelo pobedu na izborima ali i onemogućili dublje promene, sačuvalo strukture BIA i VBA, konačno dovelo do ovoga što imamo predhodnih 11 godina, vlast istih onih iz devedesetih. Dobro, nema druge nego pokušati ponovo, mora jednom da uspe, (ćorava koka), i jasno je da se nemože rušiti Vučić bez udruženih glasova desnih i proevropskih stranaka, mislim da je u tom cilju i bolje 2,3 ili 4 kolone nego jedna, ali svaka grupa koja ima za cilj rušenje Vučića, ide sama na izbore a nema šanse da pređe cenzus, praktično donosi dodatne mandate Vučiću. Jeremića su napustile dve jake osobe, Ponoš i Aleksić, sigurno su odvukle i dobar broj članova stranke i glasova birača, ono što je ostalo od stranke neće sa proevropskom opcijom ali ne nalazi način ni da se dogovori sa nacionalistima, odgovoran čovek bi se zamislio, možda je problem u njemu, možda netreba ni da izlazi na izbore, nije politika samo postaviti neke ciljeve već naći načina da se približi ostvarenju ciljeva. U par navrata sam slušaoTadića, uglavnom oko prošlih izbora, OK je mnogo toga što govori, ali on sa malobrojnim članstvom, slabom kampanjom, neprivlačnim kandidatima, ulazi u izbore, skoro bez šansi. Od jednog bivšeg predsednika, očekivao bih barem da zna kad je dosta. Vuk je bivši diplomata, imao je ambicije da bude generalni sekretar UN, tražio podršku od Vučića, a ne ume da ispegovara koaliciju sa Milicom zavetnicom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Takvi ljudi se zapravo nadaju da ce desnicari (ovi i oni, ima ih raznih) ostati ispod cenzusa ili uci u savez sa Vucicem i Dacicem nakon izbora, a to mi govori da njima i nije prioritet da se smeni ovaj rezim i uspostave slobodni izbori. Posteno, ali onda bi tako trebalo reci i napisati - neka Vucic ostane na vlasti, to i nije toliko lose, Srbiji i ne treba demokratija i tome slicno.

 

Nije u pitanju _nada_ (?!) da će ta, nazovimo je desna opcija ući u savez sa Vučićem niti želja da isti ostane na vlasti...  Ima nečeg u apsolutnom odbijanju istih da uopšte i razmatraju saradnju sa onima koji na Kosovski problem ne gledaju kao oni, tj. to im je i alfa i omega političkog programa - beskonačno inaćenje i antievropski stavovi. Vrlo oportunistički i populistički - što me navodi da o njima mislim da su ili izuzetno glupi (a iskreni u svojoj politici) ili ekstremno zli i oportunisti (kad znajući kakvu nam je nesreću takva politika natovarila na vrat i dalje insistiraju na istoj jer je, zaboga, popularna među narodom... tj. populizam u svom najcrnjem obliku)

Meni je posle 35 godina lupanja ove sluđene zemlje glavom u isti zid zaista dosta toga.

 

Kosovo je gotova priča.

Kosovo više nije tema bitna ni za kakve izbore.

 

Ta priča je zapravo glavni uzrok ostanka Vučićeve mafijaške klike na vlasti, a oni koji na tome tvrdoglavo insistiraju su za mene samo generator i dalje nesreće.

 

Zato, koliko god ti mislio da svojim glasom donosiš neku finu uravnoteženost u izborni proces i rezultate izbora u decembru, to za šta ćeš da glasaš je samo nastavak iste agonije i dana mrmota u kome smo već predugo.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

 

Kosovo je gotova priča.

Kosovo više nije tema bitna ni za kakve izbore.

 

Ta priča je zapravo glavni uzrok ostanka Vučićeve mafijaške klike na vlasti, a oni koji na tome tvrdoglavo insistiraju su za mene samo generator i dalje nesreće.

 

...slazem...

No,

Profesorka Ekonomskog fakulteta Danica Popović u intervjuu za novine “Nova”

 

Pitanje: 

Koliko je Srbija daleko od socijalnih nemira?

Odgovor:

Milionima godina. Sve to Vučić kontroliše… Tako što one koji smetaju ili potkupi ili otpusti – ili uhapsi. I onda, svaki socijalni nemir propada. Pogledajte šta se desilo od onakvih masovnih protesta, maja ove godine. Ništa. Toga se više ni mi ne sećamo…

 

Pitanje:

Koliko je za opoziciju teško da trči predizbornu trku sa čovekom koji ima na raspolaganju budžet Srbije?

Odgovor:

Nije opoziciji glavni problem taj što Vučić ima novca, veći je problem u tome što ga Zapad podržava. A Zapad je taj igrač koji ima i novac – i politički uticaj. Vučić treba Zapadu da preda Kosovo, da potpiše da ga se odriče. I za to ga Zapad drži iznad vode. A opozicija? Zapad za sada za njih nije zainteresovan, Kosovo je njima ovde najpreči posao. A čini mi se da bi im laknulo da Vučić dobije izbore…

.......................................................

....Da li profesorka hoce da kaze da se Srbija ovim izborima bori protiv Zapada i protiv predaje i odricanja od Kosova?

Da li ona takodje hoce da kaze da je prioritet rusenje Vucica uprkos zapadnjacke nezainteresovanosti da se on srusi?

(Ko god bude odgovorio na ovo pitanje, bilo bi lepo da odgovori ne upadajuci u kontradiktornost i naivna objasnjenja za decu)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fancy said:

Znam Danu (i Borisa, njenog supruga) preko 20 godina, skroz je normalna i veliki stručnjak, mislim da ništa posebno ne želi da kaže osim da je tako kako je.

 

nema o tome govora, osim sjajna je zena...Ipak, kad takve odgovore daje sjajna zena, glasac sve uz Pro Glas moze samo da se snuzdi hodajuci ka izbornom mestu usporeno vitlajuci olovkom protiv ili za vetrenjace sa liste...uz saznanje da bez Zapada cak ni AVa ne mozes smeniti.

Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...