Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

17 minutes ago, Eddard said:

... pa ne bori se on protiv AV-a iz tog razloga, već zato što hoće da zasedne u njegovu fotelju. Ili neku pored njegove. Što bismo i videli, samo kad bi mu iskonsko zlo jednu i ponudilo. 

 

 

Na ovim prostorima je oduvek bila zestoka konkurencija oko 'iskonskog zla'.

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Perkose, misliš li da bi Boškić bio manje zlo da zasedne u fotelju AV? Trenutno jeste, slažem se. 

 

Po onome sto prica, bar za mene jeste vece zlo. Vojni rok, muskarcine sa bicepsima koji drze tesko naoruzanje, a ne hamburger u ruci, zene koje treba samo da su lepe da bi mogle pravom da rode copor dece i takav ultrakonzervativizam nije nesto za sta bih glasao.

 

U ovakvoj situaciji, uvek pre biram koaliciju u kojoj su i ultrakonzervativci od coveka koji zeli da unisti svaki vid demokratije u zemlji.

 

Drugim recima, SNS na 55% i Dveri na 55%, biram SNS. SNS na 55% i koalicija u kojoj Dveri imaju 5%, ovi drugi.

Edited by goldberg
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stondisha said:

Kako da neće... iseljavaju ti se najproduktivniji članovi društva, ostaje ekipa ispred zadruge i motači kablova...

a pošto slika govori više jezika u isto vreme:

pa zar stvarno mislis da su ovi sposobni da bilo sta produktivno urade...zamisli ih uskoro same sa sobom ....:) tuzno ali postoje 2 opcije 

1. da vecina nrmalnih izadje i kaze ovako vise ne moze (to za sada ne radi i to vidimo po setnjama )

2. da oni ostanu sami sa sobom (ne bas bukvalno) i da zavise od sebe ....e tu ce biti uvelikom problemu

Ako si primetio oni postoje dok imaju koga da napadaju plase pljuju psuju (Sabac, Nis itd ) ali ne mogu ni kablove da motaju jer nisu za sposobni 

to je cist fasizam po meni i ceka se narod da kaze ne

zamisli onu decurliju u Nisu da ih je policija pokupila i da su odsedeli po nedelju dve u zatvoru ...brzo bi zaboravili one morem da kazem sramotne pozdrave i junacenje pred recimo covekom sa detetom u kolicima

Edited by DownUnder
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DownUnder said:

pa zar stvarno mislis da su ovi sposobni da bilo sta produktivno urade...zamisli ih uskoro same sa sobom ....:) tuzno ali postoje 2 opcije  

1. da vecina nrmalnih izadje i kaze ovako vise ne moze (to za sada ne radi i to vidimo po setnjama ) 

2. da oni ostanu sami sa sobom (ne bas bukvalno) i da zavise od sebe ....e tu ce biti uvelikom problemu 

Ako si primetio oni postoje dok imaju koga da napadaju plase pljuju psuju (Sabac, Nis itd ) ali ne mogu ni kablove da motaju jer nisu za sposobni 

to je cist fasizam po meni i ceka se narod da kaze ne 

zamisli onu decurliju u Nisu da ih je policija pokupila i da su odsedeli po nedelju dve u zatvoru ...brzo bi zaboravili one morem da kazem sramotne pozdrave i junacenje pred recimo covekom sa detetom u kolicima 


Kao što rekoh gore, svake godine 60k najproduktivnijih ti se iseljava, Srbije u ovom obliku za 100 godina nema, a ova ekipa koja poržava Jutku & co će da mota kablove po ceo dan za nikakve, do skoro nikakvih para, jer za bolje ne znaju, a ovi što treba da ih oplemene, da im pokažu nešto...  otišli.

A podpitanje za tebe,  zašto policija nije onu dečurliju pokupila, zašto je okvalifikovala bodenje nožem u ledja kao tešku telesnu povredu i učestvovanje u tuči, a potencijalnog ubicu sutradan pustili da se brani sa slobode?

Takvim potezima, Srbija tera i ovo malo pismenih i kultivisanih napolje, a političari i elite ostaju sa ekipom slaboumnika, koji su spremni za sendvič i crvenu (1000 dinara ili ti 8 eura) da pogaze sve ljudske i civilizacijske tekovine, da ne kažem perfektno glasačko telo za manipulaciju i iskorišćavanje: siromašni, neuki, neupućeni, ne poznaju svet oko sebe, a spremni na sve zarad minimalne imovinske koristi.
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stondisha said:

A podpitanje za tebe,  zašto policija nije onu dečurliju pokupila, zašto je okvalifikovala bodenje nožem u ledja kao tešku telesnu povredu i učestvovanje u tuči, a potencijalnog ubicu sutradan pustili da se brani sa slobode?

 

Da bi se ova važna pitanja što manje postavljala, svakom totalitarnom sistemu je potreban Emmanuel Goldstein, dežurna babaroga, Boško Obradović. Preko vojske korisnih idiota se spinuje da su Boškićevi najblaže rečeno kretenski stavovi daleko veći problem od sistema koji otvoreno toleriše naciste i najgore nasilje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Stondisha said:

A podpitanje za tebe,  zašto policija nije onu dečurliju pokupila, zašto je okvalifikovala bodenje nožem u ledja kao tešku telesnu povredu i učestvovanje u tuči, a potencijalnog ubicu sutradan pustili da se brani sa slobode?

 

1. da vecina normalnih izadje i kaze ovako vise ne moze (to za sada ne radi i to vidimo po setnjama ) 

vec i sa ovo malo ljudi koji se mirno setao Av je poceo da makar malo popusta/ili se trudi da tako izgleda. a sada zamisil da izadje 10% Bgd u setnju 

Zasto nije policija reagovovala - jer su ti i ostali slicni ustvari deo sistema AV. To je prava opasnost - sistemska fasisizacija Srbije. U nedjuvremenu dobri ljudi se glodju izmedju sebe oko ko je kakav u opoziciji. Neko je ovde pomenuo novi (posle 5 x ) 6 X uslovno posle pada AV. 

Ja se borim za "7 X" kao najvazniji datum. Ko god dodje posle AV bice bolji i nesto ce uraditi 6 X. A ako nije dobar koliko treba ili krene ka losem 7 X se mora odmah dogoditi a ne cekati/braniti ili opravdavati ih ma ko bili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DownUnder said:

 

1. da vecina normalnih izadje i kaze ovako vise ne moze (to za sada ne radi i to vidimo po setnjama ) 

vec i sa ovo malo ljudi koji se mirno setao Av je poceo da makar malo popusta/ili se trudi da tako izgleda. a sada zamisil da izadje 10% Bgd u setnju 

Zasto nije policija reagovovala - jer su ti i ostali slicni ustvari deo sistema AV. To je prava opasnost - sistemska fasisizacija Srbije. U nedjuvremenu dobri ljudi se glodju izmedju sebe oko ko je kakav u opoziciji. Neko je ovde pomenuo novi (posle 5 x ) 6 X uslovno posle pada AV. 

Ja se borim za "7 X" kao najvazniji datum. Ko god dodje posle AV bice bolji i nesto ce uraditi 6 X. 

 

 

Da ne idem dalje, ali ovi što pretenduju da budi vlas' posle AV su bili vlas' pre AV (sem Boškića)....  nisu se proslavili, tj svojim nečinjenjem, su doveli Acu tu gde jeste, a nas u poziciju u kojoj se nalazimo. I sad ja treba da šetam s BoTom, da se borim da mi on bude vlas' pa da se ljubi s Ivicom opet...

 

 

I još osvrt na proteste:

 

Dok su protesti bili "građanski" dok su se sa bine obraćali ljudi koji nemaju veze s SzS-om do tad je na protestima bilo nekog naroda... kad proteste uzeše Boškić, Draganče i društvo, ugasi se i protest.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:

 

 

Da ne idem dalje, ali ovi što pretenduju da budi vlas' posle AV su bili vlas' pre AV (sem Boškića)....  nisu se proslavili, tj svojim nečinjenjem, su doveli Acu tu gde jeste, a nas u poziciju u kojoj se nalazimo. I sad ja treba da šetam s BoTom, da se borim da mi on bude vlas' pa da se ljubi s Ivicom opet...

 

 

I još osvrt na proteste:

 

Dok su protesti bili "građanski" dok su se sa bine obraćali ljudi koji nemaju veze s SzS-om do tad je na protestima bilo nekog naroda... kad proteste uzeše Boškić, Draganče i društvo, ugasi se i protest.

 

 

 

 

 

Lepo si rekao sve, ali šta je rešenje? Nisu ovi lopovi na vlasti, nisu ni ovi koji kao hoće da ih skinu jer lepo si opisao tok ovih građanskih protesta  koj i nisu krenuli u tom pravcu u koji su usmerili potonji. Ko je taj u Srbiji za koga treba glasati?

(ja ne izlazim prilično dugo na glasanja)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

Nemoj tu sns propagandu, molim te.

Lutovac, Zelenovic, Marinika, Stefanovic, Sergej, Jeremic nikad nisu bili vlast, a Djilas je bio gradonacelnik.

 

Zelenoviću za Šabac kapa dole, Mariniki i Sergeju kao dvema pozitivnim snagama, operativcima koji nešto se troše i vuku po terenu kapa dole s ogradom da je Marinika bla u stranci kod onog DB ljubitelja bratanica... Jeremić je bio neki ministar, Borkić je bio Marko Đurić, a Djilas eto samo gradonačelnik...

 

 

Da ne četvorimo dlaku, možemo li se držati suštine, je će ispasti na kraju da niko iz SzS nije bio vlas' tj vršio istu, da nije vršena reforma pravosuđa....

 

 

A iskusno si preskočio ona dva Veselinovića (gde ih samo nađoše) koji stvarno nikad nisu bili blizu nekog vršenja vlasti 🙂

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak nista nisam iskusno preskocio i nemoj da mi imputiras da sam tendenciozan, tako pricati necemo.

Odgovorio sam na tvoj post gde kazes da jedino Obradovic nije bio vlast sto je neistina.

Takodje, na konto iste prazne slame koju sad mlatis, nece ispasti nista, naveo sam precizno imena koja nisu bila vlast.

Borko nije bio nikakav Marko Djuric, moze sve da se progugla ako slabo pamtis, a Jeremic je bio ministar spoljnih poslova. Dakle nikakva vlast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vukota said:

Lepo si rekao sve, ali šta je rešenje? Nisu ovi lopovi na vlasti, nisu ni ovi koji kao hoće da ih skinu jer lepo si opisao tok ovih građanskih protesta  koj i nisu krenuli u tom pravcu u koji su usmerili potonji. Ko je taj u Srbiji za koga treba glasati?

(ja ne izlazim prilično dugo na glasanja)

 

Bilo ko, dok ne dodje neko za koga zelis da glasas.

Ti, koji ne izlazis na izbore, si veci krivac za stanje u drustvu nego SNS glasac. SNS glasac ima jasnu agendu, ti nemas nikakvu i dozvoljavas da vece zlo bude vlast, zato sto ne shvatas osnovnu premisu svih izbora u svim zemljama sveta na svim nivoima - da pobedi manje zlo. Dobro nikad nece biti na vlasti, vlast nije podneblje gde dobro opstaje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
17 minutes ago, Stondisha said:

Da ne idem dalje, ali ovi što pretenduju da budi vlas' posle AV su bili vlas' pre AV (sem Boškića)....  nisu se proslavili, tj svojim nečinjenjem, su doveli Acu tu gde jeste, a nas u poziciju u kojoj se nalazimo. I sad ja treba da šetam s BoTom, da se borim da mi on bude vlas' pa da se ljubi s Ivicom opet...

Dok su protesti bili "građanski" dok su se sa bine obraćali ljudi koji nemaju veze s SzS-om do tad je na protestima bilo nekog naroda... kad proteste uzeše Boškić, Draganče i društvo, ugasi se i protest.

b1 po meni nisu oni nego mi koji smo glasali za AV ili nismo glasali protiv to jest za nekog boljeg. 

b2 huh to je bas skakljivo i klizav teren. I ova saka jada koja seta (ili je to prestalo) su grajani kao i oni sa pocetka "gradjanskih" protesta, Nisam bas siguran ali verujem  da je infrastukturu dala SZS. Posto je to bas nezahvalno za diskutovanje preskoci cu o postaviti kljucno pitanje. I "gradjanski" koji su bili mnogo posecenjiji  i "politicki" koji si bili/jesu neuporedivo manje su za grad velicine Bgd bili jako mali. I ako BoTa dodje na vlast pa krene da se ljubi sa Ivicom 7 X  😃

Ko god bio izabran nije dobio Srbiju na poklon tako da ako krene bilo sta od onoga sto nije u redu 7 X i daj drugog

10 % Bgd recimo 150 000 a ni blizu nikada nije bilo i tu je po meni problem 

Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar - mantra svi su isti je mantra koju je poturila nakaradna stranka, bas zato da bi stvorila sto vise apstinenata.

Svi mogu biti isti samo ako si slep, gluv, imas vise od 90 godina ili manje od 90 IQ.

U svim drugim slucajevima jasno mozes proceniti ko je bolji, a ko gori, procitati sta je ostalo iza jednog imena, a sta ostaje iza drugog i izabrati manje zlo.

Bez ikakve greske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Walking Dravot said:

osnovnu premisu svih izbora u svim zemljama sveta na svim nivoima - da pobedi manje zlo. Dobro nikad nece biti na vlasti, vlast nije podneblje gde dobro opstaje

Ja utrosih onoliki prostor a htedoh  da kazem ovo + 7 X 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, The Walking Dravot said:

...

Dobro nikad nece biti na vlasti, vlast nije podneblje gde dobro opstaje.

 

Ne znam baš, čini mi se da ovi misle drugačije: Dobro (nam) je na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Bilo ko, dok ne dodje neko za koga zelis da glasas.

Ti, koji ne izlazis na izbore, si veci krivac za stanje u drustvu nego SNS glasac. SNS glasac ima jasnu agendu, ti nemas nikakvu i dozvoljavas da vece zlo bude vlast, zato sto ne shvatas osnovnu premisu svih izbora u svim zemljama sveta na svim nivoima - da pobedi manje zlo. Dobro nikad nece biti na vlasti, vlast nije podneblje gde dobro opstaje.

Ok, da se složim sa tim stavom, znači oni koji odlaze iz Srbije i koji su otišli iz Srbije su najviše krivi za ono što nas je snašlo sa vlašću u proteklom periodu (jer su oni pobegli od problema umesto da se suoče sa problemom). 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, The Walking Dravot said:

Za pocetak nista nisam iskusno preskocio i nemoj da mi imputiras da sam tendenciozan, tako pricati necemo.

Odgovorio sam na tvoj post gde kazes da jedino Obradovic nije bio vlast sto je neistina.

Takodje, na konto iste prazne slame koju sad mlatis, nece ispasti nista, naveo sam precizno imena koja nisu bila vlast.

Borko nije bio nikakav Marko Djuric, moze sve da se progugla ako slabo pamtis, a Jeremic je bio ministar spoljnih poslova. Dakle nikakva vlast.


Izvini onda, prevideo si lika koji koji leči homoseksualizam kod žena obdarenim crncima i onog drugog što nikako pravu sliku s protesta ne može da okači :classic_tongue:

Marko Borko je bio šef kancelarije za Kim,  Jeremija Min ino poslova...  aj da se pravimo da Da njih dvojica nisu bili visoki činovnici DS, članovi UO ili GO koji su uticali na kreiranje politike stranke koja je bila nosilac vlasti od 08-12 u koalicijom sa SPS-om (oćemo da kažemo da ni veseli Ivica nikad nije vršio vlas') nego su oni eto neki šefčić kancelarije za KiM i Ministar, Djilas je bio neki preCedničić opštine... maltene ćata na šalteru je bio, ako ne i to. Hajde molim te da se pravio da smo odrasli ljudi i da se oko ovakvih stvari ne natežemo, molim te.


E ozbiljno sad, prisustvao sam tribini jednoj od prvih koje je SzS imao u Srbiji, kod mene u selu, tad još  Stamat paravojni bio s njima u ekipi, crtani film, ali crtani film. Slušam i ne verujem kakve su povrede inteligencije, bukvalno me vredjaju kao posetioca sa nekim socio-ekonomskim rešenjima... jer samo da dobiju priliku da vrše vlas' oni će da....  na stranu od njih svih, samo Djilas i Zelenović što su imali neku normalnu priču, neke rezultate ovo sve ostalo... Bobu plakati, baš mi je ostao onako pregorak ukus u ustima posle te tribine, a da ne pričamo o rešenjima koja su im na lokalu, na primer Jeremića na lokalu predstavljaju ljudi koji su prekjuče iz dSS prešli u SNS, pa kad su ga tu izduvali sad su kod Jeremije u već kako mu se stranka zove, a DS tek koji je to skup fantoma i olupina evo sad su im OPET neki odbornici prešli u SNS...  

Nema leba od ekipe, ja da ti kažem iskreno i otvoreno, manje zlo od ovih jesu, kao što je možda i Musolini bio od Hitlera... al opet Italijani ga "postaviše na pijedestal" da ga ceo svet vidi 29.4.1945. godine.

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vukota said:

Ok, da se složim sa tim stavom, znači oni koji odlaze iz Srbije i koji su otišli iz Srbije su najviše krivi za ono što nas je snašlo sa vlašću u proteklom periodu (jer su oni pobegli od problema umesto da se suoče sa problemom).

Da na neki nacin su absolutno u pravu. Ja na primer nisam glasao sa idejom da nije u redu da vam ja indirektno biram politiku, bas zbog toga sto direktno ne utice na mene. Ali najvise su ipak krivi oni koji su tamo a ne zele da glasaju (ipak jos uvek je manjina otisla) 

I da moralo bi da glasanje bude obavezno - na taj nacin bi se dobilo misljenje vecine. A ko i tada ne zeli da glasa plati neku kaznu ..recimo 1000 dinara pa se skupi za recimo ugrozene porodice, decu bez roditelja ili ....

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...