Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

21 hours ago, koca popovic said:

Ne razumijem kako ti nije jasno zasto je AV izabrao bas Djilasa za protivnika. Po mom misljenju to je vrlo jednostavno. Djilas se sa AV ne slaze i zeli da ga skine sa vlasti, jasno kao dan. E sad, to zele i drugi. U cemu je vic? Pa vic je da Djilas ima dovoljno svog novca i ne zavisi od AV. Svi drugi koji se ne slazu i zele da skinu AVa sa vlasti moraju da nadju finansijera ili da se prijave na drzavne jasle da bi dobili nesto od drzave( izborna pravila). Sto , naravno nije dovoljno. Treba li jos neko objasnjenje

 

 

znaci izabrao je djilasa jer ovaj ima novac i ne zavisi od ava,

a da je izabrao nekog  siromasnog opozicionara, morao bi da ga placa da mu bude konkurencija?

...uf izgleda da bi jos neko pojasnjenje dobrodoslo :classic_blush:

 

... priznajem nisam razmisljala na taj nacin ima-nema novca vec sam mislila da je vucic procenio da djilas nema kapacitet da ga srusi pa je najsigurnije da ga izdvoji kao lidera takve bezkapacitetne opozicije, zaista djilas je mozda extra menadzer, ume da napravi novac ali politicar to tesko.

 

i da, ovo kada kazem `ume da napravi novac`, mozes da imas neznamkakve poslovne olaksice kao vlast

ali ne moze svako da ume to da iskoristi, zato stvarno mislim da ono sto zna da radi bolje neka radi to.

 

Arogancija kad si glavni nije uopste dobrodosla, ali arogancija dok jos nisi glavni je - katastrofa.

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
s
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdarac said:

Znaci na gradskim tenderima nije prolazila najniza cena(kao sto je po zakonu) nego po tome jel si dobar sa Djilasom ili si u svadji?

 

Ne znaš šta se tačno desilo, šta se dešavalo pre i posle. Nikada ta osoba nije bila dobra sa Đilasem, ni pre ni posle.

 

Muka mi je kad se setim.. Čovek je ugrozio zdravlje celom naselju jer je hteo da radi po svom, kao "dobronameran je". A taj "dobronameran čovek" nije uplaćivao socijalno i penziono svojim zaposlenim.

 

I ja da sam bila na Đilasovom mestu rekla bih da tendera za njega više nema, ma ja bih mu poslala silne inspekcije jer stvarno je muljao..  

Link to comment
Share on other sites

Ipak je potrebno vreme da opozicionari pretoce svoje misli u zvanicnu izjavu o cg rezoluciji

...stalno kasne na voz,  evo i voza, a tu je i masinovodja i sine kao i kolosek, zatim opet masinovodja, kolosek,putnici, voz...

 

koliko godina i meseci je trebalo za smisljanje ovako idiotske kreacije,

molim uzivajte u sledecem c/p:

 

Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je danas da je „Srbija voz na koloseku za propast“ kojim upravlja pomahnitali mašinovođa, i da je revanšizam preduslov da se taj voz postavi na pravi kolosek po izbacivanju mašinovođe.

„Promena vlasti, odnosno mašinovođe, i povlačenje kočnice na putu za propast je samo prvi korak, jer ćemo i u tom trenutku još uvek biti na pogrešnom koloseku. Misija Narodne stranke nije samo da promeni mašinovođu i da izbaci iz prve klase one koji uživaju bogateći se na račun ostalih putnika. Naš zadatak će biti da izgradimo šine koje vode u dobrom pravcu, i da na njih premestimo voz“,

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

danas je dan za padanje u nesvest

 

Sada imamo Djilasa,

normalno ni rec o rezuliciji, ali,

 

e ovo je sasvim neverovatno - Djilas ima Plan za Dan Posle, sto je antipaticna asocijacija na pilulu

i ispod prosecnu kreativnost kao u slucaju jeremic, ono iznad sa vozovima...

 

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Djilas sa potpredsednicom i zamenikom predsednika te stranke Marinikom Tepić i Borkom Stefanovićem predstavili su danas u Leskovcu „Plan za dan posle“

 

 

Pilula za Dan Posle:

Ova pilula je namenjena u slučajevima nezaštićenog odnosa, odnosno:

Ako ste propustili da uzmete 2 do 3 konraceptivne pilule za redom

Ako niste koristili nikakve druge metode kontracepcije

Ako je kondom pukao ili dijafragma skliznula

Ako niste prekinuli odnos na vreme (pre ejakulacije)

Ako ste bili primorani na odnos

Ako brinete da zbog nekog razloga redovna kontracepcija nije delovala

Tableta za dan posle vas neće zaštiti ako ste imali odnos nakon uzimanja tablete. Dakle, važno je da se uzme samo nakon odnosa, i to što pre.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2021 at 3:26 PM, Mama_mia said:

 

 

znaci izabrao je djilasa jer ovaj ima novac i ne zavisi od ava,

a da je izabrao nekog  siromasnog opozicionara, morao bi da ga placa da mu bude konkurencija?

...uf izgleda da bi jos neko pojasnjenje dobrodoslo :classic_blush:

 

... priznajem nisam razmisljala na taj nacin ima-nema novca vec sam mislila da je vucic procenio da djilas nema kapacitet da ga srusi pa je najsigurnije da ga izdvoji kao lidera takve bezkapacitetne opozicije, zaista djilas je mozda extra menadzer, ume da napravi novac ali politicar to tesko.

 

i da, ovo kada kazem `ume da napravi novac`, mozes da imas neznamkakve poslovne olaksice kao vlast

ali ne moze svako da ume to da iskoristi, zato stvarno mislim da ono sto zna da radi bolje neka radi to.

 

Arogancija kad si glavni nije uopste dobrodosla, ali arogancija dok jos nisi glavni je - katastrofa.

 

 

 

 

Pa koje objasnjenje trebas. Covjek ima novac i zabole ga za AV-a. AV ne moze da ga ucjeni ili bilo sta da mu uradi. Ako si citala covjek ima firme u regionu ( u vise zemalja) sto ce reci moze da mu pljune pod prozor. Ja sam shvatio da on zeli da skine ovoga sa vlasti. Sta su mu dalji planovi ja ne znam. Moje misljenje je (uvijek bilo) onaj ko ne radi kako treba, skini ga sa vlasti. Osnove demokratije (tako ja shvatam demokratiju) je  da su svi smjenjivi. Sto ce reci da moraju da se bore da dodju na vlast da bi mogli da kradu ali onako "normalno". Ovi sto su sada na vlasti kradu nenormalno, a ko ce pletiti ??????? Pogadjajte svi vi . Ja znam ko ce placati.

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2021 at 1:28 PM, koca popovic said:

Pa koje objasnjenje trebas.

 

nemam ja tu sta da biram objasnjenja,

 ti si sam nudio:

 

On 6/17/2021 at 6:00 PM, koca popovic said:

Treba li jos neko objasnjenje

 

i onda ja rekoh - ajd sto da ne...

 

sasvim nevazno, jer to sto mi pisemo i dalje su samo nasa licna vidjenja

 

jedino sta nije licno vidjenje i misljenje to je kada se citira neka izjava, nesto konkretno sto je retkost...

 

citirala sam iznad onu metaforu jeremica sa vozom, putnicima, kolosekom i sinama - to je recimo konkretno smesno

a sto je jos zanimljivije uopste ne treba objanjenje :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam misljenja da je Djilas glumac opozicije na zadatku pasiviziranja iste da bi se obezbedila livada za izabranika zapada. 

U tim ulogama se nekad i pretera pa padne i neka suza, kao kad su ga prozivali sa bakljama za vreme korone, ali to ne znaci da se zaboravljaju uloge. 

 

Svaki zdravorazumski covek bi na njegovom mestu shvatio da je balast opozicije s obzirom na svoj imidz i kompromitovanost, i da nije popularan u narodu. A svako zlonameran ili placen bi i pored tog saznanja gurao i dalje tu pricu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2021 at 2:13 AM, dzoneee said:

Vucic hoce Rusiju, nece niti Ameriku niti EU, hoce Kinu, hoce svakog ko je imao neke sukobe sa Amerikancima. To jasno stavlja do znanja u medijima uvek. I da sanja Rusiju, Belorusiju, Kinu i Tursku pominjali bi to danima, a kamoli kad ode tamo. Jos samo mu fali Iran i Severna Koreja. Ali nema muda da bude direktan prema onima kojima treba.

 

Ma kakvi. To je samo za siroke narodne mase da bi obezbedio glasove. 

 

U realnosti radi sve ono sto mu zapad trazi. Prica sa poglavljima ne postoji zato sto je EU zatvorila nova prosirenja. Njima odgovara da je sada ovako u Srbiji kako je. Treba da kontrolisu samo jednog coveka. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

U tim ulogama se nekad i pretera pa padne i neka suza, kao kad su ga prozivali sa bakljama za vreme korone, ali to ne znaci da se zaboravljaju uloge. 

 

Ja verujem tim suzama. Njegova deca su bila uznemirena, bio je uznemiren i on, sa razlogom.  

 

Zanimljivo mi je da većina vas ne voli Đilasa, a niko ne navodi razloge.

 

Koliko vas živi u  Beogradu i zna kako je bilo dok je Đilas bio gradonačelnik?  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam svoje razloge... ne mogu da kazem da ga ne volim, al ne mogu ni da mi je nesto top. 

 

Covek nije pokazao neku sirinu kad su u pitanju stvari sire od menadzerskog razmisljanja upravljanja firmom / gradom. Nasledio je stranku od Tadica i upropastio je losim odlukama i manjkom vizije. I Djindjic je bio makijavelista ali je imao ogromnu sirinu i na svaku temu je imao izgradjeno misljenje za koju se vidi da joj je posvetio vremena i vremena razmisljanja, konsultovanja i istrazivanja. Dok je ovaj plitak i nekako povrsan, sve bi nesto brzo sto je efikasno bez nekog razmisljanja efekata i konsekvenci. I opet kao takav je kvalitetniji od ovih sad. Medjutim najvise zabrinjava manjak procene nepopularnosti u narodu, usled cega verujem da je u pitanju igranje uloge. 

 

Ova Marinika je sa druge strane opasna. E ona ima kapacitet. 

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Nijedan političar  koji je danas na političkoj sceni Srbije ne može da se uporedi sa Đinđićem.

 

On je posedovao veliku inteligenciju, znanje, nije bio spor, ali ni prebrz jer odluke nije donosio na prečac, bez prethodnog razmišljanja. 

 

Đilas je po temperamentu sličan Đinđiću, ali je za razliku od njega nervozan ( sada manje nego 2009 ) i želi sve na brzinu da uradi, i to je tačno.

 

Okupio je oko sebe dobru ekipu saradnika, na prvom mestu je Marinika, obrazovana, mlada žena spremna na sve izazove.

 

Ne znam da li je neka Agencija za ispitivanje javnog mnjenja radila skoro istraživanje popularnosti političara. Svih, ne samo za Đilasa. 

 

Zanima me ta lista popularnih i nepopularnih političara. Ali i struktura ispitanika ( gde žive, koliko imaju godina, koji je najviši stepen obrazovanja ). 

 

    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

Ma kakvi. To je samo za siroke narodne mase da bi obezbedio glasove. 

 

U realnosti radi sve ono sto mu zapad trazi. Prica sa poglavljima ne postoji zato sto je EU zatvorila nova prosirenja. Njima odgovara da je sada ovako u Srbiji kako je. Treba da kontrolisu samo jednog coveka. 

 

Šta to radi po nalogu zapada?

Skoro svaka veća investicija dolazi iz Kine, osim nabavke naoružanja, to dolazi iz Rusije. Moguće da je zapad digao ruke od SR, pa i Vučića, nema drugog koga bi podržali, Zapad ne stvara lidere, bira koga će podržati od onih koji mogu da ostvare dovoljno uticaja na birače da dobiju izbore, eventualno nekog ko je blizu, nedostaje mu malo, tu će pomoći savetom, novcem, podrškom. 

Ako se okrene potpuno protiv Vučića, šta onda, kako će ostvariti bilo kakav uticaj, prisutnost, makar privid podrške u priključivanju EU, ne može ili ne želi zapad da ulaže na igrača koji sam ne može da prikupi glasove ni da pređe cenzus.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@mmajstor Nijedan političar  koji je danas na političkoj sceni Srbije ne može da se uporedi sa Đinđićem.

 

On je posedovao veliku inteligenciju, znanje, nije bio spor, ali ni prebrz jer odluke nije donosio na prečac, bez prethodnog razmišljanja. 

 

Đilas je po temperamentu sličan Đinđiću, ali je za razliku od njega nervozan ( sada manje nego 2009 ) i želi sve na brzinu da uradi, i to je tačno.

 

Okupio je oko sebe dobru ekipu saradnika, na prvom mestu je Marinika, obrazovana, mlada žena spremna na sve izazove.

 

Ne znam da li je neka Agencija za ispitivanje javnog mnjenja radila skoro istraživanje popularnosti političara. Svih, ne samo za Đilasa. 

 

Zanima me ta lista popularnih i nepopularnih političara. Ali i struktura ispitanika ( gde žive, koliko imaju godina, koji je najviši stepen obrazovanja ). 

 

    

Gresis, djevojko - gresis.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Đilas i da se povuče vlast će da ga koristi da svu opoziciju veže za njega jer oni njega demonizuju baš da bi napravili otklon većine birača od njega. Obratite samo pažnju kako pljuju Šolaka. Danas više niko ne pravi razliku između Đilasa i Šolaka jer režimski mediji ih non stop spominju tako kao da su rođena braća. Dakle Vučić demonizuje nekoliko ljudi u opoziciji i ko god od njih ojača samo pojača gas na njegovim medijima i ljudi to upijaju. Čak i kad se pojavi neko ko nije u vezi sa opozicijom on ih odma dovodi u vezu sa nekim od 3-4 čoveka iz opozicije koje je demonizovao. Demonizacija koju su doživeli Đinđić 90-ih ili Drašković je mala maca šta ovaj radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

Šta to radi po nalogu zapada?

 

- Puzajuce priznanje Kosova. Trazi se to 'nesto' sto bi dobrio zauzvrat a sto bi predstavio kao uspeh, al se albanci uskurcili pa nece ni to

- Migrantska politika

- Proizvodnja i sverc oruzja za americke potrebe na bliskom istoku (Krusik afera) 

- Uvlacenje u guz Angeli Merkel i Nemackoj kad stigne

- Pro-korporacijski zakon o radu pracen fabrikama za motanje kablova

- Makro i mikro ekonomska politika uz budnu pratnju mmf-a... ne zaboravimo otimanje penzija

- PR i marketing naucen od Tonija Blera

- Premijer po volji i zelji zapada

 

Moguce da je zbog toga dobio toleranciju za poslove sa Kinezima od koji neki i ne ispadose tako lose - kao sto ispade ovo sa vakcinama i izgradnjom puteva/zeleznice a lose je zagadjivanje zivotne sredine kroz Bor i Zelezaru.

 

Ne znam dali je ispravno reci zapad ili globalisti, posto je to vezivno tkivo zapad+kina. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

A UN ce da ceka Srbiju da se slozi sa necim?

 

:roflmao:

 

Ima zemalja koje ce to blokirati u UN, zato sto imaju slican potencijalan problem na svojoj teritoriji, pa ne zele da time prave podsticaj za analogne probleme u svom dvoristu.

 

Ali ako se maticna zemlja slozi sa time da deo njene teritorije ima zasebnu stolicu u UN, to menja stvar i ih izdvaja iz te analogije jer one to nikada nece dozvoliti. I ne radi se samo o UN vec i o EU npr., Spanija ih nece nikada izglasati sve dok se Srbija prvo ne slozi sa tim jer je to jako bitno da se ne bi pravila analogija sa Katalonijom i Baskijom... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mmajstor said:

Ova Marinika je sa druge strane opasna. E ona ima kapacitet. 

 

pominjana je dosta i obicno se vidi kako drzi mnostvo dokaznog materijala u rukama koji pokazuje da je ulovila vlast

ali niko nista - to sto marinka pokazuje te papire da je ulovila nekoga od ovih na vlasti - kao da niko ne obraca paznju mislim na njene kolege opozicionare, na gradjane i na one kojih se to tice

 

tako da ne znam kakav joj je kapacitet da angazuje neku masovnost,

tj. da li uopste neko zna kako se kotira ta njena kao sto kazes `opasnost` i kapacitet na sta cu ubuduce obratiti paznju jer to nisam primetila, iskreno na prvi pogled izgleda izvestaceno i prevarantski, iako dobro citam fizionomije - to je ipak prvi pogled...mozda zena stvarno nesto moze

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...