Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

12 hours ago, Darth Bane said:

Pa meni ni Djilas ne deluje da je eksplicitno za Zapad, vec vise onako pro-forme radi.

Cini mi se da bi isao na sledeci scenario: posto bi vrlo verovatno morao da formira neku koaliciju, on bi unutar te koalicije bio "kao ... pro Zapadnjak" ali neke stvari ne bi mogao da uradi (npr sankcije Rusiji, otklon od Kine i ts) "zbog koalicionih partnera" koji bi bili protiv. 

Neki vid Vuciceve spoljne politike koju gledamo godinama unazad.

Inace, imajuci u vidu sve sto je Jeremic izjavljivao I radio od vremena ministra spoljnih poslova, meni nedvosmisleno ostavlja utisak rigidnog protivnika EU i USA, na talasnoj duzini Boska, DSSa, Seselja, Vulina I slicnih idolpoklonika Putina I donekle Kineza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

Neki vid Vuciceve spoljne politike koju gledamo godinama unazad.

Inace, imajuci u vidu sve sto je Jeremic izjavljivao I radio od vremena ministra spoljnih poslova, meni nedvosmisleno ostavlja utisak rigidnog protivnika EU i USA, na talasnoj duzini Boska, DSSa, Seselja, Vulina I slicnih idolpoklonika Putina I donekle Kineza.

Upravo tako. S tim sto Vucic ima tu moc da bi mogao da napravi zaokret (na bilo koju stranu) i da bi narod to morao da proguta (milom ili silom). 

Upravo to je veliki problem na srpskoj politickoj sceni sto nema neke prozapadne i proliberalne alijanse koja bi mogla da ostvari na izborima neki znacajniji rezultat. 

Cak ako bi i uzeli Djilasa kao nekog predvodnika prozapadne opcije, on ne bi mogao sam da formira vlast. Ne bi mogao bez nekog Boska, Noga, Bakica itd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

Cak ako bi i uzeli Djilasa kao nekog predvodnika prozapadne opcije, on ne bi mogao sam da formira vlast.

 

prvo bi trebalo istraziti kakvo je raspolozenje naroda za te prozapadne opcije i zbog cega svi oni sede na dve stolice i slabo se izjasnjavaju po pitanju strana sveta kao i ostalih skakljivih a toliko bitnih pitanja

 

imaju primer stranke koja je bila najjasnije prozapadna i najjasnije neuspesna da bilo sta ka zapadu pokrene jer uvek je bilo vise onih koji su za eu ali pod svojim uslovima: i istok i zapad i kosovo. To promovise i av.

Ako zele da ga sklone, moraju da odigraju, da bar pokusaju da odigraju na cistu, potpuno jasnu i iskrenu kartu bez obzira na rezultat

a ne da muljaju kao on.

 

...sada vidim koliko je lakomisleno od mene ono gore sto sam napisala da bi `trebalo istraziti` kao da vec ne znamo :lol_2:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

prvo bi trebalo istraziti kakvo je raspolozenje naroda za te prozapadne opcije i zbog cega svi oni sede na dve stolice i slabo se izjasnjavaju po pitanju strana sveta kao i ostalih skakljivih a toliko bitnih pitanja

 

imaju primer stranke koja je bila najjasnije prozapadna i najjasnije neuspesna da bilo sta ka zapadu pokrene jer uvek je bilo vise onih koji su za eu ali pod svojim uslovima: i istok i zapad i kosovo. To promovise i av.

Ako zele da ga sklone, moraju da odigraju, da bar pokusaju da odigraju na cistu, potpuno jasnu i iskrenu kartu bez obzira na rezultat

a ne da muljaju kao on.

 

...sada vidim koliko je lakomisleno od mene ono gore sto sam napisala da bi `trebalo istraziti` kao da vec ne znamo :lol_2:

 

U pitanju je uticaj medija. A Djilas je medijski magnat. Zato se on i bori za medije. On zna da bi u roku od 4 godine, mogao , uz pomoc medija, u velikoj meri da promeni svest naroda. Ili bar dobrog dela naroda. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darth Bane said:

U pitanju je uticaj medija. A Djilas je medijski magnat. Zato se on i bori za medije. On zna da bi u roku od 4 godine, mogao , uz pomoc medija, u velikoj meri da promeni svest naroda. Ili bar dobrog dela naroda. 

 

nesto mi ne zvuci realno kako djilas menja bilo ciju svest u tim medijima kada ih preuzme

ta milosevicevska svest je duboko usadjena ne zato sto je to usadio milosevic vec - takva je ta svest. Samo je vazno da se ta i takva svest izopsti iz svacije okoline, da se lagano i neprimetno eliminise

 

i naprasno jednog dana ce (ako takav dan ikada dodje) na ovim prostorima ljudi misliti da su oduvek bili takvi...uljudjeni i normalni.

Nece se hvaliti nepodopstinama i i zbog toga se udarati sapicama o grudi sto bi rekao basara....

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma bio je Djilas vise od te 4 godine na vlasti, pa ne vidim da je nekom 'promenio svest.'

 

1 hour ago, Mama_mia said:

ta milosevicevska svest je duboko usadjena ne zato sto je to usadio milosevic vec - takva je ta svest. 

Ovo. Svest se vecini usadjuje jos od 'prve brazde' I pretkosovskog ciklusa, vecina kroz zivot samo nastavi tim putem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, djura.net said:

Ma bio je Djilas vise od te 4 godine na vlasti, pa ne vidim da je nekom 'promenio svest.'

 

Koliko se ja sećam, godinu dana ministar bez portfelja i pet godina gradonačelnik Beograda. Tada su "na vlasti" bili Voja DrK, zatim Tadić i Dačić. 

Danas je popularan tabloidni narativ koji forsira SNS "Đilas se nakrao dok je bio na vlasti". Đuro, čini mi se po tvom pisanju da si iznad toga. 

Link to comment
Share on other sites

pa sad "nakrao se" i "menjao svest ljudi" nije bas isto 🙂

u svakom slucaju, mislim da se nismo razumeli, moja poenta nije usmerena prema Djilasu, nego vise imam u vidu kako je tesko dopreti do ljudi onda kada formiraju neki stav ili ubedjenje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovakvima svest moze da promeni samo uvođenje pravog kapitalizma, onog američkog tipa, gde nema ništa džabe, i država nije dužna za tebe da uradi ama baš ništa. U stvari ni to, ali bi bar morali da se ponasaju normalno, a sta oni "misle" praznim tikvama posle ne bi ni bilo vazno.

Nisi u pravu.

Država je dužna mnogo toga da uradi, jer joj ti plaćas reket, odnosno porez.

Kada počnu ljudi da shvataju da je država i njeni činovnici njihov servirs zapravo,a ne gospodari života i smrti, i kada budu tražili da im taj javni servis položi račune, možda se nešto i promeni.

Ali da bi nas stočni narod ovo shvatio, mora da bude pre svega civilizovan.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ovakvima svest moze da promeni samo uvođenje pravog kapitalizma, onog američkog tipa, gde nema ništa džabe, i država nije dužna za tebe da uradi ama baš ništa. U stvari ni to, ali bi bar morali da se ponasaju normalno, a sta oni "misle" praznim tikvama posle ne bi ni bilo vazno.

pa mi to i imamo..obaveze koliko hoces, prava niakkava,a clanovima partije i onima koji su  se ugurali obrnuto..ja mislim da nam trebaju ljudi koji ipak ovako razmisljaju, tad ima da nam svane, i Nemacka i Svajcarska govna da jedu..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ovakvima svest moze da promeni samo uvođenje pravog kapitalizma, onog američkog tipa, gde nema ništa džabe, i država nije dužna za tebe da uradi ama baš ništa. U stvari ni to, ali bi bar morali da se ponasaju normalno, a sta oni "misle" praznim tikvama posle ne bi ni bilo vazno.

 

Svest će narodu da promene knjige i školovanje, prave knjige i pravo školovanje, a ne ovo što se pod tim smatra danas. I to ne za dva-tri meseca ni dve-tri godine, već dve-tri generacije, a dužnost prave države je između ostalog da to obezbedi svom narodu.

Na trošnoj kući se ne menja fasada ili crep, već se sruši do temelja, temelj se ojača, postavi se jaka armatura, pa se onda zida dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

 

Svest će narodu da promene knjige i školovanje, prave knjige i pravo školovanje, a ne ovo što se pod tim smatra danas. I to ne za dva-tri meseca ni dve-tri godine, već dve-tri generacije, a dužnost prave države je između ostalog da to obezbedi svom narodu.

Na trošnoj kući se ne menja fasada ili crep, već se sruši do temelja, temelj se ojača, postavi se jaka armatura, pa se onda zida dalje. 

Teska posla. To je i Dositej Obradovic pokusavao (''knjige braco, knjige, a ne zvona i praporci''), ali uzalud.

 

Tako da je Veoma Uvazeni Gospodin Puzigaca ipak blizi istini. :wink2:

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Stiletto said:

 

Danas je popularan tabloidni narativ koji forsira SNS "Đilas se nakrao dok je bio na vlasti". Đuro, čini mi se po tvom pisanju da si iznad toga. 

 

nisam razumela iznad cega bi trebalo da bude Djura, ali sjajno je sto si uocio bold koji zaista forsira Sns

 

jos kada je pocelo to dranje ua av, dole av - Av je od svih koji se deru izabrao upravo Djilasa...tada sam se pitala upravo ovde, zasto bas djilas, zar nema neki opasniji igrac...isto sam se pitala na onom forumu, zbog cega tadic umesto da promovise sebe pred izbore - on sa onom trivankom promovise sns...

 

za ava bi bilo glupo reci da je glup jer nije, znaci zbog cega je izabrao Djilasa...sta je u to vreme kada djilas jos nije ni imao

sopstvenu stranku, Vucic video opasno u njemu? Mozda bas nista i zbog toga ga je i izabrao za metu, napravio ga liderom...

 

ne sporim da mozda ja tu nesto ne vidim dobro, da je djilas zaista jedan politicki mag koji je

bliska i istinska pretnja AV-u...no ne javlja mi se da je to bas tako

 

i da, ako skrabotine moje anonimne malenkosti ne ulivaju poverenje i izazivaju skepsu i sumnju u casne namere prema djilasu i avu,

zarko korac kome nema potrebe da se nesto ne veruje i da se sumnja  - je istu stvar izjavio - Vucic napravio lidera od Djilasa

 

mene zanima zasto je vucic izabrao djilasa da bas sa njim razmenjuje `telesne tecnosti` od toliko ostalih neprijatelja u opoziciji?

mislim sta ce se desiti ako se vec svi redom smeju kada ovaj kaze djilas je lopov,

a djilas uzvrati da vucic laze i tako u krug...dobro, desice se da se djilas izoluje kao lider opozicije ...

 

kada ti AV pomaze da se istaknes kao najpljuvaniji opozicionar onda ti AV pomaze a ne odmaze, zasto to rade?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

nisam razumela iznad cega bi trebalo da bude Djura, ali sjajno je sto si uocio bold koji zaista forsira Sns

 

jos kada je pocelo to dranje ua av, dole av - Av je od svih koji se deru izabrao upravo Djilasa...tada sam se pitala upravo ovde, zasto bas djilas, zar nema neki opasniji igrac...isto sam se pitala na onom forumu, zbog cega tadic umesto da promovise sebe pred izbore - on sa onom trivankom promovise sns...

 

za ava bi bilo glupo reci da je glup jer nije, znaci zbog cega je izabrao Djilasa...sta je u to vreme kada djilas jos nije ni imao

sopstvenu stranku, Vucic video opasno u njemu? Mozda bas nista i zbog toga ga je i izabrao za metu, napravio ga liderom...

 

ne sporim da mozda ja tu nesto ne vidim dobro, da je djilas zaista jedan politicki mag koji je

bliska i istinska pretnja AV-u...no ne javlja mi se da je to bas tako

 

i da, ako skrabotine moje anonimne malenkosti ne ulivaju poverenje i izazivaju skepsu i sumnju u casne namere prema djilasu i avu,

zarko korac kome nema potrebe da se nesto ne veruje i da se sumnja  - je istu stvar izjavio - Vucic napravio lidera od Djilasa

 

mene zanima zasto je vucic izabrao djilasa da bas sa njim razmenjuje `telesne tecnosti` od toliko ostalih neprijatelja u opoziciji?

mislim sta ce se desiti ako se vec svi redom smeju kada ovaj kaze djilas je lopov,

a djilas uzvrati da vucic laze i tako u krug...dobro, desice se da se djilas izoluje kao lider opozicije ...

 

kada ti AV pomaze da se istaknes kao najpljuvaniji opozicionar onda ti AV pomaze a ne odmaze, zasto to rade?

 

 

 

Ne razumijem kako ti nije jasno zasto je AV izabrao bas Djilasa za protivnika. Po mom misljenju to je vrlo jednostavno. Djilas se sa AV ne slaze i zeli da ga skine sa vlasti, jasno kao dan. E sad, to zele i drugi. U cemu je vic? Pa vic je da Djilas ima dovoljno svog novca i ne zavisi od AV. Svi drugi koji se ne slazu i zele da skinu AVa sa vlasti moraju da nadju finansijera ili da se prijave na drzavne jasle da bi dobili nesto od drzave( izborna pravila). Sto , naravno nije dovoljno. Treba li jos neko objasnjenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koca popovic said:

Ne razumijem kako ti nije jasno zasto je AV izabrao bas Djilasa za protivnika. Po mom misljenju to je vrlo jednostavno. Djilas se sa AV ne slaze i zeli da ga skine sa vlasti, jasno kao dan. E sad, to zele i drugi. U cemu je vic? Pa vic je da Djilas ima dovoljno svog novca i ne zavisi od AV. Svi drugi koji se ne slazu i zele da skinu AVa sa vlasti moraju da nadju finansijera ili da se prijave na drzavne jasle da bi dobili nesto od drzave( izborna pravila). Sto , naravno nije dovoljno. Treba li jos neko objasnjenje

Dodao bih jos nesto: pored para Djilas ima i medije, a to je jako mocna kombinacija.

U nacelu, Djilas je sklop coveka koji je susta suprotnost Vucicu. Deluje pro-evropski i liberalno i verujem da mu je takva politika u srcu. Ali ima i veliku manu sto je po meni i oportunista. Sto znaci da bi , moguce je, bio spreman da sutra za dobre pare , odustane od tih vrednosti u koje u nacelu veruje. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Dodao bih jos nesto: pored para Djilas ima i medije, a to je jako mocna kombinacija.

U nacelu, Djilas je sklop coveka koji je susta suprotnost Vucicu. Deluje pro-evropski i liberalno i verujem da mu je takva politika u srcu. Ali ima i veliku manu sto je po meni i oportunista. Sto znaci da bi , moguce je, bio spreman da sutra za dobre pare , odustane od tih vrednosti u koje u nacelu veruje. 

On je Evropljanin koliko i ja Templar....

Lik koji kaže, znaš ti ko sam ja..bla bla da znaš ko te je ostavio bez posla...

wtf druže 😶

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JohnnyDragon said:

On je Evropljanin koliko i ja Templar....

Lik koji kaže, znaš ti ko sam ja..bla bla da znaš ko te je ostavio bez posla...

wtf druže 😶

U sustini nama treba politicar koji bi vratio Srbiju na evropski put i smirio tenzije sa susedima, ukljucujuci sa Kosovom. A ne neka majka Tereza. 

I koji bi radio na izgradnji institucija. Npr neki "reciklirani Boris Tadic" - to je otprilike vrh koji Srbija u ovom trenutku moze imati. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JohnnyDragon said:

Lik koji kaže, znaš ti ko sam ja..bla bla da znaš ko te je ostavio bez posla...

 

Kršim obećanje dato samoj sebi, da više neću pisati na politici, ali ovo me zanima.

 

Da li znaš kome je to rekao i zašto? 

 

UPDATE:  

 

Zanima me da li mislimo na istu osobu.  Ako mislimo, rado ću dati objašnjenje zašto je to rekao.

 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 6:34 PM, Mama_mia said:

 

prvo bi trebalo istraziti kakvo je raspolozenje naroda za te prozapadne opcije

 

Iskreno ja mislim da ovde nema sta da se istrazuje. U zemlji gde sve ide medijski direktno ili onako skriveno i hinjski protiv zapada decenijama ne znam kako moze neko da ocekuje da vecina bude okrenuta ka njemu? A mediji jesu mocni da oblikuju svest, nije to samo kod nas to je tako svuda u svetu. Samo sto se kod nekog taj izbor i model poklapa sa onim mocnijima i uticajnijima a neko udara neku kontru vazdan i mitoloski inat.

 

Kod nas se u medijima uglavnom ide i protiv EU, samo sto to predsednik lagano dozira. Iskreno ja pojma nemam i zasto jeste njemu neki cilj ulazak u EU, valjda da bi imao temu vise o cemu ce da prica i da bi nahranio neki svoj ego? A o NATO-u necu ni da pricam. To tek nema sanse u Srbiji proci. 

 

Meni ova Vuciceva prica oko EU i zapada lici na neku strahovitu losu komediju, samo da se jos malo ne pretvori u tragediju. Mislim da su toga svesni i ovi iz EU, valjda zbog toga ga zezaju oko tih poglavlja, vide sta radi. Tako da mi nije jasno sto se ne okrene Rusiji 100% i nekom imaginarnom istocnom bloku? Jedino ako se plasi da bi u tom slucaju zapad krenuo sa ubacivanjem nekog svog kandidata i da je svestan da moze izgubiti vlast tako? Moguce da se plasi i nekog moguceg rata. Ali cekaj malo, zar nisu ti Rusi braca? Pa jel bi dozvolili da brat strada tako majku mu? Jel uzese Krim koliko si rekao keks? Pa cega onda ima da se plasimo jel tako? Ko bi smeo da nas dira kad imamo takvu silu od brata pored nas? 

 

Vucic hoce Rusiju, nece niti Ameriku niti EU, hoce Kinu, hoce svakog ko je imao neke sukobe sa Amerikancima. To jasno stavlja do znanja u medijima uvek. I da sanja Rusiju, Belorusiju, Kinu i Tursku pominjali bi to danima, a kamoli kad ode tamo. Jos samo mu fali Iran i Severna Koreja. Ali nema muda da bude direktan prema onima kojima treba.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kršim obećanje dato samoj sebi, da više neću pisati na politici, ali ovo me zanima.

 

Da li znaš kome je to rekao i zašto? 

 

UPDATE:  

 

Zanima me da li mislimo na istu osobu.  Ako mislimo, rado ću dati objašnjenje zašto je to rekao.

 

 

 

 

 

Pa na pandura...

Iskreno, meni da dodje takav baja, da me ugrozi na poslu , odležao bih ga sigurno, ali sigurno.

Tj imao sam sličnu situaciju davno, pa se djubre umirilo od strane ljudi sa visih instanci, inače bih ja sam preuzeo mere.

Meni nema opravdanje za pretnju u onoj situaciji.

Uopšte nije to poenta, poenta je da ima debelih razloga zašto the opozicija nema 10 % ukupno.

Neki se ovde uspinju i useravaju u gaće da nam objasne kako smo mi apstinenti za AV ako nismo uz ex DOS ekipu.

Pa hvala na razumevanju, mogu slobodno da kažem u ime većine apstinenata da tek zbog takvih nabedjenih agresivnih stavova the opozicija i nećemo biti ničiji glasači, ovako psihopata, a na drugoj strani pljuvačina ako ne das legitimitet likovima sa tetkinog kauča i slično.

Pa hvala ali ne hvala.

Meni lično to nije izbor.

A mislim da većina pokazuje da ni oni nemaju izbor.

Kada god je narod pokusao nesto, od 2017 na ovamo, pa hehehe, uključi se ničim izazvana (osim željom za vlasću) the opozicija i razjebe sve.

Slučajno? I don't think so .

I naravno, opravdali su poverenje 5tog oktobra.

Zapravo su pokazali da im je bilo bitno da oni budu glavni u dilovima, a plate su bile manje nego u Kamerunu, kao sto su uostalom i sada.

I gde je lustracija?Mogla je uvesti bilo koja demokratska vlada.

Nisu.Zašto?Pa jel se to neko pita stvarno?Logika govori sama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma koja crna opozicija kad svi imaju isti stav kao i pozicija samo laju jer im je krivo sto oni nisu sada na vlasti a pritom ih je ovaj zatvorio da ne mogu da zucnu osim povremeno u nekim medijima. I sada lude. Za mene bi opozicija bila ona koja bi otvoreno stala na stranu zapada i kraj price. Nije mi jasno kako nam vise ne dosadi da pevamo jednu istu pesmu od kada znam za sebe a da se nista znacajno ne menja? Dokle jbt? Samo tapkas u mestu i tako godinama i godinama i decenijama.. jel realno da nema ko da kaze dobro jbg ovako vise ne ide, ajde da probamo nesto drugacije? Kad radis neki posao, hoces da resis neki problem i vidis da ne ide, pa valjda pokusas neki drugaciji pristup, neku drugaciju metodu a ne navaljujes kao gluv na telefon.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, JohnnyDragon said:

Pa na pandura...

 

Ne mislimo na istu osobu. Neću da prepričavam detalje i zašto je Đilas bio u pravu te 2009-2010.godine jer će ispasti da botujem za njega što nije istina.

 

Mogu samo da iznesem činjenice, a u ovom slučaju ...bila sam prisutna. Znala sam tog vlasnika jedne firme i šta se dešavalo i šta je bilo na kraju.

 

PS. Da sam ja bila na Đilasovom mestu, tog čoveka bih kaznila zbog ugrožavanja zdravlja ljudi u tom mestu. Ne sećam se da je dobio prekršajnu ili krivičnu prijavu, ali nije više imao prolaz na gradskim tenderima. 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne sećam se da je dobio prekršajnu ili krivičnu prijavu, ali nije više imao prolaz na gradskim tenderima. 

 

 

 

Znaci na gradskim tenderima nije prolazila najniza cena(kao sto je po zakonu) nego po tome jel si dobar sa Djilasom ili si u svadji?

Posle se ljutis na ljude koji su u fazonu svi su isti.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...