Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

14 hours ago, Klotzen said:

 

Na stranu tema samog saopštenja ali meni je interesantno kako su se potpisali. Jel ovo "tiho" proglašenje nove koalicije ili sam ja prespavao tu vest. Ako je ovo nova koalicija želje onih koji su tražili "principijelne" koalicije su uslišene. To bi dalo i logično objašnjenje na ove sukobe između Dveri i NS i ove ekipe unazad par meseci.

 

Da, to je zanimljivo. Možda je to neka nova koalicija. 

 

Ne znam za NS ali mi je nelogično što se Dveri nisu oglasile povodom tih promena u Ustavu. 

 

Čudi me što nisu reagovali jer će u Ustavu možda menjati deo o porodici i braku ( istopololne zajednice ) a možda će ukinuti i Preambulu Ustava vezanu za KiM.  

 

Takođe sam iznenađena što kompromis između Dveri i NS i ovih stranaka nabrojanih u saopštenju nije donet. 

 

Možda Dveri i NS žele da budu opozicija nekoj budućoj vlasti, onoj bez sns-a? 

 

Nisam nigde pročitala da su ove dve stranke podržale Ekološki ustanik - protest koji se nedavno održao. Zašto? Da li njima ekologija nije važna?

 

 

 

 

  

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da, to je zanimljivo. Možda je to neka nova koalicija. 

 

Ne znam za NS ali mi je nelogično što se Dveri nisu oglasile povodom tih promena u Ustavu. 

 

Čudi me što nisu reagovali jer će u Ustavu možda menjati deo o porodici i braku ( istopololne zajednice ) a možda će ukinuti i Preambulu Ustava vezanu za KiM.  

 

Takođe sam iznenađena što kompromis između Dveri i NS i ovih stranaka nabrojanih u saopštenju nije donet. 

 

Možda Dveri i NS žele da budu opozicija nekoj budućoj vlasti, onoj bez sns-a? 

 

Nisam nigde pročitala da su ove dve stranke podržale Ekološki ustanik - protest koji se nedavno održao. Zašto? Da li njima ekologija nije važna?

 

 

 

 

  

Mozda su se Dveri opametile?!

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2021 at 2:57 AM, Klotzen said:

 

Na stranu tema samog saopštenja ali meni je interesantno kako su se potpisali. Jel ovo "tiho" proglašenje nove koalicije ili sam ja prespavao tu vest. Ako je ovo nova koalicija želje onih koji su tražili "principijelne" koalicije su uslišene. To bi dalo i logično objašnjenje na ove sukobe između Dveri i NS i ove ekipe unazad par meseci.

 

Hteli verovatno da prime PSG u koaliciju, ali Jeremis tvrda srca beshe, tako mi izgleda.

jeremis zeli celu opoziciu, celu srbiu I kosmos da stane iza njegovog tvrdog, kostunjavog stava.

 

Bosko sa druge strane tek treba da obradi te informacije, a onda ce baciti par tantruma, 

pucati sebi u nogu, bljunuti Djidu u kafu, kandidovati se za precednika, organizovati najvece demonstrace koje

je Srbija videla I odraditi jos par strajkova gladju u vreme posta.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Mozda su se Dveri opametile?!

 

Kako to misliš?  Ako izađu sami na neke izbore nemaju šanse da uđu u parlament. Sa još jednom, eventualno dve stranke u koaliciji nemaju šanse.

 

Da budem objektivna do kraja :classic_smile:..

 

Ni 2017.godine koalicija Dveri-DJB ne bi ušla u parlament da se u izbornoj noći nije oglasio tadašnji predsednik DS-a Bojan Pajtić. 

 

On je i pokrenuo protest u RIK-u i pomogao predstavnicima Dveri-DJB da ospore brojne zapisnike sa biračkih mesta i posle toga je ta koalicija ušla u parlament.

 

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio član Dveri i o Vladanu Glišiću stvarno nemam reč lošu da kažem, možda se nekom nije sviđala njegova ideja, način, pristup ali on je stvarno verovao u sve to. Boško je sušta suprotnost od njega a i od onog kako se predstavlja, lepo mu je tada kada je dosta ljudi otišlo jedan član rekao da je on Vučićev Čeda Jovanović, kako vreme prolazi on mi čak izgleda kao mali Vučić.

 

Sada da se vratim u 2008, verovatno ne bih sa ovom pameti bio član Dveri niti bilo koje druge stranke, pokreta...

Link to comment
Share on other sites

Glišić je do zadnjih izbora radio za Vučića. Posle izbora je pukla tikva pa je prvi put iz njegovih usta mogla da se čuje kritika prema diktatoru unazad 10 godina. Njegov zadatak je bio godinama da bude senka Dverima ali pošto dalje od statističke greške nije uspeo da se pomakne zamenio ga je Vacićima i Zavetnicama. Njegovi nastupi su se uglavnom svodili na 95% pljuvanje po dverima, 4% pljuvanje po ostatku opozicije i 1% na mlake kritike vlasti čisto da ne može da se kaže da ih ne kritikuje. Dakle isti sistem funkcionisanja kao Šešelj samo što igra "flastera" na Dveri.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

PSG tj Sergej je kupljen, to je tek epsko govance. Sapic i Sergej vode fondove za lecenje bolesne dece, a obojica su kupljena ili bar ucenjena ko zna cim i njihova politicka karijera je mrtva.

 

Jedini pravi takmac psihopati trenutno moze biti DS, i njega se najvise boji i zato ulaze najvece napore da ga srusi. Iz DS je nastalo 20 fsntomskih stranaka.

 

Glavno je pitanje ko nije u talu sa vucicem...taj odgovor nema niko.

 

Da DS ima celu staru ekipu bili bi prejaki, ali.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

 

 

Da DS ima celu staru ekipu bili bi prejaki, ali.....

 

Sutanovac, Lecic, Lutovac, Pajtic, Shane 10% Petrovic, Tadic, Senic, Dulic, Jeremic... i naravno ĐilaŠ, što bi rekao Atlagić... Nema šta, prejaka ekipa, da uđe u minus na izborima. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

PSG tj Sergej je kupljen, to je tek epsko govance. Sapic i Sergej vode fondove za lecenje bolesne dece, a obojica su kupljena ili bar ucenjena ko zna cim i njihova politicka karijera je mrtva.

 

Jedini pravi takmac psihopati trenutno moze biti DS, i njega se najvise boji i zato ulaze najvece napore da ga srusi. Iz DS je nastalo 20 fsntomskih stranaka.

 

Glavno je pitanje ko nije u talu sa vucicem...taj odgovor nema niko.

 

Da DS ima celu staru ekipu bili bi prejaki, ali.....

Mislim da Sapic imao dosta dobru perspektivu. Posto relativno dobro poznajemo biracko telo u Srbiji, da se zakljuciti da kada im jednom dosadi Vucic, okrenuce se nekom drugom, ali nekom ko je politicki blizak njemu a ne na suprotnom kraju spektra. Nesto slicno kao Slobo i Vojo Kostunica nekoc. To su danas Vucic i Sapic. Tako meni izgleda politicka scena Srbije danas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AgroLaki said:

Sutanovac, Lecic, Lutovac, Pajtic, Shane 10% Petrovic, Tadic, Senic, Dulic, Jeremic... i naravno ĐilaŠ,

Mali,Vesić,Trivan i Čomićka...gde su oni,nisu valjda gubavi ... 😄

 

Zezam se malo, Lutovac ako ništa,bar je počistio simpatičnu ekipicu sa Lečićem na čelu ....

Jes' da ima harizmu jedne traktorske gume,ali moram mu iskazati poštovanje zbog tog postupka ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mare80 said:

Jes' da ima harizmu jedne traktorske gume,ali moram mu iskazati poštovanje zbog tog postupka ....

Odsustvo harizme kod lidera (ne samo u politici nego, npr, i u biznisu) je zapravo pozitivna osobina, to pokazuju studije koje proučavaju liderstvo. Harizmatičan lider, kandidat za novog opštenarodnog vođu je često vesnik populizma i iracionalizma, on manipuliše emocijama, projektuje narcisizam i samopouzdanje na svoje sledbenike, podstiče magijske oblike mišljenja kroz nakaradne ekonomske i političke koncepte, često ispoljava sklonost megalomaniji, fatalizmu i istoricizmu, što je sve siguran put u nesreću i propast...

 

Nama (a i svima drugima) trebaju neharizmatični i neinspirativni lideri, oni koji su gotovo dosadni pučanstvu i o kojima zato ne piše bulevarska štampa, (možda neko poput Angele Merkel?) neko ko ispoljava epistemološku (i svaku drugu) skromnost, ko je svestan sopstvenih ograničenja, ko živi "dosadnim" porodičnim životom i ispoljava elementarno vaspitanje, ruča sa svojim mužem, ide na sastanke dobro pripremljen, tamo uglavnom ćuti i pušta druge da govore bez da im upada u reč jer ne misli da je on najpametniji i da najviše zna (naprotiv, trudi se da se okruži ljudima koji su pametniji i koji znaju više od njega i nema nikakav problem sa tim), ko zna da svaka odluka ima pozitivne i negativne strane koje treba odvagati itd, isl.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bohumilo said:

Odsustvo harizme kod lidera (ne samo u politici nego, npr, i u biznisu) je zapravo pozitivna osobina, to pokazuju studije koje proučavaju liderstvo. Harizmatičan lider, kandidat za novog opštenarodnog vođu je često vesnik populizma i iracionalizma, on manipuliše emocijama, projektuje narcisizam i samopouzdanje na svoje sledbenike, podstiče magijske oblike mišljenja kroz nakaradne ekonomske i političke koncepte, često ispoljava sklonost megalomaniji, fatalizmu i istoricizmu, što je sve siguran put u nesreću i propast...

 

Nama (a i svima drugima) trebaju neharizmatični i neinspirativni lideri, oni koji su gotovo dosadni pučanstvu i o kojima zato ne piše bulevarska štampa, (možda neko poput Angele Merkel?) neko ko ispoljava epistemološku (i svaku drugu) skromnost, ko je svestan sopstvenih ograničenja, ko živi "dosadnim" porodičnim životom i ispoljava elementarno vaspitanje, ruča sa svojim mužem, ide na sastanke dobro pripremljen, tamo uglavnom ćuti i pušta druge da govore bez da im upada u reč jer ne misli da je on najpametniji i da najviše zna (naprotiv, trudi se da se okruži ljudima koji su pametniji i koji znaju više od njega i nema nikakav problem sa tim), ko zna da svaka odluka ima pozitivne i negativne strane koje treba odvagati itd, isl.

 

4 minutes ago, Eddard said:

E baš takvog Srbija u ovom veku neće izabrati. 
 

Because he is the hero Serbia needs, but not the one it deserves right now.

 

 

Spoiler

image.png.db763a1891598cde81d364eea6dd31fc.png

 

😄

 

 

Salim se... Slazem se da je harizmaticnost oruzje populizma, ali nije sve ni u neharizmaticnosti...

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ici toliko daleko u Nemacku, dovoljno je pomenuti Hrvatsku.

 

Kakvu harizmu imaju Plenkovic, Kosor, Grabar Kitarovic, Skoro? Svi su oni dobijali glasove na nekoj ideji, ideja HDZ je da su oni koalicija od centra do krajnje desnice, liberalnih konzervativaca i nacionalista. Zato tamo i mogu da se organizuju predsednicki izbori na kojima 11 politicara mogu da gostuju sa aktuelnom predsednicom i da je kritikuju i da svi za to imaju svoj minut ili dva kad na njih dodje red.

 

Ovde je demokratija zakopana i unistena pojavom SNS i nece se vise oporaviti, ne postoji magija da tako nesto moze da se desi. Bukvalno svi izbori, sva politika, sve ideologije su pretvorene u samo jedno kljucno pitanje - da li podrzavamo oca nacije ili podrivamo drzavu? Bukvalno svaki izbori su referendum o jednom coveku koji on iznova dobija i dobija ubedljivo, predsednicki izbori su pretvoreni u cirkus jer je aktuelni predsednik nasilno sklonjen da ne bi ukrao sou, vladajuca stranka nema nikakvu ideologiju osim sirenja ideje da svi moramo voleti i postovati gospodara zemlje.

 

Evo, pronadjite politicara u zemlji koji zadovoljava dva uslova:

 

1. Moze da vodi stranku do 5%

2. Nikada nije kolaborirao sa gospodarom?

 

Takvog nema, Djilas je sklopio dil da se ne dira sa mesta gradonacelnika 2012., Jeremic i Tadic su rasturali DS i nudili se gospodaru, Obradovic je podrzavao SNS 2012. godine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

predsednicki izbori su pretvoreni u cirkus jer je aktuelni predsednik nasilno sklonjen da ne bi ukrao sou,

 

Ovaj deo ne razumem. Ko je sklonjen?

 

 

19 minutes ago, goldberg said:

Evo, pronadjite politicara u zemlji koji zadovoljava dva uslova:

 

1. Moze da vodi stranku do 5%

2. Nikada nije kolaborirao sa gospodarom?

 

 

Ukoliko ne bude izbora ove, već sledeće godine, i ukoliko uspe da animira svoje članstvo, i da pridobije nove simpatizere, moj odgovor glasi- Zoran Lutovac.

 

Ne znam da li bi mogao DS sam da dobije 5% ali u koaliciji sa nekim drugim strankama mogu da pređu taj prag od 5%.

 

Tačno je da Zoran Lutovac nema neku harizmu, ali nema nijednu mrlju iz prošlosti..da ima tabloidi bi do sada reagovali milion puta. Deluje kao dobar, pametan, pošten čovek.

 

Ima i radnu biografiju, nije ceo život u politici.  Spreman je na dijalog sa opozicionim liderima. Nikada nije kolaborirao sa gospodarom.  

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...