Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

Mogao bi se lako i UOS raspasti zbog te afere. Postoji još jedna izjava gde Đilas optužuje nekog iz NS da stoji iza objavljivanja tog snimka i postavlja pitanje da li će neko i sastanke UOS da snima pa objavljuje kada mu se nešto ne svidi.

Naravno da stoji neko iz NS,navodno neki predsednik odbora koga je Jovanovic vrbovao da i on predje.

Imajte u vidu da je tog Jovanovica Jeremic politicki izmislio i napravio,vodio ga u NY kao nekog savetnika,on ga je promovisao u sefa odbornicke grupe u BG itd

Nije da nije zasluzio ovako nesto

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto Jeremić vidi Jovanovićevu izjavu izrečenu ( i montiranu ) kao šovinizam? Zašto?

 

Ako meni neko kaže da mi je baba bila Mađarica a da su mi preci sa očeve strane bili nemački Jevreji, zašto bi mi to smetalo?  

 

To je istina. Istina koja ne može i ne treba da boli jer se radi o precima kojih više nema- preminuli su.

 

Usput, ne mislim da će se UOS raspati, a i u tom slučaju ponovo će se formirati neka druga koalicija..

 

Ne znam ni to kako Đilas krade članove. 🙂 Evo, mene i još neke moje poznanike i prijatelje nije ukrao...još 🙂 a možda i neće..

 

Članstvo u strankama je dobrovoljno. Menjanje stranaka nije zabranjeno.  

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ne razumem zašto Jeremić vidi Jovanovićevu izjavu izrečenu ( i montiranu ) kao šovinizam? Zašto?

 

Ako meni neko kaže da mi je baba bila Mađarica a da su mi preci sa očeve strane bili nemački Jevreji, zašto bi mi to smetalo?  

 

To je istina. Istina koja ne može i ne treba da boli jer se radi o precima kojih više nema- preminuli su.

 

Usput, ne mislim da će se UOS raspati, a i u tom slučaju ponovo će se formirati neka druga koalicija..

 

Ne znam ni to kako Đilas krade članove. 🙂 Evo, mene i još neke moje poznanike i prijatelje nije ukrao...još 🙂 a možda i neće..

 

Članstvo u strankama je dobrovoljno. Menjanje stranaka nije zabranjeno.  

 

Zato sto izjava jeste najcrnji sovinizam i brojanje krvnih zrnaca.

Link to comment
Share on other sites

Pa Jovanović je zaključio nešto o Jeremiću zato što mu je deda bio Pozderac. To jeste 100% šovinizam, pa onda još potkačio onog lika iz KG zato što ima nemačko prezime. Zamisli da tebi neko kaže "šta ti imaš da pričaš o Srbiji kada ti je baba mađarica" to ti je otprilike sličan primer. Ovo sve ostalo što je rekao nije lepo ali nije problematično jer to je politika.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Zamisli da tebi neko kaže "šta ti imaš da pričaš o Srbiji kada ti je baba mađarica" to ti je otprilike sličan primer.

 

Razumem šta hoćeš da kažeš. Ja bih privatno ili javno ušla u raspravu sa tom osobom X. 

 

U Dverima me je jedan čovek pitao za prezime i poreklo. Nisam se naljutila. Ne mislim da je to brojanje krvnih zrnaca. Nije ako je sve to istina.

 

Ali..ponavljam..subjektivna sam..i zaista više neću o Jovanoviću. 

 

Moram 🙂 Odnosi NS i SSP nisu narušeni zbog Jovanovića.  Bili su narušeni i pre njegovog odlaska iz NS narušeni.

 

Spomenula sam već da ljudi iz NS nisu želeli da budu na štandovima sa svim ostalim strankama. 

 

Evo, sada teraju jedni drugima kontru i na lokalu, i to zbog žitelja naselja koji se bune i buniće se i kada se promeni ova vlast i ona sledeća i ona posle nje. 

 

O ćutanju i o prvoj izjavi Vuka Jeremića posle vanrednog stanja neću.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

PSG danas izglasao Grbovića na čelo stranke. Iako ja nisam siguran da će im to doneti neki boljitak jer on je i do sada bio jedan od troje glavnih tamo bar će imati lidera koji neće praviti ekscese svake nedelje. Sa druge strane čovek je prvim potezom obesmislio poziciju PSG. PSG koji se profilisao kao građanska opcija koja nema teret bivše vlasti se ujedinjuje sa Novom Strankom i dobija čuvenog Žilijena u svoje redove. Time praktično postaju isti tip stranke kao i SSP ili Jeremićeva NS. Klasična greška u koracima čoveka koji je dobio loptu pa bez razmišljanja želi odma nešto da uradi i pravi grešku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Klotzen said:

...Sa druge strane čovek je prvim potezom obesmislio poziciju PSG. PSG koji se profilisao kao građanska opcija koja nema teret bivše vlasti se ujedinjuje sa Novom Strankom i dobija čuvenog Žilijena u svoje redove. Time praktično postaju isti tip stranke kao i SSP ili Jeremićeva NS. Klasična greška u koracima čoveka koji je dobio loptu pa bez razmišljanja želi odma nešto da uradi i pravi grešku...

 

Zar ovi izbori nisu pokazali po drugi ili treći put da niKurtaniMurta politički fazon ne može da dobaci do (čak ni paraolimpijskog) cenzusa? U čemu je onda poenta "nemati teret bivše vlasti"? Ovim ne branim ZŽ-a, on bi trebalo da podnese ostavku jer je puk'o na izborima, samo što, ako podnese ostavku, onda više nema Nove stranke jer je on glavni (jedini) finansijer. Mislim, čisto sumnjam da bi i dalje davao pare čisto reda radi. Tkd, ima smisla da se oni prvo "ujedine", a onda da vidimo da li će ZŽ opet nešto da bude bitan.

 

Usput da napomenem, da su, sa ove vremenske distance, Koštunica i Dinkić ispali moralne gromade jer su se, nakon poraza na izborima, povukli iz politike (i nisu više davali intervjue i solili pamet drugima).

 

Generalno, kao neko ko je bio na kutiji ispred opozicionih stranaka mnogo puta (a bio sam i na ovim zadnjim kao nekakav "kontrolor"), mogu da otkucam da su bilo kakva ujedinjavanja, tereti bivše vlasti, ideologije, dal u jednu ili više kolona, itditd, potpuno nebitna, van realnosti i stvarnosti:

na sledećim izborima, najveći problem kome god da izađe na megdan Šizoju - Kurti, Murti, iKurtiMurti, niKurtiniMurti u jednoj, dve ili dvadeset dve kolone, biće da obezbedi duplo veći broj kontrolora od broja biračkih mesta, uz neophodan uslov da im je cena potkupljivanja veća od X evrića (nisam siguran koliko to treba da bude). Tek ako se to obezedi, stvarno prebrojavanje onoga što je ubačeno u glasačke kutije sa centralizovanim opozicionim mestom sakupljanja podataka, tek onda može dalje da se palamudi o drugim stvarima (u šta ubrajam i bugarske vozove, medijsku propagandu, ucene, kapilarne glasove itditditd). 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam apriori protiv "starih kadrova". Čak za neke mislim da su i korisni kao na primer Borko Stefanović ili njemu slični. Međutim pozicija PSG-a je bila takva da oni nisu hteli u SZS ili UOS baš zbog toga što tamo ima gomila istrošenih političara koji su veći teret nego korist za opoziciju. Sada iz te pozicije i oni postaju ista takva stranka ali i dalje su protiv ujedinjenja sa sebi sličnima. Neodrživa pozicija što se mene tiče. NDBG je jedini ostao na tom principijelnom stavu i to poštujem kod njih ali PSG definitivno više ne zna gde udara i što se mene tiče više ne mogu u isti koš kao NDBG gde su dosada bili kod mene.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stray_cat said:

na sledećim izborima, najveći problem kome god da izađe na megdan Šizoju - Kurti, Murti, iKurtiMurti, niKurtiniMurti u jednoj, dve ili dvadeset dve kolone, biće da obezbedi duplo veći broj kontrolora od broja biračkih mesta, uz neophodan uslov da im je cena potkupljivanja veća od X evrića (nisam siguran koliko to treba da bude). Tek ako se to obezedi, stvarno prebrojavanje onoga što je ubačeno u glasačke kutije sa centralizovanim opozicionim mestom sakupljanja podataka, tek onda može dalje da se palamudi o drugim stvarima (u šta ubrajam i bugarske vozove, medijsku propagandu, ucene, kapilarne glasove itditditd). 

 

Bravo!  Ovo je poenta priče. Opozicija treba da obezbedi po dvoje-troje ljudi na 8500 biračkih mesta u Srbiji. Ali ti članovi b.o moraju da budu članovi stranaka ili simpatizeri i potrebno je da dobiju instruktažu ukoliko su prvi put članovi biračkih odbora.

 

Svojevremeno sam u SPO-u bila sekretar jednog opštinskog odbora i pravila sam spisak ljudi za biračke odbore. Zvala sam te ljude u subotu u toku dana, da mi potvrde da će biti kontrolori u nedelju. Ukoliko je neko iz nekog xy razloga odustao morao je da ima zamenu.

I na sam dan izbora može da se donese Rešenje o imenovanju člana b.o. 

 

 

Tako isto se radilo i u odboru DSS-a. Slično se sada radi i u Dverima.

 

Ali, ovo što pišem je samo podsećanje kako je nekad opozicija radila. 

 

Danas je problem da jedna stranka pokrije 8500 b mesta u Srbiji +da ima ljude koji će ići u naše konzulate u Evropi..

 

Ne znam da li će uspeti UOS i ostali ( Dveri ) da animiraju ljude za izbore. Izbora će biti možda za dve godine, možda i pre.   

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
9 hours ago, LosmiSK said:

Gordana Comic je ministarka...🤣🤣🤣 u skupstini bukvalno nema opozicije...

 

Jel to postoji bilo gde u svetu??

 

Pa Comicka nije ni bila u novom sazivu skupstine ...

Kako god okrenes nema opozicije u skupstini...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvar je da ovde opozicij bukvalno nema. Sapic, Comic, Sergej i ostala prodana govna iz godina pre samo pokazuju u kom smo mi qrcu i da iz toga necemo izaci bas brzo. Ovi sto su navodno protiv njega, ne bi nista uradili dok se ne resi pitanja Kosova. Kad sam pisao ovde da Sergeju skupljaju glasove, bilo je..i sad kao prestao,boli ga patka itd...bukvalno ga rodjeni brat nije podrzao...

 

Stvarno ne vidim izlaz iz ovog, mozda nesto novo od obicnih gradjana,neka mesavina gradjanstva i nacionalista, ali to je tesko da zazivi i ako zazivi treba opstati.

 

Jos izlaze ta istrazavanja koja jesu narucena,ali ne bi me cudilo i da su tacna da sns skace rapidno na preko 60%..malo je reci neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...