Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

On 4/29/2019 at 9:38 PM, Denis Jasharevic said:

Dokaz 3: strah od nosenja EU zastave.

 

On 4/29/2019 at 9:51 PM, Denis Jasharevic said:

Dokaz 5: raspadnute, nebitne, kombi frakcije stranke Zorana Djindjica su otprilike, uz takodje raspadnuti LDP jedini u Srbiji koji su za EU. 3-4% max.

Prva 3 dokaza netacna. Dokaz broj 5 pokazuje sustinsko nerazumevanje trenutne situacije gde se za LDP govori da je za EU. Za LDP koji maltene javno podrzava antievropsku vlast, mito, korupciju i diktaturu zadnjih 7 godina.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, The Walking Dravot said:

Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj.

 

 

 

 to su veciti "vlazni " snovi  ( ne smem da kazem koga jer je receno da je ta rec zabranjena ovde )

 propao NATO , propala EU.... to govore i mi slusamo evo 30 godina... a u stvari mi smo ti koji smo u dubokoj septiki , na dnu ....

 

 EU , iako ima problema , iako ima stvari koje se moraju reformisati , nece se raspasti... ona je pravljena 70 i kusur godina i njene ideje su malo vise iznad trenutnih problema....   a i nisu evropljani glumpavi balkanezi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

SzS nije trazio da piloti po magli slecu na Aerodrom Nikola Tesla, vec Gasic

Zenu na naplatnoj rampi je kolima ubio vazduplohovac Babic

Cek: taj Babic je bas imao nameru da ubije tu zenu, a nije bila saobracajna nesreca? 

Pre neki dan u mom selu je poginuo jedan omladinac u saobracajnoj nesreci. Mora da je i njega ubio Vucic.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

 to su veciti "vlazni " snovi  ( ne smem da kazem koga jer je receno da je ta rec zabranjena ovde )

 propao NATO , propala EU.... to govore i mi slusamo evo 30 godina... a u stvari mi smo ti koji smo u dubokoj septiki , na dnu ....

 

 EU , iako ima problema , iako ima stvari koje se moraju reformisati , nece se raspasti... ona je pravljena 70 i kusur godina i njene ideje su malo vise iznad trenutnih problema....   a i nisu evropljani glumpavi balkanezi

 

Zaebavam se.

Spustio sam za jedan nivo ovo Banovo poslednja rupa na fruli. 😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Cek: taj Babic je bas imao nameru da ubije tu zenu, a nije bila saobracajna nesreca? 

Pre neki dan u mom selu je poginuo jedan omladinac u saobracajnoj nesreci. Mora da je i njega ubio Vucic.

Sa 130 KM/h se ne vozi kroz maglu i ne mozes da kazes "nisam video rampu"

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Doc Holiday said:

 EU , iako ima problema , iako ima stvari koje se moraju reformisati , nece se raspasti... ona je pravljena 70 i kusur godina i njene ideje su malo vise iznad trenutnih problema....   a i nisu evropljani glumpavi balkanezi

 

:thumbsup:

 

ponavljati malo češće svakome ko bi pod plaštom raspada se EU koji ćemo kurac tamo da od ove mučene zemlje pravi rusko belorusku džamahiriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Cek: taj Babic je bas imao nameru da ubije tu zenu, a nije bila saobracajna nesreca? 

Pre neki dan u mom selu je poginuo jedan omladinac u saobracajnoj nesreci. Mora da je i njega ubio Vucic.

 

Naravno da nije zeleo da ubije ....  ali se bahatio onako kako to oni umeju....  i iako imas na naplatnoj rampi ENP - elektronsku naplatu putarine, imas jasno oznaceno ogranicenje brzine prilikom prilaska i kroz samu naplatnu rampu....

  ni Mitrovicev sin nije zeleo da ubije onu devojku,  ali je bahatom voznjom ipak ubio....

 

 evo da povucemo malo paralelu sa onim sto se desilo kod "Zutih"...  sa Draganom Veselinovim....  inace on je iz Panceva kao i ja ...

  njegov vozac je dobio 7 godina... a sam Dragan Veselinov je odmah uklonjen takoreci zauvek sa politike...

  u principu niko ne ocekuje sad da Babica strpaju u zatvor... odlezace to vozac  , ali uklanjanje iz javnog zivota uopste je makar minimum....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Cek: taj Babic je bas imao nameru da ubije tu zenu, a nije bila saobracajna nesreca? 

Pre neki dan u mom selu je poginuo jedan omladinac u saobracajnoj nesreci. Mora da je i njega ubio Vucic.

 

A koju namjeru je tacno imao kad je vozio brze od zakonskog ogranicenja? Zakon to ogranicenje propisuje iz razloga bezbjednosti, i kad ga krsis, ugrozavas bezbjednost, i to direktno radis da bi nekog povrijedio ili u gorem slucaju ubio. Nema drugog razloga.

Link to comment
Share on other sites



Cek: taj Babic je bas imao nameru da ubije tu zenu, a nije bila saobracajna nesreca? 
...



Išao bih korak dalje od kolega koje su ti već objasnili i napisaću ti - još je gore nego da je hteo jer mu je bilo svejedno. Brzina kojom je uleteo u onakvim uslovima znači samo da je taj "mozak" potpuno oslobođen razmišljanja o posledicama. On je iz sekte u kojoj je život "onih drugih" smešno jeftin, takoreći džabe... Kao u logoru.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

" Babić podneo ostavku Dan posle nesreće, Zoran Babić saopštio je da podnosi ostavku na mesto direktora Koridora Srbije. “Iako sam bio samo saputnik, za mene kao čoveka, to je dovoljan razlog da više ne obavljam funkciju vršioca dužnosti direktora Koridora Srbije. Bezbednost, sigurnost, to je ono što su bili moji ciljevi i to je potpuno jasan motiv da podnesem neopozivu ostavku”, naveo je Babić."

Covek je podneo stavku. Treba li i Vucko da podnese ostavku zbog ovog incidenta? 

"Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj"! 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darth Bane said:

" Babić podneo ostavku Dan posle nesreće, Zoran Babić saopštio je da podnosi ostavku na mesto direktora Koridora Srbije. “Iako sam bio samo saputnik, za mene kao čoveka, to je dovoljan razlog da više ne obavljam funkciju vršioca dužnosti direktora Koridora Srbije. Bezbednost, sigurnost, to je ono što su bili moji ciljevi i to je potpuno jasan motiv da podnesem neopozivu ostavku”, naveo je Babić."

Covek je podneo stavku. Treba li i Vucko da podnese ostavku zbog ovog incidenta? 

"Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj"! 

 

da li je zaista otisao iz koridora ili ko onaj iz Brusa...   i da li je i dalje poslanik u parlamentu ?  Da podsetim Dragan Veselinov se sklonio skroz i zauvek...

 

 A dali ce ga AV posle "2 godina bez funkcije " vratiti kao i keramicara , videcemo

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darth Bane said:

" Babić podneo ostavku Dan posle nesreće, Zoran Babić saopštio je da podnosi ostavku na mesto direktora Koridora Srbije. “Iako sam bio samo saputnik, za mene kao čoveka, to je dovoljan razlog da više ne obavljam funkciju vršioca dužnosti direktora Koridora Srbije. Bezbednost, sigurnost, to je ono što su bili moji ciljevi i to je potpuno jasan motiv da podnesem neopozivu ostavku”, naveo je Babić."

Covek je podneo stavku. Treba li i Vucko da podnese ostavku zbog ovog incidenta? 

"Evropa je pukla zica na tamburi, baco moj"! 

Babić je i dalje vd direktor koridora, tako da je ta ostavka slovo na papiru, makar za sada.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Vucko nije, ali njegovi kadrovi jesu:

- Piloti u magli

-Cuvar u Savamali

-Zena na naplatnoj rampi

.....

mislio sam prvenstveno na olivera ivanovica. nemam dokaz da ga je tzv vucko licno utepao ili to narucio. ali sta se sa sigurnoscu moze tvrditi je da opstruira istragu i stiti kriminalce iz severne mitrovice, koji su neposredni izvrsioci. I da su njegovi mediji prethodno satanizovali i crtali metu na njegovom celu. zasto to radi, sta mislite?

Edited by Jir-Lo
Link to comment
Share on other sites

Mozemo li da se vratimo temi koja glasi: Srpska opozicija - istine i zablude?

Jer, tema je otisla pomalo stranputicom: umesto da raspravljamo o tome da li je SzS dobra ili losa alternativa Vucku i njegovom SNS, umesto toga mi vise raspravljamo o vladajucoj garnituri. 

A to je zapocelo timo sto kada smo ja i jos nekolicina izneli odredjene kritike na racun opozicije, vas nekolicina je pocela da nas naziva botovima i sendvicarima sto predstavlja direktnu provokaciju.

Zato bih kao diskutant zamolio sve da se drzimo teme. 

Link to comment
Share on other sites

Počeo si nastup na temi predlogom da opoziciju povede osoba koja je trabant vladajuće garniture. Neko bi i to mogao nazvati provokacijom.

 

Quote


Opozicija bi trebala da se presabere i ujedini u jednu artikulisanu i jaku partiju, na celu sa nekim umerenijim i iskusnijim politickim "vukom" tipa Cede Jovanovica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Darth Bane said:

" Gradonačelnik belgijskog Larnea Ignas De Berdemaker uputio je pismo gradonačelniku Beograda Draganu Đilasu, u kojem je izrazio zabrinutost za položaj i život Roma u Beogradu. On je posebno istakao zabrinutost za nasilno raseljavanje Roma u Beogradu, kao i za kršenje njihovih osnovnih ljudskih prava. "Zahtevam od Vas da zaustavite sva nasilna iseljenja iz neformalnih gradskih naselja, uključujući i ona od strane Direkcije za razvoj Beograda i tražim da obezbedite adekvatno obezbeđenje i osigurate da ta iseljenja proteknu u skladu sa međunarodnim standardima ljudskih prava, uključujući i Principe i uputstva UN-a za raseljenja lica uzrokovana razvojem. De Baerdameker je pozvao Đilasa i na primenu Nacionalne Strategije o poboljšanju pozicije Roma u Srbiji, koju je usvojila Vlada Srbije 2010 "

Zbog ovoga je "zaradio" simpatican nadimak: Djitler! 

Zar su ove isprazne naci-faši priče morale i na novi forum da se presele? Polako je to već dosadilo. Evo, ja bih baš rado da se, nikoga ne pitavši, preselim u bulonjsku šumu, postavim šator ili izidam neku uđericu, prikačim se ilegalno na vodu i struju, a možda i malo ogradim plac i počnem da sadim luk i ljutu papričicu. I fino da ložim sve i svašta šta mi stigne pod ruke, ne ramišljajući koliko ću ljudi oko sebe da trujem a fekalijama da đubrim bulonjsku šumu, može i malo oko teniskih stadiona da se istrese.

Nagradno pitanje: kako treba francuske vlasti da reaguju? A) Da mi pokažu put? B) Da me ostave, dok mi samom ne padne napamet da krenem dalje? C) Da mi u zamenu obezbede u trajno vlasništvo stan u centru Pariza, full opremljen naravno?

Đilas ima svakakvog putera na glavi a i nema muda da jasno iskaže stav o Kosovu, t.j. da Kosovo treba najzad priznati, ali ovo sa raseljavanjem divljeg stečišta raznoraznih bolesti mu spada u bolje akcije. Dobili su stambene kontejnere na periferiji, što je znatno više nego što su imali. A svakako higijenskije i civilizovanije. Šta, ne odgovara im lokacija? Pa, u svakoj civilizovanoj zemlji sloboda kretanja podrazumeva da imaš uslove za to. Što će reći, obezbediš stan pa se preseliš. Ni u jednoj civilizovanoj zemlji sveta ti neće dopustiti čergarski život, vagabundisanje i naseljavanje u divljim naseljima gde god ti odgovara, o divljim priključcima struje i vode tek da pričamo. Ko voli nomadski život, ima legalne kamping prostore sa obezbeđenim higijenskim uslovima, strujom i vodom. Ne radi se o tome da li su Romi u pitanju ili bilo ko drugi. Zna se dobro na koji način može da se iskoristi sloboda kretanja i taj važi za apsolutno sve. Pozitivna diskriminacija može da znači pojačana pomoć i podrška da se svi školuju ili prekvalifikuju, pojačana podrška u zapošljavanju, pojačana podrška ostvarivanju građanskih prava, pogotovo prava da te niko ne maltretira zbog nacionalne, verske ili druge pripadnosti, a nikako slobodan izbor mesta gde ćeš da postaviš favelu.

Ako hoćeš da tražiš fašizam, imaš svežiji primer: maltretiranje sugrađana albanske nacionalnosti u Borči, organizovano od strane Vučlerjugenda, pardon samoinicijativno organizovanih zabrinutih građana. Zbog čega? Slikao se čovek sa albanskom zastavom. So what? Nisu li Srbijuksi ti, koji uveliko ističu srpske zastave svuda u okolnim zemljama? Može čovek da se slika u dekoru, koji god mu odgovara, i da ističe stavove, koje god želi, dok ne čini nikakav zakonski prekršaj.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mljeveni Djetic said:

Počeo si nastup na temi predlogom da opoziciju povede osoba koja je trabant vladajuće garniture. Neko bi i to mogao nazvati provokacijom.

 

 

Prvo, ja Cedu ne smatram trabantom vladajuce koalicije. Iskreno mislim da Ceda jos nije istrosen politicar. 

Jedini je koji se zaista iskreno zalaze za: Srbiju u EU; Srbiju u NATO; priznanje Kosova; priznanje da je u Srebrenici pocinjen genocid.

Znaci, to su dijametralno suprotni stavovi od onih koje zastupa vladajuca garnitura. Jer resavanje gore nabrojenih pitanja je ono sto bi sustinski promenilo Srbiju. 

Mislim da mi kao drustvo nismo zreli da sami, sopstvenim snagama izvedemo te preko potrebne korenite reforme koje vi pominjete. To smo dokazali vec nekoliko puta. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Jir-Lo said:

potpuno je nebitno koliko % uzimaju na namestenim izborima. to moze da bude 5% ili 45%, u diktaturi se vlast ne preuzima demokratskim putem. realniji indikator stanja je broj ljudi koji izlaze na proteste. za opoziciju izadje dobrovoljno otprilike isto koliko je sendvicara dovezeno autobusima i prisustvovalo kontramitingu. od njih se 2/3 razmilelo po gradu, nije im padalo na pamet da mitingase.

 sve u svemu tvoje, tj nase je da glasamo i idemo na proteste. ako je isto toliko nakaradni dos uspeo da srusi 1 slobu, pasce u nekom momentu i ova jajara.

 

 

To sve zvuci fino kad napises, i jeste cinjenica da su SNSovci prisilom uspeli da sakupe slican broj ljudi kao oni koji su dosli na miting opozicije dobrovoljno. Ali za rusenje rezima, na nacin na kioji si zamislio, potrebna je krticnija masa od ove koju moze SzS da sakupi. DOS je to mogao, Djilas, Jeremic i Bosko ne vidim da mogu. Plus, to mora da bude potkrepljeno nekim dobrim izbornim rezultatom, koji bi animirao narod. A to opet SzS ne vidim da moze da uradi, bez obzira na izborne uslove. Pa taj Djilas je recimo u svojoj stranci u Nisu sakupio sav skart i olos; i onda ocekuje da ce za njega neko ovde da glasa ? Nema teorije. I to nema nikakve veze sa uslovima izbora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Jir-Lo said:

mislio sam prvenstveno na olivera ivanovica. nemam dokaz da ga je tzv vucko licno utepao ili to narucio. ali sta se sa sigurnoscu moze tvrditi je da opstruira istragu i stiti kriminalce iz severne mitrovice, koji su neposredni izvrsioci. I da su njegovi mediji prethodno satanizovali i crtali metu na njegovom celu. zasto to radi, sta mislite?

Štiti i brata koji je usko povezan sa kriminalcima iz K. Mitrovice. BizMis bato, bizMis.

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DonJuan said:

Ovo pre svega nije korektno. Prvo, ne pada mi na pamet da gledam režimske medije niti da čitam režimsku štampu. Ne zanima me šta kažu i kako kažu, ali to nije toliko ni bitno.

NIgde, ali nigde nisam napisao da nisam siguran u urgentnost skidanja, kako ti kažeš "ove pošasti". Ono što sam rekao je da onaj ko želi da skine ovu vlast, mora da ima jasan i precizan program šta posle. Moramo da znamo gde će nas odvesti nova vlast i šta da očekujemo od široke koalicije koja će nastupiti posle toga. Takođe sam izrazio strah da posle toga ćemo imati ideološke sukobe frakcija na vlasti, koje će sigurno dovesti do dodatnog jačanja desnice, a gde to može da nas odvede, verovatno i sam znaš.

Dakle program, jasan, ne ugovor sa narodom, nego jasan program - EU, Nato, Kosovo. Dalje, vraćanje institucija sistema, Ustavni sud, promena zakona o Narodnoj skupštini, REM, usvajanje EU standarda u svim oblastima, uključujući i zaštitu ljudskih prava (kako nacionalnih, tako i seksualnih manjina), pa onda, zaštita životne sredine, oprovak ruralnih oblasti, oživljavanje privatnog preduzetnišva, smanjenje javnog duga, i tako dalje, i tako dalje. Mene priča, naše je da imamo vlast godinu dana, da bi smo se spremili za sledeće izbore ne zanima previše. Lepo je što oni sami sebi ograničavaju vladavinu (verovatno je jedan od razloga i ideološka razlika), mene zanima šta do tada.

Zašto je problem da se prihvati drugačiji stav i drugačije viđenje od onog koje ima Boško Obradović, ili bilo oko u opoziciji, i zašto se odmah udaraju ovakve etikete? 

Moja nesigurnost u to šta može biti, je više nego opravdana, ali ako grešim želim da imam čvrste garancije za to. A Vučić, što se tiče mene, može sutra da ode. Ali ovi ljudi, sa ovom politikom ga neće srušiti ni sada, ni za godinu dana, ni za pet godina. A neće ga srušiti zato što nemaju jasnu politiku (uradili su dosta, ali nedovoljno), nemaju lidera koji će se suprostaviti Vučiću i koji će mu parirati, plus gomila stvari koje ljude gura od njih. Plus, naravno neregularni izborni uslovi, mediji, pritisci, i slično.

 

Tvoj post sam iskoristio kao slagvort za nesto sto sam vec hteo da napisem. Nisam se njime obracao samo tebi, vec onima na temi koji su misljenja i stava da treba cekati bolju opoziciju i da ne treba podrzati ovo sto trenutno imamo suprotstavljeno Vucicu. (razumem da to nije u potpunosti ni tvoj stav, ali ponavljam - slagvort)

 

Bold: Ne shvatam gde sam tebi ili bilo kome drugom lupio bilo koju etiketu. A ono sto je nekorektno je to sto ti radis time sto izdvajas Boska Obradovica u ovom pasusu i time impliciras da smo svi koji vidimo skidanje naprednjaka sa vlasti kao glavni prioritet zapravo podrzavaoci Dveri. Ima ovde onih koji sa vise simpatija gledaju na Boska od mene, ali fb92 je jos uvek aktivan i tu se jos uvek moze naci vise postova gde izrazavam brigu i zabrinutost sto bas on dobija najvise poena od cele opozicione grupacije tokom ovih protesta.

 

Tvoje poente su skroz na mestu i ja sam saglasan sa njima, samo se ne slazemo oko liste prioriteta i stanja u kojem se zemlja trenutno nalazi i u kom pravcu ide. To sto tebi "ne pada na pamet da gledas razimske medije" ne znaci da oni ne rade sve ono sto sam ja naveo i da nece nastaviti to da rade praveci nepopravljivu stetu ovom drustvu i drzavi, a svaki dodatni mesec koji naprednjaci provedu na vlasti znaci jos neka stvar nepovratno upropastena.

 

I meni ova opozicija deluje kao tesko sposobna da pobedi Vucica, ali trenutno nemamo nista drugo. Glavni zahtevi sa velikog protesta od pre par nedelja bi trebalo da dovedu do neke osnovne normalizacije politickog zivota u nasoj zemlji i to je ono sto je po mom misljenju kljucno i osnovni preduslov kako bismo nekada mogli da dobijemo opciju sa detaljno razradjenim programom i politikom.

 

Tako da nam ne preostaje nista drugo nego da nastavimo sa protestima i da ih podrzimo, ali ne bezuslovno ili kujuci ih u zvezde, vec kao i do sada, na nacin da im je jasno da su oni samo prevozno sredstvo da se ostvari prva pobeda i da nikako ne zavredjuju neko apsolutno poverenje u narodu. Shvatam ja da su Djilasovi, Obradovicevi i Jeremicevi motivi drugaciji, ali izbor govornika na protestima i njihova jos uvek ogranicena eksponiranost iako su defakto preuzeli organizaciju govori da su i oni svesni kako se oseca vecina protestanata.

Edited by nemanjaol
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...