Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Pletilja, ne razumem zašto ste toliko ogorčeni na opoziciju. Tako mi deluje ovaj Vaš post.

Zato sto nemam vise vremena.....proslo je 32 godina od onog "Niko ne sme da vas bije" a biju....vas, mlade, moja generacija je pokusala i nije uspela. Eto, otud ta gorcina. 

 

Ako se slozimo oko teze da je Srbija pretpoliticko drustvo (drustvene nauke, sta to bese?) onda o opoziciji u pravom smislu nema ni govora. Aleksandrar Obradovic, Marinika Tepic, to nije opozicija, to su uzbunjivaci, casni pojedinci koji, koliko god da razotkrivaju rezim, ne dobijaju masovnu podrsku gradjana, to je bura u casi vode. Da bi imali gradjansku drzavu, potrebni su gradjani a to majka ne radja, gradjane odgaja porodica i drustvo, oba elementa su kad nas razrusena, porodica se rastace da obezbedi elemetarne potrebe a institucije su blokirane.  Ono sto je bila parlamentarna opozicija kod nas je nezno kao ljubicica pa umesto da ostanu u parlamentu i tamo liju znoj, krv i suze, izasli su na ulice i sta - ono malo gradjana sto je jos preteklo treba njih da brani? Ne ide to tako. Ako je politika "umetnost moguceg", da citiram Ota fon Bizmarka, 19 vek, onda mi imamo problem sa onim "moguce" - nije moguce. Ne danas, ne mi - ovakvi. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

Na ovu tzv. opoziciju je ogorcen svako ko ima izgradjene norme morala i casti.

Sve je to preletac do preletaca, menjaju stavove brze nego gace, a jedino se bore za svoju imovinsku korist.

Od njih hasne nema.

 

Odlično rezonovanje. Baš ono što Vučić hoće da postigne. Ako smo moralni i časni onda ćemo da budemo ogorčeni na nesposobnu opoziciju i da ih pljujemo i bojkotujemo. I rezultat toga je da ćemo imati Vučiću na vlasti još 100 godina, jer neće imati ko da mu se suprotstavi. Jer mi smo časni i moralni, zahtevni, nećemo makar koga da sutra vodi državu. 

 

Ako od njih nema vajde, gde su novi ljudi i nove organizacije da se bore protiv ovog zla, koje kao čekamo mi moralni i časni? Da li su uplašeni, smatraju da nema nade i da je uzaludno boriti se i rizikovati sve jer znaju da imaju posla sa bandom, a ne političarima? Lakše je sakriti se u svoju čauru ili otići, a još lakše kritikovati. I šta onda preostaje onima koji su moralni i časni, a neće da mu najgori među najgorima vode (čitaj uništavaju) državu? Pa da stanu iza nekoga ko ima muda da se bori ili da se sklone i bar ćute dok se zlo ne otera. To je časnije i moralnije nego pišati po opoziciji, i to na osnovu bućki koje ciljano baca vlast. 

 

Počinjem da mislim da ovom narodu niko živi ne bi odgovarao. Kriterijumi se tako jebeno visoki kada su u pitanju ljudi u opoziciji. Zbog tako visokih kriterijuma smo valjda i zaglavili sa Nikolićem, Vučićem i njihovom sektom...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Issey said:

 

Odlično rezonovanje. Baš ono što Vučić hoće da postigne. Ako smo moralni i časni onda ćemo da budemo ogorčeni na nesposobnu opoziciju i da ih pljujemo i bojkotujemo. I rezultat toga je da ćemo imati Vučiću na vlasti još 100 godina, jer neće imati ko da mu se suprotstavi. Jer mi smo časni i moralni, zahtevni, nećemo makar koga da sutra vodi državu. 

 

Ako od njih nema vajde, gde su novi ljudi i nove organizacije da se bore protiv ovog zla, koje kao čekamo mi moralni i časni? Da li su uplašeni, smatraju da nema nade i da je uzaludno boriti se i rizikovati sve jer znaju da imaju posla sa bandom, a ne političarima? Lakše je sakriti se u svoju čauru ili otići, a još lakše kritikovati. I šta onda preostaje onima koji su moralni i časni, a neće da mu najgori među najgorima vode (čitaj uništavaju) državu? Pa da stanu iza nekoga ko ima muda da se bori ili da se sklone i bar ćute dok se zlo ne otera. To je časnije i moralnije nego pišati po opoziciji, i to na osnovu bućki koje ciljano baca vlast. 

 

Počinjem da mislim da ovom narodu niko živi ne bi odgovarao. Kriterijumi se tako jebeno visoki kada su u pitanju ljudi u opoziciji. Zbog tako visokih kriterijuma smo valjda i zaglavili sa Nikolićem, Vučićem i njihovom sektom...

Zasto bih u ovim godinama menjao svoje principe i nacela po kojima se vodim i kojima sam ucio bliznje?

Zarad biranja manjeg zla?

To bi me degradiralo vise nego ista drugo sto bi neko sa strane mogao da mi uradi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Zasto bih u ovim godinama menjao svoje principe i nacela po kojima se vodim i kojima sam ucio bliznje?

Zarad biranja manjeg zla?

To bi me degradiralo vise nego ista drugo sto bi neko sa strane mogao da mi uradi.

 

Neće ti niko sa strane uraditi ništa, naročito ne dok nisi previše bučan u kritici vlasti. Ali ovde se više ne radi o nekom pojedincu, nego o opstanku države. 

 

Imamo različitu polaznu osnovu. Ja ne mislim da su svi zlo, a i svaka generalizacija, naročito po diktatu vlasti (koja drži sve medije), je loša. Mi smo zaglavili sa najvećim mogućim zlom, a najgore od svega je što mnogi toga (još) nisu ni svesni, i pored svih znakova pored puta...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

 

Neće ti niko sa strane uraditi ništa, naročito ne dok nisi previše bučan u kritici vlasti. Ali ovde se više ne radi o nekom pojedincu, nego o opstanku države. 

 

Imamo različitu polaznu osnovu. Ja ne mislim da su svi zlo, a i svaka generalizacija, naročito po diktatu vlasti (koja drži sve medije), je loša. Mi smo zaglavili sa najvećim mogućim zlom, a najgore od svega je što mnogi toga (još) nisu ni svesni, i pored svih znakova pored puta...

I te kako sam bucan sto se tice kritike, a ovakva drzava je i zasluzila da nestane.

Quod ab initio vitiosum est non potest tractu temporis convalescere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek ce se birati manje zlo, ne postoji savrseno a ni idealno. Uvek za to dajem primer USA i njenih poslednjih predsednickih izbora gde su kandidati bili Tramp i Klintonova. 

 

Srbija je u danas u takvoj situaciji da bi nam vise odgovaralo da su na vlasti zivotinje iz BG ZOO vrta, da - bukvalno, nego ovi koji rasporedjeni na mestu predsednika drzave/vlade, ministri... manju bi stetu napravili, to je sigurno.

 

Ko ove stvari ne shvata, ne shvata ni politiku a ni politicku situaciju u Srbiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vucic ne vlada samo zato sto ima najvise glasova nego i zato sto je dobar deo onih koji nisu za njega ubedio da je on bolja opcija od opozicije.

 

To je i glavni zadatak njegovih medija da "jasu na grehovima" opozicije i time drze njegove protivnike u apstinenciji. Dok o 10 puta gorim "grehovima" vlasti nema ni reci kritike od istih tih ljudi a nema je jer im je slomio volju da se bore za bolju srbiju i neki i ne znaju za njih jer ne prate medije koji izvestavaju o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

valjda izmedju savrsenstva i manje zlo postoji nesto izmedju

nas je ta prica manje zlo i dovela ovde, "samo da ove sklonimo"

mora da postoji neka crvena linija koja se ne prelazi bez obzira na sve

nazalost ne postoji

i nisu problem oni "kojima uvek nesto smeta" pre ce biti da su problem oni za koje se ispostavi da im nista ne smeta, na kraju sve moze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vucic vlada jer ima jezgro tj ceo jedan sloj drustva od 1,5 miliona biraca kojima sistem odgovara,tj ne bas da im odgovara ali im je bolji od alternative....

To je klasa drzavne birokratije,zaposlenih u javnim preduzecima,sitnih protuva i lelebaka koji su razradili nekakav "bizmis" preko politickih veza i izvrdavanja zakona, drugova iz "sluzbi" javnih i tajnih koji prosperiraju reketirajuci ove iz prve i druge grupe itd,itd...

Problem naseg drustva je sto ce i posle pada SNS oni ostati,trazeci neku novu opciju koja ce takav sistem ostaviti nepromenjenim ili barem ne znacajno promenjenim...

Jos veci problem je sto takvi ne napustaju Srbiju,vec oni kojima ovaj sistem ne odgovara pa ih je time procentualno protokom vremena sve vise i vise,samim tim sansa da se sistem sustinski promeni sve je manja...

Naravno ne treba odustajati,ali ne treba gajiti prevelike nade da je moguce ovakvo drustvo previse promeniti na bolje,jer nije bas da Vucic vlada pendrekom i ucenama,ima on i ozbiljnu podrsku ovih koje sam naveo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2020 at 5:15 PM, Issey said:

 

 

 

Počinjem da mislim da ovom narodu niko živi ne bi odgovarao. Kriterijumi se tako jebeno visoki kada su u pitanju ljudi u opoziciji. Zbog tako visokih kriterijuma smo valjda i zaglavili sa Nikolićem, Vučićem i njihovom sektom...

Izvin te, a sta nudite? Onog sto je proslog leta svercovao 10 000 e iz Turske? One sto u Parlamentu laziraju glasove iz Bodruma? dokle god opozicija puca sama sebi u nogu, ne vidim razlog da im u tome dajem podrsku. Dakle, nisu moji visoki kriterijumi problem vec nedostatak istih kod ovog sto se pretstavlja kao opozicija.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Pletilja said:

Izvin te, a sta nudite? Onog sto je proslog leta svercovao 10 000 e iz Turske? One sto u Parlamentu laziraju glasove iz Bodruma? dokle god opozicija puca sama sebi u nogu, ne vidim razlog da im u tome dajem podrsku. Dakle, nisu moji visoki kriterijumi problem vec nedostatak istih kod ovog sto se pretstavlja kao opozicija.

Ima još jedna sitnica, mogu da spustim kriterijume, mogu da nešto zaboravim, nešto ne vidim, ali, ne mogu da glasam za nekog ko ne izlazi na izbore. Ne mogu da spustim kriterijume do nivoa Sergeja Trifunovića, Šešelja, Šapića...,previše je.

Kao u onom bici, hoćeš premiju, pa kupi loz već jednom.

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Izvin te, a sta nudite? Onog sto je proslog leta svercovao 10 000 e iz Turske? One sto u Parlamentu laziraju glasove iz Bodruma? dokle god opozicija puca sama sebi u nogu, ne vidim razlog da im u tome dajem podrsku. Dakle, nisu moji visoki kriterijumi problem vec nedostatak istih kod ovog sto se pretstavlja kao opozicija.

 

Wow... samo toga ste se setili? Dajte još koju aferu žutih lopova, malo je ovo. Ako ne možete da se setite, svratite na sajtove Informera ili Aloa...

 

Šta nudimo? Koji to MI? Gde ste me to svrstali i na osnovu čega? Na osnovu toga što pozivam na zdrav razum, u momentu kad se država raspada? Svaka čast.

 

Inače, ja Vam ne nudim ništa. Meni ni iz džepa ni u džep. I kad bih bio neka opozicija u Srbiji u ovom momentu, ne bih ponudio ništa, niti bih se cimao i rizikovao život i zdravlje. Za koga? Evo vam Vučić još 30 godina, ali nemojte onda da se žalite na njega. Ne vidite alternativu? Pa onda vama Vučić i nije toliko loš... meni jeste, i uvek ću podržati onoga ko se bori protiv njega bez da mu brojim krvna zrnca i povezujem ga sa aferama od pre 15 godina... 

 

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Država se neće nikad raspasti jer i za to treba neko da bi se pokrenulo to pitanje :) . Nešto najgore što može da nam se desi je da dođemo do Grčkog scenarija, da EU odbije da nas vadi iz bule i da završimo kao Ruska i/ili Kineska marioneta. Ukoliko Vučić ne bude imao otpor na unutrašnjem planu u tom pravcu će Srbija i ići. On ga trenutno nema jer je opoziciju spustio na nivo da niko od njih ne bi ni cenzus prešao ( a pod tim pritiskom i opozicija mu pomaže svojim ludostima i tripovanjima o "kolonama" ). On već danas nema prepreka, sutra kada se zahladne odnosi sa zapadom zbog Kosova, da se okrene ka Rusofiliji ili Kinezofiliji i opet kao 90-ih krenemo u "rat protiv globalizma" koji svi znamo kako će se završiti.

 

Sa takvom sumornom perspektivom mislim da bi glasao i za duplo goru opoziciji a kamoli za ovu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

Kada bude postojala principijelna gradjanska opcija na politickoj sceni  - onda cu imati za koga da glasam.

Za ove secikese, jajare i klerofasiste - nikad.

:default_coffee:

 

Znaci nikad ni za koga nisi glasao od uvodjenja visestranacja u Srbiji?

 

Vec sam pisao da zadatak SNS masinerije nije da sve birace ubede da je "Kralj Sunce" savrsenstvo koje lebdi nad zemljom i brine se o svakom svom podaniku, nego da sto manje ljudi shvati da je on najgore zlo koje se pojavilo jos od 2000., a njegov diktatorski rezim najmanje moguce srusiti od svih nakon Tita.

 

Zato On i insistira na pokrivanju svih tema i zato On i zeli da se postavi istovremeno i kao zastitnik nacionalnih interesa i kao veliki modernizator i kao neko ko povecava plate i misli o narodu umesto da krade. Tako ce samo ekstremni nacionalisti, ekstremni protivnici nacionalizma, ekstremni protivnici sistema "drzava to sam Ja", veliki protivnici jake drzave i partije imati motiv da glasaju protiv njega, ali onda se postavlja pitanje - za koga?

 

I tu dolazimo do medijskog blacenja i relativizacije svega - jesmo mozda mi losi, ali i vi ste, sta god vi da nadjete, mi cemo naci nesto o vama i to svakog dana, minuta i sekunda, bez prestanka. Gasic rekao da voli da novinarke klece - od tada ima da trazimo svaki moguci primer "nasilja opozicije prema zenama" i izmisljamo nasilje nad anonimnom botkinjom, Nasom Majom, kacimo tvitove Sutanovca i sta sve ne. Djilasu uznemiravali decu - sad cemo da izmislimo kako su pretili princu Danilu i princezi Milici. Kazu da izdajemo Kosovo - necemo se smiriti dok nam se usta ne osuse ponavljajuci kako je Jeremic ustvari priznao Kosovo. Govore da smo fasisti i bivsi ultranacionalisti - pa to pricaju oni koji su u koaliciji sa hitlerovcem Obradovicem.

 

Izbori sluze da se na njima menja vlast. Kod nas su sve opcije lose - menjaj, pa ce poceti da rade bolje. Ovo u Srbiji i nije demokratija, samo feudalizam gde dvor nagradjuje za lojalnost i kaznjava za neposlusnost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2020 at 12:47 PM, Klotzen said:

 

Sa takvom sumornom perspektivom mislim da bi glasao i za duplo goru opoziciji a kamoli za ovu.

 

 

ovo kazes za neke buduce postene izbore da bi glasao?

 

On 8/24/2020 at 5:39 PM, goldberg said:

 

Izbori sluze da se na njima menja vlast. Kod nas su sve opcije lose - menjaj, pa ce poceti da rade bolje.

 

...pa kako sad to? zar izbori nisu upravo protekli i sve vreme bio zagovaran bojkot a ne `menjaj pa ce poceti da rade bolje`

da li i ti mislis teoretski na neke buduce postene izbore?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

...pa kako sad to? zar izbori nisu upravo protekli i sve vreme bio zagovaran bojkot a ne `menjaj pa ce poceti da rade bolje`

da li i ti mislis teoretski na neke buduce postene izbore?

 

Izbori na kojima zajase diktatorska banda nisu izbori.

 

Na takvim "izborima" dobijas Lukasenka sa 80%, Sarumana sa 70% (racunajuci sve priveske). Samo kombinacija pritiska spolja i iznutra moze da urusi vlast takvih bandi koje su uzurpirale drzavu.

Naravno da mislim na izbore koje banda nece da krade, na kojima niko nece biti podmicivan iz drzavnih fondova. Sunovrat DS je poceo kad su mislili da su nezamenljivi, sto je dovelo do 2012. godine i prekida demokratije u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2020 at 9:16 AM, Kronostime said:

Kada bude postojala principijelna gradjanska opcija na politickoj sceni  - onda cu imati za koga da glasam.

Za ove secikese, jajare i klerofasiste - nikad.

:default_coffee:

 

Evo jedan principijalan gradjanista (sad i to je pitanje, al se tako vodio) koji doduse vise nije ziv je onomad rekao: Kome je do morala neka ide u crkvu.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

 Sunovrat DS je poceo kad su mislili da su nezamenljivi, sto je dovelo do 2012. godine i prekida demokratije u Srbiji.

 

sunovrat DS je poceo Atentatom,

 

Tadicem i medvedjim zagrljajem sa sps...

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sunovrat DS je poceo paktom sa djavolom pred 5.oktobar. Jak mi je taj DS bio sa sve Cedererom u prvim borbenim redovima, Vesicem, Bebom Popovicem , kraljem secera Koletom koji je bio jedno vreme gen.sek stranke itd. 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...