Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2Borivoje

 

tvoj post je surov odgovor na jedan romantican dozivljaj opozicije i politike uopste

 

tu vidim zal za proslim vremenima kada su diktatori srbije leteli sa vlasti kad god se kome prohtelo a sada nista,

sve je stalo...kao neko prokletstvo da se nadvilo nad opozicijom... nista im ne polazi od ruke...

dobro, to bi bilo to oko romantike

 

....medjutim moje pravo misljenje je da opozicija jos uvek nije dobila prave signale i potporu da deluje,

da namerno tapkaju u mestu, zbunjuju taj narod u cekanju da se av negde saplete, a gde da se saplete nego na kosovo, jer koliko se moze primetiti nista drugo ne moze da ih izbaci iz jednolicnog kruzenja po orbiti

 

ili ih je vucic totalno unistio i demoralisao - to je druga teorija (ne moja, jer da te neko unisti to ne ide bez borbe,

ako je jaci neka te unisti, ako nije jaci unisti ti njega) sada je i ovo neka romanticna vizija politike - vitestvo i te stvari :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako očekuješ da Jeremić i Đilas inaju energiju i entuzijazam da riljaju po Srbiji i posvete zivot tom cilju? Da li bi ti to radila, a da imas sve u zivotu sto ti treba i jos mnogo vise od toga? Ima u opoziciji ljudi koji imaju energiju i zivot da daju, ali oni su kao pojedinci nemocni. 

 

Opoziciju je Vucic iznenadio, oni su mislili da ce pasti sam, pa su od 2012. pa do negde 2017. bili zauzeti medjusobnim ratovima i obracunima, gde su izneli mnogo prljavog vesa i usitnili se. Kada su se osvestili bilo je kasno. 

 

Evo jedno pitanje. Djilas se trudi vec 3 godine da se pozicionira kao stožer opozicije. Koji jr motiv? Veruje da bas on moze da srusi Vucica? On je strucnjak za marketing, nema sanse da nr zna kakav mu je rejting. Da želi iskreno promenu vlasti sklonio bi se u stranu, dao resurse koje ima i podrzao nekog drugog. Sta je njegov motiv?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Borivoje said:

Taj rezim SM je ubijao politicke protivnike, radio im sve i svasta i nije bilo interneta da se to sve snimi i šeruje na mrežama. Sam Bog zna kroz sta su sve prosli opozicionari 90ih. I tu mislim ne samo na lidere nego na obicne aktiviste koji su najebali samo tako

 

Taj režim SM je ubio mog najboljeg prijatelja..Taj režim je hapsio i mene, moje rođake, komšije, poznanike, prijatelje... Taj režim je celu  Srbiju zavio u crno.

 

Zašto danas ne može da se normalnim putem, na izborima, sruši AV?  Sve sam objasnila u prethodnom postu- crni džipovi, 30-50 evra za neke vikare i ostale na mitinzima, pritisak na sva državna preduzeća i ustanove ( mislim na državnu upravu i JKP-na zaposlene ).

 

Ne mislim da je opozicija slaba i da joj odgovara ovo stanje.

 

Prethodni režim SM srušen je uz pomoć zapada..isto će se desiti i sadašnjem režimu ( nadam se ). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borivoje said:

Evo jedno pitanje. Djilas se trudi vec 3 godine da se pozicionira kao stožer opozicije. Koji jr motiv? Veruje da bas on moze da srusi Vucica? On je strucnjak za marketing, nema sanse da nr zna kakav mu je rejting. Da želi iskreno promenu vlasti sklonio bi se u stranu, dao resurse koje ima i podrzao nekog drugog. Sta je njegov motiv?

 

Sve sto Djilas radi nije nista prema tome sta rade Saruman, orci, Svinjformeri, Kurviri i ostali Pinkovi.

 

Oni se upinju da ga pljuju svaki dan, predsednik drzave saziva konferencije za stampu i zakazuje emisije sam sebi da bi 3 sata komentarisao ono sto je neko iz opozicije rekao za 15 minuta.

 

Razlog zasto je opozicija u ovom stanju je jasan - velika vecina politicara u Srbiji je precutnog stava "sto bih menjao ista kad je meni super", a javno su za "pomozimo da SNS radi brze, bolje i jace, izaberite nas da budemo partneri umesto SPS". UDS, Zivkovic, Jovanovic, Seselj, DSS, pa razni Vacici i Zavetnici, POKS i brojne druge koalicije i partije su upravo to - "dobar je Saruman, ali uz nas bi bio jos vise na evropskom putu/branio nacionalne interese".

 

Sad je Djilas kriv sto SNS ima kampanju koju ima, sto se nasa politika svodi na lidere i sto niko i nece da bude opozicija. Sto su biraci takvi kakvi jesu, pa mozes da promenis politiku iz SRS Karlobag - ulica za Ratka Mladica - Djindjic kriminalac - na zapadu su svi svrpski neprijatelji u SNS moze i to, ali zvanicno je razgranicenje sa Kosovom - Djindjic je Vucic pre Vucica - idemo u EU!.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, goldberg said:

 

Sve sto Djilas radi nije nista prema tome sta rade Saruman, orci, Svinjformeri, Kurviri i ostali Pinkovi.

 

Oni se upinju da ga pljuju svaki dan, predsednik drzave saziva konferencije za stampu i zakazuje emisije sam sebi da bi 3 sata komentarisao ono sto je neko iz opozicije rekao za 15 minuta.

 

Razlog zasto je opozicija u ovom stanju je jasan - velika vecina politicara u Srbiji je precutnog stava "sto bih menjao ista kad je meni super", a javno su za "pomozimo da SNS radi brze, bolje i jace, izaberite nas da budemo partneri umesto SPS". UDS, Zivkovic, Jovanovic, Seselj, DSS, pa razni Vacici i Zavetnici, POKS i brojne druge koalicije i partije su upravo to - "dobar je Saruman, ali uz nas bi bio jos vise na evropskom putu/branio nacionalne interese".

 

Sad je Djilas kriv sto SNS ima kampanju koju ima, sto se nasa politika svodi na lidere i sto niko i nece da bude opozicija. Sto su biraci takvi kakvi jesu, pa mozes da promenis politiku iz SRS Karlobag - ulica za Ratka Mladica - Djindjic kriminalac - na zapadu su svi svrpski neprijatelji u SNS moze i to, ali zvanicno je razgranicenje sa Kosovom - Djindjic je Vucic pre Vucica - idemo u EU!.

Eto odgovora gospodo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Taj režim SM je ubio mog najboljeg prijatelja..Taj režim je hapsio i mene, moje rođake, komšije, poznanike, prijatelje... Taj režim je celu  Srbiju zavio u crno.

 

Zašto danas ne može da se normalnim putem, na izborima, sruši AV?  Sve sam objasnila u prethodnom postu- crni džipovi, 30-50 evra za neke vikare i ostale na mitinzima, pritisak na sva državna preduzeća i ustanove ( mislim na državnu upravu i JKP-na zaposlene ).

 

Ne mislim da je opozicija slaba i da joj odgovara ovo stanje.

 

Prethodni režim SM srušen je uz pomoć zapada..isto će se desiti i sadašnjem režimu ( nadam se ). 

 

To se nadaju i lideri opozicije, zato čuvaju svoje pozicije i čekaju iskrcavanje saveznika na balkan(negde sam pročitao ovaj biser).

 

Super za tebe ako ti ova opozicija nije slaba. Za AV još bolje. I ovde se ne postavlja pitanje zašto opozicija ne može da sruši AV. Postavlja se pitanje zašto opozicija ne može da osvoji 70-100 mandata i pobedi u 10 lokalnih samouprava. Taj stav da to nema nikakvu svrhu je samo alibi. Daj da oslabimo što više, pa ćemo tako jadni lakše da pobedimo AV. Pa ne ide to tako. Ako budete čekali EU da vas dovede na vlast, načekaćete se. A onda će biti sve po starom, jer treba nadoknaditi sve ove sušne godine. 

1 hour ago, goldberg said:

 

Sve sto Djilas radi nije nista prema tome sta rade Saruman, orci, Svinjformeri, Kurviri i ostali Pinkovi.

 

Oni se upinju da ga pljuju svaki dan, predsednik drzave saziva konferencije za stampu i zakazuje emisije sam sebi da bi 3 sata komentarisao ono sto je neko iz opozicije rekao za 15 minuta.

 

Razlog zasto je opozicija u ovom stanju je jasan - velika vecina politicara u Srbiji je precutnog stava "sto bih menjao ista kad je meni super", a javno su za "pomozimo da SNS radi brze, bolje i jace, izaberite nas da budemo partneri umesto SPS". UDS, Zivkovic, Jovanovic, Seselj, DSS, pa razni Vacici i Zavetnici, POKS i brojne druge koalicije i partije su upravo to - "dobar je Saruman, ali uz nas bi bio jos vise na evropskom putu/branio nacionalne interese".

 

Sad je Djilas kriv sto SNS ima kampanju koju ima, sto se nasa politika svodi na lidere i sto niko i nece da bude opozicija. Sto su biraci takvi kakvi jesu, pa mozes da promenis politiku iz SRS Karlobag - ulica za Ratka Mladica - Djindjic kriminalac - na zapadu su svi svrpski neprijatelji u SNS moze i to, ali zvanicno je razgranicenje sa Kosovom - Djindjic je Vucic pre Vucica - idemo u EU!.

 

Moje pitanje je bilo - koji je njegov motiv? Jer verujem da je svestan da nema kapacitet da bude lider opozicije i da svesno ili iz sujete pomaze AV time što sebe nameće kao alternativu. Dilema mi je da li je samo sujetan ili ima dogovor.

 

 

PS Slobodan Samardzic postaje deo UOS. Sjajno...

Edited by Borivoje
Link to comment
Share on other sites

Đilas ima kapacitet isto kao i Faraon što ga je imao. Ako vratimo film na post 5. oktobarske događaje Vučić je bio dno dna i nikada ne bi došao na vlast da mu se nisu složile kockice (SEKA + ekstra loša vlada Cvetkovića) i gurnuli ga ni krivog ni dužnog na vlast. Naravno on je uradio svoj deo posla a to je da se odrekao, bar javno, velikosrpskih bajki i postao "evropljanin" što je naivnoj EU bilo dovoljno da mu da podršku. Isto to radi i Đilas, čeka neki haos u Srbiji i podršku EU pa da dođe na vlast slično kao i Faraon. Kao i prvorođeni čeka haos u Srbiji koji će da zaseni njegov loš imidž.

 

Ne zavaravajte se da ćemo dobiti neku novu opoziciju koja će oboriti ovu vlast. Nećemo, ne postoji prostor da se iznedre novi ljudi koji bi napravili stranku sposobnu za tako nešto. Čak i da postoji koji normalan čovek bi ušao danas u politiku da ga vlast pljuje 24/7 na svim mogućim medijima i da od njega naprave bitangu preko noći. Ova i ovakva opozicija može bez problema da osvoji 70-tak poslanika i jedan broj lokalnih vlasti ali šta posle toga. U situaciji kada je diktator prepolovio lokalne budžete pa je nemoguće voditi lokal bez podrške države to bi bila samo odlična usluga za vlast da imaju zašta da vas pljuju. Ulazak u skupštinu gde se poslovnik apsolutno ne poštuje nego se opozicija ućutkava i izbacuje dok vlast priča o čemu god želi je tek utopija. Ja sam prilično siguran da niko od vas koji se zalažete za izlazak na izbore ne gleda skupštinu jel da gledate bilo bi vam jasno da je skupština pretvorena u pljuvaonicu gde se ispljuje svako ko kritikuje vlast. O zakonima ne pričaju ni 10% vremena.

 

Faraon je iskoristio svojih 5 minuta i vladaće dok to EU bude tolerisala. Ukoliko postoji bolje rešenje od ove opozicije ja bih voleo da mi ga predstavite, ja ću prvi da podržim to drugo rešenje. Ali kao i ranije kod sličnih komentara to drugo rešenje ne postoji. Ja sam uvek govorio da je Đilas veći teret opoziciji nego Obradović ali se retko ko složio sa mnom. Stariji se sećaju i Đinđića tokom 90-ih. Taj čovek je toliko bio ispljuvan od strane Slobinih medija da on nije imao šanse da pobedi ni u mesnoj zajednici a kamoli u državi ali je ipak napravio DOS i srušio vlast. Kako ? Pa tako što je sačekao trenutak kada je Sloba uveo Srbiju u haos i dobio ga na izborima uz podršku EU i SAD. Ako očekujete drugačiji scenario sada onda potcenjujete i Faraona i sve ostalo. Druga solucija je da čekamo da ovih 70% što formiraju svoj politički stav na osnovu TV-a postanu 20% što će da potraje par decenija.

Edited by Klotzen
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Đilas ima kapacitet isto kao i Faraon što ga je imao. Ako vratimo film na post 5. oktobarske događaje Vučić je bio dno dna i nikada ne bi došao na vlast da mu se nisu složile kockice (SEKA + ekstra loša vlada Cvetkovića) i gurnuli ga ni krivog ni dužnog na vlast. Naravno on je uradio svoj deo posla a to je da se odrekao, bar javno, velikosrpskih bajki i postao "evropljanin" što je naivnoj EU bilo dovoljno da mu da podršku. Isto to radi i Đilas, čeka neki haos u Srbiji i podršku EU pa da dođe na vlast slično kao i Faraon. Kao i prvorođeni čeka haos u Srbiji koji će da zaseni njegov loš imidž.

 

Ne zavaravajte se da ćemo dobiti neku novu opoziciju koja će oboriti ovu vlast. Nećemo, ne postoji prostor da se iznedre novi ljudi koji bi napravili stranku sposobnu za tako nešto. Čak i da postoji koji normalan čovek bi ušao danas u politiku da ga vlast pljuje 24/7 na svim mogućim medijima i da od njega naprave bitangu preko noći. Ova i ovakva opozicija može bez problema da osvoji 70-tak poslanika i jedan broj lokalnih vlasti ali šta posle toga. U situaciji kada je diktator prepolovio lokalne budžete pa je nemoguće voditi lokal bez podrške države to bi bila samo odlična usluga za vlast da imaju zašta da vas pljuju. Ulazak u skupštinu gde se poslovnik apsolutno ne poštuje nego se opozicija ućutkava i izbacuje dok vlast priča o čemu god želi je tek utopija. Ja sam prilično siguran da niko od vas koji se zalažete za izlazak na izbore ne gleda skupštinu jel da gledate bilo bi vam jasno da je skupština pretvorena u pljuvaonicu gde se ispljuje svako ko kritikuje vlast. O zakonima ne pričaju ni 10% vremena.

 

Faraon je iskoristio svojih 5 minuta i vladaće dok to EU bude tolerisala. Ukoliko postoji bolje rešenje od ove opozicije ja bih voleo da mi ga predstavite, ja ću prvi da podržim to drugo rešenje. Ali kao i ranije kod sličnih komentara to drugo rešenje ne postoji. Ja sam uvek govorio da je Đilas veći teret opoziciji nego Obradović ali se retko ko složio sa mnom. Stariji se sećaju i Đinđića tokom 90-ih. Taj čovek je toliko bio ispljuvan od strane Slobinih medija da on nije imao šanse da pobedi ni u mesnoj zajednici a kamoli u državi ali je ipak napravio DOS i srušio vlast. Kako ? Pa tako što je sačekao trenutak kada je Sloba uveo Srbiju u haos i dobio ga na izborima uz podršku EU i SAD. Ako očekujete drugačiji scenario sada onda potcenjujete i Faraona i sve ostalo. Druga solucija je da čekamo da ovih 70% što formiraju svoj politički stav na osnovu TV-a postanu 20% što će da potraje par decenija.

 

   Osvajanje lokalnih izbora  1996/7 je bila odskocna daska za 5 oktobar  ma sta mislili...  I Milosevic je davao opstinama bukvalno na kasikicu ,  ali su opozicione opstine dobijale pomoc sa zapada...    Dalje...  Uzimanje medija u opozicionim gradovima je dalo ipak nemerljiv doprinos da se svest ljudi polako okrene.   Setimo se sta je tad bio Studio B , RTV Pancevo itd...

 

1995te je i SMrad nakon Dejtona "bio garant mira i stabilnosti"  pa su vec 97e zapadne drzave pomagale opozicione opstine i gradove..

 

  I sad bi osvajanjem lokala  i vracanje lokalnih medija cinilo mnogo za ovaj bezmalo potpuni medijski mrak koji vlada...     Bez uklanjanja hipnotickog delovanja Vucicevih medija na mozak vecine "Raje"  jednostavno promene nece biti tako brzo, cak i ako zapad okrene ledja Vucicu... Jer ce u tom slucaju zaigrati na kartu koju ovde mnogi vole -  a to je nacionalizam i antizapadno ponasanje uz okretanje ,( sada za razliku iz 90ih ) Rusiji i Kini -  pa cak i po cenu sankcija i embarga sa zapada,  jer za Vucica i njegove najblize povlacenje i predaja nije opcija - jer zna sta ga ceka

Edited by Doc Holiday
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sloba nije smanjivao lokalne budžete jer su oni ionako bili mizerni zbog slabe ekonomije ali nije ni bilo očekivanja od opozicije da će da urade čuda u opštinama gde su vladali. Pomoć zapada je bila ogromna pogotovo oko grejanja što je dalo veliki vetar u leđa opoziciji. Lokalni mediji su bili faktor, danas više nisu nikakav faktor, to više niko ne gleda niti se sluša radio kao 90-ih. Postoje samo nacionalne frekvencije kao primarni vid informisanja a kabl i internet kao drugi vid informisanja. Pisane medije čitaju uglavnom penzioneri ostali vrlo retko.

 

Kada Vučić izgubi podršku zapada pašće za godinu do dve najduže. I to ako se odluči da pruži otpor i glumi Slobu. Nemoguće je održati se na vlasti bez njihove podrške a da ne uvedete diktaturu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Borivoje said:

Kako očekuješ da Jeremić i Đilas inaju energiju i entuzijazam da riljaju po Srbiji i posvete zivot tom cilju? Da li bi ti to radila, a da imas sve u zivotu sto ti treba i jos mnogo vise od toga?

 

mene pitas?

 

odmah da pojasnim da od jeremica i djilasa ne ocekujem nista ali ne iz razloga koje si naveo...prosto, u njima vidim 00 politickog kapaciteta, tako da sto se mene tice mozemo odmah da ih odbacimo,

kada kazem Opozicija, mislim na neku fantomsku skupinu ljudi bez lica, na nesto sto bi trebalo da smeni vlast...a ne na nekakve jeremice, djilase i njima slicne, oni mogu samo da se utope u onu masu bez lica...

 

 

...kada smo vec kod toga da su svi bledunjavi i nistavni, ovde i sada cu da priznam da sam upravo pronasla jednog koji mi se dopao,

mozda neko zna ko je taj covek, ja kao neobavestena i apsolutno nezainteresovana za Demokratsku Stranku od Atentata prvi put cujem za njega

a dojmio mi se zbog ove izjave od danas iz Danasa, pa mislim kako je mene ipak moguce oduseviti, dovoljno je da se ne bude totalno glup i bezobrazan, vec pomalo i duhovit:

Saša Paunović: Opozicija i dalje čeka da se „iskrcaju saveznici“ na Balkan

 

 

i da kazem da nisam procitala tekst ispod jer me je naslov zaustavio i formirao pozitivno misljenje o ovom paunovicu,

sad.... ako gresim i ispostavi se da je on sve ono sto hejtujem- priznacu gresku

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Sloba nije smanjivao lokalne budžete jer su oni ionako bili mizerni zbog slabe ekonomije ali nije ni bilo očekivanja od opozicije da će da urade čuda u opštinama gde su vladali. Pomoć zapada je bila ogromna pogotovo oko grejanja što je dalo veliki vetar u leđa opoziciji. Lokalni mediji su bili faktor, danas više nisu nikakav faktor, to više niko ne gleda niti se sluša radio kao 90-ih. Postoje samo nacionalne frekvencije kao primarni vid informisanja a kabl i internet kao drugi vid informisanja. Pisane medije čitaju uglavnom penzioneri ostali vrlo retko.

 

Kada Vučić izgubi podršku zapada pašće za godinu do dve najduže. I to ako se odluči da pruži otpor i glumi Slobu. Nemoguće je održati se na vlasti bez njihove podrške a da ne uvedete diktaturu.

 

 Ne bih se slozio sa tobom oko medija.. Ljudi po gradovima gledaju lokalne medije.. ako nista zbog lokalnih komunalnih pitanja.. 
 Sa druge strane u celoj Srbiji nemas niti jedan medij , osim N1 i Nove i mozda po kojih novina koji nisu rezimski...  To sto kazes da bi  opozicija osvojila ponegde na lokalu...  Pod jedan opozicija bi dobila opstine u Beogradu , na sledecim bi dobili i grad Beograd .  Dobili bi dosta opstina.. Posebno u Vojvodini... A Vojvodinu bi mozda dobili i celu...  To bi znacilo i RTV koja je sa nacionalnom frekvencijom- barem na teritoriji Vojvodine...

  Evo recicu ti za moje Pancevo...  Pancevo je danas na crnom glasu kao grad odakle dolaze botovi, dzipovi , autobusi...  A nekad je bio jedan od gradova koji su bili simboli i nosioci promena 90ih..  Ali se zaboravlja da su pre tada poznate RTV Pancevo, i nedeljnika Pancevac ( najstarije novine na ovim prostorima)  pre dobijanja lokalnih izbora 1996/7 bili takodje u rukama SMradove vlasti...  novine Pancevac u samom pocetku 90 su bile opozicione ali su ubrzo otete od SMradove vlasti , pa je jedno vreme izlazio i "Novi Pancevac" koje ipak nisu bile dovoljno citane... Nakon tadasnje pobede na lokalu "Pancevac" je ponovo postao onaj stari...  Na zalost danas je opet u rukama AVovih hohstoplera....  A iako je danas Pancevo poznato po tom "sendvicarenju" ,  radim na ulici medju ljudima, ubedjen sam da bi Pancevo mogao ponovo postati opozicioni grad...

    Druga stvar sta donosi pobeda na lokalu je preuzimanje lokalnih JKP preduzeca od strane lokalne vlasti i samim tim se radnici u njima nece razvozati po mitinzima, nece se terati da slikaju glasacki listic  itd....

 

 

  I u slucaju , to jest ne ako nego kad , zapad bude digao ruke od Vucica, on se nece predati tek tako...  Na zalost, po misljenju mnogih on je daleko vece zlo nego sto je to bio SMrad ..  Ubedjen sam da ce se konfrontirati sa zapadom zarad ostanka na vlasti, po ceni izolacije.  Okrenuce se totalno Rusiji i Kini  pa makar nam se vratila inflacija iz 93ce i totalna izolacija.. Sto ce i Putin jedva docekati..  Tako da AV da ode tek tako nece... jer zna da ga ceka robija za mnogo sto sta...   A totalno zatvorenom medijskom slikom se nece ni narod previse buniti....  barem dok nas ne budu ponovo bombardovali..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Borivoje said:

 

A što ne bombarduju Mađarsku ili Tursku? Belorusiju? SM je ubijao političke protivnike, uveo zemlju u ratove, činio ozbiljne i masovne zločine, zaratio da celim svetom. Poređenje nije dobro. Evo pitanje za tebe, zašto bi imali inflaciju kao 1993 kada imamo dobru fiskalnu politiku? Od čega to po tebi zavisi? Morali bi imati teške ekonomske sankcije i da se EU kompanije povuku iz Srbije. Zašto bi oni to uradili? Zbog Pinka i Informera? 

 

Ako elita u Srbiji misli da će neko sa strane da dođe da reši probleme ovde onda će to samo produžiti vlast AV. Ako nema ozbiljnog organizovanja koje će imati glavu i rep, niko iz Evrope se neće posebno opterećivati Srbijom. Barem sve dok manjinska prava nisu ugrožena i dok postoji pravna sigurnost za strance. 

 

Treba reći da opozicija polaže sve nade u Kosovo kao pitanje na kome AV treba da pogine. To može biti politički isplativo, ali još lakše može biti političko samoubistvo.

 

citas li ti sta pisem ?  Napisao sam da ukoliko zapad odhebe AV-a da se on moze okrenuti nacionalizmu i bukvalno Rusiji... Kom slucaju nam sleduju sankcije i izolacija od EU, SAD ...  Treba li nacrtati da se 80% sve nase ekonomije bazira od i ka EU..  tada ti ni jedna fiskalna politika nece pomoci i u par minuta ces se naci u bankrotu...

 

 Da bi se to desilo  ne trebaju ti neke preteske ekonomske sankcije... dovoljno je da EU zavrne slavinu ( nadji koliko zemlja dobija samo iz fondova EU- i to povratnih i bespovratnih sredstava ) , da uz to vrati vize i vizni rezim i da vrati carinu na nasu robu.....  treba li da napomenem da su i ove kineske kompanije tu zbog izvoza u EU , ovi motaci kablova itd... 

 

 rekao sam da se Vucic nece mirno predati cak i ako ga zapad odhebe... okrenuce se ka Putinu koji to i jedva ceka... a Putina zabole patka sto ces ti kao obican gradjanin opet imati 5 maraka platu..   A i vecina nece primetiti da ima 5 maraka platu jer ce Putin nekako i prosvercovati famozni S400 pa cemo biti srecni pod njegovim kisobranom -  sa 5 maraka mesecno u dzepu :64:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Doc Holiday said:

 

citas li ti sta pisem ?  Napisao sam da ukoliko zapad odhebe AV-a da se on moze okrenuti nacionalizmu i bukvalno Rusiji... Kom slucaju nam sleduju sankcije i izolacija od EU, SAD ...  Treba li nacrtati da se 80% sve nase ekonomije bazira od i ka EU..  tada ti ni jedna fiskalna politika nece pomoci i u par minuta ces se naci u bankrotu...

 

 Da bi se to desilo  ne trebaju ti neke preteske ekonomske sankcije... dovoljno je da EU zavrne slavinu ( nadji koliko zemlja dobija samo iz fondova EU- i to povratnih i bespovratnih sredstava ) , da uz to vrati vize i vizni rezim i da vrati carinu na nasu robu.....  treba li da napomenem da su i ove kineske kompanije tu zbog izvoza u EU , ovi motaci kablova itd... 

 

 rekao sam da se Vucic nece mirno predati cak i ako ga zapad odhebe... okrenuce se ka Putinu koji to i jedva ceka... a Putina zabole patka sto ces ti kao obican gradjanin opet imati 5 maraka platu..   A i vecina nece primetiti da ima 5 maraka platu jer ce Putin nekako i prosvercovati famozni S400 pa cemo biti srecni pod njegovim kisobranom -  sa 5 maraka mesecno u dzepu :64:

Ti to mastas Doc. Sto je babi milo - to joj se i snilo. 

Prvo zasto bi Zapad odjebao Vucica? Ako je zbog Pinka i Informera- oni bi to jos davno uradili. 

Link to comment
Share on other sites

Samo ja i dalje ne vidin zasto bi EU uvodila sankcije Srbiji. Daleko je Srbija od EU standarda po pitanju ljudskih sloboda i izbornog procesa. Ali nista dalje od CG, S Makedonije, BiH ili ovakve Mađarske. EU zanimaju njeni interesi, a oni se tiču ekonomskog uticaja, Kosova... sigurno bi bilo reakcija kada bi se previse otisnuli ka Kini i Rusiji. A koliko je to previse to samo oni znaju. Možda je pitanje Kosova prekretnica u tim odnosima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borivoje said:

Samo ja i dalje ne vidin zasto bi EU uvodila sankcije Srbiji. Daleko je Srbija od EU standarda po pitanju ljudskih sloboda i izbornog procesa. Ali nista dalje od CG, S Makedonije, BiH ili ovakve Mađarske. EU zanimaju njeni interesi, a oni se tiču ekonomskog uticaja, Kosova... sigurno bi bilo reakcija kada bi se previse otisnuli ka Kini i Rusiji. A koliko je to previse to samo oni znaju. Možda je pitanje Kosova prekretnica u tim odnosima.

  rekao sam...ukoliko ga EU i SAD pre svega odhebe i on okrene nacionalizmu..  kazem, ne moraju ni sankcije kao takve...  dovoljno je vracanje viznog i carinskog rezima pa da nas vrate u 90te sto se ekonomije tice

 

 

8 minutes ago, Darth Bane said:

Ti to mastas Doc. Sto je babi milo - to joj se i snilo. 

Prvo zasto bi Zapad odjebao Vucica? Ako je zbog Pinka i Informera- oni bi to jos davno uradili. 

 

  zato sto mnogo mnogo laze...  a i zbog mnogo cega drugog

mislim da se to sad vec desava...  zapadne medije sve vise plave tekstovi o AVu u vrlo negativnom kontekstu

 

 jedina je cinjenica da ga i Putin zbog istih stvari moze isto oterati u 3 ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Doc Holiday said:

zato sto mnogo mnogo laze...  a i zbog mnogo cega drugog

mislim da se to sad vec desava...  zapadne medije sve vise plave tekstovi o AVu u vrlo negativnom kontekstu

 

 jedina je cinjenica da ga i Putin zbog istih stvari moze isto oterati u 3 ...

 

Njih zanima samo da li njih laže, a šta se oni dogovaraju to samo oni znaju. Primer CG i Djukanovica koji je 30 godina na vlasti uz jako sporan izborni proces je najbolji pokazatelj koliki je prag tolerancije kod EU.

 

AV-u situaciju komplikuju USA izbori. 

Link to comment
Share on other sites

Vučić će izgubiti podršku na isti način kao što ju je izgubio Tadić. Zbog Kosova. Trenutno ima sreće jer su albanci ti koji su krivi za zastoj ali kada mu isporuče račun na kraju moći će da bira ili da im da ono što traže u vezi kosova ili da izgubi njihovu podršku. Na kosovu niko u Srbiji ne može da profitira a jedini koji može da izgubi su ovi koji nas trenutno vode i to ne zato što nas vode nego zato što za njih glasaju uglavnom ljudi koji su protiv bilo kakvog popuštanja prema kosovu.

 

Skupština je obesmišljena i nastupi u njoj vrede koliko i nastupi ispred nje. Skoro pa ništa, ono što opozicija govori prenosi samo N1 tako da je učinak isti i kad su u skupštini i kad su izvan nje. Ono što sada imamo je potvrdu da je Srbija jedna od par država na svetu koja nema opoziciju u skupštini. Garantujem da je to prvo pitanje za Faraona kada god ode negde u inostranstvu i to je prilično neugodna stvar za jednu zemlju koja želi da se predstavi kao demokratska. Ako tome dodamo sudstvo i medije slika o diktaturi je potpuna. Za razliku od nas te zemlje na zapadu imaju slobodne medije koje će da izveštavaju kako njihova vlast podržava takvu jednu vladu a to sigurno ne donosi glasove nikom od njih. Kada jednom postane veći teret nego što imaju korist od njega otkačiće ga.

 

Ja ne mislim da će Vučić pribeći Putinu ili Siju ako ga ovi odjebu. Jednostavno situacija je drugačija u odnosu na 90-e, Srbija danas nema nikakav izbor po pitanju saradnje sa EU, okruženi smo sa svih strana i nemamo kapacitete da im se odupremo, Dok je već napisao na koje načine mogu da nas rasture za par meseci. On se dovoljno nakrao i verovatno će pobeći u Rusiju ili Kinu na kraju da tamo krcka otetu lovu.

 

No opozicija pod broj jedan mora da počne da se ujedinjuje a ne da se dodatno usitnjava, to usitnjavanje je wet dream Faraona.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

meni je nekako u glavi da se AV nece tek tako povuci i pobeci..  on ima taj razbojnicko- huliganski i  PSIHO profil... Taj PSIHO profil moze da sa njegovim padom povuce i sve koje moze sa sobom , ukljucujuci i ceo narod.  Moze kao i njegov predhodnik da napravi i neku vecu stetu i u CG i u BiH - gde takodje u Srpskoj vlada isti takav PSIHO- koji je uz to i otvoreni Ruski covek...   Pogledaj onu komemoraciju na mostu u Sremskoj Raci gde je uz nase i neki gardista iz Srpske sa onom ruskom shapkom..  Kao sto sam gore rekao , Putinu bi takav scenario odgovarao..da ima nekakvu rupu usred evrope...  

A medijima koji su njihovi mogu i dalje neukoj raji da ispiraju mozak kako zao zapad iskonski mrzi Srbe itd...   E  tu je pogresila opozicija ...  jer bi iz opozicionih gradova mogao kolko tolko da sprecava totalno ispiranje mozga...

 

  Opozicija ceka da AV zavrsi sa onim sto je neminovno - Kosovo...  onda ce se kao probuditi....  samo se bojim da ce za mnoge stvari u zemlji biti kasno- jer ce dotle AV sve devastirati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Odluku o formiranju Udružene opozicije Srbije danas je potpisalo 12 političkih subjekata - Građanska platforma, Demokratska stranka, Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara, Državotvorni pokret Srbije, Narodna stranka, Narodni pokret Srba sa KiM "Otadžbina", Pokret za preokret, Pokret slobodna Srbija, Udruženje sindikata Srbije "Sloga", Stranka slobode i pravde, Šumadijska regija i Đorđe Vukadinović.

 

:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Ugurao se i Đoka Vlah, ok meni on ne smeta. Ima neki svoj princip i kako je kritikovao DS tako i ove danas. Malo je naporan sa Kosovom ali ok to je njemu najbitnija stvar. Inače Đoka je dobio šut kartu sa one slobodne TV, izgleda da je to DJB projekat pa im se nije svidelo kako se ponaša unazad par meseci.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...