Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Izasli rezultati izbora.

 

Nije glasalo 50,4% nego 48,93%, sto znaci da je Saruman slagao.

 

SNS je dobio oko 1,95 miliona glasaca, a ne preko dva miliona, sto opet znaci da je Saruman slagao.

 

A opet, koga to briga i ko ce to preneti u ovakvoj zemlji?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Narodna stranka navodi u saopštenju da će “i u budućnosti nastaviti da bude pokretačka snaga zajedničkog opozicionog delovanja, kao što je bila i do sada”."

https://nova.rs/politika/narodna-stranka-prihvatila-ostavku-nikole-jovanovica/

 

Čitam i čudim se. U ovo mogu da poveruju ljudi koji se ne bave politikom...

 

Nadam se da će Nikola Jovanović nastaviti da se bavi politikom u nekoj od njemu bliskih stranaka.

  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno šta Jeremić namerava. Ako SZS (ili kako li će se već zvati ta nova koalicija) postane masovnija tek onda niko osim te liste neće imati šansi na izborima. Osim ako ne planira desnu kolonu sa Veljom, Verkom i onim iz Čajetine a nisam siguran ni da je to pametno.

 

Jovanović će definitivno biti plus u toj stranci gde ode, on je meni ubedljivo najprijatnije iznenađenje među novim političarima od pojave NDBG na ovamo. Ja ne znam ni da li je on desničar jer ga nikad nisam čuo da priča o tim temama tako da je moguć transfer u sve stranke osim vlasti. Prelet u vlast bi ga uništila zbog svega što je iznosio u ovih par godina koliko je na sceni.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Prelet u vlast bi ga uništila zbog svega što je iznosio u ovih par godina koliko je na sceni.

 

Nikola Jovanović sigurno neće preleteti u sns ili SPS. 

 

Narodna stranka, pre korone, nije želela da učestvuje u akcijama koje je imao SZS. 

 

Na štandovima su pored Dveri uvek bili SSP i DS- tako je na mojoj ex opštini na kojoj sam i dalje aktivna, manje više. Oni su uvek imali svoje štandove- dajem banalan primer..

 

I od početka se Narodna ponašala "čudno"- nemam pravu reč to da opišem.  

 

" Sa neke visine " obični članovi Narodne su gledali sve nas... Sve vreme je bilo tako.

 

Imam utisak da je Jeremiću dosadila politika i ne bi me iznenadilo da iz stranke izađu i Sanda Rašković Ivić i Siniša Kovačević. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slušam Borka Stefanovića i kaže da će poziv u tu novu opoziciju dobiti i oni koji su izašli na izbore po uslovom da se promeni rukovodstvo koje je odgovorno za odluku o izlasku na izbore. Ovo je jedno od onih polovičnih rešenja ali možda i nužan kompromis. Verovatno je to i razlog zašto Jeremić talasa ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Slušam Borka Stefanovića i kaže da će poziv u tu novu opoziciju dobiti i oni koji su izašli na izbore po uslovom da se promeni rukovodstvo koje je odgovorno za odluku o izlasku na izbore. Ovo je jedno od onih polovičnih rešenja ali možda i nužan kompromis. Verovatno je to i razlog zašto Jeremić talasa ovih dana.


Jeremis se vrlo pogubio, ne zna gde je lopta. 
Sad je naprasno prinudjen da nam prica kako clanice SZS moraju samostalno da grade 
prepoznatljivost i snagu, 

A svi znamo da je upravo obrnuto

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sta sam ja propustio prethodnih 15-ak godina (doduse, verujem da jesam mnogo posto me politika nikad nije preterano zanimala) sto se zamera Jeremicu? Vidim da ne uziva poverenje ljudi koji obitavaju ovde. Koketiranje sa nacionalistima i shtovanje mita o Kosovu?

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RatzenStadt said:

Sta sam ja propustio prethodnih 15-ak godina (doduse, verujem da jesam mnogo posto me politika nikad nije preterano zanimala) sto se zamera Jeremicu? Vidim da ne uziva poverenje ljudi koji obitavaju ovde. Koketiranje sa nacionalistima i shtovanje mita o Kosovu?

Nije koketiranje nego otvoreni nacionalizam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovde su i opozicija i vlast ujedinjene oko:

 

- nacionanisanja

- koCoBarenja

- istorijskog revizionizma

- rusomanije, anti-NATO i anti-EU stava

- ljubavi prema ''celicnoj braci''

- lopovluka

- finansiranja propalih firmi, ukljucujuci tu i odlaganje privatizacije titinih blizanaca i ostalih klubova

- jeftinog populizma

- fascinacije drkvom...

 

Nazalost. 😞

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Nesto mi se ne vraca secanje na tako nesto. Znam da je bio prilicno angazovan po pitanju Kosova, ali osim toga, ne secam se nekih nacionalistickih izliva.

 

Hteo je da se svadja sa Hrvatima oko Jasenovca, Oluje i slicnih aveti proslosti.... Malo li je? 

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

Nije koketiranje nego otvoreni nacionalizam.

 

Najiskrenije, ne secam se toga. Period njegovog "predsednikovanja vladom" se poklopio sa mojim bistvovanjem u DSu i mada nikad nisam bio previse aktivan, bio sam upucen u nekoj meri u rad nase vlade. No, bar tebi se moze verovati na rec. Ok.

 

7 hours ago, FrediB said:

Hteo je da se svadja sa Hrvatima oko Jasenovca, Oluje i slicnih aveti proslosti.... Malo li je? 

 

Kako ovo da shvatim, pogotovo ovako napisano - bez konteksta?

Link to comment
Share on other sites

Ideologija nije nesto na sta bi se Jeremic obazirao...

Govorice bukvalno sve i primice u stranku bukvalno svakoga ako mu to moze doneti nekakvu korist...

 

Sto se Cede tice izgleda da je pojam "reketiranje" bas bukvalno shvatio...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...