Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Priprema se predaja Kosova :classic_ohmy:

 

Potpredsednik Pokreta Dveri Ivan Kosotić ocenio je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić „insistira da se pitanje Kosova i Metohije reši u narednih šest meseci, negativno po srpske interese, protivno Ustavu Srbije“ i da mu za to „treba podrška svih stranaka koje planira da ugura u novi saziv Skupštine Srbije“.

 

„Mi nećemo da učestvujemo u novom skupštinskom sazivu koji će imati osnovni i glavni zadatak da legalizuje naprednjačku izdaju Kosova i Metohije, već ćemo kroz sve zakonom dozvoljene političke metode činiti sve da smenimo ovaj kriminalno-koruptivni režim i tako zaustavimo predaju KiM“, naveo je Kostić.

 

U izjavi se navodi kako je „upravo kosovsko pitanje bio jedan od osnovnih razloga što su Dveri i ostali predstavnici Ujedinjene srpske opozicije jasno i odlučno bili za bojkot ovih nameštenih i nedemokratskih parlamentarnih izbora“.

 

https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/kostic-priprema-se-predaja-kosova/

 

 

bojkot znaci zbog kosova, a ja mislila zbog izbornih neuslova...

 

Link to comment
Share on other sites

A EU i zapad je na strani Vucica tako da nema sta da se misli o UDS da sam na tvom mestu. Sta ce ti UDS kad imas SNS. Mada UDS je na strani SNS-a tako da mu to dodje isto.

 

I sta radi neki B fantazi ligas na topiku A ligasa UDS na ovom topiku ?

Edited by Zvezdinho
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

PSG skupio 5000 potpisa na NBG a ne izlaze tamo na lokalne izbore. Pitam se ko im je to onda skupio ? UDS je 100% vučićev projekat. Obzirom kako je večeras izgledao Sergej sve sam bliži uverenju da će Vučić morati i njih da ubaci u skupštinu jer PSG je presmešan sa Sergejom da bi predstavljao građansku opoziciju i davao legitimitet sa te strane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

Ljudi, sta mislite od UDS-u? Cujem da otvoreno stoje na strani EU i ‘zapada’, a meni je to kriterijum broj jedan. 

Oni za EU ,SRS i SPAS za Rusiju,a Vodja "mudro balansira"....

Lutkarsko pozoriste....

Ovim navodnim "evropejcima" treba jednog dana posebno ....... jer se navodno bore za EU i evropske vrednosti,a svesno ucestvovanjem na namestenim izborima daju legitimitet SNS....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Umesto da slusamo politicare kako govore o politici, naucnike kako govore o nauci, sportiste kako pricaju o sportu, glumce i kriticare i njihov osvrt na neki film, mi sad imamo celebrity people koji imaju misljenje o svemu, pa kad vam jedan glumac kaze da neka politicka stranka ne valja, onda znate da ne valja i ako vam sportista kaze da je joga dobra, svi bi trebalo da vezbaju jogu!

 

U potpunosti se slažem. Ali ne mogu tačno da odredim koliko godina traje to- da političari ne pričaju o politici, naučnici o nauci, etc.. 

 

8 sns godina ili od ranije?  

 

I tu bismo  mogli ponovo da se vratimo na slobodu medija u Srbiji. Mislim na televizije. Mislim na radio stanice koje, od kako su privatizovane, emituju samo muziku i reklame i poneka stanica vesti.

 

Društvene mreže kao mediji- Fejsbuk i Twitter služe za promociju stranaka i političkih ideja, ali ja vidim da dosta političara iznose svoje lične stavove o svemu  ( na Twitteru imam dosta političara koje pratim )...

 

Mogu da navedem primere, ako treba 🙂  

 

Ukoliko bi ti se mediji oslobodili šunda i reality emisija, možda bi tada gosti-političari stvarno pričali o politici, a svi ostali o svojim profesijama ( naučnici, lekari...)..

 

Samo glasno razmišljam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

ne vidim razlog da svako mora da prica samo ono sto je usko vezano za njegovu delatnost,

posebno ako je osoba svestrana i interesuju ga mnoge teme...pa odmah se da proceniti ko lupeta a ko stvarno zna o cemu govori, nije problem

 

 

Edited by Mama_mia
e
Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da nije loše ovo što radi i potencira njihovu bahatost i uništavanje zemlje. Da li će to išta pomoći, nemam pojma. I onaj njihov reklamni spot je dobar, prozivanje za afere i skandale.

 

E, sad, da li je bolje bojkot ili izaći na izbore, ko će ga znati.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Referent said:

E, sad, da li je bolje bojkot ili izaći na izbore, ko će ga znati.

Ti treba da znas.

Ti najbolje mozes da procenis sta je najbolje za tebe kao gradjanina. Ko uopste moze da odluci umesto/za tebe? Ja sam davno pre svih politickih stranaka,pokreta i inicijativa odlucio da na ove izbore necu da izadjem. Ima mnogo pametnijih stvari koje mogu da uradim u nedelju,21.juna. I hocu. Meni nijedna politicka organizacija nije bila potrebna da me savetuje da donesem ovakvu odluku.

I vreme je da se shvati i razume. Izbori nisu ili ne bi trebali biti predvidjeni za politicke organizacije. Izbori trebaju biti politicki i demokratski proces za gradjane..u kome se gradjani odlucuju,imaju neki izbor..ja ga ovde ne vidim.
Stoga ovo nisu izbori. Ovo je raspisani konkurs za dodeljivanje PPP (poslova,privilegija i povlastica) delovima kriminalne infrastrukture SnS,njihovim saveznicima i satelitima.

Ovako ja rezonujem. Ti vidi za sebe.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2020 at 4:38 PM, Mama_mia said:

Priprema se predaja Kosova :classic_ohmy:

 

Potpredsednik Pokreta Dveri Ivan Kosotić ocenio je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić „insistira da se pitanje Kosova i Metohije reši u narednih šest meseci, negativno po srpske interese, protivno Ustavu Srbije“ i da mu za to „treba podrška svih stranaka koje planira da ugura u novi saziv Skupštine Srbije“.

 

„Mi nećemo da učestvujemo u novom skupštinskom sazivu koji će imati osnovni i glavni zadatak da legalizuje naprednjačku izdaju Kosova i Metohije, već ćemo kroz sve zakonom dozvoljene političke metode činiti sve da smenimo ovaj kriminalno-koruptivni režim i tako zaustavimo predaju KiM“, naveo je Kostić.

 

U izjavi se navodi kako je „upravo kosovsko pitanje bio jedan od osnovnih razloga što su Dveri i ostali predstavnici Ujedinjene srpske opozicije jasno i odlučno bili za bojkot ovih nameštenih i nedemokratskih parlamentarnih izbora“.

 

https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/kostic-priprema-se-predaja-kosova/

 

 

bojkot znaci zbog kosova, a ja mislila zbog izbornih neuslova...

 

Pise ti jedan od razloga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Referent said:

E, sad, da li je bolje bojkot ili izaći na izbore, ko će ga znati.

 

 

pa ta dilema i jeste bila cilj, da li je to bio glupavi, trapavi cilj ili nesto osmisljeno to vec ne znam - nisam ja sasa jankovic sa onim bia cia ortacima

...opozicija a ne vucic je stvorio gomilu zbunjenih i neopredeljenih (izaci ili ne) gradjana

 

jer av bi bio oboren vec za desetak dana samo da se opozi guske u magli nisu predomisljale kao da su svi redom kostunica koga su izvlacili iz katakombe da se pojavi na balkonu...nije mu se dalo da sam nesto odluci, posle mu se dopalo, nebitno... uvek se zanesem likom i delom uspavane lepotice

 

sada zaista nije ni vazno sta ce ko da odluci, najgore sto su ljudi stavljeni da zbunjeno pitaju jedni druge sta da rade i sta je najbolje

 

fuj.

 

ps. inace videla sam preizborini bojkot spot, iskreno mi se dopao i mislim da dobro radi

 

gledam ja to i mislim ovo kao da je one and only :heart:osmislio

 

koga bude interesovalo ko je taj misteriozni one and only, odgovoricu

 

ako nikoga, onda nista...ostace prazno.

 

 

Edited by Mama_mia
ili
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da sam u prethodnom postu napravio jedan previd. Posto je bitan,nije fer da editujem naknadno post,vec cu napisati u ovom.
Izbori jesu proces i za politicke organizacije ili pojedince koji se kandiduju,ali ne mogu biti samo i iskljucivo za njih i radi njih. To je mala dopuna..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Pavaroti said:

Pise ti jedan od razloga.

 

 

pa sta ako pise, svi razlozi su obicna maska bla bla, ovo cemo ono cemo - zene u kucu da radjaju muskarci na poso svi vernici i niko se saginjati nece

pred zlom eu/ nato/ usa....moze samo dalekoistocno celicno prijateljstvo.

 

nismo toliko politicki naivni da ne znamo nista i verujemo sve

 

prema tome bojkot.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Crni Bombarder said:

Ti treba da znas.

Ti najbolje mozes da procenis sta je najbolje za tebe kao gradjanina. Ko uopste moze da odluci umesto/za tebe? Ja sam davno pre svih politickih stranaka,pokreta i inicijativa odlucio da na ove izbore necu da izadjem. Ima mnogo pametnijih stvari koje mogu da uradim u nedelju,21.juna. I hocu. Meni nijedna politicka organizacija nije bila potrebna da me savetuje da donesem ovakvu odluku.

I vreme je da se shvati i razume. Izbori nisu ili ne bi trebali biti predvidjeni za politicke organizacije. Izbori trebaju biti politicki i demokratski proces za gradjane..u kome se gradjani odlucuju,imaju neki izbor..ja ga ovde ne vidim.
Stoga ovo nisu izbori. Ovo je raspisani konkurs za dodeljivanje PPP (poslova,privilegija i povlastica) delovima kriminalne infrastrukture SnS,njihovim saveznicima i satelitima.

Ovako ja rezonujem. Ti vidi za sebe.

Naravno da ja treba da znam. Možda sam se nespretno izrazio, a možda sam i nesvesno tražio odgovor ovde, jer ima ovde mnogo pametnijih glava nego moja što je,  koje volim da pročitam, pa i na osnovu toga donesem sud o nečemu.

Naginjem ka bojkotu, ali me PSG sad malo zabunio.  Ono što mogu da primetim je da se osećaju neke mikro promene zbog bojkota. Ali ne vidim kako ga bojkot ruši ili mu barem ozbiljno dela stolicu.

 

Treba i babi da objasnim što će bojkotovati izbore.😁

Link to comment
Share on other sites

@Referent

 

Jedini način da se sruši Faraon je da se otvore mediji. Pošto njega ne intersuje da poštuje osnovne demokratske standarde to se neće desiti dok ne bude pritisnut od strane zapada. Zapadu on obezbeđuje stabilokratiju i radi na Kosovu kako mu se kaže i dok god to isporučuje on je ok za Zapad. Bojkot smanjuje legitimitet skupštine a skupština bez punog legitimiteta nije poželjno sredstvo da overi bilo kakav dogovor oko Kosova. Dakle posle izbora srbija gubi taj status stabilokratije jer politička kriza se produbljuje tim činom a i rešenje Kosova postaje jako upitno pitanje i zapadu će biti prilično teško da ignoriše problem novog diktatora na balkanu jer će to njihova opozicija početi da koristi protiv njih. E sad na opoziciji je da traži veze i da to ubrza, unazad pola godine vidim da su dosta aktivniji na tom polju i vidimo rezultate sa ovim javnim pismima i sve više tekstova u stranim medijima o stanju u Srbiji. Ali sada imamo koronu i situacija se opet promenila, ta tema teško da će se probiti u medijima na zapadu u ovoj situaciji tako da opozicija mora da nastavi sa internacionalizacijom problema u Srbiji kako zna i ume. Ovo smo pisali već bar 10 puta pa nemam volje naširoko da pišem ponovo ali dovoljno je i ovo u kratkim crtama.

 

Babi samo izračunaj koliko joj je oteo za one četiri godine smanjene penzije. A što se tebe tiče ako ti misliš da bojkot neće rešiti ništa izađi na izbore. Ja lično bih bojkotovao i kad bi komplet opozicija izašla sa sve jednom listom jer pobediti Vučića sa ovakvim medijima je utopija. A na kraju krajeva izašli ne izašli izlaznost na ovim izborima je već određena kao i rezultati istih tako da i nije preterano bitno ko izlazi a ko ne, nije bitno u globalu ali je bitno svakom od nas ponaosob radi našeg duševnog mira.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću da bojkotujem izbore (po prvi put), Klotzen u pravu, 20000 profesionalnih kontrolora je nedovoljno, bez medija nema vajde: većina i dalje veruje Dnevniku u 19:30.

Aktivna kampanja bojkota u Srbiji je rizična delatnost (famozna kampanja od vrata do vrata).

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Referent said:

Ono što mogu da primetim je da se osećaju neke mikro promene zbog bojkota. Ali ne vidim kako ga bojkot ruši ili mu barem ozbiljno dela stolicu.

 

Treba i babi da objasnim što će bojkotovati izbore.😁

 

Ja se vodim time da je ovo jedina stvar koja je njega poremetila u poslednjih ko zna koliko godina. Toliko se trudi da ospori bojkot, toliko trojanskih konjina je upreo da izađu na izbore, sa strane ga pritiskaju, očigledno da mu ovo ne odgovara. Neće bojkot sam po sebi doneti promene, pogotovo ovakav neaktivan, ali treba mu dizati pritisak. Svakako mu ovo više smeta nego neki SzS u skupštini sa desetak posto.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo slike drustva u Srbiji: sinocno predstavljanje stranaka na RTS-u, prisutni avavovac:, milosevicevac, Seselj JR,  Sapic, Radulovic i decko iz PSG. 

Rezultat:

liberalna demokratija vs drzavni polu-kaptalizam  0:6; 

privatni sektor u komunalnim uslugama vs "Sve kao pre"  0:6

EU vs Kina, Rusija ili Srbija sama   1 : 5

NATO vs "Evro-azijske" integracije  0 : 6.

 

Ako je ovakvo stanje stvari i u bojktaskom odseku (a bojim se da jeste), onda je doslo vreme da kazemo konacno zbogom normalnom svetu.

P. S videlo se to i na utakmici pre par dana. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, djole said:

 

Ja se vodim time da je ovo jedina stvar koja je njega poremetila u poslednjih ko zna koliko godina. Toliko se trudi da ospori bojkot, toliko trojanskih konjina je upreo da izađu na izbore, sa strane ga pritiskaju, očigledno da mu ovo ne odgovara. Neće bojkot sam po sebi doneti promene, pogotovo ovakav neaktivan, ali treba mu dizati pritisak. Svakako mu ovo više smeta nego neki SzS u skupštini sa desetak posto.

+1

Takodje..da Vladaoca bojkot ne zulja,ne bi u izbornoj godini smanjivao cenzus sa 5 na 3 posto..svaki student prve godine prava ili politikologije zna da se u  izbornoj godini izborna pravila ne menjaju bez preke potrebe..to se jednostavno ne radi jer se time kompromituje sam izborni proces..e,a Vladalac je promenio tako bitnu stavku kao sto je visina izbornog cenzusa..zasto? Po mom tumacenju zato sto bi mu stari izborni prag,uz najavljeni bojkot,predstavljao vecu prepreku za njegovu post-izbornu kombinatoriku.

Edit:typo

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vladalac je promenio tako bitnu stavku kao sto je visina izbornog cenzusa..zasto? Po mom tumacenju zato sto bi mu stari izborni prag,uz najavljeni bojkot,predstavljao vecu prepreku za njegovu post-izbornu kombinatoriku.

Pa da nije to uradio, u skupšitni bi bili samo SNS i SPS, i moooooožda Šapić.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, djole said:

 

Ja se vodim time da je ovo jedina stvar koja je njega poremetila u poslednjih ko zna koliko godina. Toliko se trudi da ospori bojkot, toliko trojanskih konjina je upreo da izađu na izbore, sa strane ga pritiskaju, očigledno da mu ovo ne odgovara. Neće bojkot sam po sebi doneti promene, pogotovo ovakav neaktivan, ali treba mu dizati pritisak. Svakako mu ovo više smeta nego neki SzS u skupštini sa desetak posto.

 

Da nisu tako rano objavili da će bojkotovati, nego da su to uradili pred same izbore, bojkot bi imao još veći efekat. Vučić ne bi imao vremena da napravi lažnu opoziciju, smanji cenzus i sl.

Mada i ovako su ispizdeli, a i bar se zna ko su lažnjaci i trojanski konji, ako ništa drugo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...